نویسنده: موبویار

کارآفرینی و استارتاپ

کمتر کسی پیدا می شود که بدون سخت کوشی و رنج پولدار شود. اما با اندکی دقت بیشتر در مخارج زندگی و صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری می توانیم پول بیشتری داشته باشیم. ما در اینجا راهکارهایی را بیان می کنیم که با رعایت آنها سال آینده قطعا پولدار تر خواهید شد.

این هزینه ها را حذف کنید

گاهی کاهش یا حذف برخی هزینه‌های کوچک، می تواند تاثیرات بزرگی بر بهبود وضعیت مالی افراد داشته باشد. کافیست کمی به دورو بر خود دقیق تر نگاه کنید. شاید بتوانید از خرید بسته های اضافی اینترنت و گشت و گذار بی فایده در اینترنت جلوگیری کنید، یا هزینه ی عضویت در باشگاه بدنسازی که خیلی هم برای ورزش به آنجا نمی روید حذف کنید. شاید بشود کمی از مکالمات غیر ضروری را با تلفن همراه کاهش داد و خیلی از مثال های از این قبیل.

همیشه کار اعتباری خود را همراهتان نبرید

همینکه یک کارت با پول زیاد همراهتان باشد نا خودآگاه به شما حس خرید بیشتر می دهد بنابراین کارت‌های اعتباری خود را از داخل کیف پولتان خارج کنید و فقط در مواقع ضروری آنها را همراه خود داشته باشید. همچنین برخی افراد وقتی یک مبلغی پول نقد همراه داشته باشند از آن نسبت به حالتی که همان مقدار پول درون کارتشان باشد کمتر خرج می کنند. این یک حالت ناخودآگاه است که خرج کردن از کارت برای برخی راحت تر از پول نقد است. اگر چنین حسی را درون خود دارید سعی کنید استفاده از کارت اعتباری را به حداقل برسانید.

ابتدا بدهی های کوچک تر خود را پرداخت کنید

ابتدا بدهی هایی را تصویه کنید که مبالغ آنها کمتر است. بدین‌ترتیب، از بار روانی بر شما کاسته شده و باعث می شود تا با اطمینان خاطر بیشتری بقیه ی بدهی های ‌خود را تصفیه می‌کنید. همچنین تصفیه بدهی‌های کوچک‌تر منجر می‌شود که گام های بعدی موجود در ذهنتان را محکم‌تر بردارید.

حدود 10 درصد از هزینه های خود را کاهش دهید

حذف برخی هزینه‌ها بسیار سخت است. اما به‌عنوان یک راه جایگزین، می‌توانید از هریک از هزینه‌های خود، بخشی از آن یعنی حدود10 درصد را کم کنید. البته برخی از هزینه‌ها نظیر اجاره خانه یا قسط مسکن را نمی‌توان کاهش داد اما در عوض خرج های بسیاری نظیر هزینه‌های خوراک، تفریح، تجهیزات، وسایل و حتی بنزین وجود دارد که می‌توان آنها را کم کرد. کاهش این هزینه‌ها پول بیشتری را برای شما ذخیره می‌کند که می‌توانید برای هزینه های مهم‌تر از آنها استفاده کنید.

هر ماه درصدی از درامد خود را پس انداز کنید

پس از اینکه هزینه‌های زندگی خود را 10 درصد کاهش دادید، حال نوبت آن است که این پول را پس انداز کنید. هدف اصلی از کاهش هزینه‌ها آزاد کردن سرمایه برای رشد اقتصادی است. قطع برخی هزینه‌های زندگی ممکن است حس خوبی نداشته باشد و حتی گاهی باعث رنجش شود اما پس از مدتی رشد این پس‌انداز امکان سرمایه گذاری یا کارهای مهم دیگری به شما می دهد که این احساس ناخوشایند را کاملا خنثی می کند.

از معافیت های بیمه ای بیشتر استفاده کنید

سعی کنید تا معافیت‌های بیمه‌ای خود را نیز گسترش دهید. این معافیت‌ها شامل بیمه مسکن، خودرو و حتی بیمه سلامت می‌شوند. با این‌کار سالانه مبلغ قابل توجهی صرفه‌جویی می‌کنید و پول بیشتری صرف سرمایه‌گذاری و پس‌انداز می‌شود.

وسایلی که استفاده نمی کنید را بفروشید

در مواقعی که به پول نیاز دارید، یکی از بهترین روش‌ها ، فروش چیزهایی است که نیاز ندارید یا از آنها استفاده نمی‌کنید. اغلب می‌توان این وسایل را با قیمت‌های مناسبی فروخت. در برخی مواقع، پولی که در این وسایل خوابیده بسیار بیشتر از پولی است که در حساب‌های بانکی خود دارید. حتی گاهی پولی که از فروش برخی از این وسایل به دست می آورید، از پولی که برای خرید آنها پرداخت کرده اید بیشتر است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

puria javadi | 1397/08/14

vaghan age khodemun yekam hemat dashte bashim, pul daravordan tu iran kheli asune

اشتراک گذاری