نویسنده: موبویار

اینستاگرام

با سلام مجدد خدمت همراهان همیشگی موبویاری با مقاله پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام خدمت شما هستیم . تا به امروز مقاله های زیادی در باب آموزش اینستا گرام، آموزش ترفند های آن و مواردی از این قبیل برایتان منتشر کرده ایم. که تا حدودی میتوان گفت که احتمالا توانسته ایم  ناگفته های زیادی در این زمینه را برایتان شفاف سازی کرده باشیم. با اینحال برخی از دوستان سوالاتی در مورد نحوه کار با اینستاگرام داشتند که بر آن شدیم این مقاله را به تحریر در بیاوریم. در ادامه با پاسخ به سوالات شما مخاطبین عزیز همراهتان خواهیم بود 

 

 

پاسخ به سوالات رایج در اینستاگرام

 

به اشتباه درخواست فردی برای دنبال کردن پست هایم را پذیرفته ام،حالا چکار کنم؟

تنها راه برای شما اینست که وارد پروفایل شخص مورد نظر بشوید در ابتدا او را بلاک کنید بعد از این که از لیست فالوورهایتان حذف شد میتوانید مجدد روی دکمه آنبلاک در پروفایل آن شخص کلیک کنید.

 

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرامی

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

 

چطور میشود تصاویر اینستاگرام خود را بصورت یک‌ جا دانلود کنیم؟

اینستاگرام برای این کار سرویسInstaport را پیشنهاد داده است برای اینکار کافیست وارد سایت مربوطه اینکار بشوید و سپس با اکانت اینستاگرام خود وارد شوید. حالا می‌توانید تمام یا قسمتی از تصاویرتان را به صورت یک فایل زیپ دانلود کنید.

چطور میتوانیم تصاویر اینستاگرام بقیه را سیو کنیم؟

این اپلیکیشن یعنی اینستاگرام بصورت پیش فرض این اجازه را به شما میدهد اما به این علت که به هر حال تصاویر هنگام به اشتراک‌ گذاری تا اندازه 612 در 612 پیکسل کوچک می‌شوند اگر از گوشی‌های با وضوح 720به بالا استفاده می‌کنید می‌توانید از صفحه اسکرین‌شات بگیرید و قسمت مورد نظر را کات کنید. راه دیگرهم ورود به پروفایل اینستاگرام اشخاص از طریق وب‌ سایت است؛ برای این‌کار نام کاربری شخص مورد نظر را با یک علامت “/” پس از آدرسinstagram.com وارد کرده، به طور مثال اگر قصد دارید کاربر  moboyar.irرا دنبال کنید کافیست وارد آدرسinstagram.com/moboyar.ir شوید و سپس تصویر مورد نظرتان را در آنجا ذخیره کنید.

 

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

چطور میتوانیم خطاب به کسی چیزی بنویسم؟

نام این عمل در اینستاگرام اصطلاحا منشن کردنMention  نام دارد برای اینکار همانطور که در مقاله های پیش از این اشاره  کرده ایم علامت @ را پیش از نام کاربری او بنویسید تا به اصطلاح او راMention کرده باشید.

چطور تصاویرمان را حذف کنیم؟

شما میتوانید با باز کردن هرعکس سپس فشردن سه نقطه عکس و انتخاب گزینه حذف تصویرتان را پاک کنید.

چطور کاربری را بلاک کنیم؟

در ابتدا وارد پروفایل شخص بشوید دکمه سه نقطه گوشه سمت راست و بالا را بفشارید و سپس از منوی باز شده گزینهBlock User را انتخاب کنید. توجه کنید که مانند فیس‌بوک اگر کسی را در اینستاگرام بلاک کنید فرد مورد نظر متوجه نخواهد شد.

چگونه میتوانی تاریخچه جستجوهایمان را پاکسازی کنیم؟

در ابتدا وارد بخش تنظیمات شده وClear Search History را انتخاب کنید.

چطور کاربری را از بلاک خارج کنیم؟

مراحل کار دقیقا مشابه بلاک کردن کاربر است؛ تنها تفاوت اینکهUnblock را انتخاب کنید.

چطور میتوانیم نظرات دیگران روی پستمان را حذف کنیم؟

اول تصویر مورد نظر را باز کنید و سپس در صفحه ثبت نظرات دکمه شکل مداد را بفشارید. حالا می‌توانید نظرات دلخواه را حذف کنید.

چطور میتوانیم نظر خود روی پست دیگران را حذف و یا ویرایش کنیم؟

مشابه سوال قبل.

 

هشتگ چیست و نحوه قراردادن هشتگ اینستاگرام

چه کاری میتوانیم بکنیم که هرکسی قارد به دیدن پست هایمان نباشد؟

همان‌طور که در مقالات قبلی به کرات گفتیم باید به پروفایل خود مراجعه کنید  و با زدن سه نقطه بالا سمت راست وارد تنظیمات شوید وسپسPrivate Account را فعال کنید.

چطور تصاویر را تنها با اینستاگرام ویرایش کنیم اما به اشتراک نگذاریم؟

کافیست پس از گرفتن عکس و اعمال افکت‌ها وقتی به  مرحلهShare رسیدید عملیات را ادامه ندهید. تصویر در پوشهInstagram گوشی ذخیره خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

چطور می‌توان در اینستاگرام از شکلک‌های یاEmojiها استفاده کرد؟

برای این‌کار یا باید از کیبردهای دارای شکلک‌ها مانندGoogle Keyboard، Kii Keyboard  و یاSwiftkey استفاده کنید. پس از نصب کیبرد به تنظیمات اندروید تلفن همراهتان مراجعه کنید و در بخشLanguage and Keyboard  یا “زبان و ورودی” کیبرد نصب شده را فعال کنید

شات‌اوت چه معنی دارد؟ و چگونه می‌توانیم فردی را شات‌اوت کنیم؟

 Shotout در واقع یکی از روش های تبلیغ پیج فردی دیگر است.به این صورت که در ابتدا اسکرین از صفحه وی میگیرید و یا تصویر پروفایل او را قرار میدهید و نام او را بر روی عکس (همان‌طور که در بالا گفته شد) تگ و یا همان منشن میکنید و در توضیحات از دوستان و دنبال‌کنندگان خود می خواهید که او را نیزFollow کنند.

این کار را با عمل مشابهی مثل  ارسال تصویر به صورتDirect برای دنبال‌کنندگانتان نیز می‌توانانجام داد.

 

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرامی

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

 

Kik چیست و به چه معناست؟

کیک اپلیکیشنی متفاوت و مستقل از واتس اپ و دیگر اپلیکیشن های مشابه است که در آن برای یافتن دوستان تعامل با آنها نیازمند شماره نیستید واینکار در این برنامه تنها توسط آیدی صورت میگیرد. Kik  را می‌توانید از گوگل‌پلی یا بازار برای اندروید یااپ‌استور آیفون دانلود کنید.

برای چت کردن با کاربران اینستاگرام چه راهکاری هست؟

در گذشته چنین قابلیتی در اینستاگرام وجود نداشت و کاربران متاسفانه با سختی قادر به برقرای ارتباط بودند اما امروزه قابلیتDirect Messageبه منظور برقرای چت های اختصاصی ایجاد شده است که در صفحه هوم شما بالای صفحه قسمت راست به صورت آیکنی به شکل موشک دیده میشود. با زدن روی این دکمه میتوانید وارد بخش چت ها بشوید.

نمیتوانم در اینتاگرام ویدئو آپلود کنم؟

ممکن است کیفیت دوربین گوشی شما از نظر اینستاگرام مورد تائید نباشد به همین جهت اجازه آپلود ویدئو رابه شما نمیدهد .ممکن است بتوانید با تبدیل فرمت ویدئوی مورد نظر بهMP4 در کامپیوتر و امتحان مجدد موفق شوید.

آیا امکان استفاده از اینستاگرام از طریق کامپیوتر هست؟

بله و البته در وب سایت ها تنها قادر به دیدن پست ها و لایک کردن آنها خواهید بود مگر با استفاده از ترفند هایی که در مقاله آموزش ارسال تصویر و ویدئو اینستاگرام از طریق کامپیوتر به طور کامل توضیح داده ایم

بعد از مدتی دیگر نمیتوانم لایک کنم و یا کامنتی بگذارم؟

احتمال دارد به علت لایک کردن و یا کانت گذاتشن بیش از حد مجاز در یک بازه زمانی مشخص از طرف اینستاگرام محدود شده باشد. این امر با توجه به میزان نفراتی که آنها را فالوو کرده اید زمانبدی نامشخصی دارد. که هیچ کاری به جز پیشه کردن صبر نمیشود برایش انجام داد. احتمالاً مسدود شدن حساب شما در صورت تکرار این موضوع وجود دارد.

گاها بعضی و یا تمامی تصاویر اینستاگرام برای من لود نمیشود؟

 مشکل از اتصال و سرعت اینترنت شما و در بعضی موارد محدود و همگانی برخی اشکالات اینستاگرام است که در اینصورت مشکل باید خیلی سریع رفع شود.در بعضی مواقع هم  برخیISPهای داخلی اتصال اینستاگرام را محدود یا قطع کرده‌اند و ممکن است مشکل از انواع تحریم‌های داخلی یا خارجی باشد که همگی به آنها ارادت داریم!

پسورد اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده‌ام؛ چکار کنم؟

 از گزینهForget Password استفاده کنید تا پسورد جدید برای ایمیل شما ارسال شود

فردی متوجه رمز اکانت من شده و آن را تغییر داده است؛ چکار کنم؟

مشابه سوال قبل

چطور میتوانم تصاویر را به صورت کامل و بدون برش قرار دهم؟

استاندارد اینستاگرام تصاویر مربعی با نسبت 1:1 است و بهتر اینست از دوربین خود اینستاگرام استفاده کنید؛ اما در صورتی که قصد دارید عکسی مستطیلی را به صورت کامل قرار بدهید از برنامه‌هایی نظیرNo Crop (اندروید / آیفون) یاInstaSize (اندروید / آیفون) استفاده کنید تا تصویر کوچکتر شده و در مربعی سفید یا مشکی قرار بگیرد و سپس آن را در اینستاگرام خود وارد کنید.

چگونه در اینستاگرام به جای عکس، متن و نوشته قرار دهیم؟

از اپلیکیشن‌هایی مانندTextgram (اندروید / آیفون) یاInstaQuote اندروید / آیفون میتوانید استفاده کنید.

چطور می‌توان متوجه شد چه کسی از صفحه ما بازدید کرده است؟

چنین امکانی وجود ندارد.

چگونه می‌توان چند عکس یا ویدئو را کنار یکدیگر و در قالب یک عکس یا ویدئو قرار داد؟

برای این‌کار از اپلیکیشن‌هایی مانندVidStich (اندروید / آیفون) برای ویدئو و تصویر و یاPixlr Express (اندروید /آیفون) برای تصاویر استفاده کنید.

 

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

چگونه اکانت خود را در اینستاگرام غیرفعال/حذف کنیم؟

در صورت تمایل برای حذف همیشگی اکانت خود می‌توانید از وب‌سایت موبویار و مقاله جامع آموزشی که کمی قبلتر در موبویار با عنوان آموزش حذف و یا غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام آماده کرده ایم راهنمایی بگیرید.

بعد از باز کردن برنامه با پیامی با عنوان  Incompatible Device مواجه می‌شوم؛ مشکل ازچیست ؟

این موضوع نشان میدهد که گوشی شما با برنامه اینستاگرام سازگار نیست. ممکن است کار با نسخه های قدیمی تر برایتان راحتر باشد.

چطور میتوانیم بفهمیم چه کسانی مارا آنفالو کرده اند و یا متقابلا ما را فالو نکرده اند؟

برای فهمیدن این موضوع میتوانید از اپلیکیشن های کمکی که در بازار برای این امر ارائه شده اند استفاده کنید مانند: اپلیکیشن کمکیInstaFollow برای اندروید یاFollowers For Instagram برای آیفون

چطور از قاب‌ها و افکت‌های بیشتری استفاده کنیم؟

با استفاده ازاپلیکیشن‌هایی مانندInstaShape اندروید / آیفون) و یاPixlr Express (اندروید / آیفون

چرا اینستاگرام نمیتواند موقعیت من را تشخیص دهد؟

احتمالاً شبکه‌های وای‌فای و مخابراتی دستگاه تلفن شما برای تعیین موقعیت کفایت نیمکند. GPS گوشی خود را روشن کرده و در فضای آزاد امتحان کنید. در ضمن قبل از هرکاری چک کنید که برنامه‌های مسیریابی مانندGoogle Maps به درستی مکان شما را پیدا می‌کنند.

آیا امکان این هست که پستی را تنها برای فالوئر های خاصی پنهان کنیم؟

خیر این قابلیت هنوز به اینستاگرام اضافه نشده است بنابراین تمام کسانی که پیج شمارا دنبال میکنند و حتی آنهایی که جز فالوورهای شما نیستند (درشرایطی که پیج شما پابلیک باشد) قادر خواهند بود پستهایتان را ببینند. تنها راهی ارسال خصوصی برای افراد خاصی استفاده از دایرکت است که در بالاتر توضیح دادیم.

آیا امکان مخفی کردن لیست فالوور و یافالویینک های اینستاگراممان هست؟

خیر. تمامی افرادی که شما را دنبال می‌کنند قادر به دیدن فالورها و فالویینگ‌های شما هستند و تنها می‌توانید باPrivate کردن پروفایل خود پس از اجازه شما امکان دنبال کردنتان را به کاربران بدهید.

 

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرامی

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

چه کارهایی میتواند منجر به بلاک شدن اکانت ما شود؟

نوشتن تبلیغ در بخش نظرات، ارسال بیش از حد دایرکت، لایک بیش از اندازه در یک بازه زمانی خاص،کامنت بیش از اندازه در یک بازه زمانی خاص، نوشتن  نظرات (کامنت) بیش از حد مجاز در یک تایم معین،ارسال تصاویر حاوی خشونت، کلمات رکیک یا تصاویر عریان ، ارسال بیش از حد دایرکت، فحاشی ، استفاده از اینستاگرام بر روی چند گوشی و با چندین آی‌پی متفاوت در طول مدت کوتاه

اکانت من محدود (بلاک) شده است و امکان فالو/لایکو یا کامنت ندارم؛ چقدر باید برای رفع این محدودیت صبر کنم؟

متاسفانه زمان دقیقی برای این مشکل تعیین نشده است و به گفته خود اینستاگرام ممکن است این محدودیت  از چند ساعت تا چند روز طول بکشد.

برای بسته شدن یک اکانت چند نفر باید آن را ریپورت کنند؟

بسته شدن اکانت به تعداد ریپورت بستگی ندارد و این عمل به صورت خودکار انجام نخواهد شد. اگر ریپورت درست و صحیح باشد تیم پشتیبانی اینستاگرام به تشخیص خود اکانت شخص خاطی را مسدود خواهد کرد.

 

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام مانند فیس‌بوک پیج بسازم؟

در اینستاگرام عنوانی تحت نام ایجاد پیج نداریم و این اصطلاح عامیانه است که اشتباها بین مردم رواج یافته است در اینستاگرام شما تنها میتوانید اکانت های متفاوت درست کنید.

در زمان فالو کردن کاربران دیگر، افرادی به عنوان پیشنهاد یاSuggestion نشان داده می‌شوند چگونه آن‌ها را برای اکانت خودم چگونه تغییر دهم؟

در این زمینه کاربران حداقل تا کنون هیچ اختیاری نداشته اند و این موضوع تماما به عهده اینستاگرام بوده است و البته هیچ معیار مشخصی هم بطور رسمی برای ارائه این لیست ها اعلام نشده است.شما می‌توانید با استفاده از کامپیوتر و مراجعه به آدرس اینترنتی اینستاگرام و ورود به پروفایل خود در بخش تنظیمات این گزینه را غیرفعال کنید.

برای این کار از طریق مرورگر اینترنتی به اینستاگرام مراجعه کرده وسپس لاگین کنید. بالای صفحه روی اسم خودتان بزنید تا وارد صفحه پروفایلتان شوید. حالا دوباره روی ادیت پروفایل بزنید و بعد پائین صفحه تیک کنار گزینهInclude your account when recommending similar accounts people might want to follow. رو بردارید و بعد دکمهSubmit رو بزنید تنظیماتتان ذخیره شود.

پیغامcomment blocked در هنگام گذاشتن کامنت در اینستاگرام به چه معناست؟

این پیغام به این معنی است که شما از گذاشتن کامنت در تصاویر این شخص برای همیشه و یا کل تصاویر در اینستاگرام به مدت محدود (اما نامعلوم) محروم شده‌اید. این موضوع وقتی اتفاق می‌افتد که در زیر تصایویر دیگران اسپم و کامنت های تبلیغاتی بگذارید. تکرار این عمل باعث بسته شدن اکانت شما برای همیشه خواهد شد.

هنگام ثبت نام با پیامی با متن«too many users have been registered on this device» مواجه می‌شوم؛ چاره چیست؟

ظاهراً کاربران زیادی با گوشی شما ثبت نام کرده‌اند؛ بهترین راه استفاده از یک گوشی یا تبلت دیگر برای ثبت نام است.

موقع درخواست ثبت نام چنین پیامی میگرم:: «The IP address you are using has been flagged as an open proxy»؛ چاره چیست؟

راحت ترین راه رفع این مشکل استفاده از دستگاهی دیگر است.

در هنگام مشاهده تصاویر گاهی با پیغام خطای«Couldn’t refresh feed» یا    «an unknown network error has occurrred» مواجه می‌شوم و تصاویر و صفحات بارگذاری نمی‌شوند.

بنابه اعلام وزیر ارتباطات اختلالات اینستاگرام به دلیل فیلترینگ هوشمند (؟!) ایجاد شده است. می‌توانید شکایات خود را از طریق وب‌سایت کارگروه مصادیق مجرمانه ثبت و پیگیری کنید. با این وجود می‌توانید مشکل خود را با سرویس دهنده اینترنتتان مطرح کرده یا از اینترنت دیگری استفاده کنید

مشکل درخواست کد امنیتی در اینستاگرام:

زمانی که صفحه اینستاگرامم را باز میکنم، صفحه ای باز می‌شود که از من کد امنیتی می‌خواهد. چکار کنم؟

پاسخ: این مشکل به دلیل وارد نکردن شماره تلفن همراهتان به وجود می آید شماره خود را وارد کرده و منتظر دریافت کد تائید بمانید. این کار را فقط برای یک بار انجام دهید و در صورتی که پیامی دریافت نکردید آن را با یک شماره همراه دیگر ترجیحاً غیر از همراه اول مجدد امتحان کنید. از ارسال چندین باره درخواست خودداری کنید چون با انجام این کار کدهای ارسال شده قبلی که احتمالاً دریافت خواهید کرد نامعتبر شده و پس از چندین مرتبه دیگر کدی برایتان ارسال نخواهد شد.واین مشکل راه‌حل دیگری ندارد

مدتی میشود که نمی‌توانم لایک یا فالو کنم و موقع لایک و فالو کردن یک صفحه سفید باز می‌شود؟

احتمال دارد به علت مشکل همیشگی اینستاگرام یعنی همان علت لایک و فالو کردن زیاد در مدت زمان کم  یا دلایل دیگر از طرف اینستاگرام بلاک شدید ولی علت اصلی مشکل ایجاد شده در همان صفحه سفید است که صفحه مورد نظر دیر باز می‌شود و در اکثر موارد میتواند به علت سرعت پایین اینترنت باشد که گاها اصلا باز نمیشود پس یا باید صبر کنید و یا روش‌های دیگر برای تغییر آی‌پی را تست کنید!  سپس با وارد کردن کد امنیتی که خود اینستاگرام به شما می‌دهد می‌توانید مشکلتان را برطرف کنید.

دربعضی زمان ها به یکباره صفحه ای باز میشود که از شما درخواست کد امنیتی میکند برای اینکار نیازمند شماره تلفن همراه شماست. پس ازوارد کردن شماره همراه با کدد مخصوص ایران کد امنیتی برای شما راسال خواهد شد.

ولی در بیشتر اوقات برای اپراتورهای ایران کدی فرستاده نمی‌شود که دلیل آن مشخص نیست پس بهتر است در هنگام ثبت‌نام حتماً شماره همراهتان را نیز وارد کنید.

چگونه می‌توانم عکسم را در بخشExplore قرار دهم؟

بخشExplore برای هر کاربر متفاوت است و بسته به علایق او، دوستان ویا تصاویری که دوستانتان لایک کرده‌اند تغییر می‌کند. بنابراین قرار دادن تصویرتان در این صفحه غیرممکن است!

آیا میتوان به طور همزمان چند نفر را آنفالو کرد؟

به شما توصیه میکنیم که هیچوقت در یکروز تعداد زیادی از کاربران را آنفالو نکنید. فالو کردن تعداد کاربران زیاد برای دریافت فالوبک و آنفالو کردن آن‌ها ممکن است به علت خلاف قوانین اینستاگرام بودن موجب غیرفعال شدن همیشگی اکانت شما از سوی اینستاگرام خواهد شد.

چطور میتوانیم در اینستاگرام بیشتر از یک اکانت داشته باشیم؟

قابلیت اضافه کردن چند اکانت در اینستاگرام به تازگی اضافه شده است شما میتوانید این بخش را هم از بخش دایرکت قسمت بالا با ضربه زدن بر روی نام خودتان و لمس گزینه اد اکانت انجام دهید و هم در بخش پروفایل در قسمت بالا سمت چپ این مراحل را تکرار کنید.

 

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

آیا میشود پیام دایرکتی را که ارسال کرده ام حذف کنم؟

برای اینکار باید انگشت خود را روی پیام نگه دارید و از منوی باز شده گزینهUnsend Message را بزنید. اگر مخاطب شما پیش ازUnsend کردن پیام شما را ندیده باشد اعلانی مبنی بر پیام از طرف شما برای او ارسال خواهد شد اما قادر به مشاهده آن پیام نخواهد بود.

در هنگام ویرایش پروفایل با پیغامLinks asking someone to add you on  another service aren’t supported on Instagram. مواجه می شوم علت چیست؟

به پرسش قبل مراجعه کنید.

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرامی

پاسخ به سوالات رایج اینستاگرام

خطایYour account has been disabled for violating our terms به چه معنایی دارد؟

اکانت شما به علت سرپیچی از قوانین اینستاگرام (جذب فالور به شیوه نامتعارف،فالو یا آنفالو زیاد در محدوده زمانی محدود، کامنت های تبلیغاتی،  استفاده از اپلیکیشن های جذب فالور،پست محتوای غیرقانونی و …) توسط اینستاگرام غیرفعال شده است. در حال حاضر راهی برای فعال کردن مجدد وجود نخواهد داشت.

چگونه می‌توانم تعداد فالورهای خود را با واحد  K )هزار نفر) به نمایش بگذارم؟

این قابلیت تنها با رسیدن به تعداد خاصی از فالوورها امکان پذیر خواهد بود

این تغییر به‌صورت خودکار و پس از رسیدن فالورها به چند هزار نفر توسط اینستاگرام انجام شده و در اختیار شما نیست.

 

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام-چگونه در اینستاگرام پست بگذاریم

نقطه آبی در اینستاگرام در هنگام جستجو به چه معناست؟

این نقطه به معنای اضافه شدن پست جدیدیست که شما هنوز آنرا ندیده اید و هیچ ارتباطی با آنلاین و یا آفلاین بود کاربرها ندارد.

از اینکه تا اینجا با ما همراه بودید از شما سپاس گذاریم امیدواریم که مقاله پاسخ به سوالات رایج اینستاگرامی مورد پسند شما واقع شده باشد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری