نویسنده: رزا عابدی

رشد و توسعه فردی

 در مقالات قبلی خدمت شما توضیح دادیم چطور یک رزومه گیرا بنویسید . اینبار در خدمتان هستیم با آموزش روش های موفقیت در مصاحبه شغلی.مسلما اولین قدم‌برای موفقیت شما داشتن رزومه ای معتبر و گیراست اما پس از آن و درصدرایکه رزومه گیرای شما بتواند کارفرمایان را تحت تاثیر خود قرار دهد باید خودتان را برای مصاحبه شغلی آماده کنید. مصاحبه شغلی در واقع به زمانی اطلاق میشود که کارفرمایان تناسب نسبی میان اطلاعات و مهارت های شما با آنکسی که بدان برای پیشبرد اهداف و مقاصد تجاریشان نیاز خواهند داشت دیده باشند. بنابراین از شما و احتمالا چند نفر دیگر درخواست میشود تا بصورت شفاهی راجع به مهارت ها تجارب و انگیزه خود برای کارکردن صحبت کنید. درواقع میتوان گفت مصاحبه شغلی میتواند آخرین تی کمان شما برای قطعی کردن استخدامتان باشد بنابراین اگر نسبت به ارسال رزومه اهمیت بیشتری نداشته باشد دست کمی نیز از آن نخواهد داشت. بنا به صحبت هایی که گفته شد دریافتید که مصاحبه شغلی از اهمیت و جایگاه بسیار ویژه ای برای کسانی که نیت قطعی برای استخدام و پیدا کردن شغل مناسب دارند خواهد داشت. مشخصا اینکه شما برای چه کاری دعوت به مصاحبه شده اید و زمینه شعلیتان چیست بسیار در روند و اصول خاص آن شغل تاثیر گذار خواهد بود یقیننا شما با لباس های پلو خوریتان نمیتوانید برای مصاحبه شغلی در یک مکانیکی بروید! ولی برخی اصول هستند که همواره ثابت و مقدم از باقی اصول در تمامی موارد رعایت میشوند. در ادامه قصد داریم شما را با آنها اشنا کنیم.باما همراه باشید.

بهترین کتاب های موفقیت جهان کدام ها هستند؟

۱. مصاحبه شغلی خود را برای صبح یکشنبه تنظیم کنید.

 روش های موفقیت در مصاحبه شغلی / زمانبندی

 روش های موفقیت در مصاحبه شغلی / زمانبندی

طبق نظریه ی گلس‌دور، “بهترین” زمان برای قرار یک مصاحبه شغلی زمانی است که برای مصاحبه‌گر بهترین زمان روز باشد – نه زمانی که برای شما بهترین است.

معمولا این زمان از سوی مصاحبه گر تعیین میشود اما در صورتی که کمی انعطاف نشان دادند و راجع به زمان از شما سوال شد بهتر است حدود ساعت ۱۰:۳۰ صبح یک روز یکشنبه را انتخاب کنید. در شرایطی که برای مشاحبه گرتان خیلی مشکل ساز نباشد امکان اینکه با درخواست شما موافقت بشود هست.دقت داشته باشید که به صورت کلی ملاقات های اول صبح نمیتوانند خیلی برای شما مفید واقع شوند چرا که معمولا مصاحبه گر هنوز درگیر بسیرای از کارهای شروع روز کاریست و این ممکن است ه روزی زمان دیدار شما و هم خلق او تاثیر گذار باشد! همچنین اینکه جزو آخرین نفراتی که در زمان خستگی وی مصاحبه شوید به نظر خیلی خوب نمی آید چرا که ممکن است فکر مصاحبه گر شما درگیر کارهایی باشد که باید در خانه انجام دهد.

۲. سعی کنید با رقبای قوی در یک روز نباشید.

طبق تحقیقات انجام شده مصاحبه‌گران ارزشیابی‌شان از هر داوطلب را گاها بر این اساس اینکه آن روز با چه کارجوهای دیگر مصاحبه کرده اند قرار میدهند.طبق مطالعات انجام شده برخی کارجویان که پس از تعدادی کارجوی قوی با آنها مصاحبه شد امتیازی کمتر از حد انتظار گرفتن و از آن سمت کسانی که  با کارجویان  ضعیفتر هم گروه بودند امتیازی به مراتب بالاتر از حد انتظارشان گرفتند.این یک پدیده ناخودآگاه است. بنا برا نی به هردلیل یاگر امکان این را دارید تا از میزان صلاحیت کارجویان دیگر مطلع شوید سعی کنید با آنها یی که صلاحیت بیشتری دارند در یک روز مصاحبه نشوید.

11 مورد از موانع رسیدن به موفقیت قطعی را بشناسید!

۳. همیشه سروقت معین حاضر باشید.

فراموش نکنید که بدترین کاری که میتوانید بکنید این است که در قرار اول بدقول باشید!اینکار علاوه بر اینکه مسئولیت پذیری و اعتبار شما را خدشه دار خواهد کرد حتی ممکن است به طور کامل فرصت مصاحبه را از شما بگیرد. بنابراین همیشه سعی کنید ۱۵ دقیقه زودتر از موعدی که در نظر گرفته اید حرکت کنید. در صورتیکه زودتر به محل مورد نظر برسید میتوانید خودتان را برای مصاحبه آماده کنید و ومی خودتان را شرایط محیطی وفق بدهید. حتی ممکن است در این فاصله اطلاعات ارزشمندی از طریق دیدن محیط و شرایط کارمندان دیگر دستگیرتان شود.راجع به اینکه چه چیزهایی برای شرکت و مدیریت ارجح تر هستند.۴. پاسخ‌هایتان را با سن مصاحبه گر تنظیم کنید

 روش های موفقیت در مصاحبه شغلی / تطبیق موقعیت

 روش های موفقیت در مصاحبه شغلی / تطبیق موقعیت

بر اساس اینکه مصاحبه گر شما در چه رده سنی قرار دارد میتوانید خیلی از چیزها راجب آنچیز که خوشایند اوست بفهمید البته همه چیز را نه. دکتر جان بی‌مولیدور و باربارا پاروس در کتابشان “مصاحبه‌ی معرکه” اینطور نوشته اند که شما باید بر اساس نسلی که مصاحبه‌گر به آن تعلق دارد رفتارتان را کمی متفاوت کنید. جزییات آن بدین شرح است:

  • مصاحبه‌گران نسل Y  (بین ۲۰ و ۳۰): برای ارائه نمونه کارهایتان، آنهایی را که مستند و قابل روئیت هستند انتخاب کنید.

  • مصاحبه‌گران نسل X  (بین ۳۰ و ۵۰): برای این گروه تاید بر خلاقیت های شما الزامیست. عنوان کنید کهبرقراری تعادل بین کار و زندگی چطور به موفقیت‌تان کمک می‌کند.

  • مصاحبه‌گران نسل جنگ(بین ۵۰ و ۷۰): برای این گروه سخت کوشی شما بیشتر از جنبه های دیگر مورد بررسی قرار میگیرد. باید متوجه شوند شما به آنچه که در طول زندگیشان به دست آورده اند ارزش قائل هستید. 

  • مصاحبه‌گران نسل سکوت (بین ۷۰ و ۹۰): نسب به شغل های قبلیتان اظهار وفاداری و تعهد کنید.

۵. با کف دست باز و یا گنبدی صحبت کنید.

به گفته‌ی مولیدور و پاروس، حرکات دست یا زبان بدن دستان شما میتواند کمک زیادی در روند مصاحبه شما باشد. تقریبا میتوان گفت با استفاده از زبان بدن میتوانید تا حد زیادی موفقیت در مصاحبه شغلی را تضمین کنید.

به طور کلی نشان داددن کف دست های شما نشان از صداقت شما و قرار دادن نوک انگشتان روی هم به شکل گنبدی نشان از اعتماد به نفس در شماست.از طرفی دیگر احتمالا دلتان نمی‌خواهد کف دستان‌تان را رو به پایین بگیرید، چرا که نشانه‌ی تسلط است. هم‌چنین از پنهان کردن دستان‌تان اجتناب کنید، چون به نظر برسد چیزی برای پنهان کردن دارید.ضرب گرفتن با انگشت، نشان دهنده‌ی بیقراری در شماست؛ دست‌ به سینه شدن نشستن نشان از ناامیدی است؛ و استفاده‌ی بیش از حد حرکات دستتان،  می‌تواند آزاردهنده و مزاحم باشد. برای موفقیت در مصاحبه شغلی دستان را به بازی بگیری اما طبق عادات و روش های صحیح.

توصیه های رسیدن به موفقیت از زبان برایان تریسی

۶. مشترکات را پیدا کنید.

طبق “فرضیه‌ی جذب شباهت “، ما نسبت به کسانی که به مشا شباهت دارند جذب میشویم. بنابراین پیدا کنید مصاحبه گر شما از چه نوع شخصیتیست مثلا در صورتی که صاحبه‌گرتان واقعا برای خدمات اجتماعی ارزش قائل است و شما هم همین‌طور هستید، سعی کنید آن موضوع را در مکالمه‌تان بگویید.

۷.  طبق زبان بدن مصاحبه گر پیش بروید.

” اثر آفتاب‌پرست”، پدیده‌ی روا‌‌ن‌شناسی است که در آن توضیح داده شده آنهایی که زبا نبدن مشابهی دارند بیشتر به سمت یکدیگر جذب میشوند.

پتی وود، متخصص زبان بدن عقیده دارد در ایده‌آل ترین حالت شما باید به مانند همراهی رقص با شخص دیگر به نظر برسید.در غیر این صورت امکان دارد توصر کند شما به آن‌چه می‌گوید علاقمند نیستید، نقش‌آفرین تیمی نیستید، یا حتی دروغ می‌گویید.بنابراین در صورتی که مصاحبه‌گرتان در صندلی‌اش به جلو تکیه می‌دهد و دست‌هایش را روی میز قرار داده، راحت باشید و همان کار را بکنید احتمالا متوجه نمیشود که در حال تقلید کردن حرکاتش هستید.بدون شک تقلید زبان بدن میتواند عاملی مهم  برای موفقیت در مصاحبه شغلی شما باشد.

برای رسیدن به موفقیت مهارت نه گفتن را تمرین کنید!

۸ .  ازسازمان مصاحبه گر تعریف کنید.

طبق تحقیقات انجام شده معمولا کارجویانی که به تمجید از سازمان و یا اداره مصاحبه گر به صورت زرکانه و بدون تمجید مستقیم از خود او پرداخته اند معمولابرای موفقیت در مصاحبه شغلی امتیاز بیشتری داشته اند.این کار جویان به این صورت اشتیاق و شوقشان برای کار کردن در آن سازمان را نسبت به سایرین بیشتر نشان داده اند و تعریف های آنها که به صورت حساب شده ای پیش رفته برای آنها امتیاز آور بوده است

۹. اعتماد به نفس در عین تواضع.

  روش های موفقیت در مصاحبه شغلی / اعتماد به نفس

 روش های موفقیت در مصاحبه شغلی / اعتماد به نفس

استادان رشته ی مدیریت کسب‌ و کار که کتاب ” دوست و دشمن” را نگارش کرده اند عقیده دارند موفقیت در کسب‌ و کار اغلب مسئله‌ی رقابت و همکاری است.در یک مصاحبه‌ی شغلی برای نشان دادن تواضع  و در عین حال اعتماد به نفس به مصاحبه‌گرتان ، یک راه آن است که جمله ای شبیه این بگویید: ” من عاشق کار (اسم کار را ببرید) هستم. چرا که برای من یاد آور آن است که چطور روی کارِ( اسم کار را ببرید) م متمرکز شوم.”

۱۰. بر چگونگی بدست آوردن شغل های پیشین تاکید کنید.

در مورد داشتن ابتکار عمل در تجارب گذشته خودتان برای مصاحبه گر صحبت کنید. اگر بتوانید این حس را به او بدهید که د رتجربه قبلی خودتان  دستاوردی مثبت داشته اید بیشتر برروی او تاثیر مثبت میگذارید تا آنکه طوری رفتار کنید انگار سهم کوچکی برای شما بوده است البته در اینمورد اغراق نکنید.

۱۱. راجع به نقاط ضعفتان صادق باشید.

در جواب به سوال: بزرگ‌ترین نقطه ضعف‌تان چیست؟ ممکن است  ابتدا به صورت غریزی در پی پاسخی راهبردی باشید که در واقع بر نقاط قوت‌تان تاکید کند. مثلا ممکن است بگویید: ” من کمال‌گرا هستم” یا ” بیش از حد سخت‌کوشم.”

اما طبق تحقیقات “رجزخوانی متواضعانه” یا خودستایی معکوس در یک گلایه می‌تواند عامل دلسرد کننده‌ای در مصاحبه‌ها باشد. هوشمندانه تر است چیز واقعی شبیه این بگویید که مثلا  ” من در نظم و انضباط بهترین نیستم” این موضوع صادقانه به نظر میرسد و میتواند مصاحبه گرتان را مجاب به استخدام شما کند.

۱۲. برای احساس قدرت خودتان را آماده کنید.

طبق تحقیقات بسیاری شما میتوانید به راحتی در کسب و کارتان احساس قدرت داشته باشید. 

مشخصا اینکه در زمان مصاحبه ژست قدرت بگیرید ایده خوبی نیست اما یقیننا میتوانید قبل از ورود به ساختمان اینکار را بکنید اینکا ربرای شما داشتن تواضعی توام با اعتماد به نفس را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال میتوانید با پاهایی باز به اندازه عرض شانه هایتان بایستید دست ها را بالا سر بگیرید.

 روش های موفقیت در مصاحبه شغلی / اعتماد به نفس

۱۳. واضح صحبت کنید.

اگر قصد دارید باهوش به نظر بیایید باید سخناننتا نمتنوع باشد. طبق گفته‌ی لئونارد مولدینوف نویسنده‌ی ” نیمه‌خودآگاه: چگونه ذهن نا‌خودآگاه بر رفتارتان حکمرانی می‌کند “، “در صورتی که دو گوینده دقیقا کلمات یکسانی را به زبانشان بیاورند، اما یکی کمی سریع‌تر و بلندتر، با مکث‌های کم‌تر و تنوع بیش‌تر صدا همان ها را ادا کند آن گوینده پرانرژی‌تر، آگاه‌تر، و باهوش‌تر قضاوت میشود. بیان فصیح با تغییراتی در زیروبم و صدا، و داشتن میزان حداقلی از مکث‌های قابل اعتنا باعث بالا رفتن اعتبار و تاثیر هوش را بالا افزایش میدهد.

طبق پیشنهاد جفری جیمز از شرکت اُوراَت: سرعت‌تان را با در نظر گرفتن موضوعی که درباره اش صحبت میکنید کم یا زیاد کنید. اگر در حال خلاصه کردن یا مرور سابقه هستید، سریع‌تر از زمانی صحبت کنید که اطلاعات جدید فراهم می‌آورید. 

۱۴. تمالس چشمی با مصاحبه گر

بهتر است در هما ن برخورد اول خودتان را خجالتی نشان ندهید. در زمان سلام گفتن سعی کنید تماس چشمی برقرار کنید . طبق برخی مطالعات و تحقیقا تکسانی که در ارتباط با افراد غریبه تماس چشمی بیشتری برقرار کرده اند در مقایسه با افرادی که از تماس های چشمی فرار میکردند بسیار باهوش تر به نظر میرسیدند. بنابراین اینکه تا چه اندازه تماس چشمی مفید برای جلب اعتماد و نشان دادن میزان اعتماد به نفس خد به مصاحبه گر نشان بدهید در موفقیت مصاحبه شغی شما میتواند بسیار موثر باشد.

۱۵. هم قاطع هم دوستانه!

تحقیق روی این موضوع که به چع علت کارجویان مضطرب کمتر مورد توجه قرار میگیرند انجام شد. مشخض شد، حداقل در مصاحبه‌های ساختگی، برخی تیک‌های عصبی مانند تکان خوردن به شانس شما برای گرفتن یک شغل لطمه نمیزنند. بلکه زمانی که شما آهسته صحبت میکنید و مضطرب هستید از میزان توانایی شما در کنترل شرایط و اعتماد به نفستان کاسته میشود به دنبال آن فردی مقتدر هم به نظر نمیرسید. 

دبورا ام پاول، یکی از نویسندگان این مطالعه به فوربس گفت: ” حتی اگر به صورت ذاتا برون‌گرا نیستید لازم است مطمئن شوید مهارت‌هایتان را  خوب عرضه کرده باشیداز گرفتن سهم‌تان در یک پروژه نترسید.پاول به فوربس گفت که آهسته صحبت کردن به شانس داوطلبان آسیب میرساند، چرا که  امکان دارد مصاحبه‌گران تصور کنند داوطلبان برای پاسخ به سوالات آنها به زحمت افتاده‌اند و یا دارای نیرو واقتدار کافی برای مدیریت مسئولیتی که به انها واگذار خواهد شد نیستند. همین موضوع سبب آن میشود که موفقیت در مصاحبه شغلی برای شما موضوعی ترسناکتر و مظطرب کننده تر از سابق به نظر برسد و به این ترتیب د رمصاحبه های بعدی نیز موفق نخواهید بود مگر آنکه به ضعف خود غلبه کنید

۱۶.  تاثیر رنگ لباس شما

بر طبق نظر سنجی های که از بسیاری از مصاحبه گران انجام شد مشخص شده که رنگ لباس تاثیر زیادی روی جلب نظر و یا رد نظر مصاحبه گر خواهد داشت. مثلا بیست و سه درصد آنها اعتقاد داشتند رنگ آبی نشان از توانایی نقش آفرینی و کار تیمی کارجو دارد. همچنین ۱۵ درصد دیگر اعتقاد داشتند که رنگ سیاه نشان از داشتن قابلیت و توانایی رهبری فرد است.

این در حالیست که ۲۵٪ گفتند نارنجی را بدترین رنگ برای پوشیدن شمردند، که نشان دهنده داوطلبی غیرحرفه‌ای است.

در این قسمت معانی دیگر رنگها برای شما آماده شده است.

  • خاکستری: تحلیل‌گر / منطقی

  • سفید: منظبط

  • قهوه‌ای:  قابل اعتماد

  • قرمز: قدرتمند

  • سبز، زرد، نارنجی، یا بنفش: خلاق 

۱۷. خودتان رامشتاق نشان دهید.

به گفته جاناتان گولدینگ و آن لیپرت در سایکالوژی‌تودی ، تعدادی از مطالعات نشان داده به طور کلی داوطلبانی که انرژی و هیجان‌شان را بروز می‌دهند شانس بیشتری در گرفتن شغل داشته اند.

آنها می‌نویسند: ” به طور ویژه، داوطلبانی که با علاقه و سطح انرژی و تنوع تن و دامنه‌ی صدای بالاتر، نسبت به کسانی که علاقه وسطح انرژی و تنوع تن و دامنه‌ی صدایی پایین‌تری داشتند، احتمال بیشتری برای گرفتن شغل و یا حداقل دعوت برا یبار دوم مصاحبه داشته اند.

۱۸. تاثیر گفت‌وگوی کوتاه پیش از مصاحبه .

طبق تحقیقات انجام دشه اینکه بتوانید پیش از آغاز مصاحبه گپی دوستانه با مصاحبه گر داشته باشید با درنظر گرفتن جایگاه او میتواند تاثیر زیادی در روند تفاهم سازی مثبت شما داشته باشد که یم اصل روانشناسیست این مضوع میتواند در نهایت منجر به موفقیت در مصاحبه شغلی شما شود.

۱۹. از مصاحبه‌گر سوال بپرسید.

” پرسیدن این سوال که چرا امروز من را برای مصاحبه دعوت کرده‌اید؟ ” ممکن است در وهله اول کمی عجیب بنظر برسداما این موضوع یعنی داشتن اعتماد به نفس در شما و همچنین پاسخ انها تاکیدی بر توانایی و مهارت های شماست که برای آنها شما را دعوت به مصحبه کرده اند همین موضوع میتواند برای آنها یادآوری کند چه چیز در شما باعث جذب آنها شده است.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری