نویسنده: رزا عابدی

راز موفقیت

ترفند موثر برای قبول شدن در مصاحبه شغلی زمانی برای شما کار آمد خواهند بود که شما مراحل اولیه را پشت سر گذاشته باشید. پس از آنکه شرکت ها و ارگان های مختلف اقدام به درج آگهی و فراخوان برای استخدام نیرو میکنند فرصتی برای رویاروی با تمامی متقاضیان استخدام نیست. 

قدم اول برای قبول شدن در مصاحبه شغلی

چند راهکار اساسی برای قبولی صد در صدی در مصاحبه شغلی

مرحله اول برای قبول شدن در مصاحبه شغلی به عهده خود درخواست دهندگان است. شما در این قسمت فرصت دارید تا خودتان را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید در مقالات قبلی موبویار راجع به اینکه چطور رزومه ای گیرا برای استخدام ارسال کنیم صحبت کردیم و چند نکته را خدمت شما عزیزان خاطر نشان شدیم. همانطور که میدانید مرحله اولیه یعنی همان ارسال رزومه است که میتواند برای شما شانس مصاحبه را پیش بیاورد بنابراین اگر هنوز مقاله آموزش نوشتن رزومه موثر را نخوانده اید حتما سری به این مطلب بزنید. 

 ترفند موثر برای قبول شدن در مصاحبه‌ شغلی

چطور یک کار دورکاری را شروع کنیم؟

پس از آنکه رزومه شما مورد تائید مسئولین قرار بگیرد شما نیمی از راه قبول شدن در مصاحبه شغلی را رفته اید. سپس از شما دعوت میشود تا برای مرحله دوم یعنی مصاحبه حضوری مراجعه بکنید. اهمیت این مرحله دست کمی از مرحله اول نخواهد داشت. تنها یک اشتباه کافیست تا شما ازمیان خیل شرکت کنندگان کنار گذاشته شوید. در اینجا شما تنها به قدرت تحریر و نگارشات صحیح نیاز ندارید علاوه براین ها نیاز دارید تا از لحاظ زبان بدنی در عین حال که قدرتمند و با اعتماد به نفس به نظر میرسید افتاده حال و فروتن باشید. کلمات را به طور صحیحی استفاده کنید و لباسی مناسب به تن داشته باشید. در ادامه شما را با چند ترفند موثر برای قبول شدن در مصاحبه‌ شغلی آشنا میکنیم.

سر ساعت در جلسه حاضر باشید.

فراموش نکنید که برای هر شرکت کننده تنها زمان محدودیت یدر نظر گرفته میشود و اگر شما آن را از دست بدهید شانس دوباره ای نخواهید  داشت.حتما مسیر و موانع راه را بررسی کنید طوری برنامه ریزی کنید تا ۱۵ دقیقه از موعد مقرر به سر قرار برسید. اینطور هم خودتا نرا محیط و شرایط وفق داده اید و هم مسئولیت پذیری و انضباطتتان را نشان میدهید. همچنین در شرایطی که اوضاع را مساعد یددی میتوانید از کارمندان دیگر یکسری سوال راجع به اهداف آن ارگان  شخصیت مصاحبه گر و موضوعاتی از این قبیل بپرسید فراموش نکنید که کنجکاوی بیش از حد شما میتواند برایتان نتیجه منفی به دنبال داشته باشد.

لیست مشاغل پر درآمد دورکاری

 راجب شغل مورد نظر تحقیق کنید

اگر استخدام در این شغل برای شما خیلی مهم است باید بگوئیم که بسنده کردن به دانش های خودتان نمیتواند خیلی راهبردی باشد. شما باید از اهداف ارگانی که قصد استخدام در آن را دارید اطلاع پیدا کنید. همچنین باید کارفرمایان از شما چه میخواهند و الویت انها در سیسات های اداری به چه شکل است. در نهایت شما باید با خودتان، علائقتا نو سبک زندگیتان اشناباشید. باید بدانید تا چه میزان به این شغل نزدیک هستید وا گر احساس میکنید این نزدیکی زیاد است باید به نحو احسنت آن را به کارفرمایان ارجاع دهید از شتابزدگی و هول و هراس برای رساندن مفهوم و نظر تان اجتناب کنید. شما با داشتن اندکی آشنایی با روحیات مصاحبه گر میتوانید بهترین راه را برای القای نظرات و بهره وری هایتان پیدا کنید.

راجع به کار و رویکرد موسسه سوال بپرسید.

درست است که شما به عنوان پاسخ دهنده در جلسه حاضر میشوید اما بد نیست گاهی شما هم سوالاتی راجع به اهداف و عملکرد آن ارگان بپرسید به این ترتیب هم با رویکرد آنها آشنا شده اید و هم میتوانید میزان جدیت خود در کار و آگاهیتان نسبت به کاری که بدان علاقمند هستید را نشان بدهید. تا قبل از دانستن اینکه چه شغلی برای شما در نظر گرفته شده و یا چه سیاستی با آن در ارتباط است هر آنچه بگویید به پای تملق و زیاده روی شما گذاشته خواهد شد به این صورت به عنوان فردی بی هدف و انگیزه شناخته میشوید اما اگر پس از پرسیدن سوال و آشنایی کامل با کمی تامل ابراز علاقه کنید یقیننا اعتماد بیشتری سمتتان جلب میشود.برخی از کارفرمایان دوست دارند تا کارجو تمایل و اشتیاق خود برای فهمیدن و یا حتی یاد گرفتن امور تازه را به زیان بیاورد شما میتوانید این اشتیاق را با پرسیدن سوالهایتان برسانید. مثلا راجع به اینکه نحوه کار موسسه به چه صورت است یا اینکه در چه زمانی تاسیس شده ، اینه در قسمت کاری که برای آن درخواست کار داده اید چه کسانی مشغول به کار هستند و ابراز امیدواری از اینکه میتوانید از آنها چیز های زیادی یاد بگیرید همگی میتوانند در جذب نظر مصاحبه گر به شما موثر باشند.بهتر است قبل از رفتنبه مصاحبه راجع به شغل موردنظرتان تحقیق کنید همین تحقیق باعث میشود تا سوالات زیادی برای شما پیش بیایید که در نتیجه آن میتوانید میزان اشتیاقتان برای یادگیری و رساندن خود را درجات بالاتر را نشان بدهید

مصاحبه گر را درک کنید.

سعی کنید سخننان مصاحبه گر را بفهمید و درک کنید.به این صورت میتوانید پاسخ های بهتری بدهید. فراموش نکنید هر چه بیشتر درباره کارفرما و حتی ایده‌ها و نیاز‌های شغلی وی، اطلاعات داشته باشید در مصاحبه موفق‌تر خواهید بود. امروزه با یک پرس و جوی ساده و یا استفاده از موتورهای جستجومیتوانید اطلاعا تزیادی راجع به نحوه و سیاست پیش گرفته آنها داشته باشیدوالبته اگر احساس کردید که این تفاوت میان ایده آل های شما و مکانی که قصد استخدام درآنجا را دارید زیاد است بهتر است خودتان را آزار ندهید چون حتی در صورت قبولی شما در آن شغل احساس رضایت و آسودگی نخواهید داشت.

برخی از سوالاتی  را که به ذهنتان میرسد با خودتان مرور کنید.

خودتان را آماده کنید!

یکی از اصلی ترین اصول در مصاحبه این است که خودتان را از هر لحاظ آماده کرده باشیداحتمال دارد برای شما مهم باشد که مصاحبه گران چند نفر هستند. برای برخی از افراد مساحبه با یک نفر بسیرا راحتر از چند نفر است. اما تقریبا اکثر شرکت ها چند  مصاحبه گر را در نظر میگیرند تا از جنبه های مختلف از شما سوال بپرسند و کارجویانی را بررسی کنند.بنابراین بهتر است خودتان را برای مصاحبه و پاسخگویی به چند نفر آماده کنید فی المجموع درشرایطی که مصاحبه گر تنها یک نفر باشد شما ضرر نکرده اید. بنابراین سعی کنید مطالعه و اگاهیتان راجع به کار مورد نظر را  بالا ببرید در اینصورت مهم نیست چند نفر مقابل شما قرار بگیرند و چه اندازه سوالات متفاوتی داشته باشند. اگر شما مطالعه کافی در مورد شغلی که می‌خواهید مصاحبه شوید، داشته باشید؛ چه یک نفر و یا چند نفر نباید برایتان فرقی داشته باشد. اگر نگران هستید که خواندهایتان از خاطرتان برود مفاهیم مهمتر را در یک برگه یادداشت کنید و کمی قبل از مصاحبه به صورت داستان وار آنها را بخوانید اینطور به راحتی در ذهنتان جای میگرند و ماندگارتر خواهند بود.

قرار نیست جواب همه چیز را بدانید!

فراموش نکنید قرار نیست شما راجع به تمام زوایای آشکار و پنهان حیطه کاریتان اطلاع داشته باشید بنابراین در صورتیکه با پرسشی مواجه شدید که راجع به ان اطلاعات کافی نداشتید استرس نگیرید و خودتان را نبازید. میتوانید درخواست کنید منظورشان را واضحتر بیان کنندو  یا به شکلی زیرکانه پاسخ را منوط به شرایط دیگر بدانید. در آخرین حالت هم با متانت بگوئید که راجع به ان بخش از پرسششان آگاهی لازم را ندارید و علاقمند به یادگیری هستید. این صداقت شما میتواند پوئنی مثبت باشد که ندانستن را تا حد زیادی پوشش میدهد

پوشیدن لباس مناسب

یکی از موارد مهم در مصاحبه ها نوع لباس پوشیدن شماست که در همان لحظه اول برخورد در ذهن مصاحبه گر نقش میبندد و تمام پاسخ های شما را با توجه به آن ارزیابی میکند. باید دقت داشته باشید لباسی که میپوشید موقر و رسمی باشد. شما برای مصاحبه شغلی دعوت شده اید نه یک دورهمی دوستانه! حتما فرهنگ و شرایط کاری شرکت مورد نظر را در نظر بگیرید. بهترین و شیکترین لباستان را انتخاب کنید که البته این معنی پر زرق و برق بودن و مجلسی بودن آن نیست! لباسی که خط اتوهای صاف، پارچه مرغوب داشته باشد و از مهمتر به تن شما سایز باشد. لباس های چسبان و یا خیلی گشاد نمیتوانند گزینه های مناسبی برای شما باشند.هرچه لباسی که پوشیدهاید رسمی تر و موقرتر باشد میزان اهمیتی که برای کار قائ هستید را بیشتر نشان میدهد. قبل از ورود به اتقا مصاحبه لواما تزئینی را از خودتان دور کنید بعنوان مثال هرگز سیگار و یا فندک به دست داخل نشوید. کلید هایتان را در دست نچرخانید!

از عطر و ادکلن و شستن دندان هایتان غافل نشوید.

خاموش کردن تلفن همراه

فراموش نکنید گوشی تلفن و یا هر وسیله هشدار دهنده دیگری را که همراه دارید خاموش و یا در حالت سایلنت قراربدهید. اینطوری هم حوا سخودتا نپرت نخواهد شد و هم به مصاحبه گر بی احترامی نکرده اید. نفس های عمیق بکشیدو قبل از ورد به داخل اتاق خودتان را آرام کنید. تمام عناوینی که قصد دارید بگوئید را در ذهن مرور کنیدو اعتماد به نفس شما میتوانید بزرگترین کلید موفقیتتان باشد. بنابراین با اعتماد به نفس و مطئن حرف بزنید

داشتن رفتار مودبانه

یکی از اصول اساسی نه تنها در مصاحبه بلکه در تمام مراحل زندگی شما خصوصا با افرادی که برای اولین بار است شما را میبینند و یا آشنایی زیادی با شما ندارند این است که رفتاری موقر و مودبانه داشته باشید. فرامونش نکنید همیشه نیمی از قضاوت ها و شناخت شخصیتی شما که در ذهن طرف نقابل هکمیشود مربوط ه اولین برخوردی است که از شما در ذهنش باقی میماند بنابراین سعی کنید همیشه بار اول بیش از روز های دیگر به رفتارتان توجه نشان  بدهید. حتما در زمان ورود سلام بدهید و با کسب اجازه و پس از آنکه شما را برای نشستن راهنمایی کردند بنشینید.

یکی از کنجکاوی های اصلی مصاحبه گرها این است که بدانند شما در محیط کاری و یا حتی زندگی شخصیتان چطور رفتاری دارید و چگونه با دیگران تامل میکنید. بعضا هستند افرادی که با یک اشتباه کوچک تصویری غلط از خود ارائه میدهندو دیگرفرصتی برای پاک کردن آن تصویر اولیه و یا جبران ندارند. بنابراین خیلی جدی بگیرید که اولین دیدار همیشه کاملا در ذهن شخص هک خواهد شد. درصورتی که با غرور وارد شوید یقیننا به ضررتتان تمام خواهد شد. سعی کنید با رویی گشاده و لبخند صحبت کنید البته این به معنی خندیدن و یا زیادی شاد نشان دادن نیست. تنها کافیست فردی عبوس به نظر نرسید. مهمتر از همه وانمود به چیزی نکنید. وانمود کردن به آرامش بسیار زیاد، وانمود کردن به شاد بودن ودر مواردی افراط در نشان دادن انرژی وانگیزی کاری!  روی روابط و فن بیانتان کار کنید. سعی کنید تنها به سوالات جواب بدهید و از رفتن به حاشیه بپرهیزید. تمرین کنید که والات را کوتاه اما م مختصر و مفید پاسخ بدهید. هرچند که داشتن روابط عمومی بالا، فن بیان، ظاهر و آراسته و تمامی این موارد از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار هستند اما در نهایت چیزیکه موجب تصمیمی گیری نهایی میشود رزومه و ارتباط شما با شغل پیشنهادی است. اما در صورتی که کمی سنخیت میان شما و نیروی کار درخواستی وجود داشته باشد نوع رفتار شما میتواند مصاحبه گر را برای گرفتن تصمیم نهایی و قبول شما مصمم کند. بنابراین هرگز تنها به یکی از موارد یعنی اخلاق خوب و یا روزمه پربار اکتفا نکنید.

پاسخ دادن با اعتماد به نفس بالا

فراموش نکنید که شما نمیخواهید طرف مقابل تان را قانع کنید. این یک مناظره نیست. تنها از شما درخواست میشود نظرتا نراجع به موضوعی خاص را بیان کنید. سوالات را با فکر و کمی تامل پاسخ دهید. از بحث کردن و اصراصر بر روی موضوعی خاص که احساس میکنید مطابق نظر طرف مقابل نیست اکیدا خودداری کنید. البته منظورمان این نیست که نظرتان را با هر مخالفتی تغییر بدهید. نه، ابدا! این کا رشما سست و بدون شخصیت درونی نشان میدهد. تنها از مجادله و یا سعی برای قانع کردن پرهیز کنید. هرچه کمتر صحبت کنید بابا بحث های کمتری باز میشود. فراموش نکنید از میان سوالات شما به میزان زیرکی، پختگی و دانش و آگاهی شما پی میبرند بنابراین هرچه کمتر صحبت کرده باشیدو جواب های کلی تری بدهید در امان بیشتری هستید.

پاسخ های بلند و طولانی میتواند مصاحبه گر را خسته کند بنابراین با پاسخ های کوتاه زود به زود به مراحل بعد بروید. هرگز از کارفرما و یا محیط کاری گذشتتان بدگویی نکنید. این موضوع میتواند برای شما امتیاز منفی در پی داشته باشد. هر آنچه را که مربوط به محیط کاری قبلی شما میشده است را به اختصار توصیح دهید. غیبت و بدگویی از همکاران و یا کارفرمایان قبلی حسه تدافعی و منفی در مصاحبه گر ایجاد میکند و اینطور به نظر میرسد که شما نسبت به محیط کاری و اسرار آن متعهد نیستید.

از زبان بدنتان استفاده کنید.

اینکه شما چطور در حین مصاحبه رفتار میکنید درست به اندازه پاسخ هایی که میدهید میتواند مم و تاثیرگذار باشد. مثلا اینکه با متانت صحبت کنید با طرف مقابل تماس چشمی برقرار کنید، تمام حواس شما در طول مصاحبه باید به مصاحبه گر، پرسش ها و خواسته های او باشد. همچنین از انجام برخی کارهایی که به نظر ساده میرسند اما در واقع ماهیتی توهین آمیز دارند خودداری کنید مانند چرخاندن خودکار و یا کلیدهایتان، ضرب گرفتن با انگشتان دست و یا پاهایتان، خمیازه کشیدن و نگاه کردن به در و دیوار همگی مواردی هستند که در عین سادگی میتوانند بدترین تاثیرات را بگذارند. در واقع با این حرکات شما نشان مییدهید که نه برای مصاحبه گر و نه برای محیط کاری و شغلی که برای آن درخواست دادهاید ارزش و احترامی قائل نیستید همین موضوع میتواند به تنهایی عاملی برای خط زدن شما از لیست کارمندان آینده باشد! 

ناامید نباشید.

به هیچ وجه با ناامیدی سرجلسه مصاحبه حاضر نشوید. ظاهرهی مغموم و افسرده به خود نگیرید. برخی به اشتبا ه فکر میکنند با ناراحت و مغموم نشان ددن چهره و یا صحبت از مشکلات مالی و اینک ه چقدر به این کار نیازمند هستند میتوانند نظر مصاحبه گر را جلب کنند در صورتی اصلا درست نیست. شما باید در عین که اینکه نشان میدهید به کار نیاز دارید انکیزه و شوقتان برای انجامش را هم بروز بدهید اینکه صرفا اهداف مالی داشته باشید برای هیچ کارفرمایی پذیرفته و خوشایند نیست. مهمتر از همه وقتی شما پیش از هرچیزی خودتان را بازنده اعلام میکنید این احساس را به طرف مقابل میدهید که نمیتواند روی شما حسابی باز بکنید و شما از پیش کنار گذاشته شده اید.

در نهایت در صورتی که در این مصاحبه قبول  نشدید فراموش نکنید که آینده از آن شما خواهد بود. تمام کارهای دنیا به این موسسه شرکت و یا ارگان خلاصه نمیشوند و شما میتوانید حتی موقعیت هایی بهتر داشته باشید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری