نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

سلفی گرفتن یک راه جذاب برای نمایش اعتماد به نفس، شخصیت و به روز بودن است. از رییس جمهور ها گرفته تا برندگان جایزه ی اسکار، تقریبا هر کسی حداقل یک بار در عمرش سلفی گرفته است. اما عکس سلفی فقط این نیست که دوربین را به سمت خود گرفته و بدون هیچ برنامه ریزی شروع به عکاسی نمایید. گرفتن یک عکس حرفه ای که دیگران از دیدن آن لذت ببرند یک هنر است. با ما باشید تا این هنر را به شما آموزش دهیم

شما می توانید فقط با چند کلیک ساده یک عکس پروفایل جذاب و حرفه ای بسازید.
 

چند توصیه برای گرفتن عکس سلفی جذاب

1- یک زاویه خوب برای عکاسی انتخاب نمایید

حتما نباید دوربین درست رو بروی صورت شما قرار بگیرد! چند زاویه ی گوناگون را انتخاب کنید برای اینکه جذابیت های چهره خود را بیشتر نشان دهید. کافیست چند درجه سر خود را به سمت چپ یا راست بچرخانید، با این کار چهره شما از حالت تخت بودن خارج می شود و اصطلاحا به خود بُعد می گیرد. اگر دوربین را کمی نسبت به سر خود بالاتر قرار دهید، اندکی چشمان تان درشت تر نشان داده خواهد شد و بینی فرم بهتری به خود خواهد گرفت. به علاوه می توانید از این ایده ها برای تغییر زاویه دوربین خود استفاده نمایید:

  • به مرور و با تست کردن زوایای گوناگون، بهترین زاویه را برای عکس سلفی خود انتخاب نمایید. سعی کنید بخشی از چهره را انتخاب نمایید که متقارن تر و جذاب تر به نظر می رسد.
  • اگر دوربین را مقداری بالاتر از چهره خود بگیرید، فکوس روی سر و اندکی از سینه ی شما قرار خواهد گرفت، این موضوع شاید کمی غیر معمول به نظر بیاید اما گاهی باعث جذابیت می شود.

2- چهره ی طبیعی خود را حفظ کنید

از چندین فیلتر به صورت همزمان استفاده نکنید. علاوه بر این موضوع، شما می توانید از همان چهره ی بیرونی که همه آن را دیده اند برای عکس سلفی استفاده کنید، ولی بهتر است یک حالت متفاوت تر را نیز امتحان نمایید. برای مثال یک عکس با کمترین آرایش و چهره نرمال خود برای دوستانتان در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید. این کار باعث می شود که خود واقعی تان را به آن ها نشان دهید. به علاوه جذابیت سلفی تان را نیز دو چندان می کند.

سلفی بدون آرایش

3- به جهت نور و نورپردازی دقت کنید

وجود یک منبع نور مشخص، یک اصل اساسی برای گرفتن هر نوع عکسی می باشد. عکس سلفی نیز از این قاعده مستثنی نیست. عکاسی در یک اتاق کم نور و یا با نور نامناسب، هرگز آن خروجی که مورد نظر شماست را نمی دهد.

نور طبیعی بزرگترین نعمت برای عکسای به شمار می رود. پس نزدیک پنجره و یا در محیط بیرون را از یاد نبرید. به طور کلی در هنگام عکاسی به این نکات توجه کنید:

  • برای ثبت بهترین نتایج، نور خورشید و یا منابع نور دیگر را درست در مقابل صورت خود و اندکی بالاتر از سطح چشمانتان قرار دهید. نور مناسب، پوست صورتتان را روشن تر و صاف تر نشان می دهد. در مقابل وجود یک سایه ی خشن روی چهره، هرگز خروجی دلخواه را نخواهد داد.
  • می توانید در هنگام تابش شدید آفتاب از یک پرده ی نازک استفاده کنید تا از شدت نور کاسته شود. این کار باعث می شود نور تابیده شده، نرم تر و دلپذیر تر شود.
  • نور طبیعی، باعث می شود رنگ های موجود در عکس واقعی تر به نظر برسند. اما شما می توانید در جایی که سایه وجود دارد از نور مصنوعی نیز استفاده کنید. اگر در مکانی عکاسی میکنید که نور مناسبی نیست، می توانید از دوربین های دیجیتال مدرن برای اصلاح خودکار رنگ ها بهره ببرید.
  • تا جای ممکن از فلش گوشی استفاده نکنید. زیرا نور فلش باعث می شود پیشانی شما فوق العاده درخشان به نظر آید، در چشمانتان نور قرمز ظاهر شود و به طور کلی زیبایی عکس را به هم بریزد.

نورپردازی سلفی

4- از دوربین پشتی گوشی خود استفاده کنید

اکثر گوشی های هوشمند دو دوربین دارند. یکی در پشت و دیگری در جلوی گوشی. به جای دوربین جلو، برای عکس سلفی از دوربین پشتی استفاده کنید. دوربین پشت عکس هایی با رزولوشن بیشتری ثبت می کند. هرچند که این کار سختی هایی دارد. باید گوشی خود را بچرخانید و در هنگام گرفتن عکس نیز چهره خود را نمی بینید، اما قطعا ارزشش را دارد.

دوربین سلفی

شما می توانید فقط با چند کلیک ساده یک عکس پروفایل جذاب و حرفه ای بسازید.
 

5- تا جایی که مجبور نشدید از آینه برای عکس سلفی استفاده نکنید

تصاویر به شکل وارونه یا معکوس ثبت خواهند شد، دوربین تان در عکس معلوم می شود و در نهایت با یک درخشندگی عجیب مواجه خواهد شد. به علاوه، خروجی ممکن است خیلی دلچسب نشود چراکه آینه در بسیاری از موارد، تصویر واقعی را با تمام جزییات بازتاب نمی دهد.

آینه در سلفی

6- به پس زمینه عکس خود اهمیت بیشتری دهید

یک سلفی حرفه ای، چیزی بیشتر از تصویر یک صورت است. قطعا یک بک گراند حرفه ای نیز باعث جذابیت آن سلفی شده است. چه این عکس را در محیط بسته گرفته شده باشد و چه در فضای باز، در اولین قدم باید چک کنید و ببینید چه سوژه ای می تواند پس زمینه ی عکس سلفی شما باشد.

  • طبعیت همواره بهترین بک گراند ها را به شما می دهد. در بهار و پاییز، می توانید از چند درخت یا گل زیبا بهره ببرید. در پاییز، رنگ برگ درختان می تواند بهترین سوژه برای بکگراند باشد. در زمستان نیز برف و یخ بیشترین زیبایی را به عکس می بخشند.
  • اگر قصد رفتن به طبیعت را ندارید، می توانید در منزل خود بمانید و اتاق خود را به عنوان بکگراند انتخاب کنید. از فضاهای تمیز و مرتب منزل استفاده نمایید. پس زمینه هایی را برگزینید که خیلی باعث پرت شدن حواس بیننده نشود. مثلا یک پوستر فیلم به همراه چهره چندین بازیگر می تواند باعث حواس پرتی شود. اگر عاشق مطالعه هستید، قفسه های کتاب می را به عنوان سوژه انتخاب نمایید.

بک گراند عکس سلفی

7- با دوستان خود سلفی بگیرید

اولین اصل سلفی این است که حتما خودتا باید درون عکس حضور داشته باشید. البته هیچ قانونی مبنی بر این وجود ندارد که فقط باید تنها باشید! چند نفر از دوستان خود را جمع کنید و با این کار سلفی خود را جذاب ترنمایید. تصاویر نباید خیلی رسمی و کنترل شده باشد. فقط باید جوری عکس بگیرید که دیگران از دیدن آن لذت ببرند.

عکس سلفی با دوستان

شما می توانید فقط با چند کلیک ساده یک عکس پروفایل جذاب و حرفه ای بسازید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سیما رضایی | 1397/09/24

ممنون از مطالب خوبتون

یاسمن | 1397/09/24

مطلبتون خیلی خوب بود ولی باور کنید نمیشه از دوربین پشتی عکس سلفی گرفت :)

محمدرضا احمدی | 1397/09/24

خیلی ممنون. من همیشه با سلفی گرفتن مشکل داشتم

اشتراک گذاری