نویسنده: رزا عابدی

رژیم و تغذیه

در خدمت شما خواهیم بود با راه های ساده کاهش وزن در منزل . حتما برای خیلی از شما هم پیش آمده است که اضافه وزن و چاقی آزرده خاطرتان کرده باشد اما فرصت رفتن به باشگاه و یا پیاده روی هایی که منجر به کاهش وزن در شما میشوند را به هر دلیلی نداشته باشید. در این مواقع است که دلتان میخواهد ای کاش راه کاری بود تا بتوانید در همان فضای کوچک آپارتمانتان در حالی که مراقب فرزندتان هم هستید در جهت کاهش وزنتان بکوشید. همچنین گاها رژیم هاس سخت چنان فشاری به انسان وارد میکنند که قید رسیدن به تناسب اندام را میزنیم اما همواره ذهنمان با آن میزان توده چربی اضافه در بدن مشغول خواهد بود. 

را ههای ساده کاهش وزن در منزل وجود دارد؟

بله! شما میتوانید برنامه ای در پیش بگیرید که نه نیاز داشته باشد از خانه خارج شوید و نه سختی رژیم های لاغری سریع را به همراه داشته باشد. شما میتوانید با پرهیز غذایی و یا خوردن روزانه از برخی مواد که در ادامه خدمتتان معرفی خواهیم کرد در طول زمان به تناسب اندام برسید به اضافه اینکه این عادات صحیح غذایی میتوانند بدن شما را سم زدایی کرده و به این ترتیب به داشتن زندگی سالمترعادتتان دهند. برای لاغر شدن دیگر نیازی به مراجعه به انواع پزشک های تغذیه و گرفتن رژیم ها غذایی متعدد نخواهید داشت به انضمام تمام اینها میتوانید اطمینان داشته باشید که این نوع پرهیزها آسیبی به سلامت شما وارد نخواهد کرد.. از همه مهمتر چربی سوزی جزو مواردیست که برای همه کاری دشوار و خسته کننده است بنابراین باید با راه های ساده کاهش وزن در منزل به جنگ چربی های اضافه بدنتان بروید. پس نتیجه صحبتهای بالا بدین شرح است که شما نیاز به برنامه غذایی و ريیمی دارید که برایتان سخت و خسته کننده نباشد، آسیبی به بدن و سلامتتان وارد نکند و  در هر مکانی برای هر شخصی با انواع دغدغه ها (خانه دار، شاغل..) مناسب باشد. 

 راه های ساده کاهش وزن در منزل

راه های ساده کاهش وزن در منزل 

راه های ساده کاهش وزن در منزل / دمنوش های لاغری:

چای سبز + زنجبیل

استفاده از یک قاشق چایخوری چای سبز + نصف قاشق پودر زنجبیل و یا یک سانت زنجبیل تازه که آنها را در آبجوش ۳-۴ دقیقه دم کرده اید میتواند قاتل چربی های اضافه شما باشد. بهتر است از این دمنوش در وعده صبحانه بصورت ناشتا استفاد هشود همچنین برای شیرین کردن آن میتوانید از یک قاشق چایخوری عسل طبیعی استفاده کنید.

چه کنیم در زمان رژیم، چاقی صورتمان را از دست ندهیم؟

نکته : اشافه کردن مقداری آبلیمو و یا یک برش لیمو میتواند اثر چربی سوزی این دمنوش را دوبرابر کند

 راه های ساده کاهش وزن در منزل

استفاده از چای دارچین، چربی سوز قوی:

برای این دمنوش باید از یک قاشق چایخوری دارچین و یا یکسانت چوب دارچین که درون آب جوش ریخته و آن را بمدت ۱۵ دقیقه دم کرده اید استفاده کنید. این دمنوش را روزی یک الی دوبار میل کنید. میتوانید در کنار این دمنوش هم از برش های لیمو استفاده کنید.

چای سبز + نعناع:

چای سبز را میتوان یکی از پایه های ثابت در رژیم های لاغری به حساب آورد که علاوه بر این خاصیت دارای خاصیت سم زدایی و بهبود شرایط پوستی نیز هست. حدود یک قاشق چایخوری چای سبز را با ۵الی۶ برگ نعناع بمدت ۱۰ دقیقه جوشانید و روزی دوبار میل کنید.

راه های ساده کاهش وزن در منزل

راه های ساده کاهش وزن در منزل / استفاده از اسموتی های لاغری:

(اسموتی : همان آبمیوه غلیط شده از میوه ها)

اسموتی مخصوص:

شاید برایتان جالب باشد اما این اسموتی میتواند برخلاف خیلی دیگر از آبمیوه ها و یا خوراکی های رژیم لاغری که بدون طعم و گاها بد مزه هستند بسیار خوشمزه و مقوی باشد.

مواد لازم:

 • ۲ قاشق غذاخوری دانه کتان

 • نصف فنجان انواع توت (ترجیحا توت‌های تیره رنگ)

 • ۲ قاشق غذاخوری پودر برنج

 • یک فنجان شیر بادام شیرین نشده

 • نصف موز

تمام موادی که بالا گرفته شد را توسط مخلوط کن خوب ترکیب کنید و هرروز به جای صبحانه یک لیوان میل کنید.

راه های ساده کاهش وزن در منزل

آب کردن شکم و پهلوها تنها با چند روش ورزشی ساده

اسموتی مخصوص برای چربی سوزی:

مواد مورد نیاز:

 • یک فنجان آب گریپ فروت

 • ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب

 • یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی

تمام مواد گفته شده را توسط مخلوط کن خوب ترکیب کنید و قبل از خوردن هر وعده غذایی یک لیوان از این اسموتی را میل کنید. این اسموتی توان بالایی در شکستن سلول های چربی دارد که میتواند روند لاغری در شما را تسریع کند.

اسموتی سبز/ اسموتی سبزیجات:

مواد نیاز:

 • ۱۰۰ گرم کلم بروکلی و هویج پخته شده

 • یک چهارم فنجان آب پرتقال

 • نصف فنجان ماست

 • یک چهارم موز

 • دو قاشق چایخوری عسل طبیعی

 • یک سوم فنجان یخ

تمام موادی که بالاتر گفته شد را مطابق اسموتی های قبلی با مخلوط کن خوب ترکیب کنید. این اسموتی دارای انرژی و فیبر بسیار بالاست که هم انرژی بدنتان را تامین میکند و هم به علت فیبر بالا اشتهایتان را کاهش میدهد طوریکه با خوردن آن احساس سیری میکنید . همچنین سبب تنظیم پتاسیم و پف کردگی های بدنی شما میشود و به علت خاصیت چربی سوزی که دارد میتواند در جهت سوزاندن چربی ها بسیار موثر واقع شود. 

اسموتی تابستانه:

مواد مورد نیاز: 

 • ۶ فنجان هندوانه قاچ شده (دانه نداشته باشد)

 • یک فنجان ماست یا شیر بادام

تمام موارد را باهم مخلوط کنید. این اسموتی خوشمزه میتواند فیبر و آب بدنتان را تامین کرده و خاصیت چربی سوزی فوق العاده ای برایتان خواهد داشت . بهتر است روزی دوبار قبل از غذا استفاده شود.

راه های ساده کاهش وزن در منزل / آب های سم زدایی بدن

نوشیدنی جهت چربی سوزی فوری:

فلف سیاه دارای خاصیت چربی سوزی فوق العاده است وقتی یک چهارم قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه را با یک قاشق آب لیموترش که آنهم دشمنی دیرینه با چربی هاست مخلوط میکنید میتوانید یک چربی سوز قوی در بدنتان داشته باشید که با خوردن آن پس از هر وعده غذایی علاوه بر کمک به هضم غذا و عملکرده معده به کاهش وزنتان نیز کمک شایانی کرده اید.  

راه های ساده کاهش وزن در منزل

نوشیدنی گل سرخ:

در حدود یک مشت گل رز خشک شده را درون بطری بزرگی از آب مقطر بریزید. درب آن را خوب ببندید و بگذارید  ۱۰-۱۵ دقیقه درون آب بمانند تا خوب به آن رنگ دهند. از این محلول میتوانید به مدت شش روز در یخچال نگه داری کنید و هرروز یک لیوان از آن را با معده خالی و بصورت ناشتا میل کنید. 

نوشیدنی معروف جهت سم زدایی و چربی سوزی:

یک خیار و یک لیمو (با پوست) رو بصورت حلقوی برش بزنین و با چند برگ نعناع تو یه بطری نیم لیتری آب بمدت  ساعت تو یخچال بذارین و در طی روز بجای آب، از این نوشیدنی مصرف کنین.

یک خیار یک عدد لیموی تازه به همراه پوست را بصورت حلقوی برش زده و به همراه نعنا در یک بطری نیم لیتری آب را در طی مدت ۱۲ ساعتی که میتوانید از ا ناستفاده کنید هربار جای نوشیدن آب از این نوشیدنی میل کنید.

خب تا اینجا ی مقاله راه های ساده کاهش وزن در منزل چند خوراکی موثر در جهت چربی سوزی در منزل را خدمتتان معرفی کردیم در ادامه قصد داریم به عاداتی بپردازیم که خیلی از ما بدون آنکه خودمان بدانیم به انها دچار هستیم. خیلی از این عادات حتی بیشتر از زیاد خوردن غذا میتوانند در افزایش وزن ما موثر باشند. بنابراین با دقت مطالب بعدی را را دنبال کنید

راه های ساده کاهش وزن در منزل

راه های ساده کاهش وزن در منزل/ نکات

10 نکته مهم جهت کاهش سریع وزن در منزل

هر وقت که صحبت از لاغری و کاهش وزن میشود همه فکر میکنند که حتما به رژیم هاس سخت و یا ورزش های سنگین نیازمند خواهند بود و همین میتواند بزرگترین عامل در دلسردی شما باشد. در صورتیکه اینچنین نیست و شما میتوانید با در پیش گرفتن روش های موثر بسیار ساده در جهت کاهش وزن و چربی سوزی حتی در منزل بکوشید کافیست نکات و مراحل گفته شده  در ادامه مقاله را خوب به خاطر بسپارید. اگر شما هم به دنبال راه های ساده کاهش وزن در منزل  هستید و عزمتان را برای کاهش وزن و چربی سوزی جزم کرده اید، علی رغم اینکه از رژیم های سخت و طاقت فرسای قبلی نتیجه دلخواه را نگرفته اید ویا خیی زود مجدد به وزن اولتان برگشته اید باید بگوئیم ادامه این مقاله صرفا برای شما تدارک دیده شده است. 

راه های ساده کاهش وزن در منزل بدون رژیم غذایی و یا ورزش های سنگین

رژیم لاغری یکماهه رایگان

این روش ها عبارت هستند از:

 • حتما وعده صبحانه را جدی بگیرید و سعی کنید صبحانه ای غنی از پروتئنین ها داشته باشید چرا که پروتئین میتواند میزان کالری موردنیاز و مصرفی شما در طول روز را تامین کرده و از طرفی به شما احساس سیری بدهد 

 •  از خوردن نوشیدنی های شیرین اجتناب نمایید چرا که این نوشیدنی ها علاوه بر تاثیر زیادی که بر اضافه وزن شما دارند میتوانند شما را در خطر ابتلا به دیابت بیندازند. حذف آنها حداقل برای مدتی کوتا ههم برای سم زدایی و تنظیم قند خون بدن و هم برای کاهش وزنتان بسیار موثر خواهد بود 

 •  سعی کنید هر شب به صورت مستمر نیم ساعت قبل از غذا یک لیوان آب بنوشید. طبق تحقیقات انجام شده محققان دریافتند که با نوشیدن یک لیوان آب نیم ساعت قبل از صرف غذا می تواانید در طی 3 ماه کاهش وزن چشمگیری داشته باشید .

 • از مواد غذایی که برای کاهش وزن موثر هستند ، بیشتر استفاده کنید مانند سبزیجات دارای فیبر و...

 • طبق مطالعات انجام شده با خوردن فیبر محلول ،امکان دارد الیاف محلول چربی هارا به ویژه در اطراف شکم کاهش دهند . مکمل فیبری مانند گلوکومنان نیز می توانند موثر واقع شود.

 •  اگر شما هم جزو طرفداران چای یا قهوه هستید واز این نوشیدنی ها، روزانه به میزان زیادی استفاده می کنید ، می توانید میزان استفاده خود را چند برابر کنید چرا که با نوشیدن این نوشیدنی ها میزان متابولیسم شما افزایش می یابد .همچنین تاثیر زیادی در احساس سیری شما خواهد داشت.

 •  بهتر است غذاهای کامل و بدون فراورده سازی را در سبد غذداییتان بگنجانید و به طوری که کاملا باید رژیم غذایی خود را بر پایه غذاهای کامل یا همان غذاهایی که بدون فراوری ساخته شده اند بنا کنید.

 • جویدن بیشتر غذا و پرهیز از تند خوردت میتواند هضم غذارا بهتر کندو هرچه تکه های غذایی به قطعات ریزتری تبدیل شده باشند هم سلامت معده شما تضمین میشود هم زودتر هضم میشود و تبدیل به کربوهیدارت نمیشود.همچنین آهسته خوردن میتواند زودتر باعث احساس سیری در شما شود.

 • سعی کنید هررروز وزنتان را اندازه کنید اینکار طبق مطالعا تانجام شده باعث ایجاد انگیزه و قدرت رد شما برای ادامه مسیر خوهد بود 

 • فراموش نکنی خواب کافی یکی از مهمترین فاکتور ها در علل افزایش وزن است. بنابراین سع یکنید در زمان انتخاب ساعات خواب دقت کرده و سرساعت بخوابید.حتما سعی کنید شب ها به اندازه بخوابید .  

 • خواب با کیفیت و تاثیر مهم آن در کاهش سریع وزن 

 

راه های ساده کاهش وزن در منزل تا چه حد در لاغری موثر خواهند بود؟

امکان این هست که  شما حتی در همان هفته اول انتظار داشته باشید که 2 الی 4 کیلوگرم وزن از دست دهید و سپس به مرور زمان بصورت روتین کاهش وزن داشته باشید. اگر تمام مواردی که در بالا گفته شده را به همراه یک رژیم لاغری خیلی ساده که فقط شما از پرخوری منع میکند و تایم دقیق برای خوردن در اختیارتان میگذارد همراه کنید یقیننا این خواسته شما محقق خواهد شد. 

رژيم های غذایی و یا ترک عاداتتان تنها در روزهای اول ممکن است سخت و طاقت فرسا بنظر برسد به محض گذشت چند روز بدن شما با این برنامه منطبق خواهد شد. یکی از عواملی که می توانند باعث چاقی بیش از حد شما شوند ، استفاده بیش از حد از نمک و شکر می باشد .

 • پس از چند روز اول و دیدن نتایج معمولا احساس بهتری پیدا خواهید کرد و انرژی بیشتری برای کاهش وزن خواهید داشت .

 • داشتن رژیم غذایی صحیح  اجتناب از کربوهیدارت ها به مروز سبب بروز عوامل زیر خواهند شد:

 • قند خون شما مایل به جایگزینی کربوهیدراتها می شود.

 • تری گلیسیرید ها تمایل به کاهش پیدا خواهند کرد.

 • درصد کلسترول بد خون به مرور زمان کاسته میشود.

 • -میزان کلسترول خوب افزایش می یابد .

 • -فشار خون شما به طور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد. 

گرسنگی زیاد برای لاغری درست نیست!

راه های ساده کاهش وزن در منزل

اگر با پزشکتان درارتباط هستید بررسی کنید که میزان انسولین و یاداروهای شما را کاهش بدهند چرا که با داشتن رژیم غذایی ناخودآگاه میزان استفده از قند و کربوهیدارت ها در شما کاهش پیدا میکند و درنتیجه بیماران دیابتی و مبتلایان به فشارخون و امثالهم کمتر به داروها نیاز خواهند داشت. اما همه اینها در شرایطی که رژیم غذایی شما خصوصا در صورتیکه مبتلا به بیماری خاصی هستید تحت نظر پزشک معالجتان باشد تا یکباره دچار ضعف و بی حالی نشوید. بطور کلی این تصور که در رژیم غذایی هرچه کمتر بخورید و بیاشامید میزان لاغری شما بیشتر خواهد بود تصور درستی نیست. رژیم غذایی یعنی ایتفاده به اندازه متابولیسم بدن و در حد کالری که در طول روز بدان احتیاج دارید و پرهیز از یاده خوری و بی وقت خوری ها. داشتن برنامه منظم جهت تنظیم وعده های غذایی و میان وعدها همچنین تنظیم ساعات خواب و در کل داشتن برنامه ای که با وزن و میزان کالری مورد نیاز روزانه شما در تعامل باشد. 

نوشیدنی های چربی سوز

توت فرنگی و کیوی

۱۰ برش توت فرنگی به همراه ۶ برش کیوی درون یک بطری آب ریخته و در یخچال نگه داری کنید. صبح روز بعد آن را بنوشید.

نوشیدنی چربی سوز:

۱۰ عدد توت فرنگی به همراه ۴ برش پرتقال با پوست و ۱۲ عدد بلوبری را مانند مورد قبل درون بطری آب ریخته و در یخچال بگذارید سپس از روز بعد بجای آب میل کنین.

اینها چند نوشیدنی و خرواکی موثر در جهت چربی سوزی شما در منزل بودند همچنین راه های ساده کاهش وزن در منزل که همانطور که دیدی بیشترشان به عادات غذایی شما مربوط میشد. هنوز هم ترفندها و راه های بسیار زیادی در این مسیر وجود دارد که مجال توضیح آن ها در این مقاله نبود انشااله در مقالات بعدی در خدمتتا نهستیم. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری