هفت قابلیت مخفی در گوشی های گلکسی سامسونگ که نمی دانستید!

نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

از میان کاربران بی شمار گوشی های سامسونگ، احتمالا کسی وجود ندارد که پس از خرید تلفن همراه جدید، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کند. حقیقت این است که هیچ کس از آن استفاده نمی کند و افراد اکثرا سعی دارند با سعی و خطا نحوه ی کار با لوازم دیجیتال را یاد بگیرند. اما شماری از قابلیت ها و امکانات هستند که فراگیری آن ها از طریق فرآیند سعی و خطا  امکان پذیر نیست چرا که کاربر به طور کلی از وجود چنین امکاناتی در گوشی خود بی اطلاع است. این قابلیت ها عموما آن‌هایی هستند که به محصولات جدید شرکت های تولید کننده ی تلفن همراه افزوده شده و در سایر محصولات دیده نمی‌شوند بنابراین کاربر نیز به طور معمول از وجود آن‌ها در گوشی خود اطلاعی ندارد. به این نوع امکانات معمولا قابلیت های مخفی گوشی نیز می گویند

در میان کاربران گوشی های سامسونگ نیست این پدیده کاملا مشهود است.بسیاری از خریداران این گوشی ها شماری از قابلیت ها و ویژگی‌های تلفن همراه خود را نمی شناسند و در نتیجه از آن‌ها استفاده هم نمی‌کنند. دلیل اصلی احتمالا این است که بسیاری از این امکانات در منوی تنظیمات موبایل گم شده‌اند.اما اصلا جای نگرانی نیست. ما در این مقاله به شما قابلیت های مخفی گوشی های سامسونگ را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

قابلیت های مخفی گوشی های سامسونگ

1- قابلیت Easy Mode

معمولا وقتی گوشی گلکسی سامسونگ خریداری می کنید، به صورت پیش فرض، تنظیمات روی حالت touchwizقرار دارد و کار با این رابط کاربری می تواند برای افرادی که پیش از این خیلی با گوشی های هوشمند کار نکرده اند و یا افراد مسن تر، دشوار باشد. در این شرایط می توان از قابلیت Easy Modeقرار داده شده در گوشی های سامسونگ استفاده نمود. در این حالت، آیکون ها بزرگتر از حد معمول نمایش داده می شوند و دسترسی به برنامه های پایه بسیار آسان تر می باشد.

برای فعال سازی این حالت باید ابتدا وارد تنظیمات یا settingsگوشی خود شوید. سپس گزینه ی Displayرا انتخاب کنید.

منوی display سامسونگ

 و در صفحه ی جدیدی که باز می شود روی گزینه ی Easy modeضربه بزنید.

منوی easy mode سامسونگ

حالا از می توانید تنظیمات رابط کاربری را از Standard modeبه Easy modeتغییر دهید و سپس applyرا بزنید.

استاندارد مود ایزی مود

2- اجرای 2 برنامه به صورت همزمان

ویژگی های multi windowدر گوشی های galaxy s3به بالا و همچنین در گوشی های سری گلکسی noteموجود است. شما می توانید برای فعال سازی این قابلیت از بخش تنظیمات یا Settingsگوشی خود وارد Advanced featuresشده و از آنجا گزینه ی multi windowرا انتخاب کنید. سپس مطابق شکل زیر این ویژگی قابل فعالسازی است.

قابلیت های مخفی گوشی اجرای همزمان

همچنین می توانید با نگه داشتن طولانی مدت بر روی دکمه ی Recentگوشی، این قابلیت را به شکلی ساده تر فعال نمایید و به کمک آن چند برنامه را در کنار یک دیگر به صورت همزمان اجرا نمایید.

تا اینجا با دو قابلیت جذاب گوشی های galaxyسامسونگ آشنا شدید، برای اینکه بتوانید از سایر قابلیت های مخفی گوشی خود آگاه شوید کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

علی | 1397/09/06

سامسونگ عجب امکاناتی داره ها. نمیدونستیم

محمد | 1397/09/06

من بیشترشو می دونستم اما امکان find my phone رو نه. جالب بود

احسان رجبی | 1397/09/06

این خاصیت easy mode خیلی هم بدرد بخور نیست راستش

مینا | 1397/09/07

من J1 دارم، گوشی من هم امکان مالتی ویندو داره؟ هرچی تلاش میکنم نمیشه

میلاد | 1398/01/12

اینا که نوشتین رو همه بلدن همه خیلی هم چیزای عجبی نیستن بخدا

لقمان | 1398/06/25

جالب بود

Hsjhdhn | 1398/06/30

Godd

اشتراک گذاری