نویسنده: رزا عابدی

رژیم و تغذیه

متاسفانه اضافه وزن و برنامه های غذایی مبتنی بر رژیم لاغری سریع چیزیست که امروزه خیلی داغ شده است و دلیل اصلی آنرا میتوان کم تحرکی و استفاده بیش از اندازه از فست فود ها دانست.علاوه بر ظاهر ناخوشایند این مورد سبب برز انواع بیماری ها هم میشود  بنابراین باید آن را جدی بگیریم اما نه با روش های سخت و زیبانبار تر از خود چاقی! در صورتی که زمان کافی دارید پیشنها د میکنیم بهترین راه لاغری یعنی ورزش کردن بصورت مستمر را برای کاهش وزنتا نانتخاب کنید تا علاوه بر کاهش وزن سلامتتان را نیز تضمین کرده باشد اما گاها پیش میا آدی که مجبور به کاهش وزن سریعمان برای شرکت در یک میهمانی و یا سمینا رهستیم در اینصورت به دنبال یک راه حل برای لاغری سریع می گردیم تا بتوانیم حداکثر وزنمان را برای شرکت در یک جشن عروسی و یا مهمانی ویژه کاهش دهیم البته بهتر است بعد از این رژیم های سریع کاهش وزن ازیک رژیم غذایی مناسب همراه با ورزش و پیاده روی استفاده کنید تا وزنتان تثبیت شودچرا که رژیم لاغری سریع معمولا عمر چندانی ندارد و در صورت عدم حفاظت مجدد به روال قبلی بازمیگردد. در این بخش از مجموعه مقالات برای شما رژیم لاغری سریعی تدارک دیده ایم که میتواند در یک هفته تا 5 کیلو از وزنتا نرا کم کند بدون آنکه آسیب های خطرناکی به شما وارد کند.

 

برنامه غذایی رژیم لاغری سریع دریک هفته!

 

رژیم لاغری سریع

رژیم لاغری سریع

مقاله امروز راجع برنامه غذای رژیم لاغری سریع نگاشته شده است. اما در همین ابتدای مقاله چند گزینه رو یاد آور میشویم. این رژیم برای افرادی مناسب است که طی یک یا نهایت ادوهفته به وزن دلخواهشان برسد و اضافه وزن زیادی نداشته باشند استفاد همستمر از این نوع رژیم ها برای کسانی که اضافه وزن زیادی دارند میتواند در طولانی مدت موجب ضعف و بیحال ی بدن شود. بنابراین توصیه میکنمی در صورتی که میزان اضافه وزن در شما زیاد است حتما تحت نظر پزشک و در نظر گرفتن متابولیسم و شرایط بدنیتان اقدام به کاهش وزنتان بکنید.هرچند رژیم غذایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد میزان آسیب رسانی خاصی ندارد و از مواد مغذی و سالمی در آن استفاده شده اما بازهم توصیه میکنیم برای تناسب اندامتان رژیم ها طولانی مدت تر و ورزش کردن را انتخاب کنید و همچنین به مدت طولانی و دفعات پی در پی از این نوع رژیم ها استفاده نکنید.

 

6 مورد از بهترین اپلیکیشن ها در حوزه حفظ تناسب اندام

 

مراحل رژیم لاغری سریع در هفت روز

روز اول

اولین روز شروع شما مهمترین روز رژیمتان خواهد بود. در این روز شما تنها مجاز هستید از میوه و آب استفاده کنید و سایرخوراکی های را کنار بگذارید. در طول روز اول 8 تا 12 لیوان آب بنوشید و هرچقدر مه میخواهید میوه بخورید. بهترین میوه ها برای روز اول شما شامل انار، هندوانه و خربزه خواهند بود ولی از خوردن موز اجتناب کنید. هر زمان که احساس گرسنگی داشتید هر میزان که گرسنگیتان را رفع کرد میوه بخورید.

روز دوم

روز دوم را روز مختص سبزیجات مینامند. در این روز شما میتوانید از انواع سبزیجات خام و پخته و یا بخار پز شدهاستفاده کنید. حتی لوبیای پخته شده هویج، بروکلی، خیار، کدو، کاهو و کلم میتوانند در برنامه غذاییتان در این روز باشند اما در پختن آنها از روغن استفاده نکنیدو همچنین میتوانید از ترکیب آنها سالاد درست کنید اما بدون سس. حتی استفاده از سیب زمینی آبپز شده در ابتدای روز به عنوان صبحانه هم میتواند در این لیست جا بگیرد.در روز دوم هم مانند روز اول آب زیادی مصرف کنید و در صورتیکه دچار بیرون روی زیادی شدید اصلا نگران نباشید.

 

برنامه رژیم غذایی لاغری سریع/ روز دوم

روز سوم

این روز را میتوان روز تلفیق دو روز اول حساب کنید. در این روز شما مجاز به خوردن انواع میوه و سبزیجات هستید البته به جز موز و سیب زمینی در این روز هم مانند روزهای دیگر خوردن 8 تا 10 لیوان آب را فراموش نکنید .شما میتوانید در این روز از میوه و یا سبزیجات پخته شده و یا لوبیا به عنان صبحانه استفاده کنید و برای نهارتان سوپیاز سبزیجات را تدرک ببینید. هر طور که احساس میکنید با ذائه شما هم خوانی دارد میتوانید این برنامه غذایی رژیم لاغری سریع را با این مواد اولیه که گفته شد ترتیب بدهید.

روز چهارم

در این وز دیگر مانند روزهای دیگر بدون محدودیت در مصرف مقدار خوراکی نخواهید بود. جیره غذایی شما در این روز 8 تا 10 عدد موز به همراه 3 لیوان شیر است. ممکن است در ابتدا به نظر برسد این میزان شما را سیر نخواهد کرد اما در صورتی که سهمیه غذاییتان را به صورت منظم در طول روز پخش کنید یقین بدانید که گرنسگی به شما فشاری وارد نخواهد کرد

در این روز هم مانند سایر روزها آشامیدن 8 تا 12ز لیوان آب فراموش نشود . شما می توانید در این روز سه لیوان شیرتان را را برای صبحانه، ناهار و شام بگذارید تا همراه با موز در تمام روز خودتان را سیر کنید.

 

 

برنامه رژیم غذایی لاغری سریع/ روز چهارم

روز پنجم

روز پنجم میتواند بک روز رویایی برای شما باشد. زیرا در این روز شما مجاز به خوردن یک پیمانه برنج بدون روغن خواهید بود. عالی نیست؟ همچنین در این روز میتوانید از میوه و سبزیجات نیز تغذیه کنید. شما تا اینجا نیمی از راه را طی کرده اید بهتر است قوی باشید! امروز  را با خوردن سوپ سبزیجات بدون روغن شامل کدو، کلم، هویج و بروکلی، سپری کنید و همچنین می توانید سیب، پرتقال و گریپ فروت بخورید . در این روز باید حتما 6 تا 7 عدد گوجه فرنگی بخورید تا اسید اوریک بدنتان افزایش پیدا کند همچنین آشامیدن حداقل 10-12 لیوان آب در این روز هم الزامی خواهد بود.

روز ششم

اگر تا به امروز پیش آمده اید به شما تبریک میگوئیم تا به حال یقیننا بدن شما سم زدایی شده و متابولیسم گوارشیتان بهبود یافته است. امروزهم مانند روز گذشته شما مجاز به خوردن یک پیمانه برنج برای وعده ناهار و سبزیجات به صورت خام یا پخته برای باقی روزتان هستید همچنین در این روز باید 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید.

روز هفتم

امروز آخرین روز از رژیم لاغری سریع شما همچنین مشاهده نتایج خواهد. در این روز شما مجاز به مصرف برنامه غذایی روز ششم به همراه یک لیوان آب میوه طبیعی تهیه شده در منزل خواهید بود .

در روز آخر رژیم مانند روزهای قبل نوشیدن آب به مقدار 10 تا 12 لیوان الزامی است. در روز آخر این رژیم علاوه بر کاهش وزن شاهد روشنتر شدن پوست صورتتاننیز خواهید بود .در پایان روز هفتم این رژیم  میتوانید خود را وزن کنید . حتما پس از گذشت این یک هفته مراقبه د رخوردن غذاهای خود را بالاتر ببرید.

نکته: 45 دقیقه پیاده روی به روند رژیم سریع لاغری شما کمک خواهد کرد.

نکته 2: خوردن چای سبز و قهوه بدون شیر وشکر در تمام روزها مجاز است.

روشی که خدمتتان ارائه شد هیچ ضرری برای سلامتی شما نخواهد داشت و بارها مورد بررسی انواع پزشکان قرار گرفته است اما به شرظی به طورمداوم و در روزهای طولانی آن را مورد استفاده قرار ندهید. در ادامه برخی نکاترا جهت داشتن رژیم های مداوم و آهست هتر خدمتتان یاد آور میشویم.

مراحل شروع رژیم لاغری چه چیزهاییست؟

طبق تحقیقات انجام شده همیشه روشی برای کاهش وزن وجود دارد که سلامت ما را به مخاطره نیاندازد. باید توجه داشته باشید که ممکن است روش های برای لاغری سریع مورد استفاده قرار بگیرند اما در صورتیکه در برنامه غذایی رژیم لاغری سریع آنها اصول و قوائد صحیح استفاده از مواد غذایی به کار نرفته باشد و همچنین این رژیم ها را به مدت طولانی ادامه بدهید میتوانید برایتان عوارض خطرناکی را در پی داشته باشد.برخی به اشتباه فکر میکنند در شرایظی که به خودشان گرسنگی بدهد لاغر خواهند شد. در صورتیکه این باور کاملا اشتباه است. حتی این موضوع یکی از مهمترین دلایل برای ابتلا به چاقیست! چون بدن در صورت گرسنه ماندن اشتیاق بیشتر به خوردن پیدا میکند و همچنین آن میزان غذای هرچند کم به دلیل گرسنه بودن سلول ها سریعا تبدیل به کربوهیدرات و چربی خواهد شد.در این مقاله ابتدا مسیر های حفظ تناسب اندام و بستر سازی برای رژیم لاغری سریع خدمت شما دوستن ارائه خواهد شد در ادامه در خدمتان خواهیم بود با معرفی یک رژیم غذایی زود بازده برای لاغری سریع. با ما همراه باشید.

مراحل بستر سازی برای رژیم لاغری سریع

فراموش نکنید که اقدام به رژیم گرفتن و مهیا کردن برنامه غذایی لاغری تنها کاری که باید انجام بدهید نیست. شما قبل از آن باید حتما بستر سازی های مناسب را انجام داده باشید تا در میانه راه خسته نشویدو همچنین بتوانید تناسب اندامتنان را حتی پس از کاهش وزن حفظ کنید.

 پذیرفتن

اولین قدم برای شروع به گرفتن رژیم لاغری پذیرفتن اسن واقعیت است که شما با مشکل اضافه وزن روبرو هستید.

 اهدافتان را مشخص کنید

دومین موضوع این است که اهدافتان را بر پایه استدلالات صحیح و منطقی بنا گذاری کنید. مثلا هستند رژیم هایی که در عرض یک هفته بتوانند تا 5 کیلو از وزنتان را بکاهند اما نباید فراموش کنید این مسیر یقیننا سختر از دیگر مسیر های رژیم لاغریست. دوم باید رژیم های صحیح در این باب را پیدا کنید تا کمترین آسیب را به شما برسانند و همچنین از این نوع رژیم ها انتظارات واقع بینانه داشته باشید 20 کیلو لاغری در یک هفته یا موارد تبلیغاتی مشابه ای که شاید زیاد دیده باشید هیچ سندیت و اعتباری ندارند و تنها پس از به نتیجه نرسیدن انگیز را از شما خواهد گرفت 

اراده خود را حفظ کنید

درست هما نزمانیکه تصمیم به رژیم لاغری میگیرید خیلی از عادت ها و هوس ها  میتوانند برایتان دردسر ساز باشند.این عادات میتوانند خیلی برای شما مضر باشند، یقیننا مکار راحتی نیست که در عرض یکی دو هفته عاد تغذایی خود را کنار بگذارید اما اینکار نشدنی هم نیست. البته فراموش نکنید که شاید ترک فست فود ها به مراتب راحتر از برنامه ریز غذایی روزانه و همچنین به همراه داشتن آن است. اگر تصمیم به گرفتن رژیم لاغری سریع دارید باید خودتا نرا برای طبق برنامه پیش رفتن آماده کنید.شما باید برخی چالش ها آماده باشید مثلا در رژیم غذایی خبر از غذای چرب و آماده بیرون و فست فود ها نیسست و خودتان باید طبق برنامه غذایی آن روز اقدام به درست کردن نهارتان بکنید همچنین باید خودتان را آماده کنی که علی رغم اینکه برخی از آنها ماطبق مبلتان نبشند آنها را درست کنید ومیل کنید.همه چیز به تصمیمات شما برمیگردد و میزان اراده ای که جزم کرده اید.بهترین روش انگیزه دادن این است که هفته ای یکوز را روز دلخواهتا نقرار دهید و در آن روز هرچیزی که خواستید وهوس آن را کرده بودید بخورید البته به طور غیر معقول. اینکار باعث میشود برای ادامه روزهای هفته انگیزه وامید کافی داشته فراموش نکنید تنها هفته ای یکبرا میتوانید از این غذاها استفاده کنید آنهم نه بصورت روزانه و فقط یکبار!

رژیم لاغری سریع یک هفته ای

رژیم لاغری سریع یک هفته ای

 

یکی از راه های انگیزه سازی که تا کنون بسیار کار آمد واقع شده است عکس گرفتن است! مردم به دلایل مختلف از جمله شرکت در میهمانی، بدنسازی و یا رقابت با دوستان و علاقه ذاتی به زیبائی تصمیم به لاغری میگیرند. بنابراین اگر در طی مدت رژیم خود از خودتا نعکس بگیرید و آنها را  باه م مقایسه کنید یقیننا برایتان انگیزه زیادی ایجاد خواهد کرد. چون میتوانید پیشرفت و نزدیکتر شدن به هدفتان را هرروز ببینید.

اگر هوس شیرینی کردید میتوانید مقداری پودر پروتئینی طعمم دار را با مقداری یخ مخلوط کرده و میل کنید تا هوستان برطرف شود. همچنین در طول هفته مجاز هستید تا شکلات های کم شکر و با پروتئین بالا استفاده کنید. همچنین در صورتی که عادت دارید وعده‌های غذایی خود را از رستوران تهیه کنید سعی کنید انتخاب و سفارش هوشمندانه‌ای داشته باشید. از صاحبان رستوران درخواست کنید گوشت شما را بدون روغن گریل کنند ویا به دنبال سبزیجات بخارپز و بدون کره یا روغن اضافی باشید. در سالادها از سس استفاده نکنید. اغلب رستوران‌ها می‌توانند نیازهای شما را برآورده کنند پس نیازی به ترک آنها ندارید اما با همه اینها توصیه میشود خودتان در منزل اقدام به تهیه غذا بکنید.

انتظاراتتان را منطقی طبقه بندی کنید.

در شرایطی که تصمیم داشته باشید با برنامه سبکی برای رژیم لاغریتان پیش بروید میتوانید با رعایت برخی نکات حداقل تا دوکیلو در هفته وزنتان را کاهش بدهید. البته سفت و سختر کردن این برنامه به مراتب میزان کاهش وزن را نیز افزایش خواهد داد در هفته های نخست میتوان روی سه تا چهار کیلو تمرکز کرد چون هم انگیزه بیشتری دارید و هم دن توانایی بالاتری دارد.اینطوری میزان ماندگاری تناسب اندام و رژیم شما بیشتر و طولانی مدتر خواهد بود. اگر بعد از هفته اول متوجه شددی وزنتان کم نشده است، ممکن است زمان رسیدگی و خطایابی فرا رسیده باشد. علاوه بر دنبال کردن یک برنامه ورزشی منظم، بهتر است جلسات تمرین کاردیوی خود را افزایش بدهید به جای یک جلسه تمرین کاردیو در روز ، بهتر است ۴۵ دقیقه تمرین کاردیو در صبح را دربنامه تان بگنجانید و اینکار را با شکم خالی انجام دهید. پس از مدتی میتوانید یک جلسه سی دقیقه ‌ای در اواخر روز به برنامه خود اضافه کنید.اگر اینکار باعث تحریک کاهش وزن شما نشد، بهتر است مصرف کربوهیدرات‌های خود را کم کنید. در روزی که مصرف کربوهیدرات شما پایین یا کم است، باید به جای ۱۰۰ گرم از ۶۰ الی ۸۰ گرم کربوهیدرات استفاده کنید. این رژیم غذایی را به مدت دو روز پیگیری کنید و پس از آن یک روز را به کربوهیدارت دریافتی بالا( مثلا ۱۵۰ گرم) اختصاص دهید.برنامه تغذیه‌ای خود را همانند یک لنگر برای ثابت نگه داشتن تمامی تلاش‌های خود بدانید. پایبندی به ورزش و رژیم غذایی کمکتان میکند زودتر به نتیجه دلخواه برسید.

پیکر تراشی با روش لیپوماتیک

سه غذای تاثیر گذار و پر کالری در رژیم غذایی

این مواد میتوانند در رژیم غذای شما تاثیر چشمگیری داشته باشند:

سفیده تخم مرغ: سفیده تخم مرغ علاوه بر آنکه حاوی پرتئین زیادیست و کلسترول مضر برای شما ندارد روند آماده سازی بسیار ساده و سریعی هم دارد.

جوی دوسر : این ماده که حاوی مقداری زیادی فیبر است میتواند انرژی شما تامین کند و همچنیین احساس گرسنگی را در شما کاهش بدهد. اگر برای آماده سازی زمان کافی دارید از جوی سنتی استفاد کنید.

سبزیجات سبز:  این مواد علاوه بر تامین انرژی و رفع گرسنگی برای دستگاه گوارشی شما نیز بسیار مفید و موثر خواهند بوداین مواد سالم هستند و مزایای بسیاری برای بدن شما فراهم خواهند کرد. فیبر موجود در سبزیجات برای بهبود سیستم گوارش بسیار عالی است. این موارد حاوی ویتامین‌های ارزشمند و آنتی اکسیدان‌ها هستند که برای سلامت بدنتان بسیار مفید خواهند بودبهتری روش برای بخار پز کردن سریع سبزجات این است که درون کاسه ای مقداری آبو سبزیجات بریزید سپس رویش را بپوشانید و چند دقیقه درون فر قرار دهید.

حفاظت از دستاورد ها:

خوب حال اتصور کنید دوره رژیم هایتان هر چند روزه که بوده تمام شده است. شما به نتیجه دلخواه خود رسیده اید و تما مسختی ها را پشت سر گذاشته اید اما برای برگشتن به حالت قبلتان تنها چند روز ناپرهیزی کافیست! البته به شخصه با این تما مطول عمر را با پرهیز و رعایت  سپری کنیم و هیچ کدام از چیزهایی که برایمان خوشایند هستند را نخوریم از ترس اضافه وزن مخالف هستم. بطبق مطالعات انجام شده شما با حفظ رویه سلامت بدنتان  به راحتی میتوانید توازن وزنیتان را هم حفظ کنید تنها کافیست رویه سلامتی را در پیش بگیرید و از افراط و تفریط بپرهیزید.سعی کنید همیشه برنامه ورزشی ثابتی داشته باشید کم  سفیده تخم و مرغ و نان سبوس داردر وعده صبحانه میتواند گزینه خیلی مناسبی باشد. همچنین سبزیجات را در الویت مصارف خوراکی خود قرار بدهید. همچنین میوه ها. هیچ یک از وعده های غذاییتان را حذف نکنید تنها آنها را خرد کنید و در وعده های کوچکتر استفاده کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری