نویسنده: مصطفی حافظی

اینستاگرام

هرچه قابلیت ها و امکانات اپلیکیشن‌ های مختلف افزایش می یابد ، برخی از ویژگی‌های آن‌ها در زیر انبوهی از حق انتخاب های مختلف مدفون می‌گردند. از میان شبکه‌ های اجتماعی برای اینستاگرام نیز عملا همین اتفاق برایش رخ داده است. وقتی اینستاگرام شروع به کار کرد تنها یک برنامه ساده برای اعمال فیلترهای مختلف روی تصاویر بود اما حالا به یکی از بزرگترین شبکه ها‌ی اجتماعی جهان تبدیل شده که مجهز به حرفه ای ترین ابزار های ویرایش عکس نیز می باشد. در این مقاله به بررسی 4 قابلیت اینستاگرام که کمتر شناخته شده هستند می‌پردازیم.

4 قابلیت اینستاگرام که کمتر شناخته شده هستند

امکان اعمال تغییرات بیشتر بر روی فیلتر ها

تنها قابلیت اینستاگرام در ورژن های اولیه، فعال یا غیرفعال کردن فیلتر ها را می داد. این قابلیت برای بهبود کیفیت تصاویری که با گوشی‌های هوشمند اولیه گرفته می‌شد بسیار عملکرد خوبی داشت. اما حالا با آمدن گوشی های جدید با دوربین های بسیار با کیفیت، این فیلتر ها عملکرد گذشته را ندارند. به همین دلیل اینستاگرام امکانی را در اپ خود ایجاد کرده که با آن می توان شدت و میزان هر فیلتر را به اندازه ی دلخواه تغییر داد.

پس از افزودن یک فیلتر به عکس خود، روی آن فیلتر مجددا لمس کنید تا یک نوار لغزنده بین 0 تا 100 ظاهر شود. با تنظیم کردن شدت نمایش فیلتر بین عددی 30 تا 50 می توانید آن را به صورت نامحسوس به تصویر خود بیفزایید.

قابلیت اینستاگرام فیلتر

قابلیت مقایسه نسخه اصلی و ویرایش شده تصویر

ویرایش تصاویر هرچقدر هم که با دقت انجام شوند ممکن است در آخر نتیجه دلخواه شما را ندهند. در واقع حذف یا افزویدن تنها یک حرکت، می تواند تنظیمات انجام شده روی عکس را حرفه ای یا خیلی بد به نظر برساند. برای جلوگیری از این اتفاق یک قابلیت اینستاگرام که امکان مقایسه‌ی نسخه‌ی اصلی تصویر با نسخه‌ی ویرایش شده را می دهد بسیار می تواند کارامد باشد.

وقتی یک فیلتر بر روی عکس خود اعمال کردید و ویرایش‌هایی هم روی آن انجام دادید، با نگه داشتن انگشت خود بر روی تصویر خود، عکس اصلی بدون فیلتر و بدون ویرایش برای شما نمایش داده می شود. سپس بعد از رها کردن مجدد انگشت نسخه‌ی ویرایش‌شده و همراه با فیلتر عکس دوباره قابل مشاهده است.

مدیریت فیلتر ها

ممکن است بعضی از فیلتر ها اینستاگرام را خیلی استفاده کنید و برخی دیگر را کمتر. برای مدیریت و نظم‌ دهی به فیلترها می‌توانید موارد محبوب خود را در ابتدای لیست قرار دهید. کافیست برای انجام این کار به انتهای لیست فیلترها رفته و گزینه ی Manage را بزنید. حالا چینش فیلترها را می توانید به هر شکلی که می خواهید تغییر دهید و یا با برداشتن تیک هر کدام از آن ها، فیلتر مورد نظر را لیست خود حذف کنید و یا آن‌هایی که محو هستند و نمایش داده نمی شوند را نمایان کنید.

مدیریت فیلتر

حذف مطالب موجود در پیش نویس یا draft

حتما تا به حال برایتان این موضوع اتفاق افتاده که بعد از ویرایش یک عکس از پست کردن آن صرفه نظر کنید. در این شرایط، اینستاگرام شما را به ذخیره کردن پست تان به شکل یک پیش نویس یا draft تشویق می کند. این موضوع اصلا چیز بدی نیست و در خیلی از موارد امکان خوبی محسوب می‌شود، اما اگر تعداد این تصاویر پیش‌نویس از یه حدی بیشتر شوند، این مقدار زیاد عکس، می تواند اشتراک پست جدید را برایتان مشکل ساز کند.

درفت اینستاگرام

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سیمین | 1397/08/06

بخش مدیریت فیلترها جالب بود. ممنون

نعیمه تهرانی | 1397/08/24

من این قابلیت مقایسه با نسخه اصلی رو نمی دونستم

فرشته | 1397/10/10

draft اینستا خیلی رو مخه

اشتراک گذاری