نویسنده: ملینا شمس

اینستاگرام

جمعیت قابل توجهی از مردم جهان حداقل عضو یک شبکه ی اجتماعی می باشند. هر کسی برای انتخاب یک شبکه اجتماعی دلیل های خاص خود را دارد. برخی از این شبکه های اجتماعی در شناخت سلیقه ها و نیاز های مردم بهتر از بقیه عمل کرده اند. در ادامه قصد داریم به بررسی 8 شبکه اجتماعی برتر دنیا برپدازیم.

8 شبکه اجتماعی برتر دنیا را بشناسید

1- فیسبوک

از لحاظ تعداد کل کاربران و هم اعضای حقیقی ثبت شده، فیسبوک بزرگ ترین شبکه ی اجتماعی در سراسر جهان می باشد. این شبکه اجتماعی سال ۲۰۰۴ میلادی تاسیس و موفق به جذب ۱.۵۹ میلیارد کاربر فعال ماهانه در مدت ۱۲ سال شد. طبق آمارهای منتشر شده چیزی در حدود یک میلیون کسب و کار کوچک و متوسط از فیسبوک برای کارهای تبلیغاتی خود استفاده می‌کنند. در این رسانه حالا حدودا 2 میلیارد فعالیت ماهانه توسط کاربرانش ثبت می شود.

شبکه اجتماعی برتر فیسبوک

 

2- یوتیوب

در میان رسانه‌ی تصویری شبکه‌ اجتماعی یوتیوب محبوب ترین است. این شبکه اجتماعی توسط سه کارمند سابق پی پال در سال ۲۰۰۵ تاسیس و یک سال بعد با قیمت ۱.۶۵ میلیارد دلار توسط گوگل خریداری شد. بازدید از این سایت به تعداد 1.5 میلیارد در یک ماه می رسد.

شبکه اجتماعی یوتیوب

3- اینستاگرام

اینستاگرام علاوه بر اینکه در دنیا طرفداران بسیاری دارد، در کشور ها هم به عنوان یک شبکه اجتماعی برتر شناخته می شود. این پلت فرم به عنوان یک شبکه اجتماعی تصویری در سال ۲۰۱۰ میلادی شروع به کار کرد و حالا کاربرانش از 400 میلیون نفر هر تجاوز کرده است. مالک اصلی این شبکه اجتماعی فیسبوک است. تعداد بسیار زیادی از کاربران اینستاگرام از آن برای نمایش تصاویر لحظات خوش سفر، غذاهای علاقه شان، هنر، محصولات مختلف برای فروش و سایر موضوعات مشابه استفاده می‌کنند. فیلترهای فوق العاده های که اینستاگرام در اختیار کاربرانش قرار می دهد قابلیت ویرایش حرفه ای عکس و ویدیو را با کمترین زحمت برای کاربرانش فراهم می کند. تقریبا همه ی کاربران این شبکه اجتماعی عضو فیسبوک نیز هستند و بدین ترتیب شما می‌توانید با یک تیر دونشان را هدف بگیرید. اینستاگرام در حال حاضر چیزی در حدود 800 میلیون بازدید در یک ماه دارد.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

4- توییتر

یکی دیگر از 10 شبکه اجتماعی برتر که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم توییتر است. این شبکه در مارس ۲۰۰۶ تاسیس شد. برخی این سوال را راجع به توییتر مطرح می کنند که آیا ارسال پست با حداکثر ۱۴۰ کاراکتر، روش مناسبی برای تبلیغات تجاری هست یا خیر؟ آمارها نشان می دهند که، این رسانه‌ بالغ بر ۳۲۰ میلیون کاربر ماهانه‌ی فعال دارد و همه ی آنها هم با همین محدودیت کاراکتر مطالب خود را منتشر می کنند. کسب و کار های مختلف برای تعامل با مشتریان خود، پاسخ به پرسش های آنان و نشر آخرین اخبار خود از آن استفاده می‌کنند.

شبکه اجتماعی توییتر

 

5- رِدیت

Redditشبکه اجتماعی اخبار و سرگرمی هاست.کاربران با ثبت نام در این سایت می‌توانند پست‌ها و لینک‌های مستقیم خود را به اشتراک بگذارند. کاربران همچنین قادر به سازماندهی و تعیین موقعیت خود را بر روی صفحات سایت با رای دادن هستند. ارسال‌هایی که بالاترین رای مثبت را به دست آورند، در صفحات اول وبسایت قرار می‌گیرند. الکسیس اوهانیان و استیو هافمن دو تن از دانشجویان دانشگاه ویریجینیای آمریکا، موسس این شبکه اجتماعی بودند. ردیت در سال 2005 تاسیس شد و با گذشت ده سال، تعداد کاربران ثبت شده در این وبسایت بیش از 36 میلیون نفر رسید. بازدید های آنلاین ماهانه‌ی آن هم از مرز 250 میلیون نفر عبور کرده است.

شبکه اجتماعی ردیت

 

6- پینترست

pintrestدر سال 2010 تاسیس شده و نسبت به سایر شبکه های اجتماعی کم سن و سال تر می باشد. اما با گذشت مدت کمی توانسته با سبک و سیاق جدیدی که دارد به موفقیت قابل توجهی دست یابد. این شبکه اجتماعی مبتنی بر عکس است. همین موضوع باعث شده تا کاربران بسیاری را به خود جذب کرده و به یکی از قطب های انتشار عکس در دنیا بدل شود. شما می توانید هر تعداد که بخواهید برای خود آلبوم عکس درست کنید و بین دیگران آن را به اشتراک بگذارید. در این شبکه هیچ محدودیتی برای تعداد و عناوین آلبوم ها و نوع عکس ها وجود ندارد. همچنین یکی از راه های خوب برای فعالیت با اهداف تبلیغاتی و یا جذب بیننده ی سایت های گوناگون عضویت در پینترست است.

شبکه اجتماعی پینترست

 

7- گوگل پلاس

شبکه اجتماعی برتربعدی توسط شرکت گوگل معرفی شده است. google plusدر سال 2011 شروع به کار کرد. این شبکه که به آن G+هم گفته می شود، برای اشتراک گذاری لینک، عکس و متون مختلف به کار برده می شود. ویژگی های فراوانی را می توان برای این گوگل پلاس نام برد. بیشتر شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری اطلاعات مختلف بین عموم مردم مورد استفاده قرار می گیرد. اما ویژگی های گوگل پلاس بسیار مناسب برای بهبود کسب و کار است. این شبکه اجتماعی حالا بالغ بر 110 میلیون کاربر فعال بصورت ماهانه دارد.

شبکه اجتماعی گوگل پلاس

 

8- لینکدین

Linkedinدر سال 2002 تاسیس شد. موسس آن جف وینر است و هدف از ایجاد این شبکه اساسا بهبود کسب و کارهای مختلف و آشنا کردن دیگران با مهارت های افراد می باشد. اما، فعالیت در لینکدین فقط به این امر محدود نمی شود و کاربران می توانند از طریق آن، در حوزه ی کاری خود با افراد دیگری آشنا شوند و با آن ها ارتباط برقرار کنند. لینکدین در حال حاضر چیزی در حدود 106 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

شبکه اجتماعی لینکدین

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

مجتبی حسینی | 1397/08/05

فقط اینستاگرااامممم!! حرفم نباشههههه :)

اشتراک گذاری