نویسنده: ملینا شمس

ویندوز

با پیشرفت تکنولوژی، امکاناتی که کامپیوتر ها در اختیار افراد قرار می دهند، روز به روز بیشتر می شود. یکی از امکانات جذابی که قرار است در این آموزش به شما آموزش دهیم، روش سخن گو کردن کامپیوتر است!

شما می توانید با یک ترفند ساده کاری کنید که هر با صفحه کلید خود تایپ نمایید توسط رایانه خوانده شود. فقط کافیست با ما همراه باشید و مراحل را به صورت گام به گام انجام دهید.

مراحل سخن گو کردن کامپیوتر

1- ابتدا نرم افزار notepadکامپیوتر خود را باز کنید.

سخن گو کردن کامپیوتر نت پد

2- سپس متن نوشته شده در زیر را کپی کرده و درون نرم افزار باز شده پیست نمایید.

Dim message, sapi

message=InputBox("What do you want me to say?","Speak to Me")

Set sapi=CreateObject("sapi.spvoice")

sapi.Speak message

کد سخنگو کردن کامپیوتر

3- حال نوبت به ذخیره ی فایل ایجاد شده می رسد. باید روی گزینه saveزده و فایل خود را در محلی دلخواه ذخیره نمایید. برای اینکه فالی ایجاد شده در دسترس تر باشد، توصیه می کنیم که آن را در دسکتاپ خود سیو کنید. اما پیش از ذخیره سازی، همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید می باید نام فایل را به textspeak.vbsتغییر دهید. سپس روی گزینه ی saveبزنید.

ذخیره فایل سخنگو

البته نام انتخابی برای این فایل، به صورت دلخواه هرچیزی می تواند باشد اما مهم این است که پسوند .vbsدر آخر اسم مورد نظر قرار داده شود.

4- پس از پایان ذخیره سازی برای اجرا کردن فایل ایجاد شده باید به محل ذخیره ی آن بروید. آیکون فایل باید به شکل آنچه که در تصویر پایین مشاهده می کنید، باشد. حال برای سخن گو کردن کامپیوتر باید روی آن دوبار کلیک کنید تا اجرا گردد.

اجرای فایل سخن گو

5- پس از اجرا، کادر کوچکی مطابق شکل زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد. در این کادر محلی برای تایپ جمله ی مورد نظر تعبیه شده است. شما می توانید هر جمله ی دلخواهی که به ذهنتان می رسد را در این محل تایپ نمایید (البته باید این جمله به زبان انگلیسی باشد). سپس روی دکمه ی OKکلیک نمایید.

اجرای برنامه سخنگو

در نهایت با زدن دکمه OKدستگاه همان جمله ای که توسط شما نوشته شده را بازگو خواهد کرد. این هم از سخن گو کردن کامپیوتر شما!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

مهدی | 1397/09/21

چه امکان جذابی بود! دمتون گرم

اشتراک گذاری