نویسنده: مصطفی حافظی

کارآفرینی و استارتاپ

وقتی حرف افزایش درآمد و کسب سود بیشتر به میان می آید، عده ای شروع به شعار دادن و موضع گرفتن می کنند و از معنویات سخن می گویند. قطعا معنویت جای خود را دارد اما نمی توان همه موضوعات را با هم در آمیخت. زیگ زیگلار ، نویسنده‌ و فروشنده‌ی حرفه‌ای آمریکایی معتقد است: «همه‌ی زندگی پول نیست، اما اهمیت پول چیزی شبیه اکسیژن است.» در این نوشته می خواهیم راه های افزایش درآمد را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

شاید پول خوشبختی نیاورد اما بی‌پولی قطعا مسائل و مشکلات بسیاری را به وجود می آورد. هنگامی که به اندازه ی کافی برای ادامه ی زندگی پول نداشته باشیم مخارجی مثل، پرداخت قبوض، شهریه دانشگاه، اجاره خانه و…به شدت به انسان فشار می آورند. پس این یعنی پول خیلی مهم و حیاتی است. برخی حرف ها و شعار ها را باید فراموش کرد. این که پول قطعا ریشه‌ی فساد است، همه ی ثروتمندان حریص و طمع کارند، خوشبختی اصلا در گرو پول نیست و…. همه‌ عباراتی کلیشه‌ای و تکراری هستند که به راحتی می توان آن ها را نقض کرد. بسیارند سرمایه دارانی که با استفاده از اموال خود باعث به شکوفایی استعدادهای بسیاری شده اند و به درمان بسیاری از هم نوعان خود کمک کرده اند. پس پول به خودی خود چیز بدی نیست و این شیوه‌ی به کار‌گیری آن است که چهره ا‌ی منفی برایش ایجاد کرده است. ثروتمند شدن  و کسب درآمد بالا مستلزم زحمت بسیار است. یکی از نعماتی که خداوند به همه به یک میزان اعطا کرده، ۲۴ساعت در شبانه روز است. هر کس مختار است از این زمان هر طور که می خواهد استفاده کند. یکی دنبال بهانه تراشی و دیگری مدام دنبال راه های افزایش درآمد .

راه های افزایش درآمد

 

راه های افزایش درآمد

 

1- اگر کاری را دوست ندارید، بیخیال آن شوید!

کسب و کاری را که باب میل تان نیست و درآمد چندانی هم ندارد را ترک کنید. چرا باید کاری را انجام بدهید که برای‌تان عذاب‌آور است؟ هرچند وضعیت بازار کار خیلی مناسب نیست و شاید پیش خود فکر کنید ممکن است همین شغل هم دیگر گیرم نیاید! اما واقعیت این است که تلاش و آرمان در کنار هم نتیجه‌ای شگفت‌انگیز دارند. مشغول شدن به کاری که بدان علاقه دارید قطعا باعث کسب درآمد بیشتری پیدا خواهد شد.

 

2- مسائل مالی ربطی به ارزش‌های شما ندارد

هیچ وقت اجازه ندهید که ارزش شما را با موجودی داخل حساب بانکی تان بسنجند. ارزش شما به پولی که دارید نیست. به بیان دیگر افزایش درآمد و ثروت یک شخص نمی تواند گویای ارزش‌های شخصیتی و روحی افراد باشد. همواره در زندگی خود را به ارزش‌های محکم و مهم پیوند دهید. بی پولی شما، می‌تواند به دلیل شرایط موجود یا کم‌کاری خودتان باشد، ولی می شود با کمی تلاش بیشتر و به کار گیری قدرت تفکر شرایط را بهتر نمود. در هر موقعیتی که از لحاظ اقتصادی باشید، این سبک زندگی شماست که به زندگی‌تان شکل می‌دهد و به هیچ عنوان ربطی به تعداد صفرهای حساب بانکی تان ندارد.

 

3- به کارهای پولساز اولویت دهید

در برنامه هایتان، به کارهایی که منجر به درآمدزایی و کسب سود می گردد اولویت دهید. طبق قانون پاره‌تو، ۸۰درصد درآمد شما از ۲۰درصد فعالیت‌هایتان به دست می‌آید. پس به این ۲۰درصد خیلی کنید. چه فعالیت‌هایی هستند که برای شما بیشترین ارزش اقتصادی را دارند؟ اگر به هر طریقی راه را پیدا کرده اید، دیگر نگذارید چیزی مخل فرایند پیشرفتتان شود.

 

4- باور داشته باشید وقت طلاست

ارزش وقت بسیار از پول بیشتر است. شاید بتوان به طریقی پولِ ازدست‌رفته را دوباره بازگرداند، اما زمانی که از دست می رود دیگر برگشت پذیر نیست. پس ارزش وقت را بدانید. سحر خیر باشید، برای فعالیت هایتان برنامه ی زمانی دقیقی داشته باشید. وقتی زمان بندی شما دقیق باشد چند قدم از رقبا جلوتر هستید و می توانید فعالیت های بیشتری در طول شبانه‌روز انجام دهید. کار امروز را به فردا نیندازید، هیچوقت نگویید هنوز وقت هست و…. به خصوص که در شرایط امروز کسب و کار فقط کسی برنده می شود که زودتر دست به کار شده باشد.

 

5- یاد بگیرید "نه"بگویید

یکی از راه های افزایش درآمد می تواند همین "نه"گفتن باشد. استیو جابز می‌گوید: «رمز موفقیت شرکت اپل در توانایی نه گفتن ما به موارد غیرضروری بوده است.» گاهی افزایش مداوم مسئولیت‌ها نه تنها تاثیری در افزایش درآمد ندارد، بلکه شما را از این هدف دور هم می کند. پس راهی مشخص را برگزینید که برایتان کسب درآمد دارد و فقط روی آن تمرکز و سرمایه گذاری کنید. به موقع نه بگویید و وقت خود را تلف نکنید.

 

6- با افراد سرمایه دار نشست و برخاست داشته باشید

یکی دیگر از راه های افزایش درآمد کنترل همین نشست و برخاست هاست. زندگی ما و تفکراتمان شبیه به 5 نفری می شود که بیشترین و نزدیک ترین روابط را با آن ها داریم. پس اهمیت دارد که با چه کسی معاشرت می کنید. اگر با ثروتمندان بگردید، نسبت به تفکراتشان درک بیشتری پیدا خواهید کرد. نوع نگرش آن ها را متوجه می شوید و با استفاده از آن می توانید موقعیت های بهتری برای افزایش درآمد و بهبود کسب و کار خود بیابید. پس همواره سعی کنید با نشست و برخاست با ثروتمندان، قلق‌ها و ترفندهایی را که برای افزایش درآمد و تولید ثروت به کار می گیرند را بیاموزید.

 

7- دنبال بهانه نگردید

به جای اینکه فقط شکایت کنید و شرایط جامعه را تنها دلیل بی پولیتان بدانید، به این فکر کنید که بقیه هم دارند در همین فضا زندگی می کنند. پس به جای بهانه های مختلف فقط به هدف خود متمرکز شوید. بهانه آوردن فقط انرژی شما را از بین می برد. این انرژی باید صرف رسیدن به اهداف‌تان شود.

 

8- دیدگاه تان را نسبت به مسائل تغییر دهید

وضعیت اقتصادی خراب است، قبول! اما بد ترین کار این است که دست روی دست بگذارید. باید تلاش کنید نوع نگاهتان را عوض کنید. می‌توانید کنترل اوضاع را به دست بگیرید. فکر کردن به خطاهای گذشته هیچ سودی ندارد. فقط رییس تان و یا جامعه مقصر همه چیز نیستند. هروقت که توانستید مسئولیت‌ تمامی مشکلات و اتفاقات زندگی را خودتان بر عهده بگیرید، می توانید مسیر موفقیت را آغاز نمایید.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

yaser | 1397/08/06

ممنون از مطالب خوبتون. واقعا استفاده میکنیم

sima | 1397/08/06

besiar amuzande, merc az moboyar

hasan | 1397/08/06

مشکل اصلی ما اینه که نه نمی تونیم بگیم. همین یکیو درست کنیم بقیش حله...

اشتراک گذاری