روش انتقال مالکیت در هنگام فروش تلفن همراه

نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

با فعال سازی گوشی موبایل از طریق سامانه همتا، در واقع ارتباط مابین گوشی و سیمکارت آن را امکان پذیر می سازید. این روزها سوالی در ذهن بسیاری از کاربران موبایل وجود دارد و آن این است که با تغییر سیمکارت گوشی دقیقا چه اتفاقی برایشان رخ می دهد؟ مثلا تصور کنید که قصد دارید گوشی خود را به فرد دیگری بفروشید. در این شرایط باید انتقال مالکیت انجام شود. طبق اطلاعاتی که از سوی سامانه همتا ارائه شده، کاربران برای جابجا کردن سیمکارت های خود در گوشی نیازی انتقال مالکیت ندارند و انجام این امر فقط در شرایطی الزامیست که شما گوشی موبایل خود را به فرد دیگری بفروشید. حال در اینجا می خواهیم مراحل انتقال مالکیت را به صورت گام به گام به شما آموزش دهیم. این مراحل از طریق شماره گیری کد USSDقابل انجام می باشد.

سامانه همتا چیست و چه ارتباطی با انتقال مالکیت سیمکارت ها دارد؟

انتقال مالکیت همتا

سامانه همتا پایگاهی است که در آن اطلاعات گوشی های تلفن همراه ثبت می شود. از چند طریق نیز می توان به این سامانه دسترسی داشت: وب سایت، کد USSD، اپلیکیشن و پیامک ، چهار روشی هستند که با کمک آنها می توان از خدمات همتا استفاده کرد. برای اینکه بتوانید به همه ی امکانات و ویژگی های این سامانه کاربران دسترسی داشته باشید، باید از طریق وبسایت در آن ثبت نام کنید. برای ثبت نام هم کافیست شماره تلفن خود را وارد نمایید.

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره شد، همتا امکان این را فراهم می سازد که شما فرایند انتقال مالکیت را در هنگام فروش گوشی به راحتی انجام دهید. برای این کار کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد کنید تا روند انجام کار را به صورت گام به گام مشاهده نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

آیدا | 1397/08/24

مرسی از شما. این روزا سوال خیلی از کاربرا همینه

آرمان امینی | 1397/08/24

توضیحاتون خیلی ساده و کامل هست. قبلا این موضوع رو چند جای دیگه دیده بودم ولی درست متوجه نشدم چی میگن!

اشتراک گذاری