نویسنده: موبویار

رشد و توسعه فردی

شما هم مثل خیلی ها باشنیدن نام تعطیلات از ترس عقب افتادن کارها و برنامه یتان دچار استرس میشوید؟ این مقاله برای شماست. تعطیلات می‌تواند بهترین زمان ریلکس کردن و آرام کردن روح و جسم باشد. شما می‌توانید در این مدت که شاید حتی کوتاه هم بنظر برسد با یک برنامه ریزی دقیق و از پیش آماده شده به استقبال یک تعطیلات بسیار سودمند وارامشبخش بروید. در این مقاله به ارائه راهکارهایی برای دور شدن از فشار روانی در تعطیلات پرداخته‌ایم. با موبویار همراه باشد.

 

روش هایی برای دور شدن از فشار روانی در تعطیلات

راه‌هایی وجود دارد که با کم کردن فشار روانی، می‌توان از تعطیلات خود لذت بیشتری برد:

آيا علاقمند به انجام تست هاي دقيق تر راجبه خود شناسي هستيد؟
 

اگر کارهایی را که قرار است انجام گیرد، از قبل برنامه‌ریزی کنید می‌توانید از غوطه ور شدن در فشارهای روانی و کارهایی که باید انجام گیرد و در نهایت غرق شدن در آنها بر حذر باشید.

 چگونه از تعطیلات خود بدون استرس لذت ببریم؟ 

از خود توقع نداشته باشید که در حد تخیلات و آرزوها زندگی کنید. تعطیلات خود را با امکانات موجود مناسب کنید نه با نیازهای ایده‌آل خود

برای حفظ آرامش خود، اقدامات متعددی می‌توانید انجام دهید. مطالعه منظم و انجام ورزش روزانه می‌تواند به آرامش شما کمک کند.

خودتان را سرگرم کنید. برنامه ریزی برای یک پیک نیک یا سفر و یا حتی ریختن یک برنامه ورزشی مثل رفتن به کوه ذهن شما را درگیر کرده و موجب نشاط شود.

 چگونه از تعطیلات خود بدون استرس لذت ببریم؟ 

سفر می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای گذراندن تعطیلات و دور بودن از فشار روانی باشد

اگر علاقمند به یادگیری کنترل ذهن و روش های صحیح برنامه ریزی هستید با مقالات دیگر موبویار همراه باشید؟
 
 

با یک دوست یا فردی از خویشاوندان که مورد اعتماد شما است در مورد در مورد مشکلات پیش آمده و چیزهایی که شما را تحت فشار قرار داده صحبت کنید. احساس خود را ابراز کنید و نگذارید فشارها روانی باعث تخریبب درونی شود. از سوی دیگر مراقب باشید چه چیزهایی را می‌گویید که بعد از گفتن آن پشیمان نشوید.هر انسانی در زندگی در هر شرایط سختی هم که قرار گرفت باید یکسری موارد شخصی اعم از مالی و معنوی را پیش خودش نگاه دارد. فراموش نکنید به گفته امام عزیزمان تا وقتی شما خودتان نتواندی راز مهمتان را نزدد خود نگاه دارید نمیتوان از دیگرری این انتظار را داشت. پس به حریم خود پابند باشید و گفتهاپتان را دسته بندی کنید تا این دردودل ساده برایتان گران تمام نشود.

 

ماساژ عضلات گردن و کتف‌ها و نیز آرام سازی عضلات می‌تواند در کاهش فشارهای روانی مؤثر واقع گردد. تمرین روزانه 20 دقیقه آرام سازی عضلات در محیط آرام و ساکت باعث کاهش فشار روانی و سوخت و ساز بدن می‌گردد

 

دعا و انجام مناسک روزانه آرامش دهنده قوی روانی است. تکرار کلمات و تعبیرات خاص با مفاهیم معنوی باعث قدرت ذهنی و افزایش بهداشت روانی فرد می‌گردد.

 

خوش بگذرانید. این می‌توتند صرف چای و شیرینی با خانواده باشد. یك موسیقی، فیلم  و یا یک برنامه تلویزیونی یا یك رادیویی خوب و مفید شما را با اشتیاق بیشتری به تحرك وامی‌دارد.

 

برای خود انگیزه‌هایی پیدا كنید و به خود قول دهید که كارهایتان را مطابق برنامه انجام دهید و در آخر به خود جایزه‌ای خواهید داد. صرف چای و شیرینی با خانواده یا تماشای یك برنامه‌ی خوب تلویزیونی باشد.

 

سعی کنید حداقل ساعاتی از تعطیلات خود را در طبیعت بگذرانید. طبیعت می‌تواند انرژی فوق العاده به روح و جسم شما دهد و به کاهش استرس سما کمک کند.

 

بسیاری امكان رفتن به سفر ندارند. نه قرار است و نه الزامی است كه همه باید در تعطیلات به سفر بروند. اما همان‌طور كه به سفر رفتن اصولی دارد، در خانه ماندن هم اصول و فنون خاص خود را دارد. اگر به این اصول پایبند نباشید، فضای خانه را در ایام تعطیل برای خودتان خراب و آشفته می‌كنید و اوقات زیبایتان هم تلخ خواهد شد. اگر به سفر نمی‌روید، خیلی باید مراقب روح و روان خود باشید

 

تعطیلات خود را با افراد مثبت و شاد بگذرانید. این نکته را به خاطر داشته باشید که حال خوب و بد، به صورت مسری به اطراف سرایت می کند؛ اگر با افرادی که دائم از مشکلات گلایه میکنند رفت وآمد کنید، انتظار حال خوب انتظار زیادی است. پس سعی کنید با افراد مثبت معاشرت کنید تا سرزندگی آنها به شما هم سرایت کند.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری