نویسنده: فائزه اسفرورینی

کارآفرینی و استارتاپ

طبق اعلام سونی فروش پلی استیشن 4 از 86.9 میلیون واحد هم بیشتر شده است. در گزارش مالی سه ماه دوم سال جاری سونی آمده که سونی در همین مدت کوتاه بالغ بر 3.9 میلیون واحد فروش پی اس 4 داشته است که البته این آمار کاهش 300 هزار نسخه ای را نسبت به همین زمان در سال گذشته نشان می دهد.

به طور کلی در سال آماری جاری که از آپریل آغاز می شود، این کنسول نسل هشتمی محبوب بیش از ۱۷.۵ میلیون واحد فروش داشته است. اما از آنجا که آرام آرام به پایان عمر کنسول های نسل هشتمی کنونی نزدیک می شویم، انتظار میرود فروش پلی استیشن 4 که عنوان موفق‌ترین کنسول این نسل را یدک می کشد در ادامه کاهش داشته باشد.

پلی استیشن 4

در زمینه های دیگر به جز فروش پلی استیشن 4 شرایط چگونه است؟

در حوزه های دیگر هم اوضاع بر وفق مراد سونی است. سرویس پلی استیشن پلاس حالا ۳۴.۳ میلیون نفر عضو دارد که ۶.۲ میلیون نسبت به سال مالی گذشته افزایش را نشان می دهد. نرم افزار های پلی استیشن هم به فروش۷۵.۱ میلیون واحدی در سه ماهه مالی دوم رسیده اند که ۵.۴ میلیون واحد از سال مالی قبل بیشتر است.

همچنین فروش دیجیتالی بازی های پلی استیشن 4 نیز یک درصد افزایش را نشان می دهد. طبق آمار ها ۲۸ درصد از این فروش به صورت دیجیتالی انجام شده است.

پلی استیشن 4 از نظر بازی های انحصاری هم بسیار خوب عمل کرده است. در سال جاری، بازی هایی مثل God of War، اسپایدرمن وDetroit: Become a Human برای این کنسول عرضه شدند که توانسته اند نظر بسیاری از گیمر ها ومنتقدان را به خود جلب کنند. همچنین بازی های دیگری مثل The Last of Us: Part 2 وDeath Stranding در صف انتشار قرار دارند که می توانند اهل بازی را بیشتر از این شگفت زده سازند.

این اعداد و ارقام نشانگر موفقیت این غول تکنولوژی در زمینه ی کنسول های بازی است و باعث شده تا این شرکت از همین حالا ساخت پلی استیشن بعدی را تایید کند. پیش‌بینی ها حاکی از این است که کنسول بعدی سونی در یکی دو سال آینده میلادی به صورت جهانی عرضه شود. کنسولی که تحت عنوان پلی استیشن 5 شناخته می شود و قرار است باز هم اهل بازی را هیجان زده نماید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

فرهان | 1397/08/29

سونی با ps4 ترکوند واقعا

اشتراک گذاری