نویسنده: ملینا شمس

لینکدین

وقتی رقیبانتان سرگرم گرفتن لایک و کامنت در اینستاگرام هستند، شما می توانید راهی متفاوت را برگزینید و از طرق شبکه ی اجتماعی لینکدین مقاصد تبلیغاتی خود را پی بگیرید.

شبکه های  اجتماعی بسیاری برای تسهیل برقراری روابط میان صاحبان کسب و کار و مشتریان وجود دارد و لینکدین یکی از مهم ترین های این عرصه است. LinkedIn را نباید فقط یک شبکه اجتماعی به حساب آورد، شما می توانید در صورت استفاده درست از این شبکه، آن را به یک ماشین بازاریابی قدرتمند تبدیل کنید .

در این مقاله به بیان سه روش می پردازیم که برای موفقیت شما در شبکه LinkedIn، بسیار لازم و ضروری می باشد.

ارتباطات باید هدف اصلی شما باشد

درLinkedIn ، فقط به بیان نام و عنوان تجاری خود اکتفا نکنید، بلکه به کاربران نحوه انجام کارتان را هم بیان نمایید، به طریقی به آنها بگویید که چگونه می توانید برایشان سودمند باشید.

محتوایی که بای کابران به اشتراک می گذارید باید با زبانی ساده و به دور از حروف پیچیده و دشوار نوشته شود. همچنین باید این محتوا آن چیزی باشد که کاربران می پسندند. روش دیگری هم که برای حفظ ارتباط با کاربران وجود دارد دریافت آدرس ایمیل و شماره تماس آنهاست.

لینکدین

گروهی را فقط با یک موضوع کاری خاص ایجاد نمایید

یک گروه خوب ایجاد کنید که تنها به یک موضوع یا صنعتی خاص مرتبط باشد. به بیان دیگر، مطالبی که ارائه می کنید نباید پراکنده باشند. برای پیش برد اهداف خود به این چهار توصیه مهم توجه نمایید:

- مشخص کنید گروه شما در کدام دسته بندی قرار می گیرد و یک عنوان مناسب که به زمینه ی کاری شما مرتبط است برای آن برگزینید. قدم بعدی انتخاب یک لوگوی مناسب است. برای انتخاب آن می توانید از دوستان خود کمک بگیرید.

- گروه خود را به شرکت هایی که مرتبط با کسب و کارتان است معرفی کنید. همچنین می توانید اخبار مربوط به گروه خود را در گروه های تلگرامی، اینستاگرام و یا در فضاهای مجازی دیگر معرفی کنید. فقط باید توجه داشته باشید که این کارتان باید به نحوی باشد که تبدیل به ایجاد مزاحمت برای دوستان و آشنایانتان نشود. زیرا در این شرایط قطعا نتیجه عکس خواهید گرفت.

3- به هر شکلی که می توانید از دوستان و آشنایانی که در پرسش و پاسخ های گروه شما مشارکت داشته اند سپاسگذاری نمایید، این سپاسگذاری می تواند حتی با یک کامنت انجام شود.

4- می توانید تخفیفات خیلی جذاب برای برخی از محصولات و یا خدمات خود را در گروه در نظر بگیرید.

گروه در لینکدین

در پرسش و پاسخ های لینکدین فعالانه شرکت کنید

کسب و کار شما هرچه که باشد، ارتباط با کاربران و مشارکت در بحث ها و پرسش و پاسخ ها یکی از راه های بسیار تاثیر گذار در افزایش فروش شما خواهد بود. این کار علاوه بر اینکه بر روند افزایش فروش موثر است، مهارتتان را در زمینه کاری خود به کاربران، نشان می دهد.

پاسخ هایی که می دهید باید تا حد امکان کوتاه باشند اما از درستی آن ها حتما اطمینان حاصل نمایید.

این امکان را ایجاد کنید که در گروهتان بتوانید پاسخ خصوصی به کاربران بدهید. زیرا ممکن است که جواب سوالی که به کاربر مورد نظر خود می دهید، محرمانه باشد.همچنین این کار باعث جلب توجه نیز می شود.

در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید منظور خود را با این پرسش و پاسخ ها به طور کامل به مخاطب خود برسانید، می توانید از یک ارتباط تلفنی استفاده نمایید. این کار هیچ اشکالی ندارد.

در صورتی که فکر می کنید پاسخ های شما کامل نیستند و مفهوم برای کاربر یا مشتری شما درک نمی شود، سعی کنید یک ارتباط تلفنی با آن شخص برقرار کنید. هیچ اشکالی ندارد. همچنین لازم نیست برای آن در جامعه شناسی خوانده باشید یا دانش آکادمیک برای بازاریابی داشته باشید.

پرسش و پاسخ لینکدین

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

الناز | 1397/08/06

لینکدین عالیه. نمدونم چرا تو ایران خیلی بهش توجه نمیشه

roham hoseini | 1397/08/06

کسب درآمد در یوتیوب هم اگه میشه راجع بهش مطلب بذارید.

احمد نعمتی | 1397/08/09

فقططططط اینستاگرااامممم. تا وقتی اینستا هست کی سراغ لینکدین میره آخه!

اشتراک گذاری