نویسنده: علی غلامی

ارز دیجیتال

طبق آمار استخر استخراج بزرگ چینی BTC.com در روز دوشنبه ۳ دسامبر (۱۲ آذر ماه)، میزان سختی استخراج شبکه ارز دیجیتال بیت کوین دومین سقوط بزرگ تاریخ خود را تجربه کرد.

الگوریتم سختی هش بیت کوین معمولا هر دو هفته یک بار اصلاح می‌شود تا میانگین ۱۰ دقیقه‌ای برای استخراج بلاک جدید در شبکه ثابت بماند. از آغاز زمستان ارزهای دیجیتال (در اواسط نوامبر) تا امروز، این الگوریتم دو بار اصلاح شده و پس از آن سختی استخراج بیت کوین به طور مداوم کاهش یافته است.

سختی شبکه ارز دیجیتال بیت کوین دومین ریزش بزرگ تاریخی خود را تجربه کرد

جدیدترین آمار اصلاح سختی هش بیت کوین در BTC.com

بزرگ‌ترین میزان کاهش سختی شبکه بیت کوین در تاریخ ارزهای دیجیتال، در زمان ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۱ اتفاق افتاده است. در آن زمان یک اصلاح -۱۸ درصدی در سختی استخراج بیت کوین و سپس یک کاهش -۱۳ درصدی دیگر در اواسط اکتبر ۲۰۱۱ اتفاق افتاد.

بر اساس اطلاعات وب سایت کوین‌مارکت‌کپ، اصلاح اخیر سختی شبکه بیت کوین پس از یک سقوط قیمت در بازار ارزهای دیجیتال اتفاق افتاده که در جریان آن قیمت بیت کوین از تاریخ ۱۴ نوامبر تاکنون بیش از یک سوم ارزش خود را از دست داده است. کارشناسان مالی این سقوط قیمتی را به فشارهای رگولاتوری، جنگ قدرت هش پس از هاردفورک بحث برانگیز بیت کوین کش، و وضعیت افتضاح بازارهای جهانی ارتباط داده‌اند.

بیشتر بخوانید: کاهش سختی شبکه بیت کوین در پی هاردفورک بیت کوین کش

کاهش میزان سختی استخراج، ترس بازار، و کاهش ارزش ارزهای دیجیتال از عواملی هستند که ماینرها را مجبور به ترک استخراج بیت کوین می کنند. در ماه سپتامبر، مدیر عامل استخر استخراج چینی F2Pool، به نام شیکسینگ مائو، اطلاعاتی را در خصوص میزان سودآوری ماینینگ منتشر کرد.

طبق گقته های مائو، نقطه سر به سر شدن هزینه و درآمد برای بیت کوین وابسته به مدل و ساختار تجهیزات مورد استفاده، چیزی میان ۳۸۹۱ دلار و ۱۱۵۸۱ دلار بوده است. لازم به ذکر است که در زمان ارائه این پیش بینی، بیت کوین با قیمت ۶۴۰۰ دلار معامله می‌شد.

سختی شبکه ارز دیجیتال بیت کوین دومین ریزش بزرگ تاریخی خود را تجربه کرد

گزارش ها حاکی از آن است که در پایان ماه نوامبر، یک هفته پس از کاهش عظیم قیمت بیت کوین، یعنی زمانی که قیمت آن به ۴۳۰۰ دلار رسید، ماینرهای چینی اقدام به فروش تجهیزات بر اساس وزن دستگاه‌ها و نه بر حسب قیمت هر واحد، کردند. طبق پست استخر استخراج F2Pool، ماینرها با فرارسیدن بازار نزولی و کاهش بهای ارزهای دیجیتال به «قیمت توقف عملیات»، علاقه بیشتری نسبت به فروش مدل های قدیمی تر، از جمله Antminer S7، Antminer T9، Avalon A741 دارند.

همچنین تماشا کنید:  قدرت هش یا نرخ هش چیست؟

اواخر هفته گذشته، پس از اطلاح قیمت بیت کوین و تثبیت حدودی آن بالای محدوده قیمتی ۴,۰۰۰ دلار، پادشاه ارزهای دیجیتال امروز سقوط دیگری را تجربه کرد. در زمان نگارش این یادداشت بیت کوین با قیمت تقریبی ۴,۰۲۱ دلار معامله می شود و طی بیست و چهار ساعت گذشته ۰.۳۶ درصد افت کرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

آزاده | 1397/09/13

اینجوری پیش بره کم کم میرسه به یکی دو دلار :)

اشتراک گذاری