نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

ساعت های هوشمند هر روزه در زندگی ما نقش پررنگ تری پیدا می کنند. این دستگاه های پوشیدنی فقط به یک کنترل کننده ی وضعیت سلامتی خلاصه نمی شوند. بلکه کم کم باید شاهد امکاناتی همچون پرداخت وجوه با آن ها باشیم. با پیشرفت تکنولوژی تا این حد، حال باید از خود پرسید که آیا خرید های نقدی در آستانه ی انقراض قرار دارند؟ یا اینکه آیا به پایان عمر کارت های اعتباری نزدیک می شویم؟ ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه آینده ای در انتظارمان خواهد بود.

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

هر نسلی دارای یک روش پرداخت مخصوص به خود است

برخلاف آنچه که اکثر مردم فکر می کنند، بازار دیوایس های پوشیدنی به سرعت در حال رشد است. بسیاری از این دستگاه ها هم اکنون روی مچ مردم قرار دارند و در آینده ی نزدیک راه خود را برای ورود به پوشیدنی های دیگر نیز پیدا خواهند کرد.

دستگاه های پوشیدنی مثل ساعت های هوشمند پیشنهاداتی به کاربر ارائه می دهد که بسیار جذاب و دوست داشتنی به نظر می رسند.

بانک ها و تولید کنندگان این موضوع را خیلی خوب درک می کنند. آن ها به شدت دنبال گسترش بازار پرداخت های بدون تماس به خصوص از طریق دستگاه های پوشیدنی هستند. شرکت هایی مثل گوگل، اپل، سامسونگ، fitbitو Germinهمواره پیشنهادات جدیدی در این باره ارائه می دهند. تمام این سرویس ها تنها با یک راه مشخص کار می کنند و آن هم NFCاست.

گسترش پرداخت های بدون تماس در حال حاضر جزء یکی از مسائل در دستور کار کشور های توسعه یافته به حساب می آید. احتمالا نسل جوان تر موجود در جامعه استفاده کنندگان اصلی این سرویس ها باشند که سفیران این نوع پرداخت نیز به حساب خواهد آمد. مدت ها پیش، کودکان آن زمان استفاده از کارت های اعتباری را برای بزرگ تر ها تبلیغ می کردند. سپس تبلیغات به سمت پرداخت های درون موبایلی رفت و حالا وسایل پوشیدنی هدف بعدی خواهد بود.

ساعت های هوشمند

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

مزایای بیشتر نسبت به معایب

در حقیقت امروزه نگرانی هایی در مورد این نوع پرداخت ها وجود دارد. صرف نظر از سرویس مورد استفاده شما، لازم است که جزییات حساب بانکی خود را در جایی وارد نمایید. در دنیایی که مدام در مورد کلاهبردای ها، دزدی ها و تهدیدات گوناگون دیگر فضای مجازی می شنویم، افرادی که اطلاع زیادی نسبت به دنیای تکنولوژی ندارند ترجیح می دهند تا اطلاعات حساب خود را هرجایی وارد نکنند. همین موضوع سبب می شود تا کاربران بالقوه خیلی جذب این سیستم پرداخت نشوند.

اما خوشبختانه، اگر اقدامات امنیتی لازم را اتخاذ شود، بسیار بعید است که افراد با چنین مشکلاتی مواجه شوند و بر خلاف آنچه عموم فکر می کنند، خطرناک تر از پرداخت های سنتی تر نیست.

در سایه ی پرداخت های بدون تماس موبایلی، سیستم پرداخت ساعت های هوشمند به آرامی راه خودش را پیدا کرده و بازخورد های اولیه از مشتریان و خرده فروش ها بسیار دلگرم کننده و امیدبخش است.

به کمک ساعت های هوشمند مشتریان می توانند بدون داشتن پول نقد، کارت اعتباری و حتی همراه داشتن تلفن همراه خود و وارد کردن پین کد خرید هایشان را انجام دهند. برای خرده فروشان هم این امکان نعمت بزرگی خواهد بود چرا که می توانند از هدر رفتن مدت زمان زیادی جلوگیری کنند. طبق تحقیقات هر خرید با استفاده از ساعت های هوشمند  و یا سایر دیوایس های پوشیدنی فقط 10 تا 15 ثانیه زمان خواهد برد.

ساعت های هوشمند

باید به ساعت های هوشمند و سایر پوشیدنی ها بیشتر فرصت داد

بسیار مهم است که منتظر بمانیم تا این سیستم پرداخت به آرامی گسترش یابد و مانند کارت های اعتباری همه گیر شود. برای مثال کارت های اعتباری در کشور های توسعه یافته حدود 30 سال طول کشید تا جای وجوه نقد را بگیرد.

گسترش این نوع پرداخت، پایانی بر استفاده از پول های نقد و کارتهای اعتباری نخواهد بود. البته استفاده از پول نقد بیشتر یک پدیده ی فرهنگی است که از هر کشور تا کشور دیگر متفاوت است. در برخی موارد مثلا در کشور های اسکاندیناوی، شما نمی توانید پول نقد بپردازید. در انگلستان بسیاری از مشتریان به جای استفاده از کارت اعباری و یا پول نقد از تلفن همراه خود استفاده می کنند. طبق یک تحقیق که در بریتانیا انجام شده، خرید با موبایل حدود یک چهارم کل خرید های انجام شده در این کشور را شامل می شود. کشور های دیگری هم مثل آلمان وجود دارند که مردم هنوز وابستگی زیادی به پول نقد دارند. نپذیرفتن کارت اعتباری در رستوران های آلمان امری بسیار معمولی تلقی می شود.

شما می توانید اخبار روز دنیای تکنولوژی، قیمت انواع گوشی و انبوهی از ترفندها را در تلفن همراه خود داشته باشید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

مهران | 1397/10/11

این ساعتا میترکونن

لیلا | 1397/10/11

ساعتای هوشمند جای گوشی ها رو میگیرن

اشتراک گذاری