نویسنده: رزا عابدی

سلامت پوست

در پاسخ به این سوال که قرص ایمدین چیست در یک توضیح اجمالی میتوانیم بگوئیم که این قرص ها مکمل های غذايي با منبع طبيعي  هستند که مصرف آنها برای شما هيچ مانعي نخواهد داشت و  شما تا هر زماني كه مايل باشيد مي توانيد به مصرف آن ها ادامه دهيد. قرص هاي ضد پيري ايمدين به صورتی طراحي شده اند كه برای اثر بخشی باید به طور مداوم جزء برنامه زيبا سازي دائمي شما قرار گرفته بشوند ( طبق مطالعات كلينيكي اين مطلب به اثبات رسیده است). میزان پاسخ دهي و ايمني قرص هاي ضد پيري ايمدين طبق مطالعات علمي در در طی مدتی بیش از يك سال مورد بررسي قرارداده شده و به تائید است . همچنین اثرات سمی این محصول نیز مورد بررسی قرارگرفته است و به اثبا ترسیده که مصرف این قرص ها عارضه خاصی ندارد.

قرص ایمدین چیست؟

همه چیز درباره قرص ایمیدین برای جوانسازی پوست

از این قرص معمولا به عنوان مکمل ضد پیری و برای جوانسازی پوست استفاده میشود قرص ایمدین یکی از معروف ترین داروهای جوانسازی در سراسر دنیا ست  که در این مقاله به معرفی مزایا و کاربردهای این قرص پرداخته ایم. در ادامه شما را با انواع کاربردهای این قرص آشنا میکنیم:

مشخصات قرص ایمدین:

 • بالابردن میزان رطوبت پوست

 • روشن، شاداب و جوان ترکردن پوست

 • ایجاد توقف در روند پیرشدن صورت به محض استفاده 

 •  کم شدن  قابل مشاهده میزان چین و چروک های پوست

 •  کاهش عروق سطحی روی پوست که قابل روئیت هستند و رفع و یا کاهش لک های ناشی از سن

 •   جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی

 •   پیشگیری  اجزای پوست از تخریب و بهبود بخشیدن به ساختار درونی پوست

 •    بال بردن انرژی درونی بدون ایجاد هیچ گونه تغییر در وزن افراد

 •   خاصیت ضد سرطان

دارای خاصیت ضد چروک و آنتی اکسیدان

خب در ادامه به توضیحات مفصل تری راجع به پوست و درنهایت فرایند تاثیرگذاری این قرص میپردازیم با ما همراه باشید.

پوست از چه بخش های تشکیل شده است؟

پوست در واقع  وسیع ترین عضو ازبدن است که اولین سد دفاعی بدن در برابر هجوم عوامل مضر خارجی نیز به شمار میرود. پوست متشکل از لایه خارجی بسیاری است:

لایه اپیدرم  (epidermis):

این بخش از پوست را معمولا سطحی ترین بخش پوست مینامند که معمولا  شامل سلول های مرده و شاخی است. در این لایه سلول های حاوی رنگدانه (ملانوسیت) موجود هستند که زیاد شدن حجم  و تعداد آنها می تواند باعث ایجاد لک روی صورت شود.

لایه درم (dermis): 

این لایه درست در زیر لایه اپیدرم قرارگرفته ایت. این لایه یکی از مهم ترین بخش های پوست به شمار میرود که وظیفه حفظ آب، سفتی و قابلیت ارتجاعی پوست را بر عهده دارد..

این لایه از سه قسمت تشکیل شده است:

 • لایه اول : فیبرهای پروتئینی کلاژن که مسئولیت سفتی پوست را برعهده دارند.

 • لایه دوم: فیبرهای پروتئینی الاستین که باعث خاصیت ارتجاعی پوست می شوند.

 • لایه سوم:  ماده ای ژل مانند که وظیفه نگهداری آب در پوست  را برعهده دارد و غنی از قندهای ضروری (پلی ساکاریدها) میباشد.

دلایل ایجاد چروک های پوستی چیست؟

روند پیری پوست از درون آن شروع می شود. چروک ها در واقع در اثر اختلال در ساختار لایه درم موجب میشوند. در واقع امکان دارد چروک هایی در لایه زیرین (درم) پوستتان داشته باشید که سال های سال هم ظاهر نشوند.

هنگامی که کلاژن والاستین شکسته شدند و میزان آنها در پوست کاهش یافت پوست به تدریج شروع به چروک شدن میکنند، درست مانند ساختمان که اگر ستون های آن تخریب شوند سقف فرو خواهد ریخت.

چه عواملی موجب تسریع روند چروک شدن پوست میشود؟

برخی عوامل داخلی:

 • ژنتیک

 • عوامل هورمونی (به ویژه در زنان)

 • آشنایی با عوامل خارجی:

 • نور خورشید، استرس، بی خوابی، الکل، دود سیگار، آلودگی هوا این ها مواردی هستند که همگی در دسته عوامل خارجی قرار میگیرند.

 • مهم ترین عامل ایجاد چروک پس از عوامل داخلی، قرارگرفتن در معرض نور خورشید است.

 • عوامل خارجی دلیل اصلی به وجود آمدن رادیکال های آزاد در پوست هستند.

قرص ایمدین چیست؟

ایمدین  در واقع روشی نوظهور است که  در جهت مراقبت از پوست  ابداع شده که پوست را از عمق ناحیه درم درست مکانی که روند پیری از آنجا آغاز شده است، بازسازی کرده و آن را جوانتر می نماید.

از سال ۱۹۹۱ تا امروز، ۲۰ سال است که ایمدین در سراسر دنیا (از ایالات متحده آمریکا تا انگلستان و اتحادیه اروپا) توزیع شده و نتایج شگفت آوری در در روند بهبود پوست داشته است. ناگفته نماند که کیفیت و سلام این محصول توسط بسیاری از کشور های پیشرفته دنیا به تائید رسیده است.

ایمیدین درحال حاضر یکی از پیشرفته ترین قرص های ضد پیری است که بدست بشر ابداع شده است و برای افردی که در شهرها که مملو از آلودگی هوا، دود سیگار و استرس است زندگی میکنند بسیار موثر است.

در این قرص از کمپلکس دریایی (Biomarine Complex)، لیکوفنس جی.اس (Lycophence GS)  و ویتامین C بهره برداری شده است.

اثربخشی همزمان مواردی که بالاتر به آن اشاره کردیم که البته در انواع پژوهش های مورد تائید علمی قرار گرفته است سبب می شوند تا پوست جوان و مقاوم تر گردد.

ایمیدین از چه ترکیبانی تشکیل شده است؟

کمپلکس دریایی :

این ماده از نوعی ماهی تهیه می شودکه ساختار پروتئینی بدن آن شباهت زیادی به  پوست انسان دارد. عصاره پروتئینی ماهی سبب بازسازی پوست به صورت اختصاصی می شود. و به این ترتیب پس از مدتی لک های ناشی از پیری کمتر شده و ظاهر مویرگ های قابل رویت بهبود پیدا میکنند و به این ترتیب رطوبت پوست تامین می شود.

لیکوفنس جی اس :

این ماده شامل دو ماده ضد رادیکال آزاد (Anti-oxidant) فوق العاده قوی است:

لیکوپن (عصاره گوجه فرنگی رسیده):

خاصیت ای ماده بعنوان یک ماده ضد رادیکال آزاد ، صد برابر بیشتر از ویتامین E است.

عصاره هسته انگور:

مطالعات بسیار زیادی بر روی آن صورت گرفته است که نشان داده ماده موثر موجود در آن ۵۰ برابر قوی تر از ویتامین E و ۲۰ برابر موثرتر از ویتامین C  است، استفاده همزمان از این دو آنتی اکسیدان قوی در کمپلکس لیکوفنس جی اس سبب میشود که فیبرهای کلاژن و الاستین در ناحیه درم در برابر اثرات مضر و مخرب اشعه UV و رادیکال های آزاد حفاظت شوند.

به علت حساس بودن لیکوپن به اشعه UV استفاده از ضد آفتاب مناسب، ضروری به حساب می آید. عصاره هسته انگور همراه با ویتامین C میتواند موجب خنثی شدن آنزیم های تخریب کننده پوست شود و به این صورت از پیری زودرس جلوگیری به عمل بیاورد.

ویتامین C:

ویتامین c در ایمدین به صورت طبیعی از گیاه آسرولا (Acerola) گرفته شده و موجود است که در ساخت کلاژن های جدید کاربرد و اثربخشی فراوانی دارد.

روش مصرف :

روزی ۲ قرص (یکی صبح و یکی شب و یا دو قرص همراه هم) را به همراه یک لیوان آب میل کنید.

نکته: مصرف همزمان ایمدین با ویتامین هایی نظیر D, C, E و کلسیم و داروها تداخلی ایجاد نمیکند.

نکته: این قرص درآقاین میتواند ایجاد نشاط و سرزندگی بکند بنابراین آقایان هم مجاز به استفاده از این قرص ها هستند.

اگر قرص ایمیدین را قطع کنیم چه اتفاقی میفتد ؟

یقینن بدانید که شرایط فعلی پوست شما که باب طبعتان نبوده است به علت بالاتر رفتن سن و زوال های پوستی به وجود آمده است بنابراین یقننا با قطع مصرف یک شبه ایمیدین نتایج مثبتی که گرفته اید بر باد نخواهد رفت.  اما در طول زمان و در صورت عدم مصرف دوباره اين قرص اثرات به مرور كم رنگ تر خواهند شد. اينكه اين زمان ممکن است چقدر طول بکشد در افراد مختلف متفاوت است بعضي آن را كوتاه تر از يك ماه و بعضي حدود 4-6 ماه گزارش کرده اند.

آيا ايمدين روي ساير اعضاي بدن نيز تأثير گذار است ؟

بله طبق گزارش بدست آمده از تصاوير اولترا سوند و ساير مطالعات  و همچنین گزارش حدود 67% از خانم هاي مصرف كننده اين محصول ثابت شده است که ايمدين تايم پرفكشن در مورد ساير اعضاي بدن و بالاتر بردن كيفيت پوست و همچنين ميزان رطوبت آن در تمام بدن تاثیرگذار بوده است.

آيا ايمدين برای پوست های چرب هم مفید است؟

تحقیقی مستقل در این باب تا کنون به ثبت نرسیده است بنابراین نمیشود با استناد به منبعی اعلام نظری دقیقی داشت.

آيا ايمدين قابلیت حفاظت پوست دربرابر آفتاب سوختگي  را دارد؟

خیر این قرصها نه تنها نمیتوانند محافظی در برابر آفتاب سوختگي باشند بلكه استفاده از ضد آفتاب با SPF مناسب درطول روز به همراه آن همواره توصيه مي شود.

كمپلكس بايومارين چيست ؟

كمپلكس بايومارين كه یکی از عوامل اصلي و منحصر به فرد ضد چروك قرص هاي ايمدين است غني از پروتئين ها و پلي ساكاريد هايي مشابه با اجزاء پوست انسان میباشد كه براي حفظ ساختار طبيعي و رطوبت پوست الزامی تلقی میشود.

پلي ساكاريدها چه چیزهایی هستند ؟

پلي ساكاريد ها در واقع همان مولكول هاي قندي هستند و موجب ایجاد ساختار ژل مانندي در پوست  میشوند كه رطوبت  آنرا حفظ مي كند. اين مولكول ها قادرند تا 1000 برابر وزن خود آب را حفظ کرده و رطوبت را تأمين کنند

چه تفاوتي میان پروتئين بايومارين در ايمدين و روغن هاي ماهي وجود دارد؟

روغن هاي ماهي را میتوان منابعی غنی از انرژي نامید، واحد هاي ساختماني غشاهاي سلولي هستند در شرایطی که پروتئين هاي ماهي واحد هاي ساختماني پروتئين هاي متعددي ازقبيل كلاژن ، فيبريلين و و الاستين هستند كه همه ی آنها براي حفظ ساختار و دانسيته پوست ضروري شمارده میشوند. پروتئين هاي بايومارين دارای مقادير بالايي از هر دو نوع اسيد هاي آمينه ضروري و غير ضروري هستند. اسيدهاي آمينه در واقع اصلی ترین واحد هاي سازنده پروتئين هاي حياتي بدن به شمار میروند. پوست هم از اين قاعده مستثني نيست. اساسي ترين اجزاي پوست كلاژن و الاستين هستند كه براي حفظ ساختار ودانسيته پوست الزامی شمارده میشوند. پروتئين هاي بايومارين دارای مقادير زیادی از اسيد هاي آمينه و پپتيدهايي هستند كه به صورت مستقيم در سنتز كلاژن و الاستين دخالت دارند. روغن هاي ماهي از اسيدهاي چرب و گليسرول ها متشکل شده اند. مهمترین مسئولیت آنها در بدن ، از جمله پوست، تأمين منبع انرژي و واحدهاي ساختماني براي غشاهاي سلولي میباشد. روغن هاي ماهي از اسيد هاي چرب امگا – 3 تشكيل شده اند كه نقش اساسي در انعطاف پذيري غشاها را بازی میکند

آنتي اكسيدان چيست ؟

آنتي اكسيدان ها عاملی برای مبارزه و خنثي نمودن راديكال هاي آزاد به منظور دفاع پوست در برابر علائم پيري هستند. اين مواد كه به صورت طبيعي در بدن و پوست يافت مي شوند ، مولكول هايی با خاصیت پايداري هستند كه مي توانند به راديكال هاي آزاد الكترون مورد نيازشان را فراهم کنند و آنها را خنثي كنند. از اين طريق آنتي اكسيدان ها به دفاع پوست در برابر راديكال هاي آزاد ، و بنابراين کند کردن روند پيري ، كمك مي كنند.

ليكوپن چيست ؟

ليكوپن در واقع همان رنگدانه گوجه فرنگي رسيده و ساير ميوه هاي بارنگ قرمردرخشان است. ساختار مولكولي ليكوپن آن را به يكي از بهترين خنثي كنند ه ها ( پاك كننده ها)ي راديكال هاي آزاد تبديل کرده است . اين مولكول نقش مهي در دفاع از محيط هاي ليپوفيليك (چربي دوست ) نظير غشاهاي سلولي بازي مي كند.

ليكوپن موجود درايمدين از كجا تأمين مي شود ؟

ليكوپن را میتوان از عصاره طبيعي گوجه فرنگي قرمز رسيده استخراج کرد.

عصاره هسته انگور چيست ؟

عصاره هسته انگور از نوعي انگور سفيد بنام ويتيس – وينيفرا استخراج مي شود.   عصاره دانه انگور به صورت مؤثر مقادير راديكال هاي آزاد را در محيط هاي آب دوست نظير پلاسماي سلولي را کاهش میدهد. درنتيجه اين تركيب در بافت هاي همبند نظيرپوست كه غني از پروتئين ها و پلي ساكاريدها هستند افزایش پیدا میکند.

آيا افزودني هاي ديگري در ايمدين وجود دارد؟

منشا قرص هاي ضد پيرين ايمدين تركيبات طبيعي میباشند که هيچ ماده افزودني از قبيل لاكتوز ، قند ، نگهدارنده ها يا طعم دهنده در آن ها موجود نیست .

آيا ايمدين چربي دارد ؟ آيا مصرف ايمدين باعث اضافه وزن مي شود؟

قرص هاي ضد پيري ايمدين فاقد چربی هستند. در مطالعات علمي انجام شده درطي مدت شش ماه مصرف اين قرص ها هيچگونه افزايش وزني را درآنها شاهد نبوده ایم.

چه كساني کاندید استفاده از این قرص ها هستند؟

قرص هاي ضد پيري ايمدين به تمامي آنهایی كه میخواهند پوستي زيبا وسالم و ظاهري شاداب داشته باشند میتواند یک توصیه طلایی باشد.

ايمدين را چطور نگه داری کنیم ؟

قرص هاي ايمدين توسط بسته بندي در فويل آلومينيوم به خوبیمحافظت مي شوند. بهتر است برای حفظ سلامت آنها تا زمان مصرفشان در همان بسته خود نه داری شوند. اين قرص ها بايد در جاي خشك و خنك ( زير °C25 ) و دور از دسترس كودكان قرارداده شوند.

درصورت فراموش کردن یک یا چند وعه مصرف چه میشود؟

نگران نباشيد این موضوع خیلی نگران کننده نیست و میتوانید به مصرف روزانه دوز توصيه شده به روال قبل ادامه بدهید. بهتر است تا قرص ها را در کنار سایر محصولات آرایشی و مراقبتی خودتان نگه دارید تا مصرفشان را به صورت روزنه فراموش نکنید.

مصرف این قرص برای بارداران و مادران شیرده مجاز است ؟

قرص هاي ضد پيري ايمدين در واقع مكمل هايي با تركيبات طبيعي به شمار میروند. اما با اینحال همواره توصیه شده است که  خانم هاي باردار و شيرده هيچگونه مكمل غذايي در اين دوران مصرف نكنند مگر اینکه با هماهنگی و یا تجوير پزشك معالجشان بوده باشد.

آيا مصرف ایمیدین با عوارض جانبی همراه است؟

قرص هاي ضد پيري ايمدين حاوي پروتئين هاي بايومارين هستند و نظير ساير فرآورده هاي غذايي قادرند تا موجب واكنش هاي آلرژيك شوند. در صورتیکه شما داراي سابقه آلرژي قبلي به نوع خاصی از مواد غذایی هستید ايمدين را مصرف نكنيد. ممکن است دربعضي از افراد با مصرف قرص هاي ايمدين علائم آلرژيك خفيفي به شكل جوش هاي كوچك در آنها بروز پیدا کند. اين علائم را به طور معمول با ادامه مصرف به مدت 4 هفته از بين میروند . در صورت از بين نرفتن توصيه شده است كه مصرف ايمدين را قطع نماييد.

آيا مي توان ايمدين را با ساير آنتي اكسيدان ها استفاده کرد؟

بله ، قرص هاي ضد پيري ايمدين مشتمل برتركيبات طبيعي دردوزهايي میباشند كه مجازهستیم تا آنها را با ساير مكمل هاي ويتاميني يا مواد معدني استفاده کنیم.

آيا ايمدين مورد احتياط در مصرف دارد؟

همانطور که بالاتر گفتیک قرص هاي ضد پيري ايمدين محتوي پروتئين هاي بايومارين میباشند و نظير ساير فرآورده هاي غذايي ممکن است برای برخی از افراد واكنش هاي آلرژيك ايجاد نمايند. بنابراين این موضوع حتی روي جعبه هاي ايمدين نيز تذکر داده شده است که كساني كه مبتلا به واكنش هاي آلرژيك به ماهي هستند نبايد مجاز به استفاده از این قرص ها نمیباشند. همچنین افرادي كه به بيماري هاي جدي مبتلا هستند و يا بيماراني كه تحت مراقبت هاي پزشكي ويژه قرارگرفته باشند به صورت كلي مجاز به استفاده از  هيچگونه مكملي نیستند مگر با دستور پزشك معالجشان .

آيا مصرف ايمدين همزمان با ساير مكمل هاي غذايي مجاز مي باشد؟

بله. قرص هاي ضد پيري ايمدين دارای مقادیری از تركيباتي طبيعي در دوزهايي متفاوت هستند كه مي توانند با ساير مكمل هاي ويتاميني يا مواد معدني مصرف شوند. ولي به صورت كلي شما همواره بايد جانب احتیاط را در مصرف كلي مكمل هاي غذايي رعایت کنید.

آيا مي شود ايمدين را با ساير داروها مصرف نمود ؟

معمولا احتمال کمی را برای اينكه قرص هاي ضد پيري ايمدين با ساير داروها تداخل بدهد در نظر میگیرند اما در هرصورت بهتر است افرادي كه مبتلا به بيماري های جدي هستند و زير نظر پزشك قراردارند مكمل ها را بانظر پزشك معالجشان مصرف كنند.

آيا افراد مبتلا به بيماري هاي تيروئيدي مجاز به استفاده از ایمدین هستند؟

چنین توصيه شده كه افرادي كه مبتلا به بيماري هاي جدي هستند و افرادي كه تحت مراقبت هاي ويژه پزشكي قرار دارند هيچ مكمل غذايي را بدون مجوز پزشك معالجشان مصرف نكنند.

آيا مصرف ايمدين برای افراد مبتلا به ديابت مجاز است ؟

این قرص ها قند ندارند اما همانطور که قبلا گفته شد مصرف انها باید تحت نظر پزشک باشد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری