نویسنده: موبویار

کارآفرینی و استارتاپ

اگر به افراد پولدار نگاه کنید می بینید که برخی از آنها از طریق کسب و کار خودشان و کارآفرینی به ثروت رسیدند، برخی هم از طریق سرمایه گذاری و بعضی هم از طریق ارث و میراث وپولدار شده اند. حتی برخی با افراد پولدار ازدواج کرده اند!

پس تنها راه پولدار شدن، کارافرینی یا فروش نیست.

اگر به دنبال روش های عملی و واقعی برای پولدار شدن هستید کافیست فقط 5 دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را بخوانید. برای اینکه پولدار بشوید باید راه های مختلف کسب ثروت را بدانید و متناسب با روحیات خود بهترین راه را انتخاب کنید:

راه اول: یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید

همانطور که در مقالات متعددی از موبویار گفتیم، بهترین  راه برای رسیدن به ثروت، کارافرینی و ایجاد یک کسب و کار برای خودتان است. بعد از رسیدن به سوددهی مناسب، می توانید با آرامش خیال در زمینه های دیگر هم سرمایه گذاری کنید. کاری که اکثر ثروتمندان دنیای امروز آن را انجام داده اند. اما این روش به خصوص در ابتدای کار، سراسر استرس و سختی است. اگر میخواهید کارافرینی را انتخاب کنید، باید خود را آماده ی این مسائل کرده باشید.

راه دوم: با سخت کار کردن به ثروت برسید

این تفکر چیزی است که ما معمولا آن را پیشنهاد نمی کنیم و توصیه میکنیم کار هوشمندانه را در دستور کار قرار دهید. اما هر جا که لازم شد شدت و زمان کار خود را حتی تا مقدار زیادی افزایش دهید.

یک روش معمولا توصیه ی افراد مسن تر است که البته ممکن است ثروتمند هم شده باشند. افرادی که با سخت کوشی پول در می آورند، دیگر وقتی برای لذت بردن از پول و ثروت ندارند. در واقع آنها زندگی می کنند برای اینکه فقط کار کنند و کار را برای یک زندگی راحت تر انجام نمی دهند. این افراد کم کم فراموش می کنند از زندگی لذت ببرند و احتمال موفقیتشان هم آن قدر بالا نیست.

 راه سوم: با سرمایه گذاری ثروتمند شوید

مشکل اصلی این روش این است که نیاز به سرمایه اولیه زیاد دارد. البته گاهی با سرمایه ی اندک هم می توان وارد شد، اما با این سرمایه نمی شود به ثروت رسید. همچنین گاهی برای افزایش سرمایه نیاز به صرف زمان زیادی دارید و اگر صبر کافی نداشته باشید ممکن است در کارتان ضرر کنید. مشکل دیگری هم که دراین کار وجود دارد وجود ریسک بالا در آن است. باید ببینید این حجم از ریسک با روحیات شما سازگاری دارد یا خیر. زیرا ممکن است یک اشتباه کوچک باعث شود تا همه چیز را از دست بدهید.

به طور کلی کسب ثروت به این طریق نیاز به زمان و پول و آموزش دارد. از جمله افرادی که با این روش به ثروت رسیده اند، وارن بافت می باشد. او توصیه میکند حتما با آموزش کامل و مطالعه زیاد وارد دنیای سرمایه گذاری شوید.

راه چهارم: پول خرج نکنید و با خساست پولدار شوید

اگر می خواهید به ثروت برسید خسیس بازی در بیاوردید!!

یکی از روش های مرسوم بین افراد این است که تا جایی که می توانند کم تر خرج کنند و به جای اینکه بیشتر به فکر افزایش درآمد خودشان باشند به این فکر هستند که هیچ لذتی از زندگی نبرند.

معمولا از اطرافیانمان راجع به این قبیل افراد زیاد شنیده ایم؛ افرادی که مدام در ذخیره ثروت هستند، همیشه برای خرید، ارزان ترین چیز ها را انتخاب می کنند و برای خرج کردن چند هزار تومان کمتر به خودشان سخت ترین عذاب ها را می دهند تا شاید بتوانند اندکی بیشتر پول پس انداز کنند.

 

یکی از راه های مرسوم پولدار شدن خسیس بازی است. اطراف ما کم نیستند از آدم های که با همین خسیس بازی(!) ها به ثروت رسیدند. باور این افراد بر این است تا جایی که میشود کم تر خرج کنند، به جای اینکه بیشتر به فکر افزایش درآمد خودشان باشند.

این افراد حتی پس از بدست آوردن پول زیاد هم باز به خودشان سختی می دهند و حقیرانه زندگی می کنند.این نوع زندگی واقعا حماقت محض است. البته این هم یک راه برای پول دراوردن است. شاید با روحیه ی برخی سازگار باشد.

جیم کری:من امیدوارم همه بتوانند پولدار و ثروتمند شوند تا بتوانند تمام چیزهایی که میخواستند را بخرند تا درک کنند پول تمام آنچه که می خواهند نیست.

جیم کری

راه پنجم: از جذابیت ظاهری و استعداد های خدادادی خود پولدار شوید

اگر شما یک تیپ خیلی خوب داشته باشید، میتوانید بازیگر یا مدل شوید و از تیپ و جذابیت ظاهری تان پول در بیاورید. اگر استعداد نوازندگی یا خوانندگی دارید، میتوانید وارد عرصه هنر شوید و اگر هم توانایی فیزیکی خیلی بالایی دارید می توانید به ورزش قهرمانی روی بیاورید. این هم یک راه برای پولدار شدن است اما فراموش نکنیم عده ی زیادی از مردم نیستند که دارای ویژگی هایی تا این حد فوق العاده باشند. از طرف دیگر هم بسیاری از کسانی که حتی استعداد های خارق العاده ای داشته اند وجود دارند که حتی کمتر از یک کارمند عادی درامد دارند.

راه ششم: آنقدر منتظر بمانید تا شانس سراغتان بیاید

یکی دیگر از روش های ثروتمند شدن اعتقاد به شانس است. افرادی هستند که در شرط بندی ها و قمار بازی ها شرکت می کنند به امید روزی که پول هنگفتی به جیب بزنند. اما این را باید در نظر داشت که بردن در این بازی هم فقط صورت خوش ماجراست! هزارن و شاید میلیون ها آدم بدشانس وجود دارند که زندگی خود را در این راه باخته اند. بنابراین انتخاب این راه زیاد عقلانی به نظر نمیرسد.

راه هفتم: بازاریابی شبکه ای ایجاد کنید

بازاریابی شبکه راهی جدید برای رسیدن به ثروت معرفی نموده است که اساس آن با روش های دیگر تفاوت اساسی دارد. در ایران هم چند سالی است که این کار زیر نظر وزارت و صنعت و معدن و به صورت قانونی انجام می شود. اگر به روش های قبلی که بیان شد دقت کرده باشید، متوجه می شوید اساس همه آنها برای ثروتمند شدن، بر یک فرد استوار است و نوعی خودخواهی در آن ها دیده می شود. در نهایت هم خودشان و اعضای خانوادشان و شاید در بعضی از کار ها دوستان نزدیک، به ثروت برسند.ولی در بازاریابی شبکه ای داستان متفاوت است افراد با کمک به یکدیگر ثروتمند می شوند. البته در این روش هم اما و اگر هایی وجود دارد که در مقالات دیگر در مورد آن توضیحاتی ارائه خواهد شد.

 

در نهایت باید ببینید که از بین روش های بیان شده، روحیات شما با کدام یک سازگار تر است. مثلا اگر ریسک پذیر هستید می توانید با سرمایه گذاری در املاک یا در بازار بورس شروع کنید و اگر روحیه کار آفرینی دارید یک کسب و کار برای خودتان ایجاد کنید و ...

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

صابر سلطانی | 1397/08/06

راه ازدواج با دختر پولدارو یادتون رفت بگید :)))

ثریا ملکی | 1397/08/06

بهترین راه قطعا کارافرینیه، ولی حرفش آسونه تو عمل اصلا اینجوری نیست

اشتراک گذاری