نویسنده: رزا عابدی

مد و مدگرایی

این مقاله را در باب راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل تدارک دیدیم چون فکر نمیکنم نیازی به یاد آوری باشد که کفش ها چه اهمیت و جایگاه ویژه ای در زندگی ما دارند! این اهمیت آنها وابسته به آن عضو حیایتی است که از آن مراقب میکنند. بله پاهای ما! که قلب دوم ما معروفند. هیچکس دوست ندارد قلب دومش را در معرض خطر قرار بدهد.از این رو یقیننا راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل دقیقا مانند مانند راهنمای انتخاب کفش مناسب با شرایط شما حائز اهمیت خواهد بود.با نادیده کردن راحتی و آسایش پاها متاسفانه گاها با مشکلاتی روبرو میشویم و از ادامه دادن کارها باز میمانیم.برای حفاظت از این اعضای پرکاربرد نیازمند پوششی هستیم که علاوئه بر محکم و مقاوم بودن سلامت پاهای ما را در هر شرایط آب و هوایی تضمین کند.گاها پیش آمده که با پوشیدن کفش های نامناسب مثلا پاشنه دار های بلند و یا کفش های بدون پاشنه که زیادی تخت و صاف هستنند خستگی بیش از حد پاها را تجربه کرده باشید. این موضوع در طولانی مدت در صورتی که به آن اهمیت داده نشود خطراتی خیلی خیلی بیشتر از یک پادرد ساده و یا خستگی پاها را در پی خواهد داشت. پاها عضوهایی هستند که به صورت مستقیم با ستون فقرات یعنی سیستم اصلی حرکتی بدن ما در ارتباط هستند بنابراین اگر جز آن دسته از انسان هایی هستید که خیلی برای کفش ها وقت نمیگذارید و یا مراقب پاها را جدی و ضروری نمیدانید از امروز برای جلوگیری از خطرات احتمالی و آسیب دیدگی های ستون فقرات و کمرتان تصمیم بگیرید که برخی حداقل های مراقبتی را رعایت کنید.وقت بیشتری را صرف مراقب از پاها و انتخاب کفش های مناسب برای آنها بکنید و در انتخابتان صرفا سلیقه را مدنظر قرار نداده و در انتخاب هایتان کمی منعطف باشید. در مقاله قبلی موبویار تحت عنوان راهنمای انتخاب کفش مناسب به طور مفصل خدمتتان توضیح دادیم برای خرید چه آیتم هایی را مد نظر قرار بدهید . در این مقاله هم که به نوعی تکمیلی بر مقاله پیشین است کفش های مناسب هر فصل را خدمتتان معرفی خواهیم کرد. امیدواریم مورد پسند شما عزیزان واقع شود.  

راهنمای خرید کفش مناسب برای شما

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل  / بهار

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل

همانطور که شاید بهتر بدانید متاسفانه در بهار جدای از زیبائی های ظاهری آن با آب و هوا نامتعادلی روبرو هستیم که گاه آفتابی و گاها ابری است.به طور کلی میتوان گفت همه نوع کفشی را میتوان در این فصل مورد روباز، کفش های بندی و حتی نیم بوت برای فصل بهار امیتوانند انتخاب مناسبی باشند، اما چیزی که مشخص است این است که نمیتوانید بارش های گاه و بیگاه این فصل را پیش بینی کنید بنابراین توصیه ما این است مبنی انتخابتان را در نوعی از کفش قرار بدهید که با تغییر ناگهانی هوا نگران خیس شدن پاهایتان نباشید! البته باز هم بسته به مکانی که قصد رفتن به آن را دارید این موضوع میتواند منعطفتر شود مثلا زمانیکه قصد رفتن به میهمانی را دارید مطمئنا تغییرات آب و هوایی خیلی روی شما تاثیرگذار نخواهد بود چون سریعا به مقصد میرسید اما در صوتریکه مثلا قصد رفتن به خرید آنهم با پای پیاده را داشته باشید بارانی شدن هوا آن هم در شرایطی که شما کفشی روباز و بندی پوشیده اید میتواند آزاردهنده باشد.

اصول ست کردن لباس از پایه

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل  / تابستان

در فصل بعدی با فصل تابستان روبرو هستیم که نامتعادلی های بهار را ندارد و تقریبا از ثبات گرم جریان هواییش خبر داریم.در این فضل به علت گرمای زیاد ممکن است پاها عرق کنند و گاها حتی تاول بزنند بنابراین توصیه میکنیم از کفش های روباز وبندی استفاده کنید و یا کفش های به دلیل داشتن خانه های ریز و توری باعث ایجاد گردش هوا میشوند. سعی کنید از الیافی استفاده کنید که کتان ، نخی و پنبه ای باشند و نه پلاستیکی چراکه موجب تعریق پا و در نهایت منجربه بو گرفتن آنها میشود و در صورتی که ناچار به استفاده شدیدی حتما از جوراب های نخی کمک بگیرید علاوه بر حفظ خنکی و جلوگیری از بو گرفتن پاها جوراب نازک نخی میتواند سلاحی مقاوم در برابر آفتاب شدید تابستان و جلوگیری از آفتاب سوختگی های تکه ای در پاهایتان شود که یقیننا برای هیچ یک از ما خوشایند نخواهد بود.در این فصل شما دست بازی درانتخاب رنگها دارید پس در انتخاب تنوع بدهید و با جسارت بیشتری اقدام به خرید رنگهای شاد و شبرنگی کنید. فراموش نکنید تابستان برای شما یک فرصت برای متنوع بودن است. 

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل  / پاییز

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل پائیز

در این فصل هم درست مانند فصل بهار با آب و هوای نامتعادلی روبرو خواهید بود با این تفاوت که د راین فصل علاوه بر عدم تعادل سردی هوا را نیز تجربه خواهید کرد. همچنین امکان بارش در این فصل بسیرا بیشتر از فصل بهار خواهد بود و در آن صورت پاهایتان پس از خیس شدن یقیننا یخ خواهند زد! بنابراین توصیه میکنیم در این فصل به شدت محتاط باشید و حتی در صورتی که با دیدن آفتاب اطمینا نپیدا کردید با روز آفتاببی مواجه هستید هرگز با صندل از خانه خارج نشوید چراکه آب و هوای پائیز ابدا قابل پیش بینی نیست و هر آن امکان دارد با تغییری ناگهانی شما را غافلگیر کند.برای این فصل پوشیدن کفش های جلو بسته وبوت ها انتخاب های عاقلانه تری هستند. خصوصا به علت احتمال باران و گل شدن معابر بهتر آن است که از پوشیدن رنگ های روشن پرهیز کنید.

اصول ست کردن لباس در پائیز

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل  / زمستان

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل زمستان

در زمستان نسبت به سایر فصل ها دست و بالمان در انتخاب کمی محدودتر خواهد بود. در این فصل باید دو اصل مهم را در نظر بگیریم اول اینکه کفش های انتخابیمان گرم و راحت باشند و دوم اینکه حتما بررسی کنید کفی آنها صاف نباشد.چون در این فصل با یخ زدگی و سری معابر روبرو خواهیم بود خصوصا اگر د رمناطقی زندگی میکنید که احتمال بارش برف و باران ویخ زدگی در آن زیاد است حتما سعی کنید از کفش هایی استفاده کنید که کفی یخ شکن داشته باشند و از امنیت آنها در معابر لیز مطمئن باشید.نکته بعدی حتما چک کنید کفشان از آن دسته ای نباشد که آب درونش نفوذ میکند و به راحتی با هر بارش بارانی خیس میشود. چون این فصل میزان سرمایی به مراتب بیشتر از پائیز دارد و خیس شدن پاها موجب یخ زدگی، تورم و سرمازختگی آنی آنها خواهد شد.به علت بسته بودن دستمان د راین فصل در انتخاب انواع کفش های انتخاب ای محدودتری خواهیم داشتیم و همین کار ما را راحتر خواهد کرد. کفش های مناسب این فصل شامل اواع پوتین ها، چکمه ها و کفش های جلوبسته میشوند که توصیه میشود مقدار استاندارد پاشنه یعنی سه تا 5 سانت را برای قرار گیری پا در سطح شیب مناسب داشته باشند همچنین بهتر است پاشنه های آنها پهن و دارای عاج باشد.

 به سبب قرار گیری در فصل پائیز و پیش رو داشتن فصول سرما در ادامه مقاله راجع به انتخاب کفش مناسب فصل سرما بیشتر صحبت خواهیم کدر امیدواریم که مورد توجه و پسند شما عزیزان واقع شود.

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل  / موارد مهم درانتخاب کفش برای سرما

 در فصل سرما شما ممکن است با چالش هایی روبرو شوید که برای سلامتی شما مضر هستند بنابراین سعی کنید کفشی را انتخاب کنید کهسلامتی شما را به خطر نیاندازد.

 چه کفشی مناسب فصول سرماست؟

دقت داشته باشید که انتخاب خیلی اصولی کفش ها بسته به نوع متابولیسم بدن، کارکردی که از کفش ها انتظار داریم ومکانی که قرار است در آن از کفش ها استفاده کنیم متفاوت خواهد بود در مقالعه راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل فقط به بررسی اصول پایه و همگان پرداخته شده است بنابراین اگر قصد خرید با معیارها و ملاک های دقیقتری را دارید حتما توصیه میکنیم کفش استاندارد و متناسب با پاهایتان را طبق توصیه و مشاورین متخصص در این زمینه پس از بررسی تمام ابعاد و شرایط قد و وزنی خودتان بخرید. درادامه چند نکته ای را که متخصصان د ر این زمینه گوشزد کرده اند را خدمتتان عرض میکنیم.

مهمترین ویژگی کفش مناسب سرما

همانطور که پیشتر هم به آن اشاره کردیم مهمترین ویژگی کفش مناسب سرما گرم و ایمن بودن آن است خصوصا برای کسانی که قبلا دچار آسیب دیدگی و شکستگی استخوان و یا پارگی و کشیدگی تاندون های پا و انگشتانشان بوده اند هم مقوله گرم بودن و هم ایمنی کفش برای حفاظت از سر خوردن د معابر لیز اهمیت دوچندان پیدا خواهد کرد.

راجع به گرم نگاه داشتن پا باید بگوئیم این مضوع ارتباطی مستقیم با رنگ وجنس کفش های شما خواهد داشت جنس هاس چرم و نبوک میتوانند تا حدی زیادی گرمای کفش و مقاومت کفش را در سرما تضمین کنند. همچنین بهتر است از کفش هایی استفاده کنید که در قیسمت داخلی انها از پشم وپنبه استفاد هشده باشد احاطه شدن پاها در میان انبوی از پنبه و پشم باعث کرمتر شدن و محفوظ ماندن انها در برابر سرماست. شاید برایتان جالب باشد بندانید رنگ کفش هم تا حدی زیادی درجذب گرما و محافظت پا نقش دارد به طوریکه کفش هایی با رنگ تیره مثلا مشک یو یا قهوه ای سبب جذب بیشتر نو و گرما ی آفتاب میشوند هرچقدر که در تابستان باید از پوشیدن رنگ های تیره به سبب جذب نور خورشید جلوگیری کرد این موضوع در فصول سرما برعکس میشود و شما باید حتما کفش هایی انتخاب کنید که رنگ های جاذب داشته باشند.

 راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل زمستان

رنگ مناسب کفش مناسب سرما

راهنمای خرید کفش مناسب با شرایط شما

استفاده از رنگهای تیره مانند مشکی، قهوه ای، زرشکی و سرمه ای سبب جذب نورخورشید شده و همینطور استفاد هم زمان از جنس هایی که جنس چرمی که رنگ تیره دارد تمام گرمای خورشید را جذب می کند و اینگونه، پای شما گرمای مطبوعی را حس خواهد کرد. یادتان باشد جنس کفش برای روزهای بارانی و برفی و روزهای سرد بی باران و برف متفاوت است. کفش های نبوک و مخمل اصلا گزینه های خوبی برای روزهای خیس از بارش باران و برف نخواهند بود.

گرم بود نکفش در زمستان و پائیز بسیار حائز اهمیت است اما نباید ایمنی و راحتی این کفش ها غافل شد این موضوع هم  به همان میزان اهمیت دارد. کفش شیک و زیبای گرمی که خریده اید اگر راحت نباشد فقط به این معناست که شما پولتان را دور بریزید. شما قرار است روی زمین خیس و برف و یخی قدم بردارید بنابراین باید فاکتورهای مهی از امنیت کفش را در نظر بگیریدکفشی  که انتخاب میکنید  باید زیره مناسبی داشته باشد تا این امکان را برای شما فراهم کند وگرنه نه تنها به سختی قدم خواهید برداشت بلکه که حتی امکان دارد سلامتی تان به طور خیلی جدی به خطر بیفتد. انتخاب کفش هایی با زیره عاج دار و شیاردار که پاشنهایی پهن دارند انتخاب مناسبی برای این فصول است. در اینصورت هم راحت قدم برمیدارید وهم سلامتییتان را تضمین میکنید. نیم بوت های عاج دار در واقع در صدر انتخاب مناسب فصول سرما قرار دارند.

راهنمای انتخاب کفش مناسب فصل زمستان

توصیه میکنیم از کفش های بندی استفاده کنید. شاید پوشیدن و بستن آنها کمی وقت گیر بنظر بیاید اما یکی از مهمترین مزیت هایی که دارند این است که امکان تنظیم کردن سایز و رسیدن به حالت راحتی پا را برایتان فراهم میکتند همچنین محکم پنجه هایتان را در برمیگیرند و این علاوه بر گرم کردن پاهای شما سبب قبراقیتان در قدم برداشت در معابر لیز خواهد شد. از همه همتر ای بیرون در نیامدن و سرنخوردن آنها مطمئن هستید اینها مزیت هایی هستند که در کفش های بندی و زیپی نخواهید داشت.

راهنمای انتخاب صحیح لباس برای خرید

برای خرید حتما در زمان عصر بیرون بروید سایز پاهایتان و نوع کفی پایتان را بشناسید و متناسب با ان وگرفتن مشاوره و راهنمایی انتخاب دقیق و مناسبی داشته باشید. اگر کف پای شما صاف است باید حتما از کفش هایی با میزان پاشنه استاندارد استفاده کنید و به همین ترتیب د رصورت داشتن کف پای بیش ا انداه گود باید مواد دیگری را مد نظر قرار بدهید. استفاده از کفی های طبی را فراموش نکنید. کفش های دور دوز گزینه های بهتری نسبت به کفش های چسبی هستند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری