نویسنده: رزا عابدی

مد و مدگرایی

اینبار با شناخت اصول  لباس مناسب اندام ساعت شنی در خدمتتان خواهیم بود. پیش از این نیز در باب شیک پوشی و رسیدن به استایل متناسب با انواع مقالات آموزش دیگر از جمله مقاله آموزش اصول رنگ شناسی و ست کردن لباس ها همراه شما عزیزان بوده ایم، پس از آن به درخواست شما عزیزان مقاله ای با نام اصول ست کرن لباس در پائیز منتشر شد و اینبار در خدمتتان هستیم با مقاله شناخت اصول لباس مناسب اندام ساعت شنی که  یکی از فرم های بدنی شایع در میان بانوان است. هرچند که این فرم از بدن در میان بانوان معمولا به محبوبترین نوع آن معروف است اما متاسفانه گهگاهی با ناواردی و عدم آگاهی راجع به نوع پوشش صحیح دراین تیپ بدنی خودمان را دسته ی بد فرم ترین بدن ها قرا میدهیم . در این بخش از مقالات خدمت شما عزیزان خواهیم گفت چه نوع لباس هایی برای شما مناسب هستند تا تیپ بدنیتان را همانگونه که هست حفظ و نقص های آن را بپوشانند. اندام ساعت شنی معمولا به بانوانی اطلاق میشود که دارای کمر های باریک هستند.

 

لباس مناسب اندام ساعت شنی

لباس مناسب اندام ساعت شنی

در همین ابتدا باید بگوئیم که این مقاله برای بانوان تدارک دیده شده است چرا که این تیب بدنی تنها مختص به بانوان است و در آقایان دیده نمیشود. دراین فرم بدنی اندام همانطور که از آن نام آن پیداست به شکل ساعت شنی شکل گرفته است. یعنی بالاتنه و پائین تنه دارای حجم بیشتری هستند و در قسمت کمر شاهد کوچک شدن و باریکی هستیم. در اصطلاح عامیانه و جا افتاده تر به این تیپ از بدن ها کمر باریک نیز گفته میشود. اگر شما از جمله دوستانی هستید که دراین تیپ بدنی قرار میگیرید این مقاله مخصوص شماست. با ما همراه باشید تا اصول صحیح انتخاب و پوشیدن لباس در این نوع تیپ بدنی آشنا شوید.

 اصول ست کردن لباس در پائیز

چه شکل اندامی را، اندام ساعت شنی شکل میگویند؟

 

در همان ابتدای مقاله اشاره کردیم که این تیپ از تیپ های بدنی بین خانم ها بسیرا محبوب و پر طرفدار است به طور که کسانی که بطور مادرزادی در این دسته قرار ندارند سعی میکنند توسط رژیم و انجام انواع ورزشها خودشان را در این دسته جای بدهند چرا که هم از نظر زیبایی شناختی جزو زیباترین اندام هاست و هم از نظر پوشش و انتخاب رنگ و طرح دست شما برای انتخاب بسیرا بازتر از سایر انواع دیگر خواهد بود. در ادامه به شما خواهیم آموخت چگونه با انتخاب صحیح طرح و رنگ و مدل لباس زیبائی تیب بدنی خود در میهمان یها را دوچندان کنید و تبدیل به بانوی شیک و خوش استایل شوید.

چرا لباس های گل گلی نه؟

این لباس ها نکه برای شما مناسب نباشند و یا زیبایی شما را به طور بدی جلوه دهند اما معمولا کسانی از این دستلباس های طرحدار استفاد همیکنند که عیب و نقص های بدنشان پنهان شده و دیده نشود اما اگر شما در دسته تیپ های ساعت شنی قرار دارید باید بگوئیم نیاز ی به اینکار ها نیست به علاوه بهتر است از لباس های ساده تر استفاده کنید تا زیبایی تیپ بدنی شما بیشتر دیده شود.لباس های ساده به شما کمک میکنند تا زببایی شما دوبرابر آنچه که هست دیده شود.

لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

لباس مناسب اندام ساعت شنی

لباس مناسب اندام ساعت شنی/ لباس های سبک مدل ماهی  

اگر بخواهیم یک نوع لباس را مختص کسانیکه دارای اندام های ساعت شنی هستند نام ببریم باید بگوئیم لباس هایی در سبک مدل ماهی بهترین انتخابها هستند و اصلا اصول طراحی و ابداع آنها بر اساس این نوع تیپ بدنی بوده است به طوریکه به صورت کاملا غالب و متناسب با نوع سعت شنی در نظرگرفته شده اند. سعی کنید اگر قصد رفتن به مجلس و یا میهمانی را دارید حتما حتا انتخاب سبک مدل ماهی یکی از اولین انتخاب هایتان باشد.پس تا به اینجا دو توصیه مهم برای شما داشته ایم . بهتر آن است درمجالس خود از لباس هایی با فرم مای و ساده و بدون طرح استفاده کنید.

لباس مناسب اندام ساعت شنی / به سایزلباس دقت کنید.

 

حتما قبل از اقدام به خرید سایز دقیق خود را چک کنید. شما باید با آگاهی کامل نسبت به سایزتان اقدام به خرید بکنید. یعنی لباسی را خریداری کنید که دقیقا اندازه تن خودتان باشد به هیچ وجه سمت لباس هایی که شادتر از سایز شما هستند نروید چرا که تمام زیبایی شمارا میپوشانند و تیپ بدنیتان را گم میکنند بهتر آن است به سمت لباس هایی بروید که کمربند دارند و به ناحیه کمری شما تاکید میکنند. البته ناگفته نماند پوشیدن لباس یکه سایز شما نباشد وبیش از اندازه تنگ باشد هم جلوه زیبایی از شما ایجاد نخواهد کرد بنابراین همانطور بالاتر تاکید شد سعی کنید حتما متناسب با سایز اصلی خودتان خرید کنید.

لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

لباس مجلسی برای اندام ساعت شنی ها

راهنمای خرید لباس مناسب برای تیپ بدنی شما

لباس مناسب اندام ساعت شنی / شلوار جین فاق بلند

نکته سوم در استفاده از سلوارهاست. این نوع پوشش مناسب برای بیرون رفتن ای معمولی شما و یا دورهمی های دوتسانه است زمانی که بخواهید یک بلیز زیبا را با شلواری ست کنید. در این زمان ها استفاده از شلوار ها ی جین فاق بلند را فراموش نکنید چرا که این نوع پوشش با بلیز و یا تنونیکی که جذب بدن شما باشد میتواند زیبایی اندام شما را دوچندان کند. خصوص جین هایی با فاق بلند که باز هم تاکید بر ناحیه کمری شما دارند و باعث باریکتر دیده شدن این منطقه خواهند شد. شما میتوانید با خیال راحت از جین های فاق بلند استفاده کنید. در صورتی که شومیز و با بلیزتان را داخل شلوارتان قرار دهید این ست زیباتر و چشمگیرتر خواهد بود.

لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

لباس مناسب اندام ساعت شنی 

درنهایت میرسیم به معرفی انواعی از لباس برای شما عزیزان که در این دسته از تیپ های بدنی قرار دارید مناسب هستند.

اسرار ناگفته شیک پوشی بانوان

دامن های تنگ

استفاده از دامن هی تنگ در انواع نوع کوتاه، ساق پایی و ماکسی میتوانند انتخاب های مناسبی برای شما باشند چرا ک هبه سبب تنگ بودن درشتر بودن پائین تنه نسبت به کمررا به خوبی نشان خواهند داد و همین موضوع تاکیدی بر کمر باریکی فرد میشود که در مبحث استایل و زیبا شناسی یک نوع زیبائی بدنی به شمارمیرود.

تونیک های کوتاه

بهتر از تونیک و شومیزهای کوتاه تر استفاده کنید و یا در صورت پوشیدن انها با سلوار و یا دامن آنهارا درون شلوار خود بگذارید تا کمر باریکتان زیر گشادی بلیز های پنهان نشود.

لباس های سرهمی

لبا سهای سرهمی هم میتوانند گزینه مناسبی برای شما باشند از این جهت که در این نوع پوشش برجسته تر بودن همزمان بالاتنه و پائینه تنه به نسب خط جدایی آنها یعنی کمر ملموس تر خواهد بود.

لباس کمربند دار

همانطور که درمبحثی از مقاله به صورت گذرا به این موضوع اشاره شد استفاده از لباس هایی که دارای کمربند هستند میتوانند توجه و تمرکز را روی قسمت کمر و باریکتر بودن بشتر کنند همچنین بسته شدن کمر توسط کمربند به نوعی اغراق در میزان باریکی آن است و باعث بیشتر دیده شدن آن میشود.

با مبحث آموزش لباس مناسب اندام ساعت شنیدر خدمت شما عزیزان بودیم. سعی داریم در ادامه مقالا انواع دیگر تیپ های بدنی و لباس و استای های مناسب با آنها را خدمتتان توضیح دهیم امیدواریمکه مقالات بعدی ما هم مورد عنایت و توجه شما عزیزان واقع شود. 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری