نویسنده: موبویار

اینستاگرام

با سلام خدمت شما هستیم با نبایدهایی که سبب کاهش فالوور اینستاگرام می شود. تا به امروز مقالات زیادی در باب باید ها و آموزش های مفید در جهت جذب فالوور برای شما عزیزان داشته ایم. اما همچنان هستند کسانی که با وجود  رعایت خیلی از این شرایط بازهم از ریزش فالوورهای خود و یا عدم جذب صحیح آنها گله دارند و پس از کمی تحقیق در این زمینه متوجه شدیم نباید های ایسنتاگرام و دقیقا به همان اندازه باید های میتواند در زمینه جذب و نگاه داشتن فالوورها موثر باشد.بنابراین مقاله تحت عنوان نباید ها که سبب کاهش فالوور اینستاگرام میشود را برایتان ترتیب دیده ایم باشد که جوابگوی سوالات مخاطبین عزیز باشد و بتواند مسیری در جهت جذب بیشتر فالوور برای همراهان عزیز که در این زمینه دغدغه دارند باشد.هرچند که آموزش ترفند،باید ها و نباید ها در این زمینه تمامی نخواهد داشت و هر بار ممکن است شخصی تجربه جدیدی در این زمینه پیدا کند و یا حتی بخشی جدید در این شبکه  اجتماعی اضافه  شود.در ادامه با چند راه کار که حاصل تحقیق تیم موبویار و همچنین تجارب اشخاص کار آزموده در این زمینه است با شما همراه خواهیم بود.

 

فهرست مطالب

 • در انتخاب نام کاربری ناشینانه عمل نکنید.

 • پروفایلتان را در حالت خصوصی تنظیم نکنید

 • در اینستاگرام مانند تازه کارها عمل نکنید!

 • هیچ پستی را بدون عنوان ارسال نکنید

 • هشتگ ها را بصورت بیش از اندازه و ناکارآمد استفاده نکنید

 • به نظرات کاربران در زیر پست هایتان بی اعتنا نباشید

 • سرقت محتوایی ممنوع!

 • از تصاویر موجود در بخش جستجوی تصاویر گوگل استفاده نکنید.

 • محتواهایی که جمع آوری کرده اید را بصورت یکجا ارسال نکنید.

 • تمام پست هایتان را بطور خودکار در فیسبوک و توئیتر منتشر نکنید

 • هر کسی را فالو نکنید

 • اقدام به خرید دنبال کنندگان نکنید

 

علت کاهش فالوورهای اینستاگرام چیست؟

همانطور که در بالاتر هم خدمتتان عرض کردیم هیچ مقاله ای نیست که بتواند تمامی آموزش های اینستاگارم و زوایای آشکار و پنهان این برنامه را در نظر بگیرد بنابراین چه اینها بهترین روش ها یا راهکارها باشد یا نه، یقیننا راههای بسیار زیاد دیگری وجود دارد تا بتوانیم بطور موثرتری از اینستاگرام استفاده کنیم. مواردی که در زیر برای شما عزیزان جمع آوری شده است ممکن است خیلی دم دستی بنظر برسند اما معمولا به علت ساده بودنشان خیلیها به راحتی از کنار آنها میگذرند و تاثیر بزرگ آنها با وجود اهمیت کمشان را نادیده میگیرند وهمین امر ممکن است باعث کاهش فالوور اینستاگرام آنها شود بدون آنکه حتی با بررسی های زیاد علت آنرا بیابند.

 

 

موارد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد نبایدهای دنیای مجازی ایسنتاگرام است که در عین حال که ممکن است خیلی چشم گیر نباشد تاثیرات چشم گیری خواهند داشت:

 

در انتخاب نام کاربری ناشینانه عمل نکنید.

متاسفانه عملیات جستجو دراینستاگرام بخوبی شبکه های اجتماعی دیگر نیست.بنابراین این مسئله انتخاب های شما برای انتخاب نام را محدود تر میکند استفاده از فونت ها و حروفی که معنی خاصی ندارند و اعداد ابدا در انتخاب نام کاربری توصیه نمیشود.همانطور که گفتیم به علت سخت تر بودن پروسه جستجو در این اپلیکیشن در صورتی که شما نام موثر و مفیدی انتخاب نکنید پیدا کردن شما از روی نام کاربری برای دوستان و مردم دیگر سخت خواهد بود.بنابر این حتما دقت کنید نامی را انتخاب کنید که پیدا کردن آن برای افراد دیگر آسان باشد فرقی نمیکند که برای پیج شخصی خود با نام واقعیتان اسم انتخاب میکنید و یا پیج کسب و کارتان.

 

پروفایلتان را در حالت خصوصی تنظیم نکنید

مگر در مواقعی که بخواهید از اینستاگرام در جهت موارد شخصی و صرفا دوستانه استفاده کنید. حتما تنظیمات پروفایلتان را به حالت عمومی در بیاورید تا وقتی هشتگی توسط  کاربران سرچ میشود در صفحات جستجوی کاربران نمایش داده شوید. گاها هست زمان هایی که کاربران قصد تبلیغات در صفحات دیگر را دارند به همین علت موضوعی تحریک کننده برای کنجکاوی کاربران انتخاب میکنن و بعنوان پست تبلیغاتی منتشر میکنند که اگر مایل به ادامه دیدن و یا دانستن موضوع پست هستید به فلان صفحه مراجعه کنید. به اینصورت حس کنجکاوی کاربران را تحریک میکند تا کاربر حتما که شده برای دیدن ادامه پست اکانت را فالو کند. بله در بعضی مواقع و تنها در زمان تبلیغات ممکن است این روش کارآمد باشد اما حتی در آن زمان هم نمیشود نتیجه ای قطعی از این روش گرفت چرا که اولا خیلی از مخاطبان ممکن است آنقدری جذب پست شما نشوند که بخاطرآن اکانتتان را فالو کنند.در صورت باز بودن صفحه امکان دارد پست های دیگر شما نظرشان را جلب کند.دوم اینکه خیلی از کاربرها در زمان مواجه شدن با اکانت بسته از ادامه دادن مسیر پشیمان میشوند.بنابراین همیشه پروفایل خود را در حالت عمومی قرار دهید تا هم پستهایتان در جستجو ها به واسطه هشتگ ها که در مقاله ی جدا گانه تحت عنوان آموزش کار با هشتگ ها برایتان ترتیب داده ایم دیده شود و هم کاربران با مراجعه به پیج شما و دیدن تصاویر و متنها از ماهیت و چیستی صفحه شما باخبر و ترغیب به فالو کردن اکانت شما بشوند.به این صورت که افراد بصورت مستقیم قادر به دیدن محتوای ارسال شده از طرف شما باشند و نیازی به تائید شدن از طرف شما نداشته باشند، زودتر به یکی از طرفداران شما تبدیل شده و در لیست دنبال کنندگان شما قرار می گیرند.

 

علت کاهش فالوور اینستاگرام

علت کاهش فالوور اینستاگرام

 

در اینستاگرام مانند تازه کارها عمل نکنید!

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پرمخاطب،محیطی برای تعامل و اشتراک گذاری مطالب مختلف است. جز در زمانی که شما در این محیط تازه وارد باشید هیچ عذری برای سایه نشینی و عدم فعالیت شما در این فضا وجود نخواهد داشت البته مجدد تاکید میکنیم مواردی که به  خدمتتان میرسیم صرفا در جهت استفاده افرادی است که قصد ایجاد کسب و کار و استفاده کاری از این شبکه را داشته باشند وگرنه اگر شما قصد استفاده شخصی از صفحه اینستاگرام خود را دارید ملزم به رعایت این موضوع نیستید. پس درصورت استفاده کاری از این جریان بهتر است  بصورت پیوسته محتوایی را در این شبکه ارسال کنید، پست های دیگران را ببینید و بپسندید که در اصطلاح خود برنامه به لایک کردن شهرت دارد. زیر محتوا و پست ها نظر دهی کنید و با پیج های دیگر در تعامل باشید خیلی از پیج های هم راستا با حیطه کاری شما هستند که فالوورهایی مطابق با مسیر هدف شما دارند.

 

هیچ پستی را بدون عنوان ارسال نکنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید اینکه پست شما تا چه اندازه زیبا و جذاب است تا زمانیکه عنوان و توضیحی برای آن در نظر گرفته نشده باشد هیچ جذابیتی برای کاربران نخواهد داشت. پست های اینستاگرام بیشتر به علت داشتن داستان و توضیحاتشان هستند که مورد توجه واقع میشوند.اینکه تصویر ارسالی از طرف شما تا چه میزانی جذاب و زیبا باشد، هیچ اهمیتی ندارد، اگر که آن را بدون در نظر گرفته توضیح یا عنوان بر روی این شبکه ارسال کنید. ارسال محتوا همراه با عنوان به میزان بالاتری از تعامل مخاطبین دست پیدا می کند و به شما اجازه می دهند تا با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. به مردم بگوئید که تصویر ارسالی شما چیست، جمله ای را در آن رابطه نقل قول کنید، سوالی را از مخاطبان خود بپرسید. هر چه که هست باید موضوعی مرتبط با محتوای خود پیدا کنید و همزمان به درج آن بپردازید.

 

هشتگ ها را بصورت بیش از اندازه و ناکارآمد استفاده نکنید

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث عدم جذب فالوور و یا حتی کاهش فالوور های اینستاگرام شما شود استفاده ناکارآمد و اشتباهی از هشتگهاست. برخی فکر میکنند اگر هشتگی ترند شده دارند میتوانند آنرا برای هرموضوع و کاربردی استفاده کنند تا صرفا پیجشان در صفحات نخست جستجو باشد. نه ابدا اینطور نیست اینکار باعث اسپم شناخته شدن صفحه شما خواهد شد چرا که محتوا با هشتگ گذاری که به منظور معرفی  پستتان ارائه داده اید خوانایی ندارد این امر سبب اسپم شناخته شدن از طرف کاربران و یا حتی اینستاگرام خواهد شد. یقیننا کسیکه هشتگی راجستجو میکند به دنبال پیدا کردن مطلب در همان زمینه است پس یقیننا علاقمند پست شما با هشتگی اشتباه نخواهند شد.استفاده از هشتگ ها معروف و نامرتبط به منظور دیده شدن ارسال شما در جستجوهای مطرح و شناخته شده هیچ کمکی به شما جهت بالا بردن میزان دنبال کنندگان شما ندارد و از این طریق دنبال کنندگان محتمل خود را نیز از دست می دهید.

 هشتگ ها در محیط اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و باید برای افزودن به تعداد بازدید های هر پست از آنها در ارسال محتوا استفاده کنیم. با این وجود استفاده بیش از ۷-۱۰هشتگ در یک پست بسیار زیاد است. سعی کنید در توضیح یا عنوان خود برای یک ارسال از ۵تا ۷هشتگ مرتبط استفاده کنید.

 

به نظرات کاربران در زیر پست هایتان بی اعتنا نباشید

کاربران پست شما رامیبیند برایش زمان صرف میکنند به آن فکر میکنند نظرات و سوالاتشان را میپرسند هرگز نسبت به آنها بی اعتنا نباشید عدم پاسخ دهی از سمت شما،شمارا فردی بی مسئولیت جلوه خواهد داد و همین امر سبب پراکنده شدن بازدید کنندگان شما خواهد همیشه تنظیمات بخش اعلان های خود  را روشن بگذارید تا بتوانید پاسخگوی تمام نظرات حتی انتقادت وسوالها باشید. آموزش تنظیمات اعلان ها را میتوانید در مقاله سیر تا پیاز اینستاگرام بخوانید.در زمان پاسخ دهی بعداز تایپ علامت @ نام شخص را تایپ کنید تا اعلان پاسخ شما به دستش برسد به آنها پاسخ داده و از آنها تشکر کنید یا سوال مطرح شده از طرف آنها را پاسخ دهید. زمانی که این روش بطور پیوسته مورد استفاده قرار گیرد، نظرات بطور مستقیم بر رابطه شما با مخاطبان تاثیر می گذارد.این امر یمی از مهمترین علت ماهس فالوور های اینستاگرام است.

 

قوانین جدید اینستاگرام برای حذف اکانت کاربران خاطی

 

سرقت محتوایی ممنوع!

تنها به این دلیل که شما از تصویر استفاده شده توسط یکی از کاربران اینستاگرام خوشتان آمده، دلیل نمی شود که می توانید آن را به عنوان عکسی متعلق به خودتان در محیط اینستاگرام ارسال کنید. اگر می خواهید از محتوای تولید شده توسط دیگر کاربران در استراتژی خود استفاده کنید، از آنان بخواهید تا شما را بر روی پست خود تگ کنند یا بر روی ارسال های آنها از هشتگ استفاده کنید. زمانی که اقدام به ارسال مجدد مطلبی از دیگران می کنید، همیشه، همیشه و همیشه از آنها به عنوان مالک معنوی تصویر یاد کنید. اپلیکیشن هایی در این زمینه وجود دارد که به شما اجازه میدهد تا محتوای دیگران را در حساب خود مجددا ارسال کنید، در حالیکه از آنها به عنوان مالک معنوی نام برده می شود.

 

از تصاویر موجود در بخش جستجوی تصاویر گوگل استفاده نکنید.

اینستاگرام محیطی است برای اشتراک گذاری محتوای تهیه شده توسط خودتان و نه اشتراک گذاری محتوای کلی و عمومی که در نتایج جستجوی گوگل بدست می آید. اگر شما می خواهید یک نقل قول انگیزشی به اشتراک بگذارید، آن را در بالای یکی از تصاویر خودتان به اشتراک بگذارید. این محیط فیسبوک یا گوگل+ نیست، در آن از محتوای خودتان استفاده کنید و خلاقانه عمل کنید. در استفاده از تصاویری که خودتان با دوربین از خود می گیرید و تحت عنوان سِلفی شناخته می شود افراط نکنید. من متوجه هستم، همه ما از سِلفی خوشمان می آید. اما یک سِلفی خوب کافی است. مگر اینکه شما کیم کارداشین باشید – نه، حتی در آنصورت هم نیاز به یک سِلفی در روز ندارید – چه برسد به چند سِلفی در روز! می خواهید ظاهر خود را به رخ بکشید، خوب بکنید. می خواهید منطقه مسافرتی خود را نشان دهید، خود از طبیعت و مناظر آن عکس بگیرید. اگر از اینستاگرام برای رشد و توسعه کسب و کار خود بهره می برید، ارسال مکرر سِلفی کمکی به شما نمی کند.

 

علت کاهش فالوور اینستاگرام

علت کاهش فالوور اینستاگرام

 

محتواهایی که جمع آوری کرده اید را بصورت یکجا ارسال نکنید.

هستند کسانیکه به تازگی اکانت خود را بازکرده اند به این سبب به یکباره اقدام به پست گذاری تمام محصولات و یا خدمات خود میکنند.این موضوع اصلا برای دنبال کنندگان شما جالب نخواهد بود!یا بر فرض اگر چندید محتوا شامل عکس و متن برای آپلود دراختیار دارید هرگز آن ها را به یکباره در صفحه خود منتشر نکنید این امر سبب خسته شدن و دلزدگی کاربران میشود به طوری که دیگر به محتوا توجهی نخواهند کرد و صرفا میخواهند از صفحات بگذرند.در صورتی که کارتان خیلی فورس و حیاتی بود که چندین پست را حتما در طی یکروز به اشتراک بگذارید حداقل نیم ساعتی بینشان وقفه بیاندازید در اینصورت صفحات دیگر هم پست گذاری میکنند و پست های شما دقیقا پشت سرهم نمایش داده نمیشود

این موضوع نه تنها باعث می شود جریان آگاه سازی مخاطبان شما پر نشود، بلکه موجب می شود تا ارسال های شما نیز توسط تعداد افراد بیشتری دیده شود، البته اگراز پست های تکراری استفاده کنید و هر بار از موضوعی جدید استفاده کنید. و هر یک به موضوعی جداگانه بپردازند. در ارتباط با عدم تکراری بودن ارسال های شما باید توجه کنید که اقدام به ارسال بیش از ۵تصویر در ارتباط با یک موضوع نکنید. در رابطه با هر موضوع یک یا دو مورد از بهترین تصاویر خود را انتخاب کرده و آنها را ارسال کنید.

 

تمام پست هایتان را بطور خودکار در فیسبوک و توئیتر منتشر نکنید.

با اینکه انتشار پست های شما در توئیتر و فیس بوک ایده ای خوب است که گاها در مقالات باید های اینستاگرام به آن ها اشاره کرده ایم با اینحال زیاده روی در هر امری سبب گرفتن نتیجه معکوس باید توجه داشته باشید که دلیلی وجود ندارد تا شما تمامی محتوای خود را در سایتها یا شبکه های دیگر خود اشتراک گذاری کنید. اگر تمام پست های ما در صفحات اجتماعی دیگر موجود باشد چه نیازی هست که افاردپیج اینستاگرام شما را هم دنبال کنند؟ به جای انتشار همه پست ها در همه صفحاتتان پینشهاد میکنیم یک یا زپست هایی که بیشتر از سایرین موردتوجه قرار گرفته،مهمتر است و یا جذابیتی بیشتر دارد در صفحات اجتماعی دیگر نشر دهید و سپس از همراهان خود بخواهید تا برای دیدن ادامه تصایر به پیج اینستاگرام شما ملحق شوند.

 

هر کسی را فالو نکنید.

اول اینکه در انتخاب هایتان دقت کنید. هر صفحه ای را فالو نکنید کاربران ممکن است فالوورها و فالوویینگ های شما را چک کنند بنابر این دقت کنید چه صفحاتی را فالو میکنید تا به اعتبارشما و پیجتان آسیبی وارد نشود. همچنین درخواست دوستی  از هرکسی را نپذیرید.مطلب بعدی در فالو کردن فالووینگ هاست. نیازی نیست اگر کسی شما را فالو کرد شما هم حتما او را فالو کنید.مگر در شرایطی که حس کنید مطالب جامع و مفیدی دارد و یا موضوع کاری او با شما یکیست. اما هرگز احساس نکنید شما مجبور هستید هر آن کس که شما را فالو میکند فالوکنید.

 

علت کاهش فالوور اینستاگرام

علت کاهش فالوور اینستاگرام

 

اگر بخش آگاه سازی ما از ارسال محتوا توسط دیگران پر از تصاویری شود که شما علاقه ای به دیدنشان ندارید، مطمئنا علاقه خود را نسبت به این شبکه از دست داده و دیگر از آن استفاده نمی کنید. با قصد ترک کردن کسی اقدام به دنبال کردن وی نکنید تا فقط از این طریق تعداد دنبال کنندگان خود را بالا برده باشید. اگر تنها کسی را دنبال می کنید تا بعد از دنبال شدن از طرف او، از دنبال کردن وی امتناع کنید و از این طریق تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید، باید گفت اینکه کسی صرفا به این جهت که شما هم آن را اد کنید که این کار نشان از بی ادبی فوق العاده شما دارد. این هدفی نیست که اینستاگرام آن را دنبال می کند. افرادی را دنبال کنید که واقعا به آنها و محتوای آنها علاقمندید و بدین شکل اقدام به برقراری یک رابطه بکنید. تعداد دنبال کنندگان شما بصورت طبیعی و به همین شکل افزایش پیدا می کند.

 

آموزش بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

 

اقدام به خرید دنبال کنندگان نکنید.

فالوورهای فیک قابلیت پیام گذاری برای شما پسنیدن پست هایتان و فعالیت در پیج شما را نخواهند داشت از طرفی وجودشان کاربران حقیقی صفحه شما را هم زیر سوال میبرد و این ابدا برای اعتبار پیج شما خوب نیست.خصوصا در مورد صحات فروشگاهی که کاربران در وهله اول نیازمند اعتماد هستند. در حقیقت میتوان گفت فالوورهای فیک شانس شما برای تبدیل شدن به یک صفحه معتبر و معروف را از دست شما میگیرند.بجای اینکار و صرف وقت و هزینه برای فالوورهای فیک روی یادگیری آموزش های هشتگ گذاری،تبلیغات در پیجهای موثر و جذب فاللورهای واقعی تمرکز کنید.

 

جمع بندی:

در این مقاله بر خلاف سایر مقالات که راجع به باید ها برای جذب فالوور اینستاگرام صحبت کرده بودیم در خدمتان بودیم با آموزش نباید های اینستاگرام و علت کاهش فالوورهای اینستاگرام. چند روش بصورت تکمیلی خدمتتان توضیح داده شد که امیدواریم مورداستفاده و پسند شما واقع شده باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری