نویسنده: ملینا شمس

اندروید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گوشی نازنین تان در سینک، استخر و یا در توالت افتاده باشد. در این شرایط اصلا لازم نیست به خود ترس و وحشت راه دهید! اگر سریع باشید، می توانید از آسیب آب به دستگاهتان جلوگیری کنید. در این مقاله می خواهیم ببینیم چطور می توان گوشی آب خورده را نجات داد. با ما همراه باشید.

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

پیش از هرچیز واضح است که باید گوشی آب خورده را به سرعت از آب یا محل مرطوب درآورید. هرچقدر بیشتر گوشی در محل مرطوب باقی بماند، آب یا مایعات دیگر بیشتر از طریق شیار ها و بازشدگی های گوشی داخل آن نفوذ می کنند. پس از انجام این کار، چند اقدام است که باید انجام دهید و همچنین چند کار را نیز هرگز نباید انجام دهید. در ادامه می خواهیم به بررسی آن ها بپردازیم.

چه کارهایی نباید با گوشی گوشی آب خورده انجام دهیم؟

  • گوشی را روشن نکنید.
  • شارژر را به آن متصل نکنید.
  • هیچ دکمه یا کلیدی را فشار ندهید.
  • گوشی را نلرزانید و به آن هیچ ضربه ای وارد نکنید.
  • درون گوشی آب خورده فوت نکنید. چرا که ممکن است با این کار، آب به سمت هایی که هنوز خشک هستند برود و باعث آسیب بیشتر شود.
  • از دستگاه هایی مثل سشوار استفاده نکنید. این کار نیز می تواند همان نتیجه ی فوت کردن را داشته باشد و باعث آسیب بیشتر تلفن همراه شود.

گوشی آب خورده

10 اقدامی که باید در هنگام خیس شدن گوشی انجام دهید

1- اگر هنوز گوشی خاموش نیست، آن را خاموش کنید و آن را ایستاده نگه دارید.

2- سیمکارت و کارت حافظه میکرو اس دی را از محل خود خارج کنید.

3- اگر از گوشی های قدیمی تر استفاده می کنید، باتری آن را جدا نمایید. گوشی های جدیدتر عموما با باتری هایی عرضه می شوند که امکان جدا سازی آن توسط کاربر وجود ندارد. بهتر است برای اینکار خودتان تلاش نکنید و این امر را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. البته ویدیوهایی در فضای مجازی برای آموزش جداسازی این قبیل باتری ها وجود دارد اما اگر خیلی اهل فن نیستید بهتر است آن را امتحان نکنید.

گوشی آب خورده

4- از یک حوله کاغذی یا پارچه لباس برای خشک کردن گوشی استفاده نمایید. از پخش کردن مایع به اطراف خودداری نمایید زیرا با این کار بیشتر و بیشتر درون شیار ها هول داده میشود. فقط تا جای ممکن سعی کنید مایع را با پارچه جذب کنید.

گوشی آب خورده

5- اگر آسیب دیدگی گوشی آب خورده شدید است، می توانید از فضای خلا استفاده کنید تا آب نفوذ کرده به شیارهای کوچک مکیده و خارج شود. البته پیش از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که سیمکارت، کارت حافظه و باتری از گوشی خارج شده باشند.

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

6- تلفن را درون یک کیسه زیپ دار برنج نپخته قرار دهید. برنج برای کشیدن مایعات محبوس شده بسیار فوق العاده است و استفاده از آن در خشک کردن گوشی ها و تبلت ها امری مرسوم می باشد.

7- برای یک یا دو روز اجازه دهید تا تلفن همراهتان کاملا خشک شود. به بهانه ی اینکه می خواهید ببینید گوشی همچنان کار می کند یا خیر به هیچ وجه آن را روشن نکنید. فعلا سیمکارت خود را درون گوشی قدیمی تان قرار دهید و اگر گوشی اضافی ندارید می توانید از دوستان و آشنایان خود قرض بگیرید.

گوشی آب خورده

8- پس از گذشت چند روز می توانید تلفن خود را از کیسه ی برنج خارج کرده، باتری را درون آن قرار داده و آن را روشن نمایید.

9- اگر تلفن تان روشن نشد، آن را به شارژ بزنید و پس از شارژ شدن دوباره امتحان نمایید. اگر بازهم روشن نشد احتمالا باید باتری را تعویض کنید چون در اثر آب خوردگی آسیب دیده است. در این شرایط بهتر است دستگاه را نزد یک تعمیرکار حرفه ای ببرید.

10- اما اگر گوشی آب خورده روشن شد و کار کرد هم نباید همه چیز را فراموش کنید. بهتر است تا چند روز بیشتر حواستان به عملکرد گوشی باشد تا اگر اتفاق غیر معمولی رخ داد متوجه آن شوید. چند موسیقی پخش کنید تا بلندگوهای آن را امتحان نمایید. همچنین از سلامت صفحه ی لمسی گوشی نیز اطمینان حاصل کنید.

گوشی آب خورده

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

rahim sobhani | 1397/10/11

البته بر خلاف تصور عموم این آب نیست که خیلی به گوشی ضربه می زنه. بیشتر مواد معدنی داخلش مثل نمک و ... هست که باعث خرابی گوشی میشه.

محمد | 1397/10/11

آموزش فوق العاده. ممنون

مهدیه | 1397/10/11

من قبل این که این مطلب رو جستجو و پیدا کنم همه کار هایی رو که نباید، انجام دادم :(

اشتراک گذاری