نویسنده: موبویار

کارآفرینی و استارتاپ

برای شروع یک کار استارتاپی، اطلاع از ترندهای فضای استارتاپی و مطالبی که در آینده بیشترین فعالیت استارتاپی در آن حوزه ها انجام می شود، بسیارمهم و ضروری است. همچنین آگاهی از این ترند ها یا مطالب روز حوزه ی استارتاپ، باعث افزایش سطح اطلاعات شما نسبت به کسب و کارهای آینده می شود. این اطلاعات باعث می شود تا با دید باز تر تصمیم گیری کنید و در تعیین استراتژی های بلند مدت موفق تر عمل کنید.

بر اساس آمارهای متنشر شده در سال 2017 بیش از 57 استارتاپ در سراسر جهان به استارتاپ هایی با ارزش های  میلیارد دلاری تبدیل شدند. نتایج این آمارها حاکی از آن است که در این سال کارآفرین ها و استارتاپ ها عملکرد فوق العاده ای داشته اند.

مهم ترین ترندهای سال 2018 عبارتند از:

  • اینترنت اشیاء
  • نوآوری تحول آفرین  
  • ارز های دیجیتال و بلاک چین
  • هوش مصنوعی
  • خرده لحظه ها

 

اینترنت اشیاء

مطابق تحقیقات انجام شده در آمریکا دو سوم شرکت ها در این کشور در حال بهره گیری از اینترنت اشیاء در کسب و کار خود هستند.

اینترنت اشیاء ظرفیت ساخت یک زندگی، تجارت و محیط کاری توأم با تولید و بهره‌وری بیشتر را به ارمغان خواهد آورد. شرکت‌ها می‌توانند هر جنبه‌ای از تجارت را دنبال کنند ؛ مدیریت فهرست‌های انبارداری و پرشدن سفارش‌ها به کمک اینترنت اشیاء با سرعت بیشتری صورت میگیرد. یقینا این موضوع امسال نیز از موضوعات مهم بحث استارتاپ و کسب و کار های نوپا خواهد بود.

اینترنت اشیاء

 

نوآوری تحول آفرین

نوآوری تحول آفرین یکی از مهمترین ترندهای استارتاپی است. این عبارت اولین بار توسط پروفسور کریستنسن در سال 1995 بیان شد و مفهوم کلی آن، “رشد بر اساس نوآوری” است. شرکت ها می توانند یک بازار جدید ایجاد کنند یا از ترفندهایی استفاده کنند که بازار فعلی را متحول نماید. تاکنون شرکت های زیادی با استفاده از نوآوری تحول آفرین موفق به دستیابی به اهداف بزرگ شده اند.

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا، یکی از این شرکت ها که از نوآوری تحول آفرین استفاده کرده است. این فروشگاه بازار جدیدی به وجود نیاورده است، اما با ترفند های خاص خود توانست بازار خرده فروشی را به طور کامل متحول کند و همچنین اوضاع بی سرو سامان فروش اینترنتی را در ایران به سامان برساند و با این کار توانسته مشتریان بسیاری را جذب کند.

نکته مهم این است که با اینکه شرکت های متعددی در دنیا با استفاده از نواوری تحول آفرین به نتیجه رسیده اند، باز هم میتوان به عنوان یه شیوه ی موفق روی آن حساب کرد. نوآوری تحول آفرین نه تنها هنوز به انتهای مسیر خود نرسیده است، بلکه در مرحله بلوغ قرار گرفته است.

نوآوری های تحول آفرینی که در سال های اخیر به وجود آمده منجر به ایجاد حالتی از اقتصاد شده است که بر اساس تقاضا می باشد و مشتریان خدمات جدید را از کسب و کار ها می طلبند و علاقه دارند تا به هر چیزی بر روی موبایل هایشان دسترسی داشته باشند.

      نوآوری تحول آفرین      

 

ارزهای دیجیتال رمزگذاری شده

مدتی پیش بیتکوین که مشهور ترین ارز دیجیتال است، به سیستم پولی-مالی جهانی ملحق شد. این خبر  نشان از اهمیت بیش از پیش ارزهای دیجیتال دارد.

ارزهای دیجیتال شاید مهمترین ترند استارتاپی نباشد، کشور هایی همچون روسیه ارز دیجیتال مربوط به کشور خود را معرفی کرده اند با اینکه رییس جمهور این کشور از خطر های این نوع ارزها سخن می گوید.

ارز دیجیتال

 

هوش مصنوعی

فناوری به سرعت در حال پیشرفت است. هوش مصنوعی(AI) را باید عرصه‌ی پهناور تلاقی و ملاقات بسیاری از دانش‌ها، علوم، و فنون قدیم و جدید دانست. هوش مصنوعی چندین دهه است که یک مفهوم جذاب از داستان‌های علمی تخیلی بوده است، اما بسیاری از محققان این مفهوم را به واقعیت نزدیک کرده‌اند.

هوش مصنوعی در مرحله شکوفایی خود قرار داد و احتمالاً تا سال آینده فعالیت های جالب توجهی را در این زمینه مشاهده می کنیم و هوش مصنوعی عرصه قدرت نمایی غول های اقتصادی بیشتری خواهد شد.

در حال حاضر هزاران شرکت در سراسر جهان با تمرکز بر دانش هوش مصنوعی شکل گرفته اند. دامنه فعالیت این شرکت ها از کشف دارو تا امنیت سایبری و تولید انواع ربات های سخت افزاری و نرم افزاری را شامل می شود.در آینده ای نزدیک حضور هوش مصنوعی را در هر زمینه ای می توان دید. از دستیار شخصی افراد تا اتومبیل ها همه از هوش مصنوعی بهره خواهند برد. هوش مصنوعی تنها به تکنولوژی سیری اپل و الکسای آمازون محدود نخواهد شد و سایر حوزه های دیگر را نیز در بر خواهد گرفت.

هوش مصنوعی

 

خرده لحظه ها

گوگل خرده لحظه را به این شکل تعریف می کند که خرده لحظه به هر لحظه ای گفته می شود که مشتری شروع به استفاده از دستگاه موبایل خود می کند. در واقع مشتریان عادت می کنند تا برای یادگیری چیز های جدید از گوشی هوشمندشان استفاده کنند. همچنین این استفاده میتواند برای خرید یا کارهای دیگر باشد.

خرده لحظات به انتظارات مشتری ها برای عبارات “همین حالا” و “همینجا” پاسخ می دهند و دقیقاً هر چیزی را با خواست و نیاز مشتری تنظیم می کنند.

چنین موردی یقیناً یکی از بزرگترین بازارها و ترندهایی است که در کسب و کار های نوپا می تواند مورد توجه قرار گیرد.

چند مورد از خرده لحظاتی که در سال 2017 از آن ها استفاده های تجاری زیادی شده است عبارتند از:

افزایش 80 درصدی جستجوی موبایل با استفاده از واژه “بهترین” در ترکیب آن ها

35 درصد افزایش در جستجوی عبارت “بررسی کالا

افزایش آمار 50 درصدی کاربران موبایل در خرید های سریع

جستجوی بیشتر با استفاده از ترکیب “نزدیکترین

خرده لحظه ها

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری