در طرح رجیستری تکلیف گوشی های وارداتی توسط مسافران چه می شود؟

نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

پس از اینکه طرح ریجستری گوشی های تلفن همراه برای جلوگیری از قاچاق این دستگاه ها اجرایی شد، یکی از سوالات اساسی که در ذهن بسیاری از کاربران مطرح می شود این است که تکلیف گوشی های وارداتی توسط مسافران پس چه خواهد شد؟

تصور کنید که سفری به یکی از کشور های خارجی داشته اید و یک دستگاه تلفن همراه از آن کشور خریداری نموده و با خود به ایران آورده اید. در این شرایط دقیقا چه کاری باید انجام دهید.

بخش نامه ی گمرک کشورمان که در تاریخ 23 آبان 1396 منتشر شد، تمام هموطنانی که از کشور های خارجی گوشی موبایل خریداری و آن را وارد ایران نمایند، باید گمرک را از این موضوع مطلع نموده و حقوق و عوارض مربوط به آن را پرداخت کنند. تا با این کار قادر باشند گوشی خود را در طرح ریجستری ثبت و در سامانه ی همتا فعال نمایند. در غیر این صورت گوشی مورد نظر به عنوان یک کالای قاچاق و غیر قانونی شناخته می شود و دیگر ثبت آن در سامانه ی همتا ممکن نیست.

ریجستری گوشی های وارداتی مسافران

چطور در طرح ریجستری ، گوشی وارد شده را ثبت کنم؟

حال برای اینکه یک گوشی مسافرتی را تبدیل به یک کالای قانونی بکنیم 2 روش وجود دارد:

  • مسافر باید در هنگام وارد شدن به کشور، به دفاترگمرکی که در فرودگاه مستقر هستند و یا پایانه های مرزی مراجعه نماید و هزینه گمرکی گوشی خود را پرداخت نماید.
  • اگر امکان پرداخت عوارض مورد نظر را در لحظه ی ورود به هر دلیلی نداشته باشید می توانید از به صورت آنلاین هزینه را در سامانه ی مورد نظر پرداخت کنید.

شما می توانید مراحل انجام هرکدام از این دو روش را به صورت کامل و گام به گام تنها با وارد کردن شماره ی تلفن همراهتان در محل نشان داده شده مشاهده نمایید. همچنین با این کار می توانید از از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری