نویسنده: موبویار

رشد و توسعه فردی

اکثرا افراد اول صبح خود را با گلایه آغاز می کنند. زود از خواب بیدار شدن، انجام دو یا سه کار به صورت همزمان، استرس رسیدن به سرویس یا اتوبوس و یا ماندن در ترافیک معمولا اول صبح ناخوشایندی را برای افراد رقم می زند. حال اگر این شرایط در روز شنبه باشد، احساس ناخوشایند بیشتر هم می شود. معمولا افراد از شنبه دل خوشی ندارند، زیرا همه ی این استرس ها و عجله ها بعد از یک روز تعطیل و بدون فشار اتفاق می افتد. اما می توان با تغییر نگرش و انجام یک سری فعالیت ها، این غول شنبه از بین برد.

در ادامه به بیان راهکار هایی می پردازیم که به کمک آن می توانیم روز متفاوتی را شروع کنیم.

روزتان را با نرمش آغاز کنید.

مطمئنا بسیاری از افراد حتی به ورزش اول صبح فکر هم نمی کنند در حالی که این مسئله برای شروع روزی متفاوت خیلی به ما کمک می کند. ممکن است در ابتدا کمی احساس تنبلی به سراغتان بیاید اما به نتیجه ی کار فکر کنید! پس از چند بار امتحان، متوجه تاثیر عمیق ورزش صبحگاهی بر ادامه ی روزتان خواهید شد. حتی اگر حوصله ی چند حرکت ساده را هم ندارید می توانید قسمتی از راه را پیاده بروید یا به جای آسانسور از پله استفاده کنید. همین کارهای کوچک تاثیر بسیار زیادی را در شروع روز شما خواهد داشت.

ورزش

پرده ها را کنار بزنید، پنجره را باز کنید.

نور و هوای تازه را به خانه وارد کنید. هوای تازه کسلی را از شما دور می کند و به شما برای شروع روزی بهتر انرژی می دهد. نور روز باعث می شود بدنتان از حالت خمودگی بیرون بیاید و به کارهایتان سرعت می بخشد. نوشیدن یک لیوان آب در حالت ناشتا متابولیسم بدنتان را سریعتر می کند و بر روی فعالیت های روزانه شما تاثیر مثبت دارد.

روشنایی روز

موسیقی را فراموش نکنید

با گوش دادن به موسیقی دوپامین در مغزتان ترشح می شود که باعث افزایش احساس سرحالی و خوشنودی می گردد. صبح ها به محض اینکه از خواب بیدار شدید، آهنگ های مورد علاقه تان را پخش کنید. این کار باعث می شود سریع تر حالت کسلی بعد از خواب از بین برود. می توانید لیستی از آهنگ های پر انرژی را در یک پلی لیست قرار دهید و هنگامی که مشغول کارهای صبحگاهی هستید، آن را پخش کنید.

موسیقی

دیگران را خوشحال کنید

گاهی خوشحال کردن دیگران، بهترین راه برای خوشنود کردن خودتان است. می توانید جای خود را در اتوبوس به کس دیگری دهید، شخصی را از خیابان رد کنید یا کارهای کوچک اینچنینی انجام دهید. همین کارهای کوچک گاهی تاثیرات بزرگی بر روز ما می گذارد و نباید از کنار آنها ساده عبور کرد.

کمک کردن

شنبه را جذاب تر کنید

می توانیم بعد از اولین روز کاری هفته، با فعالیت هایی که به آن علاقه داریم به خود انرژی بدهیم. فعالیت هایی مثل رفتن به سینما، انجام خرید و یا کارهای هیجان انگیز را در روز شنبه انجام دهید. این کار می تواند به مرور حس بد شنبه را کمتر کنند.

اما گاهی همه ی این کارها هم تاثیر چندانی بر حس بد ما نمی گذارد. خستگی ناشی از کار بیشتر و بیشتر می شود و انجام آن برایتان سخت تر و سخت تر!

در این شرایط احتمالا مشکل از شغلتان است. این کاری که انجام می دهید احتمالا آن چیزی نیست که به آن علاقه دارید. در این شرایط می توانید به عوض کردن شغلتان فکر کنید. یک رزومه کاری منسجم برای خود تهیه کنید و به شرکت های مختلف بفرستید. کاری پیدا کنید که با ناراحتی و اجبار آن را انجام ندهید و صبح ها برای شروع آن کار خوشحال باشید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

پوریا | 1397/08/07

ورزش کردن عالیه. فقط باید 2هفته صبح ها ورزش کنیم تا تاثیر عجیبش رو ببینیم

اشتراک گذاری