نویسنده: رزا عابدی

زیبایی مو

تا به امروز ماسک مو های زیادی را با کاربردهای مختل اعم از ماسک های پرپشت کننده، ماسک موی مخصوص موهای رنگ شده و مواردی از این قبیل خدمت شما عزیزان ارائه داده ایم اینبار با بررسی اختصاصی ماسک مو برای موهای خشک در خدمتتان هستیم. معمول اخشکی موها میتواند بسیار آزاردهند باشد چراکه علاوه بر آنکه باعث بد نمود دشن تارها میشود و آنها را وز میکند مقدمات ابتلابه موخوره را نیز به راحتی فراهم آورده و ما را دچار دردسر خواهد کرد. از اینرو ماسک مو برای موهای خشک چیزیت که احتمالا با روند زندگی اینروزها که معمولا همه از عدم داشتن رطوب کافی در پوست و موهایشان ناراضی هستند میتواند بسیار موثر و مفید واقع شود. اگر شما هم از خشک شدن موهایتان در عذاب هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با معرفی چند ماسک قوی و تاثیرگذار برای همیشه شما را ازدست کم آب موهایتان نجات بدهیم.

آبرسانی مو با ماسک های خانگی

ماسک مو برای موهای خشک 

ماسک برای موهای خشک

ماسک برای موهای خشک

قبل از رسیدگی به مبحث ماسک مو برای موهای خشک نیاز است چند مورد را خدمت شما عزیزان خاطرنشان شویم:

معمولا مواد زیادی هستند که میتواند میزان رطوبت مو ها را تامین و از خشکی بیش از حد آنها جلوگیری بکنند اما قبل از آنکه به معرفی این مواد بپردازیم باید بگوئیم که هرچقدر که ماسک موها، تدوام در استفاده از ماسک ها و رعایت نکات سلامت موها را به درستی انجام بدهید باز هم چون تمام این  موارد حالت درمان موضعی داشته و از بیرون اعمال میشوند نمیتوانند به اندازه در پیش گرفتن درمان های داخلی برای شما موثر باشند. درست است که خوردن ویتامین های مغذی که خصوصا با سلامت پوست و مو در ارتباط هستند و یا تغذیه از میوه ها بسیار سودمند و البته ضروریست اما راهایی هست که بسیار کم خرج تر از سایر موارد درمانی بوده و تقریبا میشود گفت برای شما هزینه نداشته و اما میزان تاثیرگذاری آن روی سلامت شما حتی بسیار بیشتر از موارد ویتامینی گرانقیمتیست که میخرید! 

آب! بله نوشیدن مستمر آب به اندازه حداقل روی 8 لیوان بزرگ و این حداقل را میتوان تا 12 لیوان هم افزایش داد. به این ترتیب هم میزان رطوبت پوست و موی شما تامین میشود و هم بدنتان از سموم پاک خواهد شد. بنابراین شدیدا توصیه میکنیم که مصرف آب را سرسری نگیرید.

دیگر ماده ی موثردر سلامت و رشد موها که میتوان پس از آب از نام برد تخم مرغ است! 

تاثیر ماسک در تقویت موها چقدر است؟

تخم‌مرغ، منبعی غنی از انواع مواد مغذی گوناگون است، این ماده غذایی حاوی مقدار بسیار زیادی ازپروتئین موثرترین ماده در رشد و تقویت موهاست. تخم مرغ را میتوان در مقایسه با هر مواد غذایی صدر نشین کرد. علاوه بر آنکه  میتوان با استفاده از تخم مرغ و یا سفیده تخم مرغ به عنوان ماسک برای رشد و افزایش حجم مو قدمی بسیار موثر برداشت، مصرف روزانه آن در رژیم غذایی هم می‌تواند موهای شما را در برابر ضعیف شدن و ریزش بیمه کند. نکته مهمتر دیگر آنکه، تخم مرغ حاوی تمام مواد مغذی و ضروریست که برای سلامت موها و پوست سر شما مورد نیاز است.

 ساخت ماسک مو برای موهای خشک با تخم مرغ

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که انواع ماسک مو های خارجی و داخلی، خانگی و شرکتی را امتحا نکرده و جوابی نگرفته اید و یا از ریزش موها رنج می‌برید و آزرو دارید که موهای پرپشت،سالم و زیبا داشته باشید، فکر میکنم بد نباشد به شما بگوئیم ه چاره کار شما در ادامه مقاله و معرفی انواع روش های ساخت ماسک مو برای موهای خسک توسط تخم مرغ است. وقت آن رسیده که تخم‌مرغ را امتحان کنید. شما میتوانید با استفاده دو یا سه باره از تخم مرغ در طول هفته بیشترین نتیجه ممکن را برای حفظ سلامت و شادابی موهایتان بگیرید.

بوتاکس مو چیست و چه فوایدی دارد؟

روش اول : ساده‌ترین ماسک تخم مرغ 

باید بدانید که ماسک های تخم مرغ معمولا سادهترین و در دسترس ترین مواد را دارند در صورتی که مایل به استفاده از ماسک موهای پیچیده و پر دردسر نیستید، اغلب ساده‌ترین انتخاب بهترین انتخاب هم خواهد بود، تنها نیاز است تا یک تخم مرغ را درون کاسه‌ای شیشه‌ای ریخته و آنقدر هم بزنید تا خوب کف کند سپس ماسک را بطور مستقیم به تمام بخش های سر و پوست سرتان بزنید و بعد با کمک یک کلاه حمام موها را بپوشانید. منتظر بمانید ماسک ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت روی سرتان مانده  و سپس با شامپو شستشو دهید

ماسک مو تخم مرغ و آواکادو

همانطور که احتمالا میدانید آواکادو حاوی مقدار مناسبی ویتامین E و C است، و تمام این ویتامین هایی که نام برده شد برای احیا، تغذیه پوست سر و موها بسیار لازم و ضروری هستند. برای ساخت این ماسک، یک آواکادوی رسیده را از هسته جدا کنید و س مواد  را به شکل پوره درآورید و با یک عدد تخم مرغ درون مخلوط کن ریخته آن قدر هم بزنید تا خوب یکدست شده و کف کند.

ماسک برای موهای خشک با تخم مرغ

ماسک برای موهای خشک با تخم مرغ

پس از آماده شدن ماسک را به تمام قسمت های  موها و پوست سر خود بمالید. بهتر است این ماسک برای اثر بخشی بیشتر حداقل برای مدت یکساعت روی پوست سر بماند و رویش را با حوله ای گرم بپوشانید .پس از گذشت زمان موهایتان را با شامپویی ملایم شستشو دهید.

ماسک تخم‌مرغ و ماست 

همانطور که بارها در حوزه زیبایی پوست عنوان شده است ماست حاوی مواد مغذی سرشاری برای سلامت موها و پوست سر است.هرچند کهخوردن آن به طبب داشتن طبع سرد معمولا توسط درمانگران طب سنتی پیشنهاد نمیشود و یا اگر هم مسئله ای با خوردن آن نداشته باشند حتما توصیه میکنند در خوردن آن زیاده روی نشود اما  چیزی که در واقع هست این است که این ماده سرشار از ویتامین ها و املاحیست که در صورت استفاده موضعی هم متیوان از بسیاری ویتامین ها و خواص این ماده بهره برد. بهتر است بدانید که مصرف ماست قادر است تا باعث ترمیم هرگونه آسیب و خشکی موها بشود. به همین راحی میتوانید یک ماسک پرخواص خانگی برای خودتان داشته باشید.

برای ساخت این ماسک ابتدا یک تخم مرغ را درون یک کاسه ای شیشه‌ای شکسته و آنقدری هم بزنید تا کف کند، سپس ۲ قاشق ماست اضافه کرده و مجددا خوب به هم بزنید. ماسک را به همه موها و پوست سرتان برسانید و سپس با یک کلاه حمام موهایتان را بپوشانید پس گذشت از ۱ ساعت، ماسک را با شامپو و آب شستشو دهید.

ماسک مو تخم‌مرغ و روغن زیتون 

همانطور که میدانید روغن زیتون منبعی غنی از ویتامین E است که مهمترین ویتامین مورد نیاز برای درخشندگی و سلامت مو است.  این ویتامین تامین کننده مواد مغذی لازم برای ریشه و تارهای مو ست. برای تهیه این ماسک ابتدا یک تخم مرغ را درون کاسه شیشه‌ای شکسته و خوب هم بزنید سپس ۲ قاشق روغن زیتون اضافه کرده و مجددا آنقدر هم بزنیدتا یکدست شده و کف کند. بهتر است مدتی به این ماسک فرصت استراحت بدهید. پس از آن ماسک را روی سرتان بمالید و به تمام قیمت های مو برسانید دقت داشته باشید که این ماسک باید حداقل تا  ۸۰ درصد روی سرتان خشک شده باشد آونقت میتوانید با یک شستشو دهنده ملایم مانند شامپو آن را بشوئید.

ماسک برای موهای خشک

ماسک مو با تخم مرغ و تخم شنبلیله 

شنبلیله می‌تواند برای درمان موثر و تقویت سریع موها، مانند یک معجزه عمل کند. البته ناگفته نماند که استفاده از ماسک تخم شنبلیله برای صورت هم بسیار موثر است. زمانیکه می‌خواهید موهای سالم با رشد سریع داشته باشید، یک ماسک حاوی تخم شنبلیله و تخم‌مرغ قادر است در مدت زمان کوتاهی این خواسته شما را برآورده کند. مقدار ۲ قاشق تخم شنبلیله را در یک فنجان آب به مدت یک شب بخیسانید. صبح روز بعد، تخم‌‌ شنبلیله را صاف کرده و سپس توسط آسیاب خرد کنید تا خمیر ی شکل شود.

حالا به خمیر حاصل شده یک عدد تخم‌مرغ اضافه کنید و دوباره به مدت ۴ تا ۵ دقیقه هم بزنید تا تا مواد کاملا به خورد هم رفته و یکدست شوند. ماسک را میتوانید به همه قسمت های سر و پوست سرتان بزنید و منتظر بمانید تا حداقل  ۱ ساعت روی سرتان باقی بماند و سپس بشوئید.بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر اسن ماسک را خداقل دوبار در هفته استفاده کنید.

همانطور که ابتدای مقاله گفته شد تخم مرغ یک ماده مبسیار مقوی برای موهای شماست به همین جهت سعی شد تا بهترین های ماسک مو برای موهای خشک خدمتتان ارائه شود که با استفاده از این ماده مغذی ساخته شده اند. البته نکته ای هست که لازم میدنیم خاطرنشان شویم معمولا بری موها بیشتراز زرده تخم مرغ و برای صورت از سفیده آن استفاه میشود در صورت تمایل میتوانید خصوصا در مورد ماسک هایی که با روغن زیتون و یانارگیل ترکیب میشوند تنها از زرده تخم مرغ استفاده کنید. اما در ادامه مقاله قصد داریم چند نوع ماسک موثر دیگر برای درمان و آب رسانی به موهای خشک خدمتتان معرفی کنیم که آن ها هم با مواد ساده و در دسترسی ساخته میشوند.

ماسک مو یکی از بهترین روش ها برای تقویت موهای شماست.

پیشتر اشاره شد که استفاده از ماسک های ترمیم کننده مو خصوصا زمانیکه دستساز باشند علاوه بر آنکه در صورت مداومت در استفاده میتوانند نتایج فوق العاده ای را به همراه داشته باشند بسیار هزینه های اندکی هم دارند و دارای هیچگونه عوارضی هم نیستند به همین علت میتوان گفت که ماسک مو یکی از بهترین روش ها برای تقویت موهای شماست. اما از آنجایی که بنا بر هردلیلی ممکن است کسی قادر به استفاده از ماسک های تخم مرغی نباشد دلایل حساسیتی و یا واکنش نسبت به بوی تخم مرغ و مواردی از این قبیل در ادامه چند نوع ماسک دیگر برای شما تدارک دیده شده است که همگی جزو بهترینها آب رسان هستند که علاوه بر نرم و لطیف کردن موها میتوانند درخشندگی از دست رفته موهای شما را نیز بازگردانده و از ایجاد موخوره در آنها جلوگیری کنند. ساختن این ماسک ها به هیچ عنوا نسخت نیست و به راحتی و با اده ترین مواد مورد نیاز درست خواهد شد. تنها توصیه ای که ما به شما عزیزان داریم داشتن نظم و استمرار در استفاده از ماسک هاست. امکان ندارد سی با یک بار استفاد بتواند به نتایج دلخواه برسد گاها هستند ماسک هایی که برای لحظه اول میتوانند موهای شما را خیلی براق و درخشنده بکنند اما در صورتی که این استفاده و درمان ادامه دار نباشد مطوئنا نتایج رضایت بخش روی موهای شما هم ادامه دار نخواهد بود . شما را با هفت نوع ماسک خانگی مناسب برای موهای خشک آشنا میکنیم: 

ماسک نارگیل برای موهای خشک

نارگیل را میتوان منبعی غنی از پروتئین، اسیدهای چرب، ویتامین B و C، زینک، پتاسیم و آهن دانست. شک نداشته باشید که نارگیل قطعا یکی از بهترین درمان ها برای موهای خشک است که تا به امروز توسط بشر به ثبت رسیده . نیاز دارید تا یک شیشه روغن نارگیل تازه خریداری کرده و هر زمانی که ممکن است موهایتان صدمه ببیند (مانند زمستانی سخت یا تابستانی داغ) و یا در هر زمانی که احساس کردید روند مراقبت از مویتان با کاستی هایی روبرو شده  و موهایتان با خشکی و کم آبی همراه شده است بسادگی از آن برای احیای موهایتان استفاده کنید.

برای اینکار روغن را بخش به بخش موهایتان بمالید و پوست سرتان با  حرکات آرام نوک انشگتان تمیزتان ماساژ دهید. پس از آن موهایتان را در یک حوله ی گرم بپیچید و برای مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه هیچ کاری نکنید. پس از آن مانند همیشه موهایتان شسشتو داده و از نرم کننده استفاده کنید. 

ماسک عسل و روغن زیتون برای موهای خشک

عسل هم که نامی آشنا در حوزه سلامت پوست و مو دارد. روغن زیتون هم همان ماده مغذیست که در اکثر ماسک هایی که برای تقویت مو و پوست صورت استفاده میشود حضور دارد. تمام کاری که نیاز دارید انجام بدهید این است که میزان  ۴قاشق غذاخوری عسل را با ۶ قاشق غذاخوری روغن زیتون را باهم ترکیب کرده و هم بزنید تا یکدست شده و یک ماسک ممتاز برای تغذیه موهایتان حاصل شود، این ماسک موهای شما را دگرگون خواهد میکند. منتظر بمانید  که این ماسک ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی موهایتان باقی بماند، فراموش نکنید که آن را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید تا اثربخشی ماسک بیشتر شود.

ماسک شیر و عسل برای موهای خشک

استفاده از ماسک شیر و عسل قدمتی دیرینه دارد و البته  تا همین چندین سال گذشته ماسک خیلی لوکسی هم بشمار میرفته است و احتمالا دسترسی به آن سختر بوده اما اینروها تمام خانم ها میتوانند به راحتی از آن استفاده کنند، اگر مبتلا به خشکی مو هستید تنها یکبار استفاده از این ماس کافیست تا گنجاندن استفاده از این نوع ماسک را در برناکه هفتگی خود اجباری کنید. برای ساخت این ماسک نیاز است تا یک یا دو قاشق غذاخوری عسل را در یک نصف فنجان یا یک فنجان کامل شیر پرچرب (در دمای اتاق) حل کنید.

ترکیب را خوب بهم بزنید تا عسل کاملا حل شود، سپس با دقت آنرا روی موهای خود ریخته و اطمینان حاصل کنید تا تمام موهایتان را پوشانده باشد.بهتر است اجازه بدهید این ماسک در حدود یک ساعتی روی موهایتان باقی بماند. نگران نباشید این ماس ابدا موهای شما را چرب و سنگین نکرده و فقط درخشندگی زیادی به آن میدهد. 

استفاده ازماسک آوکادو، روغن زیتون و عسل برای موهای خشک

ماسک موثر بعدی را میتوان ماک آووکادو دانست که درعین حال که سختاری ساده دارد در عین حال بسیارفوق‌العاده و تشکیل شده از بهترین محصولات طبیعی برای تغذیه موهاست، این ماسک متشکل از موادی مانند عسل، آوکادو و روغن زیتون است! یک آوکادوی رسیده را خوب پوره کنید و سپس یک قاشق غذاخوری عسل و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را هم به آن اضافه کرده و هم بزنید. دقت داشته باشید که فقط باید از قسمت گوشتی آوکادو استفاده شود.

مواد را خوب با هم مخلوط کرده و روی تمام قسمت های آسیب دیده  گیسوان بریزید.

بهتر است برای گرفتن حداکثر نتیجه  یک کیسه پلاستیکی را هم روی موهای خود بگذارید تا حداکثر نتیجه را از این ماسک بگیرید، منتظر بمانید تا ماسک، جادوی خودش را روی موهایتان عملی کند. اگر وقت زیادی نداشتید، ۲۰ دقیقه زمان مناسبی خواهد بود، اگرچه همواره توصیه میشود حداقل برای مدت یکساعت موها را حال خودشان بگذارید. 

معرفی ماسک ۳۰ دقیقه‌ای برای نوک موهای خشک

در صورتی که موهای شما خیلی آسیب دیده، خشک و شکسته بنظر می آید و شما نمی‌توانید متوجه نمیشوید که دقیقا کجای موهایتان به شدت احتیاج به تغذیه و آبرسانی دارد ۳۰ دقیقه از وقتتان را صرف کرده و این ماسک را برای موهای خشکتان بسازید. شما به ۲ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق غذاخوری روغن بادام و ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب نیازمند هستید. اگر موهای شما بلند است مقدار مواد مصرفی را دوبرابر کنید.

این‌ها را با یکدیگر میکس کرده به آرامی به موهایتان بمالید، سعی کنید از انتهای موها شروع کرده و بالا بیایید تا زمانی که تمام تارهای موهایتان پوشش داده شود. بگذارید ماسک بمدت نیم ساعت و یا حتی بیشتر روی موهایتان بماند، سپس موهایتان را شستشو دهید. این ماسک به تنهایی قادر نیست شکستگی موها را التیام ببخشد، اما تا زمانی که برای خرد کردن موها به نزد آرایشگرتان بروید میتواند بطور موثری ظاهر کلی موهایتان را کمی التیام ببخشد.

ماسک مایونز! برای موهای خشک

ماسک برای موهای خشک

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی دیگر از انواع ماسک هایی که در این لیست جای گرفته است استفاده از سس مایونز است! شما تنها باید یکبار این ماسک را انجام بدهید این ماسک، خیلی خیلی ساده خواهد بود. تمام آن چیزی که مورد نیاز شماست مایونز و چند قطره اسانس است،اینکار کمک میکند تا موهایتان خوشبو شود. مایونز را به نواحی خشک مویتان برسانید. منتظر بمانید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند، سپس موهایتان را آبکشی کرده و مانند همیشه مدل بدهید.

 استفاده ازماسک توت فرنگی برای موهای خشک

و اما آخرین مورد در فهرست ماسک‌های ما چیزی است که با استفاده از آن قطعا نه تنها موهایتان بوی بدی نخواهد گرفت، بلکه رایحه خوشبوی آن شما را هیجان زاده خواهد کرد. به آن شادابی و رطوبت خیلی خیلی زیادی نیز خواهد بخشید! برای آنچه که می‌خواهیم، به ۲۰۰ گرم توت فرنگی تازه، یک زرده تخم مرغ و ۲ قاشق بزرگ روغن زیتون نیازمند هستیم. توت فرنگی هایتان را خوب له کنید .یعنی سبز و با دو جزء دیگر مخلوط کنید و سپس موهایتان بمالید. پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه می‌توانید موهایتان را بشویید. به همین آسودگی.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری