11 راهکار برای افزایش طول عمر گوشی های موبایل

نویسنده: ملینا شمس

اندروید

گوشی های هوشمند امروزی دیگر فقط برای تماس استفاده نمی شود. بازی، موسیقی، عکاسی، تماشای ویدیو و ارسال پیام هم از کاربردهای اصلی این دستگاه هاست که همه ی اینها باعث می شود به سرعت باتری گوشی شما خالی شود. حال در این مقاله می خواهیم 11 راهکار ساده برای صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه بالا بردن عمر باتری به شما نشان دهیم.

تصاویر مهم و خانوادگی شما در اثر یک اشتباه حذف شده است؟ اصلا جای نگرانی نیست! برای بازیابی آن ها کلیک کنید
 

11 راهکار ساده برای افزایش طول عمر باتری

1- فعال سازی قابلیت Power Saving Mode

ندروید قابلیت بسیار جذابی به نام Power Saving Modeدارد که با فعال کردن آن می توانید تعیین کنید که مثلا اگر میزان ذخیره ی باتری به 30 درصد رسید برخی از قابلیت های گوشی به صورت خودکار غیر فعال گردد و بدین ترتیب تلفن همراه شما مدت زمان بیشتری را روشن باقی بماند.

برای فعال کردن این قابلیت ابتدا به بخش تنظیمات یا settingsگوشی خود رفته و از آن جا Device maintenance  را انتخاب نمایید.

تنظیمات باتری

سپس روز گزینه ی batteryضربه زده و در صفحه ی بعدی روی گزینه ی MIDبزنید.

پاور سیوینگ

در نهایت روی applyبزنید تا این قابلیت برای شما فعال شود.

2- غیر فعال کردن قابلیت های اتصال دستگاه

قابلیت هایی مثل NFC، وای فای، بلوتوث، موبایل دیتا و GPSدر مصرف بیشتر باتری نقش مستقیم دارند. پس در صورتی که به هر کدام از این قابلیت ها نیاز ندارید، آن ها را خاموش نمایید.

استاتوس بار

3- بستن برنامه های در حال اجرا

شما با بازو بسته کردن مداوم برنامه ها، تمامی آن ها را در حال اجرا نگه داشته اید که این کار باتری بسیار زیادی را مصرف می کند. کافیست روی دکمه ی برنامه های در حال اجرا ضربه زده و همه ی اپلیکیشن ها در فهرست نمایش داده شده را ببندید.

برنامه های در حال اجرا

تا اینجا با 3 راهکار افزایش طول عمر باتری گوشی آشنا شدید. برای مشاهده ی سایر راهکارها کافیست شماره ی تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری