نویسنده: رزا عابدی

رژیم و تغذیه

شاید برای شما هم پیش آمده باد که در زمان رژیم های لاغری تاکید داشته باشید صورتتان لاغر نشود و یا پس از رژیم برای چاق شدن صورت خود اقدام کنید. این موضوع در میان افراد سبک وزن تر بیشتر رونق دارد. تقریبا همه افراد دوست دارند بدن متناسبی و حتی لاغر اندام و کشیده ای داشته باشند اما این موضوع راجع به صورتشان صذق نمیکند.بنابراین فکر میکنم اینبار با موضوع کاربردی در مبحث رژیم غذایی در خدمتتان خواهیم بود.

تزریق چربی به صورت چیست؟

چاق شدن صورت و گونها به معنای افزایش چربیست؟

 

چاق شدن صورت

خیر. الزما چاق شدن صورت و گونه های شما همیشه با اضافه شدن چربی های زیر پوستی همراه نخواهد بود. البته هستند برخی افراد که به دلیل افتادن و شل شدن عضلها اقدام به تزریق چربی برای جوانسازی و پر کردن خط خنده و اطراف چانه و گونه هایشان میکنند. اما این تنها را ه ممکن نیست و پیشنهاد میشود قبل از هرچیزی ابتدا با تمرینات و رژیم ها غذایی مبادرت به چاق کردن صورت خود بکنید. در ادامه شما را با انواع روش های موثر در این زمینه آشنا خواهیم کرد. روش های که در ادامه برایتان آورده شده همگی با استفاده از روش های خانگی و گیاهی هستند. بنابراین در استفاده از آنها نگرانی نداشته باشید.

۱ – چاق شدن صورت با عسل 

عسل همواره یکی ا زبهترین راه های درمانی در درمان انواع عارضه بوده است اما اینبار این ماده در چاق کردن صورت برای شما میتواند کار آمد باشد. هم خوردن عسل بصورت ناشتا هرروز صبح و شب قبل از خواب میتواند به چاق شدن کمک کند و هم استفاده از این ماده بعنوان ماسک. به این ترتیب که عسل با خاصیت آبرسانی خود سبب آبرسانی و حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از تبخیر آن خواهد شد. در نتیجه حفظ رطوبت پوست شما پوستی سالم و شفاف خواهید داشت که همین موضوع باعث چاقتر دن گونه ها و مناطق دیگر صورت خواهد شد. حضور آنتی اکسیدان ها در عسل نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات پوستی رادیکال های آزاد دارد.

۱ قاشق چای خوری عسل  را با پاپایا ترکیب کنید تا خمیری شکل شود. سپس خمیر را با ضخامت بر روی گونه های خود بمالید به مدت ۱۰ تا ۱۵ د رهما ن حال بمانید. سپس آن را با آب گرم بشویید. بهتر است از این ترکیب در صبحها استفاده کنید. تکرار مداوم و طبق نظم برای نتایج موثر الزامیست.

انواع ماسک عسل برای درمان آکنه های پوستی

چاق شدن صورت با عسل
 
چاق شدن صورت با عسل

۲- چاق شدن صورت با گلاب رز و گلیسیرین

گلاب رز و گلیسیرین یک ترکیب عالیست که می تواند در شکل گیری گونه های چاق نقش موثری داشته باشد.این محلول دارای خواص مرطوب کنندگی فوق العاده است که در صورت مالش گونها به صورت شبانه و مداوم میتوانید اثرات آنرا در چاق شدن صورتتان ببینید. بهترین زمان برای استفاده از این ترکیب زمان قبل از خواب است تا در طول شب روی صورتتان بماند. صبح فردا آن را با آب گرم آبکشی کنید. این ترکیب موجب تغذیه و هیدراته کردن پوستتان خو.اهد شد. برای رسیدن به گونه های چاق، این روند را به طور مرتب ادامه دهید.

۳- آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خاصیت سفت کنندگی پوست است که میتواند برای جلوگیری از صاف شدن گونه ها موثر واقع شود همین موضوع  باعث بهبود خاصیت الاستیک بودن پوست نیز خواهد شد. فراوانی آنتی اکسیدان ها در آلوئه ورا از انواع آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری به عمل می آورد همچنین سطح تولید کلاژن را در سطح پوست افزایش داده و به این ترتیب موجب حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست صورت میشود.

چاق شدن صورت با آلوئه ورا

چاق شدن صورت با آلوئه ورا

گونه هایتان را با کمک ژل آلوئه ورا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ بدهید، سپس چند دقیقه ای به آن دست نزنید و در همان حال بمانید.بهتر است برای به دست آوردن بهترین نتیجه، روندی که بالاتر گفته شد را دو بار در روز تکرار کنید. راه حل دیگر هم میتواند خوردن روزانه یک لیوان از آب آلوئه ورا باشد البته استفاده همزمان از هر دو روش هم مانعی ندارد.

۴ -  کره

یکی از بهترین راه  های چاق شدن صورت میتواند استفاده از کره باشد. کره و شکر را ترکیب کنید تا خمیر حاصل شود و سپس آنرا روی پوستتان قرار دهید. این روش به غیز خاصیت نرم کنندگی باعث پوشاند نصورت با لایه ای اضافی از چربی مفید خواهد شد. بگذارید چند دقیقه بماند سپس با آب گرم شتشو دهید.

۵-  شنبلیله

شنبلیله  یکی از گیاهانیست که همواره برای انواع مقاصد پوستی توصیه میشود. از رفع جوش و سفید کردن پوست صورت گرفته تا چاق شدن صورت.شنبلیه دارای منابعی غنی  از ویتامین ها و آنتی اکسیدان است که سبب جلوگیری از آسیب هاس شدید پوستی و همچنین آبرسانی عمیق به پوست میشود. میتوانید روزانه یک قاشق پودر شنبلیه ها را آب مخلوط کرده و  خمیری درست کنید سپس در لایه های ضخیم روی پوستتان بمالید.

چاق شدن صورت با شنبلیله

چاق شدن صورت با شنبلیله

انواع داروهای گیاهی چاق کننده

ابتدا این خمیر را روی گونه ها ماساژدهید و سپس  ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به آن دست نزنید. هنگامی که احساس کردید خمیر به طور کامل بر روی صورت چسبیده، می توانید آن را با آب گرم آبکشی کنید. این ماسک را میتوانید تا روزی دوبار درست کنید.

البته خوردن عرق شنبلیه هم برای چاقی صورت طبق برخی از مابع طب سنتی توصیه شده است.

خوراکی های مناسب برای چاق شدن صورت

انواع ژله

انواع ژله ها میتوانند برای چاق شدن صورت شما بسیرا موثر باشند. میتوانید روزانه بصورت ناشتا نفی از یک ژله را میل کنید. البته این در صورتیست که خوردن آن با رژیم غذایی شما مغایرتی نداشته باشد.

خیار

خیار میتواند بسیار در چاق شدن صورت موثر باشد. خوردن خیار در طول روز به تعدا حداقل 6 الی 8 عدد در روند چاق شدن صورت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. خیار به سبب داشتن خاصی ت آبرسانی خیلی زود موجب هیدراته کردن بافت های زیر پوستی شما خواهد شد.همچنین میتواند در روشن شدن پوست شما نیز تاثیرات خوبی بر جای بگذارد.

انواع ماسک برای روشن کردن پوست صورت

سیب زمینی

شما میتوانید از سیب زمینی هم بعنوا نماسک و هم خوراکی استفاده کنید. خوردن سسیب زمینی به صورت پوره شدهو  یا بخصوص سرخ شده با روغن های سلامت قبل از خواب میتواند تاثیر فوق العاده در چاق شدنتان داشته باشد.

موز

سعی کنید در طول روز موز بخورید. و از خمیر آن بعنوان ماسک استفاده کنید. البته موز د چاق شدن کل بدن شما موثر است.

 شیر

شیر یکی از غنی ترین موارد برای پر کردن صورت باشد. میتوانید روزانه صورتتان را با شیر سرد به مدت 5 دقیقه ماساژ داده و از خاصیت آبرسانی و چربی های مفید موجود در آن نهایت استفاده را ببرید این روش رامیتوانید تا روزی سه بار در طول روز هم انجام دهید. خوردن ۱ تا ۲ لیوان شیر بدون چربی یا کم چرب به صورت روزانه هم در صورتی که رژیم غذایی خاصی نداشتهباشید میتواند مفید باشد.

 سیب

چاق شدن صورت با سیب

چاق شدن صورت با سیب

سیب منبعی غنی از مواد غذایی مفید است که همگی میتواند برای پوست صورتتان بسیار مفید باشد آنتی اکسیدان ها ی موجود در سیب میتواند باعث جلوگیری از برزو چین چروک های صورتتان شود در عین حال به داشتن بافتی نرم و چاق ددر صورتتان نیز کمک خواهد کرد. بهتر است شب قبل از خواب و صبح ناشتا یک عدد سیب میل کنید و یا از خمیر آن بعنوان استفاده  کنید. این مخلوط میتواند سلامت گوارشی و دهانی شما را نیز تضمین کند.

چاق شدن پاها

در مورد چاق شدن پاها باید بگوئیم که چاق کردن آنها با تمیرینا ت ورزشی میتواند تاثیرات بهتر و ماندگار تری داشته باشد. خصوصا که ورزش کردن میتواند کمک شما باشد تا در همان منطقه مورد نظرتان عضلات را محکتر کنید.

یکی از تمرین های مفید برای چاق شدن عضلات پا پله نوردیست. بالا و پائین کردن پله ها  و استپ روی پله به صورت کلی د رجهت چاق شدن پائین تنه شما موثر خواهد بودمی توانید برای این منظور از استپ های ورزشی استفاده کنید و خیلی ساده آن را بالا و پایین بروید.پس از مدتی بعنوا نسختر کردن شدت تمرینات میتوانید دو دمبل هم در دست هایتان نگه دارید.به طور کلی علاوه بر تاثیر زیاید که تناسب چاقی پاها و بازوها در زیبایی دارند لاغری بیش از اندازه آنها میتواند برایتان دردسر ساز شود. چون در اینصورت نسبت به ضربات بیماریها و حتی یک سرما خوردگی ساد هبه نسبتسایرین حساستر خواهید بود.همچنین تاثیرات منفی روانی از جمله کاهش اعتماد به نفس، اضطراب و افسردگی را هم نمیشود نادیدده گرفت.. اگر چه مقدار چربی در پاها و بازوهای های شما عمدتا به خاطر ژنتیک در شماست اما شما می توانید اندازه اندام خود را با تنظیم نمودن رژیم غذایی و رژیم های تناسب اندام در جهت افزایش آن تلاش کنید..

داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه

گیاهان و داروهای گیاهی عابدا وارض داروها و قرص های چاق کننده را نخواهند داشت. در واقع میتوان گفت در صورتی که حساسیتی به ماده ای خاص نداشته باشید و یا مصرف آنها مغایرتی باهم نداشته باشد به جز تاثیرات مثبت هیچ پیامدی نخواهند داشت. در ادامه چها ر  داروی یاهی که میتواند در چاق کردن پائین تنه مفید باشد معرفی میکنیم:

گیلاس زمستانی (Ashwagandha)

یکی از گیاهان مفیدبرای افزایش وزن میتواند گیلاس زمستانی یکی از محبوبترین گیاهان هندی باشد.که علاوه براینکه مکمل خوبی برای افزایش وزن به شما رمیرود در درمان استرس، بهبود وضعیت اشتها، درمان کمبود انرژی و وضعیت های دیگر هم میتواند بسیرا کار آمد باشد. 

دانه های شنبلیله

شما میتوانید از دانه های شنبلیله هم به عنوان داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه بصورت موثر و مفید استفاده کنید. این دانه ها درجهت کنترل طبیعی دیابت و کاهش وزن نیز میتوانند بسیار موثر باشند. شاید با هدف ما  متناقض به نظر برسد اما در صورتی که در نوع مصرف این گیاه تغییر حاصل کنید میتوانید خاصیتی عکس از آن مشاهده کنید جهت افزایش وزن، نوشیدن چای دانه های شنبلیله در وعده های صبح و شب می تواند مفید واقع شود. کپسول هایی این دانه ها نیز در عطاریها و داروخانه ها موجود هستند که بهتر است با تجویز از جانب پزشک اقدام به مصرف آنها بکنید..

ریشه قاصدک

ریشه قاصدک گیاه دیگریست که سرشار از مواد مغذی است که میتواند برای سلامت بدن بسیار ضروری باشد. علاوه بر سرشار بودن از مواد غذایی مهم، ریشه قاصدک می تواند در جهت چاق شدن موضعی درقسمت پائین تنه هم بسیار موثر واقع شود.. این ریشه موجب افزایش اشتهای فرد و بالا بردن میل به غذا خوردن میشود و در نهایت به موجب آن  میتوانید اضافه وزن داشته باشید.

بابونه

بابونه گیاهی با شکوفه های زیباستکه مصرف آن میتواند به داشتنن تناشب اندام در شما و سم زدایی از بدن کمک کند این گیاه میتواند برای افزایش وزن در دوره ای کوتا همورد استفاده قرار بگیرداین گیاه میتواند بهترین راه افزایش اشتها و داروی گیاهی جهت چاق شدن صورت و دیگر نقاط بدن باشد

معجون چاق کننده سریع

چاق شدن صورت با معجون

چاق شدن صورت با معجون

در صورتی ک ه تصمیم شما برای چاق شدن قطعیست بهتر است بگوئیم استفاده از معجون ها و اسموتی های پر کالری را فراموش نکنید. در ادامه چند معجون مفید در این زمینه خدمت شما معرفی میکنیم که میتواند میزا نکالری دریافتی شما را تا 4000 کالری در روز افزایش دهد.

معجون کرم نارگیل

با ترکیب کردن 1.5 فنجان کرم نارگیل، نصف فنجان عسل، نصف فنجان روغن نارگیل، 2 فنجان جو و 1 فنجان بادام، معجونی با بیش از 4000 کالری انرژی درست کرده اید. میتوان از این معجون بعنوان به عنوان بمبی از کالری یاد کرد اگر علاقه ای به معجون های شیرین نداشتید میتوانید به جای استفاد هاز عسل از دو عدد موز له شده استفاده کنید و یا کلا را از دستور حذف کنید، اگر چه که روغن و کرم نارگیل هر دارای مقادیر زیادی از چربی اشباع هستند، چربی نیمه اشباع موجود در آنها برای بدن افراد مفید خواهد بود، این موضوع طبق تحقیقات  در دانشگاه کالیفرنیا به اثبات رسیده است. با این اوصاف در در صورتی که تا به حال از نارگیل در چنین مقادیری مصرف نکرده اید، ابتدا نصف یا یک چهارم چنین معجونی را امتحان کنید، زیرا استفاده زیاد به یکباره از این معجون ممکن است در برخی که حساسیت داشته باشند موجب عارضه اسهال شود.

شیک کره بادام زمینی و موز

میتوانید این شیک را توسط 1 فنجان از کرم های سنگین، 1.5 فنجان کره بادام زمینی، 3 فنجان موز بصوت له شده و یک فنجان جو دوسر درست کنید که  چیزی نزدیک به 4000 کالری برای بدن فراهم خواهد کرد. اضافه کردن تنها یک فنجان از کرده بادام زمینی میتواند شیک تردتری برایتان به عمل بیاورد پس میتوانید جای باقی آن را با یک فنجان بادام خام یا نوع دیگری از آجیل جایگزین کنید. اگر از موز له شده استفاده می کنید، شیک شما به اندازه ای ضخیم خواهد بود که می توانید مشابه بستنی و با قاشق آن را میل کنید. این شیک را می‌توانید به عنوان یک معجون چاق کننده سریع روزی یکبار استفاده کنید.

شخصی سازی طعم ها

استفاده از چاشنی های و طعم دهنده های غذایی را فراموش نکنید شاید تاثیر خاصی در چاق کردنشما نداشت هباشند اما یقیننا وجود طعم های بی نظیری مانند پودر کاکائو، عصاره وانیل، دارچین یا جوز هندی کالری چندانی به معجون های میتواند در متنوع کردن مزها و همچنین بالا بردن میل شما برای خوردن آنها بسیرا موثر باشد.. میشود هر روزبا مواد اصلی یکسان  و تنها با استفاده از مواد طعم دهند همتفاوت معجون خود را با طعم متفاوتی درست کنید و خوش مزه‌ترین معجون چاق کننده سریع را میل کنید.

بالا بردن کالری شیک های پودری

در صورتی که از شیک های پودری جهت افزایش وزن استفاده می کنید، به جای  آنکه میزان مصرفتان را دو یا سه برابر کنید میتوانید تنها اجزای کالری آن را بالا تر ببرید. بر فرض اگر از پودر شیک شکلات استفاده میکنید میتوانید با اضافه کردن  2 فنجان کرم سنگین و 1 فنجان موز له شده به آن میزان کالریش را از 2000، به 4000 کالری برسانید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری