نویسنده: ملینا شمس

اندروید

مدتی است که شرکت هواوی با دولت ایالات متحده آمریکا به مشکلاتی خورده است و استفاده از دستگاه های مخابراتی این کمپانی و ZTE  در این کشور ممنوع شده است. با اینکه هواوی همه ی اتهاماتی را که آمریکا مطرح کرده است را رد می کند اما تا به حال، اختلاف ها برطرف نشده است. حال ایالات متحده به متحدانش هم پیشنهاد داده از محصولات این غول تکنولوژی چینی استفاده نکنند.

به دلیل همین مسائل، ممکن است شرکت های بزرگ تکنولوژی همچون گوگل نتوانند به همکاری خود با هواوی ادامه دهند. از این رو هواوی قصد دارد که راهکاری جایگزین را برگزیند تا به طریقی وابستگی‌های خود به دیگر شرکت ها، از جمله شرکت های آمریکایی، در زمینه‌های نرم افزاری کم نماید.

در پی این مسائل، هواوی عنوان کرده که در حال ایجاد یک سیستم عامل موبایل مخصوص به خود است تا جایگزین اندروید گوگل شود. تا به امروز اخبار زیادی در این باره مطرح شده بود اما نهایتا نایب رییس کمپانی چینی «بروس لی» از صحت این موضوع سخن گفت و مهر تاییدی بر شایعات موجود کوبید. همچنین اینطور بیان شده که نام سیستم عامل مستقل چینی ها به احتمال زیاد KirinOSخواهد بود.

 

هواوی

پیش تر هواوی چنین ادعاهایی را رد می کرد

این در حالیست که مدتی قبل، مسئولین رده بالای این شرکت ادعا کرده بودند که برخلاف مشاجره های زیادی که با دولت آمریکا دارند، در پی توسعه یک سیستم عامل مختص خود نیستند و تمایل ندارند چیز دیگری را با اندورید عوض نمایند.

چندی پیش، دکتر «وانگ چنگلو»، رئیس مهندسی نرم افزار کسب و کار این شرکت در جواب پرسشی راجع به تصمیم هواوی برای توسعه سیستم عامل مستقل موبایلی تاکید کرد که هیچ برنامه در راستای این موضوع در دستورکار این شرکت قرار ندارد.

البته وی اینطور بیان کرد که تولید چنین سیستم عاملی کار چندان سختی نیست اما مسائل دیگری نیز مطرح است که به زمینه های فنی مربوط نمی شود. یکی از اولین و مهم ترین مشکلات، برنامه ریزی دقیق اکوسیستم و شراکت با طرف های دیگر برای عملی ساختن پلتفرم موبایل است.

لوگو هواوی

به هر حال اینطور به نظر می آید که هواوی بر مشکلات یاد شده غلبه کرده و می خواهد با ایجاد یک سیستم عامل موبایل مخصوص به خود، وابستگی‌هایش را به شرکت‌های آمریکایی همچون گوگل از بین ببرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سامان وحیدی | 1397/09/12

عمرا بتونه چیزی در حد اندروید بنویسه

سهراب فاطمی | 1397/09/12

به فرض که سیستم عمالش رو بسازه، اپ استور به عظمت گوگل پلی رو از کجا می خواد بیاره؟

پیمان فلاح | 1397/09/12

فک نمی کنم همچین کاری بکنه. بالاخره یجوری با آمریکا کنار میاد

اشتراک گذاری