نویسنده: موبویار

کارآفرینی و استارتاپ

در دنیای امروز، کمتر کسی وجود دارد که به صورت اتفاقی ثروتمند شده باشد. مدت هاست که اثبات شده افراد برای کسب درآمد زیاد نیاز به آموزش دارند. این موضوع باعث شده تا حجم عظیمی از مطالب گوناگون در این زمینه منتشر شود که متاسفانه بسیاری از آنها نادرست و بی پایه و اساس است. این مطالب اشتباه می تواند شما را در راه پولدار شدن به اشتباه بیندازد و گاها باعث شود تا مدت زمان زیادی، راه را اشتباه بروید.

در ادامه سعی کردیم چند مورد از بهترین توصیه ها برای پولدار شدن را بیان کنیم.

دروغ ها را باور نکنید

همانطور که پیش تر هم اشاره شد، باورهایی به دروغ‌ در مورد پولدار شدن بیان می‌شود که ممکن است در تصمیم گیری هایتان اختلال ایجاد کند. یکی از این باور‌های غلط آموزش هایی است که در مورد تغییر باور به افراد داده می شود. در این آموزش ها اینطور القا می شود که برای ثروتمند شدن کافی است تنها باورهای خود را تغییر دهید. اما در واقع چنین نیست. تغییر باورها برای کسب ثروت لازم است ولی کافی نیست. علاوه بر تغییر باور باید یاد بگیرید چه رفتار هایی انجام دهید. این دو امر فقط در کنار یکدیگر می تواند زندگیتان را تغییر دهد.

برای خود هدف تعیین کنید

بای مشخص کنید که دقیقا دنبال چه هستید.فقط در این صورت است که می توانید مسیر خود را برای رسیدن به آن پیدا کنید.

شما باید بگویید که در فلان تاریخ قصد دارید به یک مقدار مشخص پول دست پیدا کنید. تنها گفتن این جمله که می‌خواهم پول زیادی به دست بیاورم، کافی نیست. شما باید دقیقا مشخص کنید که چه مقدار پول می خواید و ظرف چه مدت زمانی میخواهید به آند دست یابید. این موضوع فقط شامل کسب ثروت نیست، بلکه برای هر موفقیت دیگری نیز باید یک هدف مشخص وجود داشته باشد.

شیفته پول باشید

تا زمانی که شیفته ی چیزی نباشید نمیتوانید آن را به سمت خود جذب کنید. البته ممکن است گفته شود که این روزها همه عاشق پول اند اما منظور چیز دیگریست. امروزه تفکرات منفی زیادی در مورد پول به ما القا شده است. این که پول معنویت را از بین می برد یا اینکه انسان های بی پول زندگی های صمیمی تری دارند. این افکار را باید از خودتان دور کنید و نگاهتان را نسبت به پول عوض کنید. پولدار شدن فقط این ویژگی های منفی را با خود به همراه ندارد. به این فکر کنید که اگر پولدار شوید می‌توانید فردی بهتر برای اطرافیان و جامعه خود باشید و به آن‌ها نیز کمک کنید.

آموزش را فراموش نکنید

برای کسب درامد زیاد باید حتما آموزش دیده باشید. همواره تشنه یادگیری باشید و هیچوقت از آن خسته نشوید. افراد مهم و موفق حتی در سخت ترین شرایط هم هیچ گاه از آموزش دست نمیکشند. این امر باعث می شود تا در حساس ترین مراحل بهترین تصمیمات را بگیرند.

سلامتی خود را جدی بگیرید

خیلی واضح و مشخص است اگر سلامتی نباشد، نمی توانید در راستای پولدار شدن حتی یک قدم بردارید. بدن شما هنگامی می تواند تصمیمات بهتری بگیرد که از نظر ذهنی و جسمی در سلامت کامل باشد. کار بیش از حد، بی‌خوابی، کم تحرکی و خستگی می‌تواند باعث شود شما در راه رسیدن به ثروت دچار مشکل شوید. به غذایی که میخورید اهمیت دهید. حتما زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید و در دوره هایی مشخص برای چکاپ کلی به پزشک مراجعه کنید.

مقداری از پولتان را پس انداز کنید

یکی از مهم ترین راه های پولدار شدن این است که از فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب استفاده کنید و این امر زمانی محقق می شود که شما پول نقد در اختیار داشته باشید. پس سعی کنید همیشه به دنبال پس‌انداز کردن مقداری از درآمد ماهانه خود باشید.همه ی پولی را که بدست می آورید خرج نکنید. شاید همین پول هرچند هم که اندک باشد، روزی پایه ی اصلی کسب و کار جدیدتان گردد.

زمان را مدیریت کنید

از دست دادن پول و سرمایه قابل جبران است اما هر ثانیه از زمانتان که می گذرد دیگر قابل بازگشت نیست. بنابراین خیلی اهمیت دارد که از این زمان چگونه و در چه راهی استفاده می کنید.

صرف زمان برای کار‌های بیهوده فقط شما را از اهدافتان دور تر می کند. باید به این زمان ها درست مثل طلاهایی نگاه کرد که لحظه به لحظه در حال خرج کردن آنها هستید. در قبال خرج آنها چه چیزی بدست می آورید؟ پیشرفت یا پوچی؟

فقط ایده داشتن بی فایده است! عمل کنید

حتما تا به حال افراد زیادی را دیده اید که ایده های جذابی دارند و در مورد آنها با اطرافیان خود ساعت ها حرف می زنند. اما وقت عمل که می رسد جا میزنند. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد نمی‌توانند ثروتمند شوند این است که آن‌ها اقدام و عمل نمی‌کنند. اگر می‌خواهید ایده‌های پولساز شما تنها در حد ایده باقی نمانند کاری کنید. از همین حالا شروع کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری