نویسنده: موبویار

اینستاگرام

خوش آمدید به پیج سوالات رایج راجع به آموزش تگ کردن در اینستاگرام در مقالات اخیر موبویار به آموزش تگ کردن و نحوه برداشتن تگ ها اشاره کردیم. این قابلیت که امروزه برای خیلی از موارد روزمره ما ازجمله تبلیغات، معرفی و یا شرکت در چالش های مختلف حائز اهمیت واقع شده است همواره دارای نکاتی ریز و شاید مبهم برای کاربران بوده است که در این قسمت سعی کرده ایم به بیشتر آنها پاسخ بدهیم تا برای استفاده از این قابلیت دچارهیچ مشکلی و ابهامی نباشید.در ادامه با پرسش به سوالات رایج در زمینه آموزش نحوه تگ کردن درخدمتتان خواهیم بود.

 

 

سوالات رایج راجع به آموزش تگ کردن در اینستاگرام

 

در ابتدا گریزی به آموزش نحوه تگ کردن برای افرادی که در مقاله قبلی با ما همراه نبودند میزنیم:

 

چگونه در اینستاگرام می‌توانیم فردی را تگ کنیم؟

شما میتوانید به تمام عکس هایی را که قصد آپلود کردنشان را دارید و یا قبلا اینکار را کرده اید دوستانتان را تگ کنید. به طور کلی میتوان گفتن تگ و یا منشن کردن در اینستاگرام اصلا و ابدا کار سختی نیست ، تنها موردی که  ممکن است کمی این موضوع را پیچیده کند اطمینان از رضایت افرادیست که قصد دارید آی دی آنها را با فالوورهایتان در میان بگذارید. پیشنهاد میکنیم قبل از انجام این عمل برای احترام و حفظ حریم شخصی حتما ازآنها سوال کنید تگ کردن در اینستاگرام به راحتی انجام می‌شود. اگر قصد آپلود یا اشتراک گذاری پستی را دارید و می‌خواهید که دوست یا دوستان خود را به آن تگ کنید، بدین صورت عمل کنید:

  • ابتدا در صفحه اشتراک گذاری (Share Screen) گزینه Tag People را انتخاب کنید.

  • قسمتی که علاقه دارید تگ اکانت فرد مورد  نظرتان و درآن بخش نمایش داد شود انتخاب کنید. 

  • در انتها کافیست آی دی صفحه مورد نظرتان را برای در تایپ کنید.

 

آموزش تگ کردن در اینستاگرام

سوالات رایج راجع به آموزش تگ کردن در اینستاگرام

اضافه کردن تگ به پست های قدیمی تر

در صورتی که پستی را در گذتشه آپلود کرده اید و حالا قصد دارید به آن تگ اضافه کنید باید طبق مراحلی که در زیر خدمتان عرض میکنیم پیش بروید:

  • در ابتدا به عکس مورد نظر در پروفایلتان مراجعه کنید.

  • سپس آیکون سه نقطه موجود را لمس کنید.

  • از میان گزینه ها،گزینه Tag People را انتخاب کنید.

  • طبق مراحل بالا، محلی که تمایل دارید اکانت فرد مورد نظر به آن تگ شده و در آن قسمت نمایش داده شود را مشخص کنید.

  • حال کافیست که نام کاربری یا اکانت وی را در بخش مشخص شده تایپ نمایید.

به همین راحتی میتوانید عکس های جدید و یا قدیمی که در اینستاگرام آپلود کرده اید را تگ دار بکنید تا هم اعلان برای دوستانتان ارسال شود و هم دیگر فالووها با افراد عکس شما آشنا شوند.

خب تا به اینجا مراحل تگ و یا منشن کردن را خدمتان توضیح دادیم البته همانطور که در بالاتر هم گفتین این قابلیت هم مانند هرقابلیت دیگر در صورتی که استفاده از رنگ افراطی بگیرد ممکن است برای دوستان شما ناخوشایند باشد خصوصا تگ شدن در صفحا تبلیغاتی به منظور برپایی چالش ها این موضوعات حتی برای خود شما هم ممکن است آزار دهنده باشد اگر علاقمند نیستید که کسی بدون اجازه شمارا به صفحه ای تگ کند میتوانید طبق آموزش جلوگیری ازتگ شدن در اینستاگرام که در موبویار آپلود شده است این آموزش را فرابگیرید.

 

در ادامه برای رفع ابهامتان به چند سوال اصلی کاربران عزیز پاسخ میدهیم تا هیچ مشکلی در روند استفاده از این قابلیت نداشته باشند:

 

آیا امکان اینکه بتوانیم در ویدئو های ارسالی هم افراد را تگ کنیم هست؟

خیر. در حال حاضر متاسفانه هنوز چنین قابلیتی به اینستاگرام اضافه نشده است و شما تنها میتوانید در ارسال پست های تصویری از این افزونه استفاده بکنید.

 

آیا امکان تگ کردن افراد در پست های ایسنتاگرام افراد دیگر هم هست؟

خیر ابدا، این کار کاملا متناقض با شرایطی امینیتی و زیر ساختی اینستاگرام است به همین جهت بدون اینکه خود ادمین اقدام کند و یا اینکه شما اطلاعات ورود به صفحه کاربری آن فرد را نداشته باشید چنین کار ممکن نیست.

 

آموزش تگ کردن در اینستاگرام

سوالات رایج راجع به آموزش تگ کردن در اینستاگرام

 

 

زمانی که فردی را در یکی از پست ها تگ میکنیم، چه کسانی میتوانند آن را ببینند؟

تقریبا همه فالوورهای شما که میتوانند پستتان را ببینند تگ را هم خواهند دید. اینکه میگوییم تقریبا از جهت این است که بستگی دارد پیج شما شخصی باشد و یا عمومی. در صورتی که شخصی باشد تنها فالووهایتان که قادر به دیدن پست هستن تگ ها را هم میبینند.اما در صورتی که پیج عمومی باشد هربازدید کننده ای که وارد پیج شما بشود میتواند افرادی که آنها را تگ کرده اید را ببیند.

 

آیا امکان اینکه بخواهیم تمام پست هایی که درآن ها تگ شده ایم را به صورت یکجا مشاهده کنیم؟

بله در حال حاضر این قابلیت در اینستاگرام برای کاربران ایجاد شده است تا افراد بتوانند به تمام پست هایی که در آن تگ شده اند دسترسی داشته باشند. برای مشاهده لیست این پست ها شما باید د رقدم اول وارد بخش پروفایل اکانت اینستاگرام خود شده و آیکونی که شبیه به نماد و پلیس و یک آدمک درون آن است را لمس کنید. این امکان وجود دارد که شما به طور اتوماتیک و همچنین دستی تمام این عکس‌ها را در پروفایل خودتان هم آپلود نمایید. 

 

چه کسانی قادر هستند پست و یا تصویری که در آن تگ شده ایم را مشاهده کنند؟

همانطور که بالاترهم برایتان توضیح دادیم این موضوع بستگی به خصوصی و یا عمومی بودن پیج شخص تگ کننده دارد.درصورتیکه پیج او شخصی باشد تنها فالوورها میتوانند ییج تگ شده را ببینند اما درصورتیکه پیج شما در حالت شخصی باشد تنها قادرند تصویر پروفایلتان را ببینند ومحتوای پیجتان برایشان نمایش داده نمیشود اما در صورتی که شخص تگ کننده در حالت عمومی قرارداشته باشد تمام بازدید کنندها قادرند شمارا ببینند و از طرفی اگر پیج شما هم در حالت عمومی باشد پست هایتان برای آنها نمایش داده میشود.

برای مثال تصور کنید که اکانت شما درحالت خصوصی (Private) است، اما اکانت دوست شما عمومی (Public) بوده و وی در عکسی که آپلود کرده، شما را تگ کرده است. در این شرایط تمام افرادی که عکس آپلود شده او را مشاهده کنند، اکانت تگ شده شما به آن عکس را هم  خواهند دید و می‌توانند با لمس آن به اکانت اختصاصی شما منتقل بشوند اما از آنجایی که اکانت شما درحالت خصوصی (Private)تنظم شده  است، آن‌ها قادر به مشاهده تصاویر آپلود شده ‌تان نخواهند بود. بنابراین تگ کردن افراد در اینستاگرام به عکس‌های اینستاگرام هیچ مشکلی از نظر حریم خصوصی ایجاد نمی‌کند.

 

 آموزش تگ کردن در اینستاگرام 

سوالات رایج راجع به آموزش تگ کردن در اینستاگرام

 

 

آیا امکان این هست که عکس هایی که در آن تگ شده ایم را از پروفایل اینستاگرام مخفی کنیم؟

بله، اینستاگرام این قابلیت را فراهم می‌کند تا اگر در تصویری که مورد پسندتان نیست تگ شده اید آن را از پروفایل شخصی و لیست عکس های تگ شدتا نحذف کنید.برای انجام اینکار باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

ابتدا از بخش از پروفایل خود و لیست آن عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید، عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

سپس با انگشتتان، اکانت تگ شده خود یا نام کاربر خود در عکس را لمس کنید.

گزینه Hide From My Profile را انتخاب کنید.

در نهایت گزینه Done را انتخاب کنید.

با استفاده از این روش می‌توانید این عکس را از میان لیست تصاویری که در آن ها تگ شده اید را پاک و یا اصطلاحا پنهان کنید البته امکان اینکه به طور هم زمان بتواندی چند تصویر را با هم پنهان کنید هم وجود دارد.برای این منظور در دستگاه‌های آی او اسی مراحل زیر را طی کنید:

به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کرده و آیکون شبیه به نماد پلیس با یک آدمک درون آن را انتخاب کنید. (به لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید مراجعه نمایید).

آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید.

گزینه Edit Tags را انتخاب کنید.

حال عکس‌هایی را انتخاب کنید که قصد دارید از لیست موجود پنهان شوند.

نهایتا گزینه Hide from Profile را انتخاب کنید.

به منظور انجام این عمل در دستگاه‌های اندرویدی کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کرده و آیکون شبیه به نماد پلیس با یک آدمک درون آن را لمس کنید. (به لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید مراجعه نمایید).

آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید.

حالا گزینه Hide Photos را انتخاب کنید.

سپس عکس‌هایی را که قصد دارید از لیست موجود پنهان شوند انتخاب کنید.

در نهایت لطفا آیکون چشمی که در گوشه صفحه مشاهده می‌کنید را لمس کنید.

دقت داشته باشید که با انجام این عمل، عکس‌های انتخابی تنها در پروفایل شما و از لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید پنهان می‌شوند. بنابراین با انجام این عمل، عکس مورد نظر به کل حذف نمی‌شود.

 

آموزش قراردادن نظرسنجی در استوری اینستاگرام 

 

چگونه میتوانیم به طور دستی یا اتوماتیک ، عکس‌هایی که در اینستاگرام در آن‌ها تگ می‌شویم را در پروفایل خود آپلود کنیم؟

به  صورت پیش فرض در اینستاگرام در صورتی که شخصی نام اکانت شما را در صفحه خود تگ کند آن پست برای شما و در پروفایل شماهم نمایش داده خواهدشد.اما امکان تنظیم کردن این موضوع در حالت دستی هم وجود دارد.که البته باید پیش از آپلود آن‌ها در پروفایلتان آن‌ها را تایید نمایید. در غیر این صورت عکس مورد نظر دیگر در پروفایل شما آنمایش داده نخواهد شد. برای فعال کردن حالت دستی آپلود عکس‌های تگ شده در اینستاگرام طیق مراحل زیر پیش بروید:

به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کرده و آیکون شبیه به نماد پلیس با یک آدمک درون آن را لمس کنید. (به لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید مراجعه نمایید).

در دستگاه‌های اندرویدی آیکون سه نقطه موجود را لمس کنید. در دستگاه‌های آی او اسی آیکون شبیه به خورشید موجود در گوشه صفحه را لمس کنید.

حال گزینه Add Automatically یا Add Manually را برای هر یک از شرایط مورد نیاز خود انتخاب کنید. گزینه Add Automatically مربوط به حالت آپلود اتوماتیک عکس می‌شود و گزینه Add Manually حالت دستی آن را فعال می‌کند.

 

آموزش تگ کردن در اینستاگرام

سوالات رایج راجع به آموزش تگ کردن در اینستاگرام

 

چه کسانی می‌توانند در اینستاگرام ما را به عکس‌های خود تگ کنند؟

به غیر از کسانی که شما آن‌ها را بلاک کرده‌اید، هر کاربر اینستاگرامی دیگری قادر به تگ کردن شما به عکس‌هایش خواهد بود.

 

چطور می‌توانیم در اینستاگرام، تگ اکانت خودمان را که توسط فردی دیگر به عکس داده شده است حذف کنیم؟

انجام اینکار بسیار ساده است اصلا نگران نباشید. برای اینکار تصویر مورد نظر تان را انتخاب کنید.حالا روی اسم خودتان که در روی عکس تگ شده است ضربه بزنید. سپس گزینه More Options را انتخاب کنیدد و در نهایت روی گزینه  Remove Me from   Photo  بزنید. بدین ترتیب به همین سادگی تگ آیدی شما از روی تصویر مورد نظرتان حذف خواهد شد.

 

چطور میشود در اینستاگرام، فردی را منشن کرد؟

همانطور که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره داشتیم، با تایپ یک نماد @ و سپس درج نام کاربری فرد مورد نظرمی‌توان او را مورد اشاره قرار داده یا به اصطلاح منشن کرد.

 

از چه طریق میتوانیم بفهمیم چه کسی مارا منشن کرده است؟

به محض اینکه شخصی شمارا منشن کرده باشد شما در بخش Activity و یا همان بخش فعالیت های روزانه اینستاگرام اعلانی مبنی بر منشن شدن شما در پست مذکور با ارائه لینک ان  صفحه برای شما ارسال خواهد شد.

 

آیا امکان دارد کسی که او را بلاک کرده ایم بتواند ما را منشن کند؟

بله، حتی اگر شما فردی را در اینستاگرام بلاک کرده باشید باز هم آن شخص قادر خواهد بود که شما را در زیر پست های مختلف منشن کند. تنها  تفاوتش این است که شما هیچ اعلانی مبنی بر منشن شدن توسط آن شخص دریافت نخواهید کرد.یعنی هیچ اعلان و نوتیفیکیشنی دربخشActivity  اکانتتان نمایش داده نمی‌شود. دقت داشته باشید که اگر پس از بلاک کردن فردی، نام کاربر اکانت ایسنتاگرام خود را تغییر دهید، وی تا زمانی که نام کاربری جدیدتان را متوجه نشود قادر به منشن کردن شما هم نخواهد بود.چون پیج شما برای او نمایش داده نخواهد شد.

 

آیا امکان این هست که به طور اختصاصی به کامنت یا نظری که در اینستاگرام ارسال شده، پاسخ بدهیم؟

برای اینکار در ابتدا باید به لیست کامنت ها یمورد نظرتان مراجعه کنید.سپس انگشت 

انگشت خود را بر روی کامنت مد نظرتان قرار دهید. انگشت خود را به سمت چپ کشیده و آیکون حاوی فلش منحنی شکل موجود را انتخاب کنید.

 

حمع بندی

در این مقاله با یادآوری آموزش راه های تگ کردن کاربرد ها و شرایط تگ ها در خدمتان بودیم همچنین در ادامه سعی کردیم تا برخی سوالات شما در زمینه تگ کردن را پاسخگو باشیم تا بتوانید با خیال آسوده از این قابلیت استفاده بکنید.از اینکه در مقاله سوالات رایج تگ کردن در اینستاگرام همراه ما بودید سپاسگزاریم امیدواریم که این مقاله مورد استفاده شما واقع شده باشد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری