چگونه گوشی های رجیستر شده و قاچاق را از یکدیگر تشخیص دهیم؟

نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

ستاد مبارزه با قاچاق کالا طرح رجیستری موبایل را پیاده سازی نموده و مطابق این طرح از فروش گوشی هایی که به طور قاچاق وارد کشور شده اند جلوگیری می گردد. با راه اندازی طرح رجیستری، دغدغه ی اصلی این روزهای خریداران تلفن همراه، نحوه ی تشخیص گوشی قاچاق از گوشی رجیستر شده می باشد. یعنی بسیاری از افرادی که قصد خرید گوشی های موبایل را دارند، دقیقا نمی دانند که با پیاده سازی طرح رجیستری، چه مواردی را باید رعایت کنند تا خدای نکرده سرشان کلاه نرود و گوشی ای که به عنوان یک کالای قاچاق شناخته شده خریداری نکنند.

یک خریدار باید قبل از اقدام به خرید گوشی حتما آشنایی کاملی با تلفن همراه قاچاق و رجیستر شده داشته باشد.در این مقاله قصد داریم که به بیان 4 روش مختلف تشخیص گوشی قاچاق از گوشی رجیستر شده که در جریان راه اندازی طرح رجیستری پیش بینی شده است بپردازیم.

4 روش تشخیص گوشی قاچاق در طرح رجیستری

1- استعلام از طریق سامانه پیامکی

در این روش کافیست سیمکارت خود را در گوشی جدیدی که قصد خرید آن را دارید قرار داده و یک پیامک حاوی کد IMEIبه شماره ی 7777 ارسال نمایید. پس از چند لحظه پاسخی دریافت خواهید کرد که در آن اطلاعات کامل گوشی شما ثبت شده است.

اگر اطلاعاتی که در این پیامک برایتان ارسال شده با اطلاعاتی که مربوط به گوشی مورد نظر شماست کاملا یکسان باشد. می توان گفت که این گوشی رجیستر شده است و به صورت قاچاق وارد کشور نشده است.

طرح رجیستری سامانه پیامکی

تا اینجا با یک روش مهم از 4 راهکار اصلی تشخیص تلفن همراه قاچاق از گوشی رجیستر شده که در جریان راه اندازی طرح رجیستری برای کاربران پیش بینی شده است آشنا شدید.برای مشاهده ی سایر راه ها کافیست شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری