نویسنده: رزا عابدی

فناوری

با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن تمام امور همه ما احساس نیاز به تلفن همراه و دیگر وسایل ارتباطی از این قبیل را بیش از پیش در زندگی روزمره خود احساس میکنیم شاید به همین خاطر است که راهنمای انتخاب پاوربانک مناسب اینروزها بیشتر از ادوار دیگر شنیده میشود و رشد و تولید این ابزار کاربردی هم رو به افزایش است. خیلی از ما ممکن است با این پرسش مواجه شده باشیم که اصلا کارایی اصلی پاور بانک چیست و آیا به اندازه هزینه ای که برایش میکنیم کارآیی و الزام دارد؟ تا چه حد میتواند در ایجاد رفاه و یا حتی صرفه جویی در وقت ما موثر باشد و چطور میتوانیم فاکترو های سلامت و برتری یک پاور بانک با کیفیت را ارزیابی کنیم؟

راهنمای خرید پاور بانک مناسب/ کاربرد پاور بانک ها

راهنمای مراقبت از عمر باتری لپ تاپ شما

راهنمای خرید پاور بانک مناسب

راهنمای خرید پاور بانک مناسب / کاربرد پارو بانک ها

برای خیلی از شما که معمولا در تمام مکان ها اعم از سرکار، منزل و یا کلاس های آموزشی و هر مکان دیگری که روزانه به آن مراجعه میکنیدو امکان دسترسی برایتان مقدور است استفاده از پاور بانک و هزینه برای خرید پاور بانک مناسب میتواند خیلی حائز اهمیت و الزامی باشد. راهنمای خرید پاور بانک مناسب بیشتر برای افرادی تهیه دیده شده که یا زمان کافی برای ماندن در یک مکان و شارژ کردن وسیلشان را ندارند و یا مکان هایی که بیشتر در آنها رفت آمد دارند امکان دسترسی به برق کمتری نسبت به سایر نواحی دارند. استفاده از پاور بانک مانند بردن یک باتری اضافه برای روز مباداست که در زمان لزوم میتواند برای شما بسیار کار آمد باشد. بنابراین همانقدر که برای برخی افراد خیلی الزامی و ضروری نیست برای افرادی دیگر که ممکن است باتری تلفن همراهشان در شرایط اضطراری آنها را یاری نکند میتواند بسیار حائز اهمیت و ضروری باشد. 

درادامه در همراه شما خواهیم بود با راهنمای خرید پاور بانک مناسب وبررسی معیار هایی که برای انتخاب و خرید پاور بانک ها به آن احتیاج خواهید داشت.

راهنمای خرید پاور بانک مناسب

 ظرفیت و قابل‌حمل بودن پاور بانک را بررسی کنید.

راهنمای خرید پاور بانک مناسب

راهنمای خرید پاور بانک مناسب

در زمان خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که چه میزان انتظاری از پاوربانک همراهتان دارید و مهمتر از همه آن را برای چه دستگاهی خریداری میکنید. برای تبلتتان؟ تلفن هوشمندتان و یا لپ تاپتان. شما با خریدیک پاور بانک با قدرت  3.350 mAh  هم میتوانید تلفن همراهتان را شارژ کنید. اما برای لپ تاپ به پاوربانک با قدرت و ظرفیت 30.000 mAh یا بالاتر احتیاج خواهید داشت.زمانیکه قصد خرید پاور بانک دارید اولین موضوعی که میتواند بسیار حائز اهمیت باشد این است که ظرفیت باتری پاور بانکی که خریداری میکنند چقدر است. ظرفیت باتری مورد استفاده در پاور بانک ها بر حسب میلی آمپر ساعت اندازه گیری میشود. این همان واحد اندازه گیری ظرفیت باتری های گوشی های هوشمند و یا تبلت های مورد استفاده شما نیز هست. در واقع در زمانی که پاور بانکی  با ظرفیت 2000 میلی‌آمپر ساعت خریداری می‌کنید، نشان دهنده این است که این پاور بانک میتواند گوشی‌هوشمند شما را با ظرفیت 2000 میلی‌آمپر تا یک‌بار به‌طور کامل شارژ کند. با این اوصاف ، به دلیل از دست‌ رفتن بخشی از انرژی باتری به دلیل مقاومت مدار، کیفیت سلول‌های باتری و ... این موضوع چندان واقعی و مورد استفاده به نظر نمیرسد. 

راهنمای خرید پاور بانک مناسب

راهنمای خرید پاور بانک مناسب

بنابراین در اولین توصیه در بخش راهنمای انتخاب پاور بانک مناسب میتوانیم به شما بگوئیم که برای داشتن پاور بانکی بهتر همواره سعی کنید پاور بانکی با ظرفیت باتری بیشتری نسب به گوشی هوشمدتان خریداری کنید.بعنوان مثال در صورتی که ظرفیت باتری گوشی هوشمند شما 3000 میلی آمپر ساعت است توصیه میشود برای گرفتننتیجه بهتر حتما پاور بانکی را انتخاب کنید که ظرفیت حداقلی 3500 میلی آمپر را داشته باشد. به این صورت شما قادر هستید حداقل در هربار مصرف یکبار به صورت کامل گوشی خود را شارژ کنید. 

همچنین در شرایطی که به طور مداوم در حال مسافرت هستید و یا به مکان هایی رفت و آمد دارید که دسترسی به برق در آنها برایتان مقدور و سهل الصول نیست بهتر است پاور بانکی با ظرفیت بالا خریداری کنید البته این در شرایطی است که هزینه خرید آن با میزان بودجه ای که برای خرید پاور بانک در نظر گرفته اید جور در بیاید. از معایب تقریبی خرید پاور بانک با ظرفیت بالا میتوان به این موضوعات اشاره داشت که زمان بیشتری برای شارژ کردن نیاز خواهند داشت و به نسب بالاتر رفتن ظرفیتشان شاهد افزایش وزن و اندازه و همچنین قیمت این پاور بانک ها خواهید بود. 

یک راه برای شارژ پاور بانک ها حتی در زمان استفاده هم برای جذب مشتریان بیشتر رونمایی شد به این ترتیب که باتری داخلی پاور بانک ها در زمان استفاده مجددا شارژ خواهند شد اما هرچقدر هم که این عمل فریب دهنده و جذاب بنظر برسد توصیه میکنیم از این روش استفاده نکنید چرا که موجب اثر منفی روی طول عمر پاور بانک ها خواهد شد.

بررسی جریان‌ ورودی

جریان ورودی در اکثریت گوشی‌های هوشمند قدیمی به 1 آمپر محدود میشود و در برخی موارد در نسل جدیدتر گوشی‌های هوشمند ، جریان ورودی به حدود 2 آمپر هم رسیده است. به همین دلیل، قبل  از خرید یک پاور بانک برای گوشی‌هوشمند یا تبلت خود، توصیه میشود حتما نگاهی به مشخصات گوشی و شارژر آن بیاندازید.

فراموش نکنید که جریان خروجی یک پاور بانم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بنابراین این فاکتور را هم میتوانید در دسته توصیه های مهم راهنمای خرید پاور بانک مناسب قراردهید. در شرایطی که امکا نداشت بهتر است  یک پاور بانک با دو درگاه یواس‌بی با خروجی 1 آمپر و 2 آمپر خریداری  کنید. 

در نظر گرفتن تعداد پورت‌ها

راهنمای خرید پاور بانک مناسب

راهنمای خرید پاور بانک مناسب

خیلی از پاور بانک‌های جدید، با کابل یواس‌بی همراه هستند و به همین دلیل، زمانی‌که کابل یواس‌بی شارژر خود را فراموش می‌کنید؛ نیازی نیست خیلی احساس نگرانی داشته باشید. هم‌چنین، در تعدادی از پاور بانک‌ها درگاه لایتنینگ هم تعبیه شده است و البته این موضوع در افزایش قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود. اگرچه که امروزه کمتر پاور بانکی را در فروشگاه ها میبینیم که از مدل های قدیمتر باشند اما با این وجود بهتر آنست که حتما هم خودتان پورت های آن را چک کنید و هم از فروشنده راهنمایی بگیرید.

در کنار مد نظر قراراین موضوع توجه به این فاکتور را که درگاه اضافی بر روی جریان خروجی پاور بانک تاثیرگذار است فراموش نکنید. بعنوان مثال، زمانی‌که یک پاور بانک با دو درگاه 2 آمپری انتخاب می‌کنید؛ جریان خروجی در صورت اتصال یک دستگاه به دو آمپر خواهد رسید و در شرایط استفاده ازهر دو درگاه، ممکن است جریان خروجی به هر دستگاه به 1.5 آمپر محدود بشود. البته پاور بانک‌هایی نیز هستند که مجموع جریان خروجی از آن‌ها به 4 آمپر را رد میکند اما متاسفانه شاید خرید آنها برای خیل یاز ما مقرون به صرفه نباشد.

کیفیت بهتر است یا قیمت؟

در نظرداشته باشید که گاها خرید از یک برند نامعتبر میتواند در نهایت به منفجر شدن باتری منجر شود. بنابراین در زان خرید نام و اعتبار برند مورد نظرتان را بررسی کنید همچنین دقت داشته باشید تا پاوربانکی که خریداری میکنید در برابر اتصال کوتاه و بالا رفتن دما سیستم حفاظتی داشته باشد.

شما برای داشتن بهترین خرید نیازمند ان هستید تا میزان بودجه، انتظارات و کاربرد پاوربانکی که قصد خریدن را دارید برای خودتان مشخص کنید . همانطور که گفتیم پاور بانک های معمولی ممکن است جوابگوی گوشی هی معمولی تر باشند اما در صورتی که از دستگاه هایی بزرگتر و قوی تر استفاده میکنید حتما باید پاور بانک مناسبش را خریداری کنید تا باعث آسیب رساندن به باتری و ظرفیت دستگاه نشوید.

آیا می خواهید دستگاه های دیجیتالی خود را در هر جا و موقعیتی شارژ نمایید؟ با خرید پاوربانک می توانید دستگاه های موبایل، تبلت یا لپ تاپ و … خود را در هر جایی بدون دسترسی به شارژرهای اصلی شارژ نمایید.

پاور بانکها باتری های ذخیره ای هستند که میتوانند استرس تمام شدن باتری گوشی ، تبلت و یا حتی لپ تاپ هایمان را در زمانی که دسترسی خوبی به برق نداریم و یا فرصت زیادی برای کنار پریز نشستن برایمان نمانده است از ما بگیرند پاوربانک ها را میتواند مشخصات متفاوتی از اندازه وزن ، قیمت و کارایی در انواع بی سیم و با سیم در بازار پیدا کرد 

 راهنمای خرید پاوربانک مناسب

مد نظر قرار دادن اندازه ی پاوربانک

نباید فراموش کنید پاور بانک ها با توجه به کاربردشان وسیله ای هستند که باید همواره در کنارتان باشند وگرنه خرید آنها عملا بیفایده خواهد بود بنابراین باید در زمان خرید به این نکته توجه داشته باشید که بتوانید در هر شرایطی از آنها استفاد هکنید و یا حمل و نقلشان کار شما را  دشوار نکند. با این اوصاف یکی دیگر از توصیه های مهم در زمینه خرید پارو بانک ماسب آن است که به سایز و ابعاد آن توجه ویژه ای داشته باشید مطمئنا در صورتیکه قصد داشته بشید از این پاور بانک برای شارژ تلفن همرهتان استفاده کنید جایی مانند جیب کت و یا کیف دستی کوچکتان را جهت حمل و نقل آن در نظر میگیرید اما خب در رابطه با پاور بانک های لپ تاپ این موضوع کمی متفاوت تر خواهد بودو  شما لاجرم ناگزیر به استفاده از کوله پشتی و یا ساک دستی های بزرگتری خواهید بود .

 راهنمای خرید پاوربانک

بررسی آمپر پاوربانک

جدا از اهمیت ظرفیت پاور بانک که در قسمت های ابتدایی مقاله بدان اشاره داشتیم شما باید فشار آمپر پاوربانک انتخابی خود را نیز مورد بررسی قرار دهید.در واقع بررسی فشار آمر بانک این موضوع را به شما میگوید که روند شارژ شدن دستگاه شما با چه سرعتی انجام خواهد شد. یک پاور بانک معمولی آمپری بین  1 تا 3.5 A  خواهد داشت و سرعت شارژ کردن آن متوسط می باشد. هرچه میزان آمپر با شدت بالاتر باشد، سرعت بیشتری در شارژ کردن ارائه داده خواهد شد.

تشخیص باتری گوشی هوشمند شما

در نظر داشته باشید که هر گوشی هوشمندی ممکن است ظرفیت باتری متفاوتی نسبت به ایرین داشته باشد. به عنوان مثال گوشی آیفون 6S، باتری 1.715 mAh دارد و iPad Air 2 نیز با باتری 7.340 میلی آمپر ساعتی همراه شده است

به این ترتیب با دانستن ظرفیت باتری دستگاهتان می توانید تخمین درستی از این داشته باشید که پاور بانک مورد نظرتان می تواند قادر است تا چند بار شارژ کامل ارائه بدهد. هنگامی که ظرفیت پاور بانک را بر ظرفیت تلفن هوشمند خود تقسیم می کنید، این تعداد بار شارژ به دست خواهد آمد.

 راهنمای خرید پاوربانک

استفاده های پاور بانک

اینکه شا چه استفاده ای ا پاور بانک داشته باشید بسته به موقعیت و کاریست که برای انجام آن اقدام به خرید پاور بانک کرده اید گاه ممکن است یک دانش اموز در مسیر مدرسه که دسترسی به برق ندارد از این وسیله استفاده کند گاه هم ممکن است در ارتفاعات توسط یک کوهنورد مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از پاور بانک محدودیت خاصی نداردو مختص به افرد و یا قشر خاصی نیست. 

در زمان خرید به بیش از یک دستگاه فکر کنید

یکی از مسائلی که معمولا باعث ایجاد ازار و پشیمانی بعد از خرید میشود این است که در زمان خرید تک بعدی نگاه میکنیم و دستگاه را مثلا منطبق با تنها یک گوشی تلفن همراه خریداری میکنیم. در صورتی که این رویه اصلادرست نیست. 

شما نیاز دارید که بدانید که پاور بانک را برای چه دستگاه یخریداری میکنید اما این خرید منحصر به مثل تلفن همراه شما نیست! شما باید وسایل دیگری را نیز در نظر داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید ازپاوربانکتان بهره ببرید. مثلاممکن است علاوه بر یک گوشی گوشی دیگری نیز در خانه داشته باشید و یا یک تبلت و مو اردی ازاین قبیل. بدیهیست که باید خرید شما به گونه ای باشد که بتوانید استفاده نسبی از پاور بانکتان را برای تمام دستگاه های هوشمندتتان ببرید. بنابراین با توجه به این توصیه حتما پاور بانکی را خریداری کنید که شباهت بیشتری با شرایط دیگروسایل هوشمندتان داشته باشد.

در نظر قرار دادن مدت زمان شارژ شدن.

یکی از نکته های مهمی که در زمان خرید پاوربانک باید به آن توجه داشته باشید، مدت زمان شارژ شدن خود همین شارژر می باشد. برخی از پاور بانک ها با سرعت بالایی شارژ می شوند، اما تعدادی دیگر سرعت کندی در شارژ شدن دارند. این موضوع بسیار مهمی ست که ممکن است حین استفاده برای شما آزاردهنده محسوب شود. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما فاکتور مدت زمان شارژ شدن شارژر همراه را حین خرید در نظر بگیرید.

 راهنمای خرید شارژ همراه

میزان مقاومت در برابر نفوذ آب

پاور بانک های وسایلی هستد که به صورت سیار با ما نقل مکان میکنند بنابراین احتمال ینکه ضربه بخورند و یا د رمجاورت آب قرار بگیرند زیاد خواهد بود. بنابراین چه بهتر آن است که انتخابی داشته باشیم که در برابر هردوی این مشکلات حداقل تا حدودی مقاوم باشد. از نظر اقتصادی هم درست است که باید هزینه بیشتری برای خرید پاور بانک مورد نظرتان بپردازدی اما در باربر امنیتی که به موجب این ویژگی خواهید داشت میتوان گفت انتخاب مقرون به صرفه ای است.

علاوه بر تمام اینها تنها به تبلیغات فروشنده مبنی بر ضد ضربه و یا ضذ آب بودن محصول توجه نکنید و حتما خودتان از سایت ها و فروشگاه های معتبر که بهترین انواع این پاوربانک ها با این قابلیت را ارائه میدهند سوال کنیدو در نهایت در صحت خریدیکه انجام میدهید اطمینان حاصل کنید به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت نکنیدو در موارد استفاده از این نوع ابزار که در ارتباط مستقیم با لوازمات ارزشمندتان مانند تلفن همراه شما هستند ریسک نکنید. حتما ا زسلامت فروشگاه و برند انتخابی خود و فیک نبود محصول اطمینان حاصل کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری