نویسنده: مصطفی حافظی

اینستاگرام

پیام رسان های محبوب همواره سعی دارند، مجموعه ای از امکانات جذاب و خلاقانه را در اختیار مخاطبانشان قرار می دهد که این امر باعث جذب کاربران بیشتر می شود. یکی از این امکانات جذاب، امکان ارسال استیکر در هنگام ارسال پیام می باشد.  این پیام رسان ها همچنین این اجازه را به کاربران می دهد تا بتوانند استیکر های شخصی خود را در آن بارگذاری و استفاده نمایند. در ادامه می خواهیم به آموزش نحوه ی ساخت استیکر شخصی و افزودن آن به تب استیکر ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

چطور می توانم استیکر شخصی خودم را بسازم؟

اولین گام برای ساخت استیکر شخصی این است که استیکرهای خود را مطابق با آنچه که پیام رسان از شما می خواهد ویرایش نمایید.

3 شرط اصلی برای پذیرفته شدن استیکرها وجود دارد که عبارتند از:

  • استیکر حتما باید با فرمت PNGباشد و عکس ها هیچ پس زمینه ای نداشته باشند. (دور عکس ها بریده شده باشد)
  • طول و عرض مورد قبول برای پیام رسان 512pxاست. البته اگر بخواهیم به طور دقیق تر به این مسئله بپردازیم، یکی از مقادیر طول یا عرض حتما باید 512pxو بعد دیگر باید همین مقدار یا کمتر از آن باشد.
  • بیشتر از 350 کیلوبایت نباید حجم داشته باشد.

علاوه بر بیان این سه شرط، پیام رسان ها یک فایل کمکی با پسوند نرم افزار فوتوشاپ نیز در اختیار کاربران قرار می دهند تا با کمک آن بتوانید استیکرهای خود را راحت تر ایجاد نمایید.

پس از دریافت این فایل کافیست استیکرهای مورد نظرتان را به آن انتقال دهید و خروجی بگیرید. در این صورت فایل های ساخته شده مشکلی از نظر فنی نخواهند داشت.

نحوه ارسال استیکر ها

بعد از اینکه استیکرهای مورد تایید ساخته و تولید شدند، باید آن را در سرورهای پیام رسان قرار دهیم. برای این کار بهتر است که از نسخه ی دسکتاپ این پیام رسان استفاده کنیم.

کافیست به بخش جستجوی اپلیکیشن رفته و  کلمه ی stickersرا تایپ نمایید. اولین پیشنهادی که برای شما ظاهر خواهد شد، یک ربات مخصوص ایجاد استیکرها می باشد. باید روی آن ضربه بزنید تا وارد صفحه ی ربات شوید. پس از ورود یک پیغام با متن دلخواه را برای ربات بفرستید تا متنی با موضوع تبریک و فهرستی از امکانات موجود برایتان ارسال گردد.

در این فهرست باید روی دستور /newpackکلیک نمایید. پس از آن پیغامی از جانب ربات برایتان ارسال می شود که از شما می خواهد یک اسم برای مجموعه ی استیکری خود نوشته و ارسال نمایید.

پس از ارسال اسم، یک پیغام دیگر به شما ارسال می گردد که در آن می خواهد یک emojiکه مرتبط با حالت و احساسات استیکرتان است ارسال نمایید. این کار بدین دلیل انجام می شود که کاربران بتوانند با سرعت بیشتری به استیکر ها دسترسی داشته باشند. کافیست برای مثال ایموجی خنده را انتخاب کنند تا چند استیکر پیشنهادی با همان موضوع برایشان نمایش داده شود.

حال پس از ارسال ایموجی نوبت به آن می رسد که استیکر خود را ارسال نمایید. در نهایت نیز بعد از هر بار ارسال، به شما تعداد استیکرهایی که فرستاده اید را نمایش می دهد و در صورت تمایل می توانید موارد دیگری هم به همین طریقی که گفته شد ارسال نمایید.

ارسال استیکر ربات تلگرام

پس از اینکه تمامی استیکرها ارسال شد، روی دستور /publishبزنید تا مجموعه ی شما آماده ی استفاده شود. فقط قبل از پایان می بایست یک آیدی برای لینک انتشار استیکرهای خود انتخاب نمایید.

انتشار استیکر

با همین چند حرکت ساده قادر خواهید بود استیکرهای خودتان را ارسال نمایید. حال اگر به تب استیکر های خود بروید مجموعه ی جدید خود را خواهید دید و می توانید لینک تولید شده برای این مجموعه را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

مروارید | 1397/09/19

چقدر راحته! با چند تا حرکت قابل انجامه. فک می کردم اول چه کار سخت و عجیبیه

اشتراک گذاری