نویسنده: رزا عابدی

رشد و توسعه فردی

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت و گسترش وسایل ارتباطی نظیر تلگرام، اینستاگرام، اسکایپ و … نمیتوان معانی خاصی برای فاصله پیدا کرد. زین حیث امروزبا  لیست مشاغل پر درآمد دورکاری در خدمتان خواهیم بود.همانطور که بالاتر خدمتتان عرض شد، چیزی به نام  فاصله معنا و مفهوم سابق را ندارد، مفهومی ندارد وقتی شما در کسری از ثانیه قادر هستید با هر نقطه ای از جهان ارتباط داشته باشید. آنها را ببینید و از کارهایتان با آنها صحبت کنید و یا تماس صورتی برقرار کنید. 

 

لیست مشاغل پر درآمد دورکاری/ علل پیدایش فریسلنر و یا آزادکار

 

تمام اینها بدون محدودیت تنها وابسته به انتخاب های شما هستند. این ویژگی مثبت نه تنها در زمینه های مختلف برقرای ارتباط از لحاظ های مادی و معنوی مفید واقع شده است بلکه یه تاثیر بسیار بزرگ در بهبود شرایط کاری و ایجاد موقعیت های جدید و بسیار زیادی در زمینه های مختلف سراسر جهان داشته است. این ویژگی مثبت سبب پیدایش نوعی جدید از مشاغل به نام فریلنسر یا آزادکار شده است. فریلنسر در واقع به موقعیت شغلی و یا فردی اطلاق میشود که بصورت دائم و همیشگی تحت خدمت سازمان و یا شرکت خاصی نیست، قرارداد خاصی ننوشته و به نسبت پروژه ای که در آن اعلام آمادگی کرده است با مسئولان لیست مشاغل پر درآمد دورکاری پروژه، شرکت، سازمان و یا گروهی که مسئولیت اجرای آن را عهده دار هستند همکاری میکند.نوع دستمزد در این قبیل کارها وابسته به درجه کاری فرد، نوع پروژه و میزان نیازمندی نیرو در آن زمینه خواهد داشت. پرداخت های آن معمولا قوائد خاصی را دنبال نمیکنند و هرکس به فراخور شرایطی که در آن واقع شده است ممکن دستمزد های مختلفی پیشنهاد دهد. از سمت دوطرف، چه شرکت و یا سازمان و چه فردی که تقریبا بصورت پاره وقت و روزمزد به استخدام درآمده است. بنابراین نمیتوان اصول خاصی را برای پیشنهاد و یا درخواست حقوق در این زمینه ها پیشنهاد کرد. همه چیز در نهایت وابسته به شما و شغلی که انتخاب کرده اید خواهد داشت.

 

لیست مشاغل پر درآمد دورکاری / از کجا شروع کنیم؟

همیشه نقطه شروع در هر کاری میتواند کمی سخت و گمراه کننده باشد. چه بسیار بوده اند کسانی که از ترس برداشتن همین قدم اول هدف و رویای هایشان را رها کرده اند. بنابراین اولین چیزی که شما در شروع یک تصمیم و پروژه کاریتان نیاز بدان نیاز مبرم خواهید داشت انگیزه و پشت کار است. شما باید در وهله اول خوب راجع به شغل مورد نظرتان تحقیق، از تمام زوایای پنهان ان اطلاع پیدا کنید و شرایط پرداختی و میزان درآمد و وقتی که برای آن صرف میکنید را در قیاس با یکدیگر بسنجید. فکر نمیکنم برای هیچکس خوشایند باشد در اوساط کار بفهمد میزان درآمدی که از شغل انتخابی نصیبش میشود بسیار کمتر از آن میزان انرژی و وقتیست که صرف آن کرده است. برای قدم دوم باید سطح توقع خود و میزان وقت آزادتا نرا محاسبه کنید. نباید از مشاغلی که بصورت دورکاری هستند انتظار حقوق های برابر و یا ارائه تسهیلات خاصی را داشته باشید. این نوع مشاغل مگر در موارد محدود دارای بن ، تخفیف، حق مرخصی با حقوق و خیلی از موارد دیگر که در انواع کارهای استخدامی وجود دارند نیستند. بنابراین اگر سطح توقع شما با انچه که پیشتر گفته شد متفاوت است نمیتوانید دراین زمینه موفق باشید. در قدم دوم نیاز دارید به طور دقیق بدانید در چه کارهایی میتوانید با سایرین همکاری داشته باشید و سطح موفقیت شما در کدام یک از آنها بیشتر است. مهارت هایتان را بنویسید و جلوی هرکدام کارهایی که در آن زمینه از دستتان بر میآید و سطح آمادگی و تجربتان در آن زمینه را  مشخص کنید. در قدم بعدی بهتر ان است حداقل برای خودتا نواضح باشد که به انجام کدامیک از آنها علاقه بیشتری دارید. بهتر است انتخاب هایتان را از میان کار هایی بکنید که سطح دانش و خبرگیتان در آنها بیش از سایرین باشد. چرا که هم شما و هم کارفرمایانتان بیشتر از علاقه به مهارت نیاز خواهند داشت. ولی تعیین سطح علاقمندی شما میتواند به شما مسیری بدهد که در چه زمینه ای میتوانید بیشتر برای انتخاب شغل و پیدا کردن آن زمان صرف کنید. این که آیا شما یک نویسنده، عکاس، ریاضیدان، طراح وب، بازاریاب، تصویرگر، محقق و… هستید، حتما شغلی آزاد برای شما وجود دارد.در قدم بعدی لیستی از نقاط قوت خودتا نتهیه کنید. فهرستی از هر چیزی را که فکر می کنید میتواند برای شما درآمد زا باشد.از استفاده از یک استعداد گرفته تا بهره برداری از وسیله و یا ابزاری که در خانه دارید. لیست همه چیزهایی را که فکر می کنید در آن استعداد و یا مهارتی دارید بدون هیچ گونه محدودیتی بنویسید. سپس در بهترین و معتبرترین سایت های فریلنسر خارجی به منتشر کنید.

چند راهکارعالی برای افزایش انگیزه

 

بهترین سایت های دور کاری خارجی

با یک جستجوی ساده میتوانید بهترین سایت مختص شرکت هایی که استخدام نیرو به صورت دورکاری را دارند انتخاب کنید.پس از چک و بررسی اصول و ضوابط آن طبق شرایطی که پیشتر گفته شد در آن ثبت نام کنید. لیستی از بهترین سایت های دور کاری خارجی را برایتان در مقاله ای جداگانه تحت عنوان معرفی این نوع شرکت ها منتشر کرده ایم که میتوانید سری به آن بزنید. آنها را بررسی کنید. در آنها عضو شده و رزومه خود را در آنها ثبت کنید.در این نوع سایت ها بخشی مربوط به پرداخت حق عضویت است که با انجا م آن شما از برخی خدمات دیگر سایت هم بهره مند خواهید شد و میتوانید کاربریتان را ارتقا دهید. یکی از معتبرترین سایت های خارجی دورکاری Freelancer.com  نام دارد. فریلنسر دات کام، بازاری بین المللی و آنلاین است که از طریق آن، کارفرمایان می توانند عناوین شغلی که مورد نیازشان است را در سایت اعلام کنند تا فریلنسرهایی که از سرتاسر دنیا در این سایت عضو هستند، بسته به سطح علاقه و مهارتشان ، نسبتبه  درخواست مورد نظراقدام به شروع به کار کنند. هر فریلنسرقارد خواهد بود میزان حقوق دریافتی پیشنهادیش را اعلام کند. شرایط کار با فریلنسر هم قبلا توضیح داده شده است. می توانید از این سایت با خیال راحت استفاده کرده و نگران انتقال دلار های خود به ایران نباشید.

 

لیست مشاغل پردرآمد دورکاری

لیست مشاغل پر درآمد دورکاری 

 

 

بلاک چین

طبق گزارش های منتشر شده در اخبار سایت هایی که اینگونه مشاغل را ساپورت میکنند مشخص شده است که  رشد بلاک چین از اواسط  به نسبت سایر شماغل پر درآمداین حوزه 2000 بسیار چشمگیرتر بوده است. در Q1، سال گذشته بلاک چین شاهد رشد بی سابقه  6000 درصدی بوده است که باعث شده است این مهارت، در میان 5000 مهارت Overwork دارای بالاترین میزان شد و درخواست برای انجام کار بوده باشد.

اینها در شرایطیست که در دوره های نخست تنها چند شرکت بزرگ از جمله IBM و سامسونگ از این تکنولوژی استفاده می کردند، ولی رفته رفته و با گذشت زمان مدیران اجرایی بیشتری علاقمند به حرکت در این حوزه این تکنولوژی شدند. به همین  دلیل، تقاضا برای کارشناسان با استعدادی که با بلاک چین آشنایی دارند به طور بالقوه افزایش پیدا کرد و این شغل در بین شغل های رده اول از نظر درآمدی در یمان شغل های دورکاری قرار گرفت.

 تنسورفلو گوگل

برنامه نویسی با تنسورفلو گوگل یکی از کارهاییست که اگر به معماها و کارهای چالش برانگیز علاقمند باشیدمیتوانید بهترین انتخاب برای شما باشد. این شغل در زمینه مسائل یادگیری ماشین برای حل مسائل چالش برانگیز بسیار پر طرفدار واقع شده است.

پردازش زبان طبیعی و متن

پردازش متن و زبان طبیعی  در واقع در شاخه ای ازهوش مصنوعی قرار می گیرد  که مسیر تعامل بین کامپیوتر و زبان‌های (طبیعی) انسانی را هموارتر میکند. در واقع در دنیای پیشرفته امروز اینگونه گفته می شود که اگر شما در رابطه با پردازش زبان های طبیعی با کمک از دستیاران صوتی نظیر آمازون اکو و گوگل هوم آشنایی داشته باشید می توان گفت که یکی از پر در آمدترین شغل های ممکن از آن شما خواهد بود. در واقع کارفرمایان امروزه به افرادی که در زمینه کامپیوتر، هوش مصنوعی و زبان شناسی دارای تخصص هستند اعتماد بسیار زیادی میکنند و در قبال انجام کار و خدمات حقوق های خوبی برای آنها درنظر میگیرند. همچین مزیت دیگر اینکار از آن جهت است که  شما برای انجام پروژه های هوش مصنوعی فقط نیاز به یک لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خواهید بود، و  سرمایه زیادی برای ورود و پیشرفت در این کار نیاز نخواهید داشت بنابراین میتوان گفت این کاری یکی از بهترین شغل ها برای دورکاری محسوب می شود.

واقعیت افزوده

لیست مشاغل پردرآمد دورکاری

عادات صحیح مدیران حرفه ای

تکنولوژی واقعیت افزوده (Augmented reality)درواقع یکی از جلوه‌های فناوری در دنیای مدرن میباشد که برای قرار دادن اطلاعات اعم از تصویر،  صداو متن، برروی جهانی است که برای ما قابل رویت است. واقعیت افزوده در معنی لغوی به نمایی تعاملی با کاربر و از نظر فیزیکی زنده اطلاق می‌ شود که موجب اضافه شدن برخی عناصر به دنیای واقعی پیرامون افراد میشود. ازاین مهارت یعنی همان  واقعیت افزوده می‌ توان در آموزش، بازی‌ های کامپیوتری و نرم‌ افزار‌ ها بهره برداری کرد. عناصری که افزوده می‌شوند توسط رایانه و با تجزیه و تحلیل اطلاعات کاربر و به صورت صدا، ویدیو، تصاویر گرافیکی و یا داده‌های GPS  ساخته می‌شوند. این روزها شاهدنفوذ تکنولوژی واقعیت افزوده در سرمایه گذاری هستیم که باعث شده نیاز به کارشناسان متخصص در این زمینه بیشتر احساس شود.

مدیریت شبکه های اجتماعی

با بالا گرفتن عصر شبکه های اجتماعی و تاثیری شگرفی که در انتخاب های کاربران داشت ینروزهای شاهد هستیم که هر شرکت بزرگ و کوچکی در زمینه تبلیغ و بالا بردن سطح شرکت و پیشرو بودن در زمینه های استفاده از فاوری های روز یک صفحه هرچند کوچک در شبکه اجتماعی به نا مخود راه اندازی میکند.به همین جهت شرکت ها نیازمند کسی هتند که صفحه را به صورت مداوم به روز رسانی کنید، اطلاعیه های مهم کاری را در آن قرار دهد، اقدم به بارگذاری پست ها و تولید محتوا کند و همچنین به سوالات کاربران فعال در آن صفحه راجع به انواع زوایای کاری شرکت پاسخگو باشد و در مجموع مدیریت صفحه را به عهده داشته باشد. این شغل دقیقا همان چیزیست که خیلی از افراد علاقکند به دورکاری به سبب آنکه بعد مکانی درآن مطرح نیست به دنبالش هستند.. 

تولید محتوا بهینه سازی شده و سئو

لیست مشاغل پردرآمد دورکاری

لیست مشاغل پر درآمد دورکاری 

شاید حالا برای خیلی از شما این تیتر اشنا باشد. همانطور که شاید بدانید تولید محتوای یونیک و سئو شده بیشترین میزان رضایتمندی از جانب گوگل را داراست . به همین جهت سایت هایی که قصد درآمد زایی دارند و یا برایشان مهم است از طرف گوگل معتبر شناخته شوند و نامشان در صفحات  اول سرچ گوگل قرار بگیرد به دنبال کارمندانی هستند که آشنا به امور بهینه سازی و سئوی سایت باشند و بتوانند در این زمینه برای آنها اقدام به تولید محتوا بکنند.چرا که اپلود مطالب سئو شده میتواند تاثیر بسیار مثبتی در جهت بالا بردن ترافیک وب سایت داشته باشد.برای اینکار شما تنها نیازمند آن خواهید بود که کمی ذوق و قریحه مقاله نویسی و نگارش داشته باشید، با بهره گیری از همین دانش میتوانید به راحتی در سایت های معتبر و مشهور مشغول به کار شوید و درآمد خوبی برای خودتان کسب کنید. چراکه بال ابردن میزان ترافیک و اعتبار سایت  یکی از مهم ترین اهدافی است که سایت ها همواره به دنبال آن هستند.

طراح گرافیک

طراحی گرافیک یکی دیگر از  مهارت هایی است که همواره در سال های رونق دورکاری، پیشرفت کرده  و گسترش قابل توجهی به همراه داشته است. زیاد شاد بوده ایم که فارغ التحصیلان در این زمینه همواره در حال طرح زدن برای انواع برندینگ و شرکت های معتبر باشند.طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه مشخص شده است که رشد این رشته در آینده نه چندان دور به صورت فزاینده زیاد خواهد بود و خیلی بیشتر از امروزه مورد توجه  قار خواهد گرفت. نقطه مثبت دیگر این شغل از دیدگاه مثبت نگری ان است که چون شرکت های به صورت مستمر ب طراح گرافیک نیازمند نخواهند بود دست گرافیست و طراح در انتخاب و کار کردن همزما نبا چند نفر برای بالا بردن میزان درآمدش بالاتر میرود همچنین این شغل به سبب کار کردن با انواع ایده ها و شرکت هایی با کاربری های مختلفی دارای تنوع بسیار زیاد و چالش برانگیز نیز خواهد بود.

طراح وب سایت

طراح وب سایت از جمله مشاغلی که در زمینه های مختلف دورکاری دارای موقعیت بهتر و گزینه های انتخابی بالاتری خواهد بود.بعدی میرسد کسی این فرصت را از دست بدهد. به دلیل افازیش تجارت های الکترونیک و بی معنی شدن مرزهای بااستفاد از همین سایت ها، انواع کسب کار ها اعم از کوچک و بزرگ در سفره پهن شده از این تجارت شریک هستند اما همین مووضع در کنار فواید خو نقاط منفی نیز در پی دارد چرا که با رشد روز افزون این  ویژگی ها رفته رفته آنهایی که کم کارتر و کوچکتر از بقیه هستند از کنار سفره به حاشیه رانده خواهند شد و در اینده ای نه چندان دور با مشکل روبرو میشوند. به همین جهت، نوعی عجله برای داشتن یک یا چند وب سایت در میان افراد فعل در این زمینه ایجاد شده است. علت دیگر این است که که خرید یک نام دامنه، میزبانی وب سایت و دیگر ملزومات امروزه ارزان قیمت است و مشخص نیست فردا با رشدی که پیش رو دارد خریدن و استفاده از انها در چه شرایطی باشد. به غیر از کسب و کارها، بسیاری از افراد با درآمد بالا نیز وب سایت ها را به عنوان وبلاگ شخصیشان باز نگاه میدارند و نیازمند یک هدایتگر و کنترل کنند ه برای آن هستند.

چطور در کمترین زمان بیشترین بهره وری را داشته باشیم؟

ادوب پریمیر

مجموعه نرم افزارات ادوب پریمیر (Adobe Premier) قدیمی ترین و بهترین نرم افزار دیداری و شنیداری دیجیتال است که برای کارهایی از قبیل تدوین و ویرایش ویدیو و فیلم ، همچنین جلوه های ویژه بسیار پر کاربرد ظاهر شده است.(درست کاربردی مانند یک استودیوی فیلم سازی دارد و تمامی ابزار های مورد نیاز را دارا می باشد). در لیست بهترین فعالیت های دورکاری منتشر شده سال 2018، اسم این نرم افزار نیز جا گرفته است. کسانی که توانایی کار با این نرم افزار را دارند می توانند در این زمینه با هر نوع شرکتی همکاری کنند چرا که یک ابزار همگانی و مورد نیاز همه است.

یادگیری ماشین

در ازمینه نیاز به این رشته تخصصی هم میتوان بصورت خلاصه گفت از گوگل تا اپل و توتیا همه نیازمند افرادی هستند که در زمینه یادگیری ماشین هوش مصنوعی توانایی ومهارت داشته باشند حتی گوگل یک دوره 15 ساعته برای علاقه مندان به کسب مهارت در این حوزه برگزار کرده است.

 

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری