نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

سامسونگ در گوشی Galaxy S9خود، مطابق شایعاتی که پیش از انتشار آن مطرح شده بود، ویژگی مشابه با Animojiاپل قرار داد. iPhone Xپیش از پرچمدار سامسونگ، از این ویژگی جذاب بهره می برد و سامسونگ نیز برای اینکه از قافله عقب نماند، چنین قابلیتی را برای پرچمدار خودش ایجاد نمود. حال سوال اینجاست که تفاوت های Animoji و AR Emoji در چیست؟ با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

بدون صرف هزینه برای خرید گوشی های گران قیمت، با همین گوشی اندرویدی موجود خود، استیکر های شخصی جذاب بسازید.
 

از اساس این دو قابلیت یک فرضیه ی ثابت دارند. Animoji و AR Emoji هردو امکانی را در اختیار کاربر قرار می دهند تا از چهره ی خود اموجی های انیمیشنی جذاب ایجاد نموده و آن ها را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

حال لزوم ابداع چنین اموجی هایی چه بود؟ جواب ساده است. برای این که بتوانید با آن یک پیام خاص به دوستان خود ارسال نمایید و یا اینکه به طور کلی یک جذابیت بیشتری به مکالمات خود در شبکه های اجتماعی ببخشید.

تفاوت های Animoji و AR Emoji

در کنار شباهت های بنیادی این دو قابلیت، تفاوت هایی نیز میان آن ها وجود دارد که می خواهیم آن ها را با هم بررسی کنیم.

Animoji

در مورد iPhone X، قابلیت Animojiاز ویژگی multi-camera arrayکه در فناوری تشخیص چهره یا Face IDاپل نیز استفاده شده، بهره می برد. تا هر گونه حرکتی که در چهره فرد ایجاد می شود را رهگیری و در اموجی ثبت نماید. نتیجه این خواهد بود که شما می توانید یک مرغ سخنگو باشید! و یا اینکه به یک حیوان دست آموز خانگی دلربا تبدیل شوید!

برای استفاده از Animojiشما می بایست حتما درون یکی از اپلیکیشن های پیام رسان حضور داشته باشید و فقط می توانید یک ویدیوی کوتاه 10 ثانیه ای ثبت نمایید. نتیجه ی کار نیز تنها در پیام رسان داحلی اپل یعنی iMessageقابل اشتراک گذاری خواهد بود. البته امکان ارسال به عنوان گیف در سایر شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد.

 Animoji و AR Emoji

بدون صرف هزینه برای خرید گوشی های گران قیمت، با همین گوشی اندرویدی موجود خود، استیکر های شخصی جذاب بسازید.
 

AR Emoji

در مورد گلکسی S9اما قابلیتی به اسم multi-camera arrayوجود ندارد و عملا از مزایای آن در هم در AR Emojiخبری نیست. در عوض، یک دوربین جلوی تکی و یک نرم افزار هوشمند درون پرچمدار سامسونگ وجود دارد که قادر است صورت تان را ردگیری کرده و ایموجی های جذابی تولید نماید.

اما تفاوت اصلی میان Animoji و AR Emoji این است که شما با استفاده از AR Emojiگلکسی اس 9، می توانید ایموجی شخصی از چهره خودتان بسازید. توجه داشته باشید که ما در مورد قرار دادن چهره شما در یک قالب پیشفرض صحبت نمی کنیم، بلکه شما می توانید یک ایموجی که مربوط به شخص شماست ایجاد نمایید.        

شما می توانید رنگ پوستتان را تغییر دهید، تعیین کنید که چهره شما در ایموجی چقدر کارتونی باشد و یا چقدر به واقعیت نزدیک باشد، مدل مو، رنگ مو و موارد دیگر از این قبیل را نیز می توانید عوض کنید و به طور کلی یک ایموجی کاملا شخصی سازی شده که مختص خود شماست را تولید نمایید.

به محض انجام این کار ها، نتیجه به طور پیشفرض ذخیره می شود و شما به راحتی می توانید از طریق دوربین خود به آن دسترسی داشته باشید. همچنین خروجی به صوریت یک فایل GIFنیز ذخیره می شود تا به سادگی قابل اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مختلف باشد. به علاوه قابلیت دیگری که در AR Emojiوجود دارد این است که شما می توانید از قالب های آماده و پیشفرض موجود در خود برنامه به جای چهره ی خود استفاده کنید.

 Animoji و AR Emoji

کدام ایموجی بهتر است؟

هرچند که زمان اندکی در اختیار داشتیم تا AR Emojiرا در گلکسی اس 9 بررسی کنیم، اما باید بگوییم که این قابلیت بسیار در دسترس و راحت به نظر می رسید و سامسونگ از لحاظ گزینه های شخصی سازی بیشتر و جذاب تر، نسبت به اپل نمره ی بهتری را کسب می کند.

البته باید گفت که هنگام استفاده از Animoji و AR Emoji در کنار یکدیگر، با توجه به وجود دوربین خاص موجود در اپل، تصاویری که از حرکات و جزییات صورت توسط Animojiارائه می شود دقیق تر هستند و به واقعیت نزدیک تر می باشند.

بدون صرف هزینه برای خرید گوشی های گران قیمت، با همین گوشی اندرویدی موجود خود، استیکر های شخصی جذاب بسازید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

مهران | 1397/10/04

AR emoji خیلی جذاب تره به نظر من

nima | 1397/10/04

به دور از دعوا های اپل و سامسونگی به نظر من قابلیت سامسونگ کاربرپسند تره

مهناز رضوی | 1397/10/04

بازم سامسونگ و بازم یه کپی کاریه دیگه!

محمد | 1397/10/09

اول اپی این امکانو ایجاد کرد. سامسونگ کپی کرده

کیمیا | 1397/10/09

مدل AR emoji کلا فرق میکنه اصلا نمیشه گفت کپیه

اشتراک گذاری