نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

گوشی هوشمند گلکسی اس ۱۰دستگاهی است که به احتمال زیاد یک جریان تازه را در ساخت تلفن های همراه شرکت سامسونگ ایجاد خواهد کرد. اخیرا اخبار و شایعات زیادی حول این گوشی جذاب به بر سر زبان ها افتاده که همگی شان خبر از نمایشگر  فوق العاده خاص این محصول می دهند.

تازه ترین اخبار راجع به اسمارت فون بعدی سامسونگ را سایت کرده ای TheElecمنتشر کرده است. در مطالب این سایت آمده که مجهز به نوعی نمایشگر OLEDخواهد بود که هیچ حاشیه ای در اطراف آن وجود ندارد. بر اساس این خبر، احتمالا دیگر شاهد لبه های بالا و پایین این گوشی نیستیم و فقط برای اینکه بتوانند سنسور مادون قرمز و همچنین دوربین جلو یا سلفی را قرار دهند، دو حفره ی کوچک در بالای صفحه ی نمایشگر این دستگاه تعبیه نموده اند.

نحوه ساخت این نمایشگر ها چگونه است؟

مطابق مطالب منتشر شده در مراجع حوزه تکنولوژی ، سامسونگ دیسپلی این روزها مشغول کار بر روی پنل هایی است که با استفاده از لیزر حالت جامد پمپ دیودی (DPSS) بتواند روی صفحه های نمایشگر، یک سوراخ ایجاد نماید. به علاوه قسمت نرم افزاری این شرکت کره ای هم در حال کار روی یک رابط کاربری جدید است که با این ویژگی جذاب و منحصر به فرد سازگاری داشته باشد. به طوری که بتوانند اطلاعاتی همچون نام اپراتور، وضعیت آنتن، شارژ باتری، زمان و غیره را درون status barیا نوار وضعیتی که حول این حفره قرار دارد نمایش دهند.

پیچیدگی فوق العاده زیادی در ساخت و تولید این نوع قطعات وجود دارد به نحوی که برخی اخبار حکایت از این دارند که احتمال می رود محصولات نهایی درست در زمان مقرر آماده نشوند. به همین دلیل چشم بادامی ها در نظر دارند که با پیش بردن یک برنامه پشتیبان صفحه ی نمایشگر را به گونه ای تولید نمایند که طی آن یک بردیگی Lشکل به صفحه افزوده گردد.

به جز مواردی که در بالا ذکر شد، تعداد کثیری از رندرهای مربوط به نمایشگر از جانب شرکت سامسونگ در سازمان جهانی مالکیت فکری به ثبت رسیده است. در این رندر ها اگر از چند تفاوت موجود بگذریم، تقریبا همگی از ویژگی هایی از جمله نمایشگر بدون حاشیه و بریدگی یا حفره در پنل را با خود به همراه دارند.

نمایشگر بدون حاشیه گلکسی اس 10

کدام یک از رندرهای ثبت شده سامسونگ طرح نهایی خواهد بود؟

البته باید به این نکته اشاره شود که از میان این حجم انبوه از رندها، فقط یک مورد است که رنگی می باشد و احتمال این وجود دارد که هیچوقت در عالم واقع، بخش خیلی زیادی از این ها پیاده سازی و اجرا نشوند. اما به هر حال ثبت کردن این موارد نشان می دهد که متخصصین سامسونگ برای ایجاد تغییرات اساسی در صفحه ی نمایشگر پرچم داران بعدی خود بسیار جدی و مصمم هستند.

به علاوه در یک در بخش دیگری از گزارش سایت کره ای، یک محقق در صنعت تکنولوژی این ادعا را مطرح کرده است احتمالا شرکت اپل نیز به طور جدی به فکر ساخت پنل های بدون حاشیه واقعی خواهد افتاد و در این مسیر حرکت خواهد کرد.

حال باید منتظر ماند و دید شرکت سامسونگ، در پرچمدار بعدی خود چه سورپرایزی برای هواداران و کاربرانش خواهد داشت و آیا خواهد توانست یک گوشی بدون حاشیه ی واقعی را وارد بازار نماید یا خیر که اگر این گونه باشد همانطور که گفته شد اپل نیست بیکار نخواهد نشست و آن ها هم ایده ی جدید خود را رو می کنند تا از بازار رقابت عقب نیفتند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سیما | 1397/09/06

به نظرم عددای زوج سری S سامسونگ علی هستن از galaxy a4 بگیر تااا الان که s10 میخواد بترکونه

اشتراک گذاری