نویسنده: ملینا شمس

راز موفقیت

انسان های برتری طلب هر از چندگاهی احساس شکست می کنند. اگر مقاصد بزرگی را در سر می پرورانید و هنوز به استاندارد های خود نزدیک نشده اید، احتمالا در طی مسیر با چنین اتفاقاتی مواجه خواهید شد. شرایطی که فکر می کنید انتظارات‌تان به هیچ وجه برآورده نشده است. گاهی پیش می آید که نشانه های انسان موفق را در خود نمی بینید.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

هرچند بسیاری از اقراد این صحبت ها را قبول ندارند، اما در تفکرات هر یک از ما، مالکیت در دنیای مادی موفقیت محسوب می شود و هرکه از اموال دنیا سهم بیشتری داشته باشد، فرد موفق‌تری به حساب می آید! ما در این مقاله قصد داریم نشانه های انسان موفق را برایتان بازگو کنیم تا ببینید که آیا فرد موفقی هستید یا نه. ممکن است از نظر خودتان فردی کاملا شکست خورده به نظر برسید اما شاید حقیقتا اینگونه نباشد.

تحقیقاتی در آمریکا نشان می‌دهد که ۹۰درصد آمریکایی‌ها معتقدند که احساس شادی وقتی به وجود می آید که مالکیت یا اعتبار شاخصی داشته باشد. پس هنگامی که حرف از موفقیت می شود، تفکراتمان به سرعت جهت می گیرند. به سختی می‌توانیم این باور را از خود دور کنیم که انسان های پولدار و پر نفوذ لزوما موفق ترین ها روی زمین نیستند. اگر بخواهید به این شکل فکر کنید همیشه دست بالای دست بسیار است و همین موضوع سبب می‌شود احساس عدم موفقیت کل وجودتان را فرا بگیرد. مسئله این نیست که نباید به دنبال اموال دنیا باشید، بلکه بحث اصلی سر این است که تعریف شما از موفقیت به همین زر و زیور دنیا خلاصه می‌شود.

برای پرداختن به نشانه های انسان موفق باید بدانید که شما دقیقا چه کسی هستید و تا کنون برای دستیابی به شرابط فعلی خود چقدر موفق عمل کرده‌اید. اگر مدام به خود فشار می آورید که «من اصلا انسان موفقی نیستم» در حقیقت شاخص شما برای سنجش موفقیت از به طور کلی غلط است. گاهی اوقات انسان به یک نفر احتیاج دارد تا مدام به او یادآوری کند به چه چیزهایی در زندگی اش رسیده است. با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق تر نشانه های انسان موفق بپردازیم

نشانه های انسان موفق

1- احساس غرور و تکبر ندارید

حتما تا به حال با افرادی رو برو شده اید که فکر می کنند آسمان دهان باز کرده و آن ها را روی زمین قرار داده اند. خیال می‌کنند همه ی دنیا مال آنهاست و باقی آدم‌ها فقط مشتی مزاحم بی خاصیت اند! این طرز فکر به هیچ وجه موفقیت نیست. تعریف واقعی موفقیت یعنی وجود احساس صمیمیت و همدلی درک عواطف و رویاهای سایر انسان ها. یعنی این که بدانیم احساسات و رویاهای همه به اندازه‌ی احساسات و رویاهای خودمان اهمیت دارد و بدون وجود دیگران عملا موفقیت برای ما معنایی پیدا نمی کند.

نشانه های انسان موفق عدم تکبر

2- انسان منفی نگری نیستید

تفکرات مثبت و داشتن امید دو اصل بنیادی برای ایجاد یک زندگی سرشار از شادی و موفقیت هستند. اگر فقط روی مشکلات تمرکز کنید، انگیزه خود را از دست خواهید داد و دیگر کارایی لازم را برای پیشبرد اهداف تان ندارید. وقتی به یک فرد منفی‌نگر تبدیل شوید، حتی اگر در مسیر خود به یک دستاورد مهم برسید، هرگز به چشمتان نمی‌آید. شخص موفق کسی است که همواره نیمه پر لیوان را ببیند و معتقد باشد که از دل موقعیت‌های بد، می تواند برای خود فرصت های خوبی را خلق نماید.

نشانه های انسان موفق خوشبینی

3- شکست ها را دائمی نمی دانید

حتما این موضوع را می دانید که تنها انسان های ساکن و بدون تلاش هیچ گاه شکست نمی‌خورند. وقتی با شکست روبرو شوید، به سرعت خودتان را یک بازنده تمام عیار تلقی نمی‌کنید. بلکه آن شکست را مدیریت می کنید و به فرصتی برای درس گرفتن و پیشرفت تبدیلش می نمایید. اگر همچنان هراز گاهی با شکست خوردن مایوس می‌شوید، پس این را همواره در نظر داشته باشید که طعم واقعی موفقیت را نخواهید چشید تا وقتی که یاد بگیرید چگونه شکست ها را مدیریت نمایید.

شکست ها به شما می گویند که در حال طی کردن اشتباه مسیر هستید، پس عملا راه صحیح را نشان تان می دهد. درست هنگامی که بیش از همیشه حس درماندگی و بیچارگی به سراغتان می آید، عظیم ترین پیشرفت‌ها ایجاد می شوند. زیرا همین درماندگی و بیچارگی است که سبب می‌شوند که زاویه دیدتان را عوض کنید و ابعاد جدید تری از مشکلات را ببینید.

عدم پزیرش شکست نشانه های انسان موفق خوشبینی

4- منطق همواره در تفکراتتان جایگاه ویژه ای دارد

حوادث ناگوار خواهی نخواهی رخ می‌دهند و این قسمت جدا نشدنی از یک زندگی است. تعریفی که بیشتر افراد از یک روز بد دارند، برای یک شخص که با مشکلات عظیمی–مانند نبود غذای کافی جنگ را تجربه کرده- مثل نوعی سرگرمی به نظر می آید. جا گذاشتن سویچ داخل ماشین یا حتی عدم موفقیت در گرفتن ترفیع خیلی هم برای افراد منطقی شکست عظیمی محسوب نمی شود و آنقدرها هم بد نیستند.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

5- در هنگام نیاز به کمک، تقاضای خود را مطرح می کنید

افراد نابالغ هر چقدر هم که به کمک احتیاج داشته باشند، از کسی درخواست نمی‌کنند تا به یاری شان بشتابد. شما با درخواست کمک این را می گویید که نمی خواهید خود را از همه لحاظ بی نقص و کامل نشان دهید. از اینکه سایریان ضعف های شما را ببینند هیچ هراسی به دل راه نمی دهید و این موضوع را خوب می دانید که هیچ کس به تنهایی در همه ی زمینه ها بهترین و داناترین نیست.

نشانه های انسان موفق کمک خواستن

6- زندگی حتما یک برنده و یک بازنده ندارد

از نظر شما زندگی مانند یک الاکلنگ نیست که اگر یک سمت آن در بالا قرار بگیرد و برنده باشد، سمت دیگر حتما فرود و باخت را تجربه خواهد کرد. وقتی شخص دیگری به یک موفقیت دست پیدا کرد شما خودتان را بازنده شکست خورده نمی‌دانید. و اگر تنها همین یک دفعه است که شکست خورده اید فکر نمی کنید آسمان به زمین آمده و همه چیز را از دست داده اید. این خصوصیات همگن نشانه های قطعی موفقیت هستند که باید قدر دانسته شوند.

7- خیلی اهمیت ندارد که بقیه چه فکری راجع به شما می کنند

اگر مدام نگران هستید که اطرافیان چه نظری در مورد شما دارند، این بدان معنی است که میخواهید همواره با نظر و فکر آن ها زندگی کنید و زندگی تان بازیچه دست آن ها شود. باید بدانید که افرادی با این طرز تفکر هرگز نمی توانند احساس موفقیت کنند. یکی دیگر از نشانه های انسان موفق این است که خیلی به نظرات سایرین اهیمیت نمی دهد.

8- اگر چیزی را نمی توانید تغییر دهید آن را می پذیرید

از نشانه های انسان موفق ، واقع بینی است. هنگامی که یک طوفان سهمگین در راه است، عملا کاری نمی توانید برای متوقف کردن آن بکنید. اما اگر این واقعیت را بپذیرید که طوفان خواهد آمد، در آن شرایط قادر خواهید بود جلوی آسیب هایش را بگیرید. اگر شرکتی که در آن مشغول به کار هستید در حال تعدیل نیروهای خود است، شما می توانید انسان واقع‌بینی باشید و در این شرایط گزینه‌های پیش رو را مورد بررسی قرار دهید و برای آن اتفاقاتی که توان تغییرش را دارید برنامه‌ریزی کنید. پذیرش مسئولیت در مقابل آنچه که تغییر داده اید، یکی از موفقیت های بزرگ زندگی است.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

الهام | 1397/10/04

من این مشکل رو دارم که از هیچ موفقیتی تو زندگیم راضی و خوشحال نمیشم

اشتراک گذاری