نویسنده: موبویار

کارآفرینی و استارتاپ

هروقت حرف راه انداختن یک کسب و کار جدید به میان می آید عده ای یاد یک مغازه ،دفتر کار شیک با کلی کارمند می افتند و با خود می گویند این کارها کلی سرمایه اولیه می خواهد. البته که هر کاری یک سرمایه اصلی لازم دارد، اما این سرمایه همیشه پول نیست، گاهی هوش، زمان سنجی ، ابتکار و ریسک پذیری سرمایه های اصلی برای شروع یک کسب و کار جدید محسوب می شود.

در این مقاله به بررسی کارهایی می پردازیم که بدون داشتن سرمایه اولیه زیاد کسب درامد بالا داشته باشید. فقط کافیست کمی خلاقیت و نوآوری داشته باشید.

مشاغل بدون نیاز به سرمایه اولیه

اینترنت

یک سایت اینترنتی ایجاد کنید. ایجاد یک سایت پول زیادی نمی خواهد. فقط لازم است ابتکار داشته باشید و موضوع سایت را به سمتی پیش ببرید که تخصصش را دارید، سپس با یک بازاریابی مناسب، برای سایت خود مخاطب جذب کنید. اگر دانش خود را در مورد اینترنت و راه های کسب درآمد از آن زیاد کنید، می تواند به یک منبع کسب درامد عالی با هزینه ی اولیه ی کم تبدیل شود.

صنایع دستی

هنردوستی همیشه بین مردم وجود دارد. کافیست نیاز سنجی کنید و ببینید چه چیزی در چه زمانی و برای چه کسانی جذابیت دارد. در این صورت می توانید هنر دست خودتان را به راحتی و با قیمت مناسب به فروش برسانید و با سرمایه اولیه بسیار اندک درامد خوبی رقم بزنید.

صنایع غذایی

غذای خوشمزه همیشه بین مردم طرفدار دارد. از ایده های ناب آشپزی استفاده نمایید و در سبک ارائه محصولاتتان نوآوری و تفاوت ایجاد کنید. پس از مدت کوتاهی می بینید که محصولاتتان مشتری زیادی پیدا می کند. برای ورود به این حوزه باید از اتحادیه های مربوطه مجوز فعالیت بگیرید که البته اگر اهل نظافت باشید کار زیاد سختی نیست.

خدمات

این روزها اوضاع بازار در حوزه ی خدمات مناسب است. باید قدرت نواوری و موقعیت سنجی بالایی داشته باشید. این که در کدام منطقه از شهر چه خدمتی را ارائه دهید بسیار اهمیت دارد. باید ببینید چه خدماتی در کجاها کمتر ارائه شده است. سنگ بزرگ برندارید و در سطح توان خودتان وارد کار شوید. به تدریج می توانید قلمرو کاریتان را گسترش دهید.

اطلاع رسانی

این روز ها حجم بسیار عظیمی از اخبارو اطلاعات درست و غلط مردم را احاطه کرده است. اگر شما بتوانید از بین این همه خبر، آنچه را که سلیقه های مختلف به آن علاقه دارند دسته بندی کرده و به سبکی جدید ارائه دهید قطعا برای شغل خود مشتری زیادی پیدا خواهید کرد و مردم حاضرند برای این اخبار حتی هزینه هم پرداخت کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

شقایق رحیمی | 1397/08/04

لطفا راجع به کارهای بدون سرمایه بیشتر مطلب بذارین. تشکر

اشتراک گذاری