نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

امروزه اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی در فضای مجازی به شمار می رود که کمتر کسی پیدا می شود که با این شبکه ی اجتماعی سر و کار نداشته باشد گاهی اوقات پیش می‌آید که دوست دارید به خود کمی استراحت دهید و از فضای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دور باشید. خوشبختانه اینستاگرام چنین قابلیتی را مدت‌هاست به امکانات خود اضافه کرده است همراه با موبویار میتوانید این امکان را آموزش ببینید. اما در صورتی که میخواهید اکانت خورا به طور دائم حذف کنید و آن نام کاربری برای همیشه حذف شود مقاله زیر را بخوانید.

نکات مهم قبل از غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

همانطور که اشاره کردیم اینستاگرام قابلیتی با عنوان غیرفعال کردن موقت اکانت دارد. این قابلیت تقریبا حالت از دسترس خارج کردن اکانت بصورت موقت است. اگر تصمیم به انجام این موضوع دارید برای انکه پشیمانی به بار نیاورید ابتدا لازم است نکات زیر را بدانید:

  • بنا بر اعلام اینستاگرام، شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
  • با غیرفعال کردن اکانت و خارج شدن از اکانت تا زمانی که دوباره یوزرنیم و پسورد خود را ثبت کرده و دوباره وارد اینستاگرام شوید اکانت خود را غیرفعال کرده‌اید و هیچ کس قادر به مشاهده تصاویر و پروفایل شما نیست.
  • با غیرفعال کردن اکانت تغییری در پیام‌های شخصی دایرکت، پست‌ها، فالورها و... ایجاد نخواهد شد. در عین حال تجربه نشان داده گاهی اوقات برای افرادی که آنها را در تصاویر قبلی خود تگ کرده‌اید با فعال کردن مجدد اکانت برای آنها نوتیفیکیشن ارسال می‌شود.
  • در نظر داشته باشید این روند از نظر اینستاگرام کاملا بدون اشکال اعلام شده است اما در عین حال  گزارشاتی از جانب کسانی که اقدام به فعال کردن مجدد اکانت خود کرده اند مبنی بر بروز برخی اشکالات ثبت شده است.
  • پس از غیرفعال کردن اکانت، نام کاربری شما موقتاً به instagrammer تغییر خواهد کرد و  پس از گذشت مدت زمانی (از چند دقیقه تا چند ساعت متفاوت است) اکانت به طور کلی به همراه کامنت‌ها و لایک‌ها موقتاً محو خواهد شد.
  • اگر چه اینستاگرام هیچ محدودیتی برای ورود مجدد و فعال کردن اکانت اعلام نکرده اما برای فعال کردن و ورود مجدد معمولا باید چند روز صبر کنید و هیچ راهی برای فعال کردن جز وارد شدن وجود ندارد.
  • برخی اوقات کاربران با مشکل در غیرفعال کردن اکانت خود مواجه هستند که مربوط به شبکه اینستاگرام است و راه‌حلی به جز صبر و انجام مجدد کار برای این مشکل وجود ندارد. این مشکل معمولا برای کاربرانی که زیاد انجام به این کار می‌کنند بیشتر دیده می‌شود.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

پس در صورتی که قصد دارید از اکانت اینستاگرام خود برای مدت مشخصی استفاده نکنید و پس از این مدت، مجدد وارد حساب اینستاگرام خود شوید از این روش استفاده کنید. با حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت، تمام پست ها، استوری ها، کامنت ها و سایر فعالیت های شما از دید تمام کاربران اینستاگرام پنهان می شوند و هیچ فردی نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد. پس از این که اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت حذف کردید، در صورتی که مجدد با همان نام کاربری و پسورد به اینستاگرام لاگین کنید، با تمام شرایطی که قبل از حذف موقت اکانت اینستاگرام شما وجود داشت، روبرو خواهید داشت.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

این حالت شبیه کلید توقف در هنگام مشاهده یک ویدیو عمل می کند که در هنگام توقف امکان مشاهده ویدئو وجود نخواهد داشت و پس از اجرای مجدد ویدئو همه چیز به همان حالت قبل از توقف باز می گردد. به منظور حذف موقت اکانت اینستاگرام خود مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید:

 

1- در گام نخست برای حذف اکانت اینستاگرام، ابتدا از طریق مرورگر موبایل و یا کامپیوتر خود باید وارد صفحه ورود اینستاگرام شوید و از طریق نام کاربری یا ایمیل یا شماره همراه خود و پسوردی که برای اکانت خود انتخاب کرده اید وارد حساب کاربری خود شوید. لازم به ذکر است که برای حذف اکانت اینستاگرام خود چه موقت و چه دائم، باید از طریق نسخه وب اینستاگرام وارد حساب کاربری خود شوید و راه جایگزینی برای این منظور وجود نخواهد داشت.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

2- در این مرحله از حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت، باید وارد قسمت پروفایل اکانت خود شده و سپس گزینه Edit Profile را انتخاب کنید تا بتوانید اکانت خود را به صورت موقت حذف کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت

3- سپس از پایین صفحه گزینهTemporarily disable my account را انتخاب کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

4- در قسمت (شماره یک) آن از شما سوالی در رابطه با دلیل حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت، پرسیده می شود که باید از بین پاسخ های قرار گرفته، یکی از آن ها را به عنوان دلیل خود انتخاب کنید. در قسمت (شماره دو) باید رمز اکانت خود را وارد نمایید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

5- سپس گزینه Temporarily Disable Account را انتخاب کنید و در نهایت روی دکمه Yes کلیک کنید تا اکانت اینستاگرام شما برای مدت مشخصی که شما تعیین کننده آن هستید از دسترس شما و سایر کاربران اینستاگرام خارج شود. 

حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

گاهی ممکن است برای فعال کردن اکانت یک هفته زمان لازم باشد و گاهی هم به چندین هفته (در صورتی که مداوم اکانت را فعال و غیر فعال کنید).

با انجام مراحل فوق اکانت اینستاگرام و کلیه فعالیت های شما از دسترس خارج خواهد شد. تصویر پایین برای حالتی است که شما با کامپیوتر قصد دارید وارد سایت اینستاگرام شوید و اکانت خود را غیرفعال کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

 

بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام

برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام خود تنها کافی است، مجدد با نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفن همراه خود و پسورد اکانتتان وارد حساب کاربری خود شوید تا تمام اطلاعات اکانت اینستاگرام شما بازگردد. 

بازیابی رمز عبور فراموش شده اینستاگرام

به منظور حذف اکانت اینستاگرام، ورود پسورد یا رمز عبور حساب اینستاگرام ضروری است. اما گاهی اوقات اتفاق می افتد که پسورد حساب اینستاگرام خود را فراموش کرده اید. در این حالت امکان ورود به حساب کاربری اینستاگرام از شما سلب می شود و تا زمانی که نتوانید به پسوردتان دسترسی داشته باشید، نمی توانید به اکانت خود وارد شده و سایر تغییرات لازم را انجام دهید. برای بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام، این شبکه اجتماعی چند راه حل را پیش رویتان قرار می دهد که در ادامه با بازیابی رمز عبور فراموش شده حساب اینستاگرام آشنا می شویم. برای این منظور دو راه وجود دارد که راه حل اول از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و دیگری از طریق وبسایت اینستاگرام است.

بازیابی رمز عبور از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

در این روش از اپلیکیشن موبایل اینستاگرام استفاده می کنیم، به این صورت که برنامه را اجرا می کنیم و در صفحه ورود به حساب کاربری گزینه Forgot your login details? Get help signing in یا Forgot? را انتخاب می کنیم که با این اقدام در صفحه باز شده سه حالت پیش رویتان قرار می گیرد که اولین مورد بازیابی از طریق ایمیل، دومین مورد بازیابی از طریق پیام کوتاه و آخرین مورد بازیابی از طریق اکانت فیسبوک می باشد. مورد اول را زمانی می توانید استفاده کنید که برای اکانت خود ایمیل تعریف کرده باشید، مورد دوم زمانی قابل استفاده است که شماره همراه خود را با اکانت اینستاگرام خود همگام سازی کرده باشید، و گزینه اکانت فیسبوک زمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد که اکانت فیسبوکی وجود داشته باشد و این اکانت به حساب اینستاگرام شما متصل باشد. حال با توجه به شرایط خود و اطلاعات در دسترس شما گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر گزینه بازیابی از طریق ایمیل را انتخاب کنید، اینستاگرام ایمیلی را به آدرس ایمیل شما ارسال کرده که حاوی لینکی می باشد که با انتخاب آن وارد صفحه ریست رمز عبور حساب اینستاگرام خود می شوید و می توانید پسوردی جدید برای اکانت اینستاگرام خود انتخاب کنید و از این به بعد با این رمز عبور وارد اکانت خود شده و برای مثال برای حذف اکانت اینستاگرام خود استفاده کنید.

بازیابی رمز عبور از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

 

بازیابی رمز عبور از طریق وبسایت اینستاگرام

به عنوان راه حل دیگر می توان از وبسایت اینستاگرام استفاده کرد. برای این منظور ابتدا از طریق مرورگر باید به آدرس https://www.instagram.com/accounts/password/reset مراجعه کرده و در بخش اول ایمیل و یا نام کاربری اکانت خود را وارد کنید و سپس در بخش بعدی کد کپچایی را که متشکل از حروف و عدد است را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس گزینه Reset Password را انتخاب کنید. با این اقدام ایمیلی به شما ارسال می شود که با کلیک بر روی لینک موجود در آن وارد صفحه ریست پسورد اینستاگرام شده و می توانید پسوردی جدید برای اکانت اینستاگرام خود تنظیم کنید و با این پسورد به حساب کاربری خود وارد شوید و اگر تمایل دارید حذف اکانت اینستاگرام را کلید بزنید!

بازیابی رمز عبور از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

جمع بندی

در صورتی که از اکانت اینستاگرام خود خسته شده اید و یا به دلایل مختلفی قصد دارید تا اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید، دو راه پیش روی شما قرار دارد که در روش حذف دائمی دیگر به هیچ وجه امکان بازگشت اکانت شما وجود ندارد، اما در روش حذف موقت هر زمانی که لازم دانستید می توانید مجدد اکانت خود را فعال کنید. این که چه شیوه ای را برای حذف اکانت اینستاگرام خود انتخاب کنید بستگی به دلایل و شرایط شما دارد. همچنین برای حذف اکانت اینستاگرام خود حتما به رمز عبور حساب کاربری خود نیاز دارید که در صورت فراموشی می توانید از راه حل های بیان شده در این نوشتار استفاده کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری