نویسنده: رزا عابدی

واتس اپ

اینبار با مخفی کردن زمان آنلاین شدن واتساپ ، این شبکه اجتماعی پر طرفدار و شناخته شده در سراسر دنیا در خدمت شما عزیزان هستیم. همانطور که در مقالات قبلی موبویار به آن اشاره کرده ایم واتساپ با بیش از یک میلیارد کاربر یکی از محبوبترین پیام رسان های دنیا تلقی میشود. آموزش های متنوع و کاربردی این شبکه اجتماعی را تا کنون در قالب انواع مقاله های آموزش صفر تا صد واتساپ در سه مرحله، آموزش ترفند های کاربردی، آموزش برقراری تماس تصویری و دیگر آموزش های متفرقه منتشر کرده ایم. علی الخصوص قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری یکی از قابلیت هایی بود که باعث به اوج رسانیدن این نرم افزار شد و تعداد کاربران آن را مشتاق برقراری ارتباط تصویری با دوردست ها بودن را به یکباره چندین برابر کرد. اما با تمام این اوصاف این برنامه در آپدیت به روز شبکه خود و همچنین اضافه کردن قابلیت های جدید به انی مجموعه برای رضایت اعضا و کاربران خود تا حدودی ضعیف عمل کرده است. روند رشد و توسعه کمی در این برنامه کند است و بنظر میرسد تیم بررسی و فنی این شرکت کمی کند عمل میکند.در واتساپ هم شما میتوانید به زمان آنلاین بودن افراد دسترسی داشته باشید مگردر شرایطی که خودشان مایل به اشتراک این گزینه با بقیه نباشند ، اینبار ما در خدمتتان هستیم با آموزش قابلیتی که تقریبا پس از تلگرام تمام شبکه های اجتماعی خود را به آن مجهز کردند. یعنی قابلیت مخفی کردن زمان آنلاین شدن واتساپ. این موضوع مرتبط با حریم خصوصی افراد است و در شرایطی که بخواهند میتوانند مطابق با قوانین حریم شخصی آن را از دید افراد دیگر مخفی کنند و یا بر هرکس که دوست داشتند آن را به اشتراک بگذارند.واتساپ هم مانند دیگر شبکه های اجتماعی این امکان را برای کاربران خود گذاشته است تا در صورت عدم تمایل بتوانند ساعات بازدیدشان را مخفی کنند.

 

 

 مخفی کردن زمان آنلاین شدن واتساپ 

 

همانتطور که پیشتر خدمتتان توضیح دادیم قابلیت لست سین و یا آخرین بازدید در واتساپ نشان دهنده زمان آخرین زمان انلاین شدن و در دسترس بودن کاربر در واتساپ است که بصورت پیش فرض در حالت همگانی قرار داده شده است.به این معنی که همه میتواننند زمان بازدید کاربری که به واتساپ پیوسته است را ببینند. حالا در این بین اگر شما علاقمند به دیده شدن زمان بازدید و یا لست سین خود نیستید باید از طریق تنظیمات اقدام کرده و این مورد را از حالت پیش فرض همگانی خارج کنید. این قابلیت جدا از این که به شما این امکان را میدهد تا آخرین وضعیت آنلاین بودن مخاطبین خود را مشاهده کنید، به دیگران نیز قادر می سازد تا بتوانند آخرین زمان آنلاین بودن شما را را مشاهده کنند.

از آنجایی که در این شبکه اجتماعی (واتساپ) درست مانند تلگرام برای حفاظت از حریم شخصی شما گزینه هایی برای تنظیم و یا غیر فعال کردن این قابلیت قرار داده شده است نیازی به نگرانی نیست برای این منظور تنها کافیست تا از طریق اموزش هایی که در ادامه خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد پیش بروید تا بتوانید به سادگی هرچه تمام تر آخرین بازدید خود را از دید همگان و یا عده ای خاص مخفی کنید. البته ناگفته نماند درست مانند قابلیتی که درتلگرام قرار داده شده بود با مخفی کردن زان بازدید خودتان قادر به دیدن زمان بازدید کسانی که به انها اجازه دیدن لست سین خود را نداده اید نخواهید بود و به این ترتیب گزینه آخرین بازددی آنها هم برای شما پنهان خواهد شد.

آموزش مخفی کردن زمان آنلاین شدن واتساپ 

چطور بفهمیم چه کسانی از پروفایل ما دیدن کرده اند؟

برای شروع اگر هنوز نرم افزار واتساپ خود را آپدیت نکرده اید و یا از اینکه نسخه ای که استفاده میکنید آخرین ورژن از این برنامه است اطمینان ندارید بهتر است اقدام به دانلود آخرین نخه وتساپ در گوگل پلی بکنید.

سپس به ترتیب مراحل توضیحی و تصویری ارائه شده در ادامه مقاله پیش بروید. امیدواریم این مبحث مورد توجه شما عزیزان واقع شود:

1. نرم افزار واتساپ  را اجرا کنید وسپس از طریق لمس گزینه سه نقطه در بالای صفحه، وارد بخش تنظیمات یا Settings  شوید.

2. در مرحله بعدی، گزینه “Account” را برای دسترسی آسانتر به بخش تنظیمات حساب کاربریتان انتخاب بکنید.

مخفی کردن زمان آنلاین شدن واتساپ

مخفی کردن زمان آنلاین شدن واتساپ 

 

22 ترفند واتساپ که شما را تبدیل به کاربری حرفه ای میکند

 

3. در مرحله سوم ، روی گزینه “Privacy” کلیک کرده ویا  آن را لمس کنید تا به بخش تنظیمات حریم خصوصی وارد بشوید.

4. در مرحله آخر،پس از لمس گزینه “Last seen” از میان گزینه های نمایش داده شده، گزینه “Nobody” را انتخاب کنید.

 مخفی کردن زمان آنلاین واتساپ

مخفی کردن زمان آنلاین شدن واتساپ 

به همین سادگی شما میتوانید آخرین زمان بازدید خودتان را از دید همگان پنهان کنید و از این پس هیچ کاربری در واتساپ قادر به دیدن آخرین زمان بازدید شما نخواهد بود با اعلام این دستور برای داتساپ شما برنامه را ملزم به حفاظت از حریم شخصی و آخرین زمان بازدیدتان میکنید این اپلیکیشن به خوبی این کار را برای شا انجام خواهد داد. البته همانطور که پیشتر اشاره شد متاسفانه شما هم دیگر قادر به دین زمان آخرین بازدید کاربران و مخاطبین  واتساپتان نخواهید بود. اگر علاقمند هستید که فقط افرادی که جز مخاطبین شما هسند از دیدن زمان بازدیدتان محروم باشند و شما بتوانید آن را با مخاطبین و یا عده ای خاص اشتراک گذاری کنید اصلا نگران نباشید چون تما ماین گزینه ها در واتساپ تعبیه شده است. همانطور که میبیند علاوه بر گزینه آخر به معنای هیچ کس دو گرینه دیگر در بخش آخرین مرحله آموزش ما برایتان نمایش داده شده است. با انتخاب گزینه “My Contacts” شما این فرمان را صادرمیکنید که تمام کاربران که در لیست مخاطبین شما قرار دارند میتوانندآخرین زمان بازدید شما را مشاهده کنند همچنین شما نیز قادر به دیدن لست سین آنها هستید. اما انتخاب گزینه اول به این معنیست که واتساپ اجازه آن را دارد تا اطلاعات بازدید شما را با همگان به اشتراک بگذارد که البته بصورت پیش فرض هم این برنامه بر اساس این گزینه تعریف شده است. با انتخاب گزینه اول یعنی Everybody علاوه بر اینکه بقیه میتوانند اطلاعات بازدید شمارا مشاهده کنند شما نیز قادر خواهید بود تا زمان آخرین بازدید آنها را ببینید. متاسفانه واتساپ هنوز نسخه ای که بشود در آن تعداد بازدیدکنندگان را مشخص و گلچین شده تعییرن کرده ارائه نداده است اما انتظار میرود در آپدیت بعدی این قابلیت هم به دیگر قابلیت های واتساپ اضافه شود.

امیدواریم که مقاله مخفی کردن زمان آنلاین شدن واتساپ مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد. با سپاس از همراهی شما

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری