نویسنده: سجاد صمدی

ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال چه زمانی اوج خواهند گرفت؟ بنا به اظهارات سخنگوی مؤسسه KPMGاین اتفاق به این زودی‌ها نخواهد افتاد و بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند کارکرد قابل‌اعتمادی برای ذخیره ارزش داشته باشند.

بر اساس گفته‌های KPMG ارزهای دیجیتال هنوز به آن مرحله نرسیده‌ است

در حالی که KPMG در ماه آگوست گزارش داد که صنعت بلاک چین در حال بلوغ و خروج از فاز آزمایشی است، آخرین تحقیق انجام شده توسط این نهاد نشان می‌دهد که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند کارکرد قابل‌اعتمادی برای ذخیره ارزش داشته باشند.

این گزارش که با عنوان «نهادینه‌سازی دارایی‌های دیجیتال» منتشر شده، مشخص کرده است که در حال حاضر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به دلیل عدم اعتماد کافی به دارایی‌های دیجیتال، نوسانات شدید و مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری، نمی‌توانند به‌عنوان ابزار مبادله یا ذخیره ارزش مورداستفاده قرار بگیرند.

مؤسسه KPMG: ارزهای دیجیتال فاصله زیادی به عنوان ذخیره ارزش و سرمایه دارند

همچنین این گزارش نشان می‌دهد که به‌منظور پیشرفت و رونق آینده بازار ارزهای دیجیتال، باید اصلاحاتی جامع از طریق نهادینه‌سازی صورت گیرد. بر اساس توضیحات کنتانس هانتر در مقام یکی از اقتصاددانان ارشد مؤسسه KPMG، مشارکت‌های بیشتر از جانب اکوسیستم گسترده خدمات مالی، به اقتصاد توکنیزه شده کمک خواهد نمود تا به اعتماد و مقیاس‌پذیری بیشتری دست یابد.

نهاد KPMG معتقد است که مشارکت گسترده از سوی بانک‌ها، مؤسسات پرداخت، شرکت‌های شاغل در زمینه فناوری‌های مالی و صرافی‌ها، دقیقاً همان چیزی است که بخش ارزهای دیجیتال به آن نیاز دارد تا بتواند به سیستم مالی جهانی کنونی بپیوندد.

فروش به هنگام انتشار اخبار، خرید به هنگام پخش شایعات

در حال حاضر، بسیاری از تحلیلگران و محققان بر این باورند که بازار ارزهای دیجیتال عمدتاً توسط سرمایه گذاری‌های مخاطره‌آمیز توسط سرمایه‌گذاران کوچک به‌پیش برده می‌شود و اکثر این سرمایه‌گذاری‌ها، حول استارت آپ هایی صورت می‌گیرد که معمولاً بر اساس پتانسیل فناوری به کار رفته در آنها انتخاب می‌شوند. برخی دیگر از سرمایه‌گذاری‌ها فقط صرفاً به خاطر این انجام می‌شوند که سرمایه‌گذار معتقد است که ارزهای دیجیتال، روزی ارزشمند خواهند شد.

مؤسسه KPMG: ارزهای دیجیتال فاصله زیادی به عنوان ذخیره ارزش و سرمایه دارند

مؤسسه KPMG، نیاز به وجود سرمایه‌گذاران خُرد برای این بازار را انکار نمی‌کند. اما به عدم موفقیت صنعت ارزهای دیجیتال در تطابق با قوانین موجود اشاره کرده و تاکید می‌کند که پیش از اینکه ارزهای دیجیتال به یک جریان اصلی و ابزاری برای ذخیره ارزش تبدیل شوند، به مجموعه‌ای از قوانین جدید خاصی نیاز دارند که ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارزهای دیجیتال را مشخص کند.

 

اساساً نهاد KPMG، راهنمایی‌های صورت گرفته توسط بسیاری از صاحب‌نظران دیگر را ارائه می‌دهد که فاکتور اصلی آن را استارتاپ‌های مربوط به ارزهای دیجیتالی در نظر می‌گیرند که نیازمند این هستند که مدل کسب‌وکار خود را با قوانین جاری تطبیق داده و یا برای تعریف و ارائه محصولات خود در نظر رگولاتورهای مالی، تلاش بیشتری انجام دهند.

گذشت زمان همه‌چیز را مشخص خواهد کرد

صرافی کوین بیس نیز در این گزارش مشارکت نموده و افزود که با رشد بازار ارزهای دیجیتال، بازار کریپتو به‌تدریج در معرض دگرگونی قرار می‌گیرد. این دگرگونی بازار را از فضایی که توسط سرمایه‌گذاران خُرد کنترل می‌شود، به مکانی تبدیل می‌کند که توسط برترین مؤسسات مالی جهان حمایت خواهد شد.

همچنین صرافی کوین بیس با اندکی تعریف و تمجید از عملکرد خود، به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر خدمات و پلتفرم‌هایی طراحی و راه‌اندازی نموده است که سرمایه‌گذاران سازمانی بتوانند در بخش ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

خوشبختانه، نهاد KPMG گزارش خود را با یادداشتی مثبت به‌پایان رسانده و نتیجه‌گیری کرده است که سلطه ارزهای دیجیتال، درنهایت رخ خواهد داد. نویسندگان این گزارش، چالش‌های موجود بر سر راه ارزهای دیجیتال را درک کرده و از آنها صرفاً به‌عنوان دردهای گذرای ترقی این بازار یاد می‌کنند. همچنین بنا به پیشنهاد این سازمان، هنگامی‌که مسائل مربوط به مالیات، انطباق قانونی، امنیت، حسابرسی مالی و نقدینگی به‌درستی حل شوند، ارزهای دیجیتال سلطنت مطلق خود را آغاز خواهند نمود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری