نویسنده: رزا عابدی

واتس اپ

 

روش ساختن کانال در واتس اپ + آموزش تصویری ساختن کانال واتس اپ

 

در مقاله های قبلی مطالب بسیاری راجع به انواع کاربرد واتس اپ برایتان منتشر کردیم. مطالبی بنا به درخواست شما کاربران عزیز اعم از آموزش نصب واتس اپ، آموزش برقراری مکالمه تصویری در واتس اپ و همچنین 10 ترفند کاربردی در این این اپلیکیشن محبوب. اینبار در خدمتتان هستیم با یکی از قابلیت های بسیار پرکاربرد واتس اپ و البته کلیدی برای جذب کاربر. با مسدودیت تلگرام بیشتر نگرانی مردم در استفاده از مسنجر ها نبود قابلیت کانال بود. چرا که افراد زیادی در ازنی زمینه فعالیت میکردند.هم از نظر مالی برای یکسری از پرپا کنندگان کانل منفعت داشت و نوعی کسب و کار به حساب می آمد و هم در وهله اول برای کاربرانی که قصد جستجو در زمینه کاریشان را داشتند تا به انال های آموزشی و خدماتی مرتبط لینک شوند بسیار حائز اهمیت بود. از این رو اپلیکیشن واتس اپ که بعد از تلگرام بر سر زبان ها افتاده بود خیلی سریع در صدد رفع این این محدودیت در برنامه برآمد و دراوایل تیرماه 97 بود که خبری مبتنی اضافه کردن قابلیت ایجاد کانال در واتس اپ در فضاهای مختلف اطلاع رسانی پخش شد به دنبال آن نسخه جدیداپلیکیشن که حاوی این قابلیت بود به بازار عرضه شد.در این مقاله با آموزش تصویری ایحاد کانال در واتساپ درخدمت شما همراهان عزیز هستیم. 

 

آموزش نصب واتس اپ در سیستم عامل های مختلف

نحوه ایجاد کانال در واتساپ چه تفاوت های با تلگرام دارد؟

نحوه ایجاد کانال در واتس اپ
 

باید در نظر داشت قابلیتی که بعنوان ایجاد کانال در واتساپ نام گذاری شده است تفاوت هایی با تلگرامی که با آن در گذشته کار کرده ایم و آشنا به روالش هستیم دارد.شما در این برنامه میتوانید گروهی ایجاد کنید و سپس با تغییر تنظیمات و میزان دسترسی ها آن را تبدیل به یک کانال منتشر کننده با ادمین های محدود کنید.به این ترتیب فقط مدیران گروه یا به اصطلاح کانال قادر به پست گذاری،حذف و اضافه کردن و یا هرگوه تغییر در ساختار کانال خواهند بود.

حال باید منتظر ماند و دید که واتس اپ هم مانند تلگرام به سرعت تغییراتی را در کانال های خود ایجاد می کند تا کاربر پسند تر باشند .در ادامه با آموزش تصویری نحوه ایجاد کانال در واتساپ و تفاوت های بارز آن با کانال های تلگرامی درخدمتتان خواهیم بود

تفاوت های کانال واتس اپ با کانال های تلگرام

چه ایرادهایی در نحوه ایجاد کانال در واتساپ و قابلیت های کانال های آن به نسبت تلگرام وجود دارد؟

درتلگرام امکان آیدی گذاری برای کانال های عمومی در نظر گرفته شده است و خیلی از ماربرانی که شماره شما را ندارند و یا شما به انها دسترسی ندارید میتوانند با سرچ نام به کانال دسترسی پیدا کنند.اما نحوه ایجاد کانال درواتساپ به این صورت است که این کانال های دارای آیدی عمومی نیستند و شما تنها با داشتن شماره تلفن و با قرار دادن آیدی گروه قادر خواهید بود آنها را عضو کنید.

  • یکی دیگر از خصوصیات پر طرفدار این قابلیت در تلگرام شمارش تعداد بازدید کنندهای یک پست است که تاکنون به واتساپ اضافه نشده است.

  • تفاوت سوم که بسیار موجب نارضایتی کامل کاربران از این برنامه میشود امکان ادیت و ویرایش پست های ارسال شده در واتساپ است.

  • و درنهایت نداشتن لینک مجزا برای هرپست میتواند در تعداد پست های بالا زمانیکه کاربر پست خاصی را مد نظر دارد بسیار وقت گیر و خسته کننده باشد.

  • راهنمای نحوه ساخت کانال در واتساپ

  • برای ایجاد کانال در واتساپ مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  • درابتدا وارد برنامه واتس اپ شوید و سپس از منوی برنامه گزینه new group را انتخاب کنید.

  • حالا میتوانید درست مثل اضافه کردن اعضا به گروه،کاربرانی که شماره انها را ذخیره دارید و علاقمندید به کانالتان اضافه کنید اد کنید.

  • حالا میتوانید برای گروه خودتان نامی برای ایجاد هویت و مشخص نمودن محوریت موضوعی آن و همچنین تصویری برای پروفایل انتخاب کنید.

نکته : توجه داشته باشید تا به اینجای کار شما یک گروه واتساپ ساخته اید که همه اعضا می توانند در آن فعالیت کنند .برای تبدیل گروه به کانال مراحل زیر را ادامه دهید .

بعد از ایجاد گروه وارد گزینه group info منو شوید

مرحله اول نحوه ایجاد کانال در واتس اپ

مرحله اول نحوه ایجاد کانال در واتس اپ

آموزش برقراری مکالمه تصویری و ویدئویی در واتس اپ

حالا گزینه group Settings را انتخاب کرده.

مرحله دوم نحوه ایجاد کانال در واتس اپ

مرحله دوم نحوه ایجاد کانال در واتس اپ

و سپس از منو باز شده گزینه send messages را انتخاب نمایید

  مرحله سوم نحوه ایجاد کانال در واتس اپ

مرحله سوم نحوه ایجاد کانال در واتس اپ

  حالا برای برای بستن دسترسی های مخاطبان دیگر گزینه Only Admin را انتخاب کنید.

مرحله آخرنحوه ایجاد کانال در واتس اپ

خب تمام شد! 

نحوه ایجاد کانال در واتساپ دقیقا به همین سادگیست البته اقرار میکنیم جذابیت های کانال تلگرامی را ندارد اما امید میرود این اپلیکیشن با سرعت بالایی که درآپدیت کردن قابلیت هایش در پیش گرفته بزودی حتی شرایط بهتری ر ا برای رفاه کاربران خود فراهم کند.

امیدواریم از این آموزش سایت موبویار لذت کافی را برده باشید و مقاله ای کاربردی برای شما عزیزان بوده باشد.

 چطور در واتساپ کسب درآمد کنیم؟ براي شروع کليک کنيد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری