آیا در شرایط اقتصادی امروز خرید دلار سرمایه گذاری خوبی است؟

نویسنده: مصطفی حافظی

کارآفرینی و استارتاپ

در این مقاله می خواهیم راجع به موضوع بسیار داغی که این روزها همه ی توجهات را به سمت خود جلب نموده است صحبت کنیم. دلار! موضوعی که مدتی است که شرایط عجیبی را در کشور ایجاد نموده و مردم را به تکاپو انداخته است تا به فکر افزایش سرمایه و یا حداقل جلوگیری از کاهش سرمایه هایشان بیفتند.

همان طور که می دانید اوضاع بازار ارز بسیار آشفته تر از آن چیزی است که پیش بینی میشد. بنابر این ما هم تصمیم گرفتیم تا چکیده ای از نظرات کارشناسان این موضوع رو بررسی کنیم و به طور خلاصه برای شما ارائه نماییم.

باور ها و نگرانی های عمومی مردم چیست؟

قبل از هر چیزی باید به این موضوع اشاره کنیم و آن هم اینکه کاملا قابل درک است که بسیاری از مردم و شاید شمایی که در حال مطالعه ی این مقاله هستید دارای نگرانی های مختلفی هستند. خیلی ها به این فکر می کنند که شاید اگر مقدار بیشتری دلار ذخیره می کردند، الان وضعیتشان بهتر بود. شاید اگر زودتر اقدام به خریدن ارز می کردند سود بیشتری نصیبشان میشد و شاید می توانستند کل سرمایه خود را تبدیل به سکه طلا نمایند و به سود سرشاری دست پیدا کنند و یا حتی اگر تا به حال هیچ اقدامی انجام ندادند، نگران ترکیدن این حباب باشند و اینکه چه آثار بد یا خوبی می تواند بر روی جامعه داشته باشد. تمام این نگرانی ها کاملا قابل درک است.

سرمایه گذاری دلار

نهایتا موضوع مهم این است که همچنان تب خرید ارز و دلار در جامعه بالاست و هرچند که اقداماتی در راستای تعدیل بازار صورت گرفته اما بازهم تمایل برای خرید آن وجود دارد.

ما در اینجا نمی خواهیم که به شما توصیه کنیم دلار یا ارزهای دیگر را تهیه نمایید یا خیر. اما نکاتی را در این زمینه به شما خواهیم گفت تا بتوانید با دید باز تری تصمیم بگیرید و قدم های محکم تری در راستای منافع خودتان بردارید.

سرمایه گذاری به چه معناست؟

اگر بخواهیم یک تعریف ساده و همه فهم از سرمایه گذاری ارائه بدهیم، می توانیم بگوییم سرمایه گذاریی یعنی خریدن کالا و خدماتی با قیمت مشخص و سپس فروختن آن در یک بازه زمانی معین و به قیمتی بالا تر و در نهایت کسب سود.

شاید اگر به 5 یا 6 ماه پیش برگردیم، یعنی اوایل سال 97، میشد گفت که دلار یکی از سرمایه های ارزان قیمت در کشور بود که شما می توانستید با خریدن آن به سود کلانی دست پیدا کنید. ولی حالا اوضاع چگونه است؟

حالا چه کنم؟ دلار بخرم یا خیر؟

جواب های بسیاری در این باره مطرح می شود که بسیاری از آنها نادرست و غیر اصولی هستند. برای اینکه به جواب این سوال مهم دست پیدا کنید و مراحل گام به گام سرمایه گذاری در کسب و کار های مختلف را به طور کامل بیاموزید، کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

محمد مهدی | 1397/09/12

آقا عجب تحلیل توپی بود! دمتون گرم

فهیمه | 1397/09/12

من که تصمیم گرفتم نخرم! شانس نداریم بابا الان تا ما میخریم میشه 3 تومن

اشتراک گذاری