نویسنده: مصطفی حافظی

کارآفرینی و استارتاپ

اگر در پی پیشرفت در حوزه کسب و کاری خود هستید، قدرت اعتماد به نفس در موفقیت را به هیچ وجه دست کم نگیرید. موفقیت در کسب‌و‌کار درست مثل دیگر جنبه های زندگی نیاز به اعتماد درونی دارد. به این معنی که شما باید به خودتان ایمان داشته باشید. برای این کار لازم است از منطقه امن همیشگی خارج شده، به اهداف تیم، روند کاری و نقش مفید خود اطمینان داشته باشید و راهکارهای تازه ای را برگزینید.

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

در ادامه مقاله می خواهیم راجع به این موضوع صحبت کنیم که اعتماد به نفس و دستیابی به اهداف در کسب‌و‌کار چه رابطه ای با یکدیگر دارند. با ما همراه باشید.

ارتباط میان اعتماد به نفس و موفقیت در کسب و کار:

۱- شناسایی بهتر فرصت ها

اشخاص دارای اعتماد به نفس بالا، بهتر می توانند در شرایط گوناگون فرصت ها را شناسایی کنند. همین موضوع سبب می‌شود تا موقعیت های شفلی جدیدی پیدا نمایند. همچنین این تیپ اشخاص  به خاطر ایمان داشتن به توانایی‌های خود و نیز ریسک پذیر بودن، از قرارگیری در موقعیت‌های جدید نمی‌هراسند و مدام در پی گسترش فعالیت‌های خود و تجربه فضاهای جدید می‌باشند. در واقع اعتمادبه نفس آنها را به سمت شرایط بهتر سوق می‌دهد و آنها هم پذیرای این تغییرات هستند.

اعتماد به نفس

2- عدم توجه مداوم به حرف مردم

وقتی شما اعتمادبه نفس کافی نداشته باشید، خودتان برای شرایط زندگی و کسب و کار خویش تصمیم می‌گیرید. بیشتر آن هایی که از نبود اعتماد به نفس رنج می برند، فقط به دنبال این هستند که سایرین را خوشنود و راضی نگه دارند و همین مسئله موجب ضرر دیدن آنها می شود. از یاد نبرید که شما نمی توانید همه ی آن هایی را که در اطرافتان هستند را خوشحال کنید. پس خوب است بیشتر مصلحت خودتان را در نظر داشته باشید، و سپس دست به انجام یک کار خاص بزنید. همواره این موضوع را مد نظر داشته باشید که تصمیمات تان با آرزوها و خواسته‌ هایی که دارید همخوانی داشته باشد، این امر سبب می شود سریع‌تر به اهداف خود دست یابید.

3- حل مشکلات و چالش های در سر راه

هرچه اعتمادبه نفس تان بیشتر باشد، دیدی که نسبت به آینده فعالیت‌های‌تان خواهید داشت روشن تر است و در هنگام برخورد با مسائل برخورد منطقی تری خواهید داشت. از آن جا که داشتن اعتماد به نفس، خوش‌بینی و مثبت‌اندیشی را نیز با خود به همراه می آورد، افرادی که اعتمادبه نفس دارند نه تنها خود را در برابر مشکلات نمی‌بازند بلکه به سرعت در پی راه حل رفته و  سختی ها را به فرصتی برای سرعت بخشیدن به ادامه ی راه تبدیل می کنند.

داشتن اعتماد به نفس

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

4- قبول دیدگاه ها و نظرات تان از سوی دیگران

اگر با دقت بیشتری به دوستان و آشنایان خود نگاه کنید، اشخاصی را خواهید دید که همواره در جمع ها از مقبولیت بیشتری برخوردارند. منظور از مقبولیت در اینجا به معنی این است که افراد به آسانی وارد هر جمعی می‌شوند و نظرات‌شان را در مورد مسائل مختلف به راحتی مطرح می‌کنند. جالب اینجاست که ایده‌های‌شان نیز به آسانی مورد قبول دیگران نیز واقع می شود. دلیل این موضوع داشتن اعتمادبه نفس است. شخصی که برای خود ارزش قائل باشد، دیگران نیز برای او ارزش قائل خواهند شد. وقتی افراد با شخصی برخورد می کنند که از اعتمادبه نفس بالایی برخوردار است و خود را باور دارد، به سرعت جذب وی خواهند شد و او را باور می‌کنند.

این باور و اعتماد سبب می‌شود تا نظرات او را نیز راحت‌تر و سریع‌تر بپذیرند. افراد پیشتاز در حوزه‌های مختلف کاری، توانایی درک این نکته را دارند که برای دستیابی به موفقیت در تعامل با مشتریان، اعتمادبه نفس امری ضروری و واجب است. همچنین برای برنامه‌ریزی، اجرای سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های مهم، این نیاز وجود خواهد داشت.

5- میزان اعتماد به نفس­تان به نحوی توانایی های­تان را نشان می دهد

داشتن شخصیتی جذاب و گیرا، یکی از توانایی هایی می باشد که در راه دستیابی به موفقیت های روزافزون به آن نیاز خواهیم داشته.همواره این را به یاد داشته باشید که افراد به صورت ناخودآگاه جذب انسان‌های با اعتماد به نفس می‌شوند. بنابراین اگر شغل شما به گونه‌ای است که نیاز دارید تا با مشتری خود در ارتباط باشید، باید بسیار قوی تر و حرفه ای تر از دیگران راه های برقراری یک ارتباط موثر را با مردم بدانید.

اعتماد به نفس

6- راحت تر استخدام می شوید

اگر قصد انجام یک معامله تجاری را دارید، باید اعتمادبه نفس‌تان را به مشتری آینده خود نشان دهید. اگر در یک مصاحبه ی شغلی شرکت کرده اید، باید شخص مصاحبه کننده قدرت را در حرف زدنتان ببیند. البته این موضوع با داشتن تکبر متفاوت است. به یاد داشته باشید که یک مصاحبه کننده همواره ترجیح می‌دهد، یک فرد با اعتمادبه نفس را استخدام کند.

فرض کنید که شخصی در حال معرفی خود است و شما تنها مخاطب او هستید. اگر او به صورت مستقیم در صورت شما نگاه نکند و از ارتباط چشمی با شما بپرهیزد، به صحبت‌های او گوش می‌کنید؟ شاید در ابتدا حواس‌تان را جمع شنیدن کنید اما در ادامه ناخودآگاه توجه‌تان به مورد دیگری جلب می‌شود.

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری