نویسنده: رزا عابدی

رژیم و تغذیه

 رژیم لاغری رایگان شاید یکی از پر جستجوترین موارد برای برخی خانم هایی باشد که با اضافه وزن رو به رو هستند و تمایلی به مراجعه به دکتر ندارند. در ادامه آموزش لاغر شدن سریع در چند هفته را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

 

رژیم لاغری رایگان

رژیم لاغری رایگان میتواند برنامه ای همیشگی دور از سختی های جراحی و رژیم های طولانی مدت آزاردهنده باشد. متاسفانه گاها با افرادی مواجه میشویم که به بدترین شکل ممکن سعی در کاهش اضافه وزن خود هستند. این گونه افراد تصور میکنند هرچه بیشتر به خودشان گرسنگی بدهند یا بدنشان را در معرض آسیب و شکنجه قراربدهند میزان نتیجه گیری آنها بالاتر خواهد بود! در صورتی که اصلا اینطور نیست! در معنی اصلی رژیم غذایی یعنی شما با رعایت و آگاهی نسبت به خوردن مواردی که برایتان مفید هستند علاقه بیشتری نشان دهید و به میزان مورد نیازتان کالری دریافت کنیدو از نظر حجمی ممکن است یک کاسه سوپ و یک همبرگر پرپنیر هم دوبه یک اندازه معده شما را پرکنند و باعث سیری در شما شوند امام سوال اینجاست که کدامیک کالری بیشتری دارند و شما تا چه مقدار کالری سوزی در طول روز دارید؟ رژیم لاغری رایگان شما میتواند بشقابی پر از خوراکی های خوشمزه و پرتنوع باشد که تنها محتویات آن براساس میزان کالری مورد نیاز شما تهیه و تدارک دیده شده است. 

 

 رژیم لاغری رایگان یکماهه

اینکه رژیم شما همیشگی و بدون برگشت باشد به جز مواردی وابسته به شرایط خاص غیر ممکن خواهد بود. هرچند که امروزه برخی عمل های جراخی در این بابا مد شده است با وعده بدون برگشت بودن انها اما به جرئت به شما میگوئیم در صورتی که پرهیز کافی نداشته باشید بازهم به چای دچار خواهیدشد! برای ماندن در وزن ایدهآلتان نیاز نیست مدام در معرض جراحی و یا رژیم های طاقت فرسای لاغری باشید. در اینجا رژیم لاغری رایگانی برای شما عزیزان داریم که میتواند در بسیار کمک کننده باشد.

اگرچه که به شخصه هرگز داشتن رژیم ای لاغری سخت بصورت دائمی و یا حتی مقطعی را پینهاد نمیکنم و همواره معتقد بوده ام ورزش و تحرک حتی به میزان 10 دقیقه از روز میتواند جبران کننده رژیم های لاغری آزاردهنده باشد. اما به شدت با پرهیزهای غذایی و اصول خوردن غذا در تایم و نوبت های صحیح موافق هستم. چون علاوه بر کاهش وزن تضمین سلامت ما را نیز امضا خواهد کرد. در ادامه شما را با رژیم لاغری رایگان یکماهه آشنا خواهیم کرد.این رژیم مجموعه ای توصیه ها نکات است که میتواند در حل مشکلتان بسیار تاثیر گذار باشد.

چند حرکت فیتنس بانوان در منزل بدون نیاز به وسایل ورزشی

بهترین زمان نهار برای رژیم لاغری رایگان

بهترین زمان صرف نهار از ساعت 12:30 دقیقه تا 14 بعد از ظهر است.

در ادامه شما را با چند نوع خوراکی خوشمزه بری این وعده آشنا میکنیم که میزان کالری آنها کمتر از 300 کالریست.

۱- سوپ سبزیجات

  رژیم لاغری رایگان یکماهه

سوپ میتواند یکی از بهترین و مقوی ترین غذاها برای انواع وعده های غذایی باشد که علاوه بر سیر کردن شما میتواند باعث دفع سموم و آبرسانی و ویتامینه کردن مفید بدن در زمان رژیمتان شود. این غذا سرشار از ویتامین، آنتی اکسیدان و فیبر هست که شما با خوردنشان احساس سیری کامل می کنید. میتوانید هرچقدر که خواستید از سوپ سبزیجات تغذیه کنید تا احساس گرسنگی نداشته باشید چون میزان کالری این سوپ بسیار کم است و راحت هضم میشود.

اگر به هر دلیل یباز هم احساس گرسنگی داشتید. میتوانید از یک عدد نان تست جو دوسر هم در کنار این سوپ استفاده کنید.

نکته:حتما در سوپتان از جعفری که منبع غنی از آهن است استفاه کنید.

۲- ماهی قزل آلای سالمون گریل شده با برنج

  رژیم لاغری رایگان یکماهه

سالمون گریل شده با سس بی‌نظیر سبزیجات و پنیر و یا سس تری یاکی! میتواند یکی دیگر از پیشنهاد های بی نظیر برای وعده نهار باشد که تنها 124 کالری دارد البته درصورت گریل شدن. خبر خوش اینکه میتوانید در کنارش یک دوم فنجان برنج نیز میل کنید. 

۳- ساندویچ تخم ‌مرغ

 یکی دیگر از پیشنهادات ما ساندویچ تخم‌ مرغ یک غذای خیلی آسان و ساده است. این غذا در عین سادگی و مدت زمان کمی که برای تهیه آن نیازدارید میتواند خیلی هم خوش مزه و خوش خوراک باشد.

۲ عدد نان ساندویچی کوچک چند غله یا همان نان سبوس دار + ۲ عدد تخم مرغ + ۳ تکه پیاز + ۲ تکه گوجه فرنگی +چند برگ کاهوی تازه مواد لازم شما برای نهارتان را تشکیل خواهند داد. 

 رژیم لاغری رایگان یکماهه

۴- برنج قهوه ای، حبوبات و سالاد

 شاید به مذاق خیل یاز ما که عادت کرده ایمبه خوردن برنج  و کشر های فرآوری شده و سفید برنج قهوه ای خیلی خوشایند نباشد. اما خوب است بدانید این برنج ها سرشاز از املاح ومواد معدنی مفید برای بدن شما هستند. همچنین فیبر و انتی اکسیدان موجود دراین برنج ها میتواند باعث کاهش وزن درشما بشود. میتوانید از یک دوم پیمانه از این برن برای وعده نهارتان استفاده کنید که البته تنها و بدون هیچ مخلفات خوشمزه دیگری خیلی وسوسه برانگیز به نظر نمیرسد! خب شما میتوانید برای بهتر شدن مزه ی این برنج از یک دوم پیمانه پوره حبوبات پخته شده  به همراه یک پیاله سالاد شیرازی هم استفاده کنید. به این ترتیب نهاری رنگی و خوش رنگ خواهید داشت.استفاده از آبلیمو در کنار سالادتان را فراموش نکنید.

 رژیم لاغری رایگان یکماهه

معرفی عصرانه های کم کالری در رژیم لاغری رایگان

 بهترین زمان برای صرف میان وعده عصرانه: 17:30 دقیقه تا ساعت 18 غروب است.

 نباید فراموش کنید بدن شما برای حیات و ادامه روند زندگی روزمه تان مانند یک ماشین به صورت مداوم نیاز به سوخت خواهد داشت بنابراین هرگز فکر نکنید با گرسنگی دادن به بدن میتوانید تاثیر رژیم را در خود بالاتر ببرید. بدن ما در تایم عصر دقیقا به حالت ماشینی که دچار کمبود سوخت شده دچار خواهد شد. به همین علت مشا در ساعت 8 الی 9 شب که وقت شام است بشدت احساس گرسنگی میکنید و تمام غذای خورده شده جذب و تبدیل به چربی خواهد شد. بدنی که گرسنگی کشیده باشد اعتماد به رسیدن مجدد غذا ندارد بنابراین تمام جیره خود را تبدیل به چربی میکند تا بی سوخت نماند!

بنابراین هرگز صرف وعده میان وعده و سوخت رسانی مستمر به بدنتان در ساعات مشخص شده را فراموش نکنید انی کار به شما کمک میکند تا بدن به میزان سوخت رسیده اطمینان داشته باشد و تمام خوراکی ها را تبدیل به چربی نکند!اینکه شما از تایم صبحانه تا شام چیزی نخورید و به خودتان گرسنگی بدهید اشتباه ترین کار ممکن است که نه تنها شما را به هدفتان نمیرساند بلکه باعث کلی صدمات جبران ناپذیر در بدنتان میشود.

۱- چای لیمو و نان سوخاری

استفاده از این نوع نان ها در کنار چای لیمو علاوه براینکه نسبت به بسکوئیت ها سالمتر هستند میزان کالری کمتری هم دارند و هم مقدار سیر کنندگو قوتشان بیشتر است. به جای چای لیمو میتوانید از دمنوش های دیگر علی الخصوص چای سبز استفاده کنید تا روند کاهش وزنتان سرعت بگیرد.نان تست تنها 85 کالری و چای تلخ دارای 5 کالریست! این ترکیب در کنار هم میتواند از میزان گرسنگی شما بسیار بکاهد تا در وعده شام میل وافری به غذا خوردن نداشته 

باشید.

۲- تخم مرغ آب پز و چای سبز

در صورتیکه برای وعده نهار تخم مرغ میل کرده اید این عصرانه مناسب شما نیست و بهتر است از جایگزین دیگری استفاده کنید. اما در صورتیکه اینچنین نیست ترکیبی از تخم مرغ پخته با نان ساندویچ یا نان تست و گوجه و خیارشور میتواند یک غذای حاوی پروتئین زیاد و مقوی برای شما باشد که میزان کالری کمی دارد و به کاهش وزن شما کمک شایانی خواهد کرد.البته  فراموش نکنید که نباید این ساندویچ را با نوشابه همراه کنید! اگر از طرفداران چای سبز هستید، باید بگم که تخم مرغ آبپز همراه با یک فنجان چای سبز تلخ ٨۵ کالری دارد!

۳- آجیل

 آجیل منبعی عالی از انرژی و مواد مغذی است. مغزها مانند بادام، پسته و گردو میتوانند بهترین گزینه برای کاهش وزن در برنامه غذایی رژیم لاغری رایگان شما باشند. درست است که قیمت بالای این خوراکی ها ممکن است دست خیلی از ما را از داشتنشان کوتاه کرده باشداما نگران نباشید. چرا که شما برای رژیم لاغری رایگان خود تنها به 12 عدد بادام (با ۸۵ کالری) یا ٧ نصف گردو (با ۹۵ کالری) یا ۲۰ عدد پسته (با۸۰ کالری) برای کنترل گرسنگی و ضعفتان و همچنین بالا بردن قوای بدن نیاز خواهید داشت.بنا بر این هزینه خرید آجیل ها به نسب تنقلاتی که ممکن است روزانه بخرید حتی کمتر برایتان در خواهد آمد با این تفاوت که خواص مفید و ارزش غذایی بمراتب خیلی خیلی بالاتر از تنقلات دیگر خواهند داشت.

۴- آب پرتقال

در یک هفته تا ۵ کیوگرم وزن کم کنید

 این آبمیوه برای هیچ کدام از ما ناشناخته نیست و کم و بیش همه ما با انواع ویتامین ها و فواید آن آشنایی داریم. جالب است بدانید در ازای تمام خواص و مواد معدن یکه از این آبمیوه که سرشار ازویتامین C هست میگیرید تنها 90 کالری دریافت خواهید کرد. البته ناگفته نماند که برخلاف ظاهرش این میزان کالری برای افرادی که در رژیم هستند خیلی هم کم بنظر نمیرسد بنابراین در صورت استفاده از آن دقت داشته باشید. 

۵- ساندویچ با نان جو (قهوه ای) گریل شده

 ساندویچ میتواند راحترین وعده غذایی باشد که برای خودتان در نظر میگیرید. البته متاسفانه در ایران با شنیدن نا مساندویچ اغلب یاد سوسیس و کالباس های بی کیفتی میفتیم که بشدت برای بدنمان مضر هستند. فراموش نکنید که هم برای رژیم شما و هم بخصوص برای سلامتیتان ورود به این محدوده برای شما ممنوع خواهد بود!

ساندویچی همراه با نان سبوس دار و پیاز، فلفل، گوجه فرنگی، کاهو، ذرت و اسفناج حاوی حدود ۹۰ کالری خواهد بود. البته من به شخصه نان سبوس دار با کاهو و پنیر رژیمی یا پنیرهای کم چرب رو بیشتر توصیه میکنم.

۶ وعده شام برای برنامه رژیم لاغری رایگان

بهترین زمان شام برای لاغری: ٨ الی٩:٣٠ شب است.

به یاد ضرب المثلی از نیاکانمان میفتیم که گفته اند: صبحانه را مانند پادشاهان، ناهار را همچون یک شاهزاده و شام را چون فقرا بخورید. فکر میکنم به قدر کافی این مثل گویا حکایات شام باشد. اما همه ما خوب میدانیم که روز بدون شام میسر نخواهد بود همچنین از نظر علمی حذف کامل وعده های غذایی هرگز توصیه نمیشوند. بنابراین سعی کنید همیشه برنامه ای سبک برای شامتان در نظر داشته باشید.دقت داشته باشید در برنامه غذایی برای رژیم لاغری رایگان شما باید شامی برای خودتان در نظر بگیرید که حداکثر ۲۵۰ کالری داشته باشد. این مقدار میتواند هم میزان گرسنگی شما را برطرف کند و هم در ساعات باقی مانده از شب هضم شود. حالا شام های پیشنهادی:

 ۱- لقمه ی سبزیجات خانگی

میتواند همان لقمه ی سنتی نان و پنیر خودمان باشد که البته سعی کنید از نان های غله برای درست کردن آن استفاده کنید و نان های سفید را فراموش کنید. همچنین دقت داشته باشید که پنیرهایتان پرچرب نباشند. برای چاشنی هم میتوانید هرچقدر که خواستید از کاهو استفاده کنید. لقمه هایی توام با گوجه و و سبزی هم برایتان مضر نخواهند بود.

 ۲- سوپ نودل و مرغ

یک کاسه داغ نودل و مرغ میتواند به راحتی شما را سیر کند به خصوص اینکه قوای زیادی هم برایتان خواهد داشت. میزان کالری یک کاسه نودل حدود ۱۵۰ کالری می باشد. طرز تهیه این سوپ هم بسیار راحت است فقط کافیست طبق دستورالعمل نوشته شده روی بسته عمل کنید.

۳- نان روتى و مرغ به همراه سویا یا سبزیجات پخته شده

نان روتی که اغلب آن را به اسم نان هندی هم میشناسند به اندازه یک بشقاب میوه خوری هست و در پخت آن از برخی ادویه ها استفاده میشود همین میزان لذیذ بودن آنرا نسبت به سایر نان ها بالاتر میبرد بنابراین میتواند گزینه مناسبی برای گنجاندن در یک رژیم لاغری رایگان باشد. اگر هم فرصت تهیه آن را نداشتید، می توانید از نان های گرد کوچک که درخیلی از مغازه ها و هایپر مارکت ها یافت میشود استفاده کنید.

 شما مى توانید ٢ تکه نان روتى کوچک را به همراه نصف فنجان سویا کاری، سبزیجات و یا مرغ پخته و ٢ قاشق غذاخورى روغن حیوانی بعنوان یک وعده در نظر بگیرید. برای وعده شام میتوانید خیلی از منوها را مورد استفاده قرار بدهید اما در این مقاله مجال توضیح همه آنها نیست. شما میتوانید با استفاده از جدول کالری های خودتان هر غذایی که دوست داشتید تا میزان حداکثر۲۵۰ کالری را انتخاب کنید.

چند توصیه برای رژیم لاغری رایگان شما

رژیم لاغری سریع برای یک هفته

توجه داشته باشید که بهتر است قبل از خواب یک لیوان از ماده ای چرب سوز را میل کنید مثلا خوردن یک لیوان اب گرم هم به هضم بهتر غذا کمک خواهد کرد  وهم خواب راحتی را برای شما دوستان رقم خواهد زد.

توجه: نوشیدن چربی سوز قبل از خواب باید باشد

این کار باعث میشود سموم در حالی که خواب هستید، خارج شوند، عضلاتتان شل شده، بدن آبرسانی شده و در نهایت هضم غذا بهتر شده و چربی بدن بسوزد.البته خوردن صبحها یک لیوان آب گرم به همراه عسل و آبلیمو و یا حتی آبلیمو ی تازه هم میتواند اثر شگفت انگیزی در بهبود روند گوارشی شما و همچنین کاهش وزنتان داشته باشد. در نهایت فراموش نکنید که روزانه ۸ الی ۱۲ لیوان آب برای شمایی که در رژیم قرار دارید ضروری و الزامیست. 

۱-مصرف چای سیاه موثربرای لاغری

چای سیاه میتواند کمک شایان ذکر درروند کاهش وزن شما داشته باشد .

۲- اسفرزه برای لاغری

اسفرزه سبب می شود تا زودتر احساس سیری کنید. این دقیقا همان کاریست که خیلی از قرص های شیمیای با ما میکنند. اما مسلما استفاده از مواد طبیعی به مراتب بهتر است استفاده از قرص های شیمیایی خواهد بود. اسفرزه میتواند سطح انرژی شما را بدون اضافه کردن وزن حفظ  کند. سبوس جو یک اسفرزه محبوب برای لاغری بشمار میرود.

۳- کامبوجا و لاغری

چای کامبوجا با روش افزایش محدودیت کالری، کمک شایانی به کاه وزن شما خواهد کرد. با این حال یک نوشیدنی مخصوص لاغری محسوب نمی‌شود؛ چرا که حاوی قند است.

۴- لاغری با خاکشیر

برای رژیم لاغری با خاکشیر، بایستی یک قاشق غذاخوری خاکشیر را شسته و در یک لیوان آب ولرم حل کنید سپس به آن مقداری شکر یا نبات سفید اضافه کرده و هر روز صبح ناشتا، آن را میل کنید. تا  مدتی اینکار را ادامه دهید. خواهید دید بسیاری از مشکلات گوارشی شما بر طرف میشوند، باعث کاهش وزن و لاغری بدن به مرور زمان و رسیدن به وزن ایده ال خواهد گردید. 

۵- عرق شوید برای لاغری

شوید یک چربی سوز بسیرا مناسب برای شماست اضافه کردن مقداری عرق زیره و شوید به آب، می‌تواند علاوه بر پاکسازی بدن شما از چربی‌ها و مواد زائد به بالا بردن میزان سوخت و ساز کالری‌ها بدنتان هم کمک کند.

۶- فلفل قرمز برای لاغری

شما می توانید از فلفل قرمز در غذاهای مختلفی استفاده کنید. فلفل قرمز به تنهایی نمی تواند موجب لاغری در شما شود اما میزان سوخت و ساز پایه بدنتان با خوردن فلفل افزایش خواهد یافت.

۷- روغن کرچک برای لاغری

روغن کرچک میتواند جهت کاهش اشتها و چربی سوزی بسیار مفید واقع شود. برای لاغری شکم این روغن را به همراه اسموتی میوه نوش جان کنید.

۸- خواص به لیمو در لاغری

 رژیم لاغری رایگان یکماهه

دمنوش به لیمو تنها دارای ۲ کالری در هر وعده خواهد بود و در افزایش چربی سوزی بسیار موثر است.

۹- خواص جینسینگ برای لاغری

گیاه جینسینگ میتواند در لاغری شما تاثیر بیار خوبی را ایفا همچنین گیاه جینسینگ می تواند برای افرادی که از بیماری قند خون نیز رنج میبرند مفید باشد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری