نویسنده: رزا عابدی

رشد و توسعه فردی

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم؟ این سوال ممکن است به ذهن خیلی ازما خطور کرده کرده باشد چرا که همه ما میدانیم که در دنیای پر هزینه و پر مشغله امروزه پیدا کردن شغلی که کفاف تمام نیاز ها و مخارجمان را بدهد کار ساده ای نیست. بنابراین گاه پیش می آید که به فکر داشتن شغلی دوم و آزاد هستیم برای تامین مخارج روزمره زندگیمان. در اینجاست که به یاد پرسش چطور یک کار دورکاری را شروع کنم؟ میفتیم

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم؟ 

چه چیزی میتواند برای ما بهتر از یک شغل دورکاری باشد که در عین داشتن درآمد نیاز نیست از خانمان خارج شویم؟ میتوان در کنار خانواده برای امرار معاش تلاش کرد. دومین کاربرد این سوال در زمانیست که ما به هر دلیلی مشغول به انجام کاری هستیم اما از آن درآمدی نداریم و یا در شرایطی قرار داریم که امکان کار کردن با ساعت و روزهای تعیین شده برایمان مقدور نیست مثلا دانشجویی که چند روزی از هفته را سر کلاس میگذراند و یا هنرجویی که مشغول تعلیم دیدن در رشته ای خاص است. فرزندی که باید حتما ساعاتی از شبانه روز را در کنار خانواده باشد و مراقبشان باشد و و .... هزاران دلیلی دیگر ی که در این مقاله شاید مجال معرفی آن هارا نداشته باشیم. درست درهمین زمان هاست که با پرسش  چطور یک کار دورکاری را شروع کنم؟ 

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم ؟

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم ؟

آیا کار کردن به شیوه دورکاری روش صحیحی از کار کردن است؟

خیلی از ما ممکن است با نهایت فاشر مالی که با آن روبرو هستیم با این پرسش مواجه باشیم که آیا اصلا کار کردن به شیوه دور کاری روشی صحیح و سودآور است یا خیر؟ چون هرچند که در آن مزم به خارج شدن از خانه و یا استفاده از ابزار آلات و سرمایه خاصی نیستیم اما در نهایت برای انجام آن وقت و هزینه صرف خواهیم کرد، زمان یکه میتواند برای خیلی از امور دیگر از آموزشی گرفته تا استاحتی صرف شود. بنابراین انجام اینکار برای ما چندان هم ارزان و بدون صرف هزینه نخواهد بود. بنابراین همه ما نگران نا هستیم که آیا میتواند برای ما جبران کننده هزینه و بغیر از آن  دارای مقدار درآمدی مکفی باشد؟ همه این سوال ها کاملا به جاست.  ما در این مقاله قصد دارید از همین موارد صحبت کنیم و به شما بگوئیم که بله! این بیل شغل ها میتوانند برای شما بسیار پر درآمد باشند به شرطی که اصول و ضوابط ان را بشناسید.

مزیت های دورکاری

یکی از مزیت‌های روتین و ساده  در این است که شما می‌توانید از هر جای دنیا اقدام به گرفتن پروژه کاری متناسب با مهارت و علاقه خودتان بکنید. در مقاله قبلی راجچع به مراحل شروع به کار در این زمینه خدمتتان توضیح دادیم که در اینجا به اختصار یاد آوری میکنیم:

قدم اول برای شما تصمیم برای انجام است. در قدم دوم باید از مهارتهایتان شناخت داشته باشید و آنها را لیست کنید با توجه به علاقه، انگیزه و میزان کاربردی بودن مهارت یک یا چندتا ا زآنها را انتخاب کنید و سپس در انواع سایت که اقدام به ثبت نام برای فریسلنر ها میکنند ثبت نام کنید. فراموش نکنید که میزان توقع شما از این کار باید مشخص باشد تا با انتظارات غیر منطقی به یکباره از ادامه کار سرد نشوید. به این ترتیب شما میتوانید  پروژه دوکاری دریافت کنید و درآمد داشته باشید.معمولا طبق تحقیقاتی که از افرادی که مشغول در زمینه های دورکاری هستند میزان رضایت آن ها از شغل و درآمدشان در حد مطلوبی بوده است. اما آیا تنها انتخاب، اقدام و شروع به کار در زمینه های دروکاری میتواند تضمین کننده درآمد و موفقیت شما در این زمینه باشد؟ یا رازهای پنهایی در این عرضصه وجود دارد که باعث میشود برخی نسبت به دیگران برتری داشته باشند و زودتر پیشی بگیرند؟ در این مقاله قصد داریم فرمول موفقیت در این زمینه را که بر اصول چهار پایه بنا شده است را برای شما عزیزان شرح دهیم:

  • ارائه کار با کیفیت بالا

  • توجه به ارجاعات مشتریان

  • اشتراک‌گذاری

  • داشتن مهارت‌های ارتباطی

 

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم ؟

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم ؟

 

شاید در نگاه اول واژه ها کمی گنگ به نظر برسند اما به شما اطمینان میدهیم که هر فریلنسر موفقی یقیننا مجموعه ای از این 4 پارامتر را در روزمه خود دارد. به زیان ساده تر اگر قصد موفقیت در این عرصه را دارید باید حتما این 4 اصول را مبنی کار خودتان قرا دهید. این افارد همواره موفق هستند و مورد تشویق و تحسین کارفرمایان و مشتریان خود قرار میگیرند. آنها به شکل حرفه ای عمل میکنند و به واسطه آن همیشه سعی دارند تجارب خود رابا دیگر افارد یکه علاقمند به فعالیت در این زمینه هستند به اشتراک بگذارند و در نهایت چیزی که در همه آن پررنگتر از دیگر عوامل به چشم میخورد داشتن مهارت های ارتباطی بالا در آنهاست.

در مقاله قبلی راجع به مراحل شروع به کار و تصمیمات خودتان گفتیم و اینکه در شروع برای اقدامب ه دورکاری به چه تصمیماتی نیاز دارید، اینبار بدر جواب پرسش چطور یک کار دورکاری را شروع کنم؟ شما را با پرامتر هایی که در هما نشروع کار برای تضمین موفقیت خود نیاز دارید آشنا میکنیم، نیاز است تا همان ابتدای کار با آنها آنایی داشته باشید و با علم به آن شروع به کار کنید. در ادامه برای رفع ابهامات و سوالات شما در زمینه پرسش چطور یک کار دورکاری را شروع کنم؟ تمام پارمترهای گفته شده را یک یک توضیح خواهیم داد.

۱- ارائه کار با کیفیت بالا

اگر علاقمند به دور کاری هستید باید در همین ابتدا بدانید که بالا بردن کیفیت در این زمینه در زمانی که تصمیم به دورکاری گرفته اید خیلی بیشتر از سایر زمان ها حائز اهمیت خواهد بود. شک نداشته باشید که هرچه میزان کیفی ت ارائه شده در کار شما بالاتر باشد کارهای بیشتری در انتظاراتان خواهد بود.کار را به صورت دورکاری در منزل انجام می‌دهید باید تلاش بیشتری برای بالا بردن کیفیت کار خود داشته باشید. باید بگوییم که هر چقدر کار شما با کیفیت بالاتری عرضه شود، کارهای بیشتری در انتظار شما هستند. کار با کیفیت بالا، موجب رضایت مشتری و رضایت مشتری منتهی به رضایت کارفرمای شما خواهد شد. همین موضوع درجه اعتبار و علاقه به حفظ کردن شما در پروژه های بعدی را نیز افزایش خواهد داد. همچنین ممکن است خیلی از مشتریان هم برای شما پیشنهادات کاری خوبی داشته باشند.

فراموش نکنید که کیفیت بالا تنها مختص به کاری که ارائه میکنید نیست بلکه شما باید همین کیفیت ممتاز و ویژه را در تمامی مراحل کاری خودتان اعم از نماینده ای که از طرف خودتان برای کارفرما معرفی کرده اید و روزومه، پورتفولیو  گرفته تا بیوهای های درج شده در  فیسبوک و اینستا و انوع شبکه ها ی اجتماعی فعالتان حفظ کنید. مجموعه ای از این عوامل است که میتواند از شما یک فریلنسر حرفه‌ای بسازد.

پس نتیجه میگیریم نه تنها کیفیت کاری شما مهم است بلکه باید هر آنچه که از شما به صورت آنلاین ارائه شده است بی‌نظیر، بدون کم و کاست و  دارای کیفیت مطلوب باشد. مشتریان شما از این که با فریلنسر سطح بالا همکاری می‌کنند ابراز خرسندی و رضایت خواهند کرد. این دقیقا همان شیوه ای است که اپل از آن استفاده میکند. اعتماد مشتریان را جلب کرده و به واسطه آن مشتریان سالانه مقداری زیاد از پول هایشان را به اپل میسپارند.

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم ؟

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم ؟

اگر به تازگی شروع به دورکاری در منزل خود کرده ایداما از کیفیت کرتان اطمینان دارید حتما نیزا نیست که منتظرپیشنهادات کارفرمایان بمانید . خودتان میتوانید شروع کننده باشید،  خودتا نپروژه هایی را برای اثبات توانایی هایتان انجام دهید و آرنها را در رزومه، وبسایت یا پورتفولیو خودتان انتشار دهید. نیازی نیست که همه پروژه‌ها در حوزه کاری خاصی باشند، این‌ها همگی نشان دهنده توانایی‌های شما خواهند بود. گاهی کارهای جانبی حتی می‌تواند برای شما سودآوری بهتری نسبت به حوزه کار حرفه‌ایتان داشته باشد.

۲. توجه به ارجاعات مشتریان

این بخش از مباحث آموزشی راجع به پرسش چطور یک کار دور کاری را شروع کنم؟ راب به خاطر بسپارید و در انتهای هر مقاله ای که آن را با موفقیت به سرانجام رساندید یکبار این گزینه را تکرار کنید که هر پروژه میتواند یک مورد مطالعاتی برای این قسمت باشد. هر پروژه می‌تواند یک ارجاع مشتری باشد.

انواع مشاغل  پر درآمد دورکاری 

زمانی که پروژه‌ای که در دست داشته اید با موفقیت به پایان رسید،تنها به اشترا ک گذاری لینکی از آن درون رزومه یا پورتفولیو خودتان اکتفا نکنید، از اینکه کارفرمایتان از کار شما رضایت کافی داشته یا خیر اطمینان حاصل کنید.همچنین میتوانید از او درخواست کنید برای شما ارجاعی مناسب یا همان نظر کارفرما را لحاظ کند. ارجاع در واقع  بیشتر شبیه به توصیه‌نامه‌ای است که از سوی یک کارفرما همکار با شما برای دیگر کارفرماها به‌منظور افزایش درصد اعتماد به شما برای سپردن کار، در رزومه شما درج میشود. سعی کنید درخواست خود مبنی بر نوشتن  توصیه‌نامه یا ارجاع را تا زمانی که کارتان در پروژه  تمام شود، به تعویق نیندازید. معمولاً کارفرماها به‌سادگی اسم فریلنسرها را از یاد میبرند. پس هر چه زودتر از آن‌ها نوشتن ارجاع را درخواست کنید.

اهمیت این توصیه نامه ها را جدی بگیرید چرا که واژه‌هایی که کارفرمایان در باب توصیف مهارت شما برای شما مینویسند از هزاران مدرک در رزومه فریلنسر برای شما مهم‌تر و کارآمدتر واقع خواهد شد. هیچ چیز برای یک مشتری بالقوه مهم‌تر از این نیست که با فریلنسری کار کند که سابقه درخشانی داشته و کارفرمایان دیگر به او اطمینا نخاطر دادهاند که از همکاری با این فرد پشیمان نخواهد شد.

اگر این امکان را دارید که  پروژه کاری خود را به صورت مرحله به مرحله نمایش بدهید، از این کار دریغ نکنید و سعی کنید که از ارائه هر مرحله ،مرحله بعد را به عنوان هدفی والاتر معرفی کنید. در برخی موارد هر کدام از این قدم‌ها قادرند برای شما مشتریان بیشتری فراهم کنند.بعنوان مثال یک معمار دورکار قادر خواهد بود از مراحل طراحی‌های خودش نمونه‌هایی به عنوان رزومه در پورتفولیو خود به اشتراک بگذارد.

به طور خلاصه میتوان گفت هر میزا نکه تعداد رضایتمندی که از کارفرمایان خود تحت عنوان توصیه نامه های گرفته باشید میتواند برگ برنده شما در تضمین گرفتن کارهای بیشتر و بهتر باشد. 

۳. اشتراک‌گذاری

بیاییدکمی به عقب برگردیم. به خاطر دارید که شما چطور طراح مورد علاقه، نویسنده الگوی خودتان یا شبکه یوتیوب دلخواهتان را پیدا کردید؟ کسی آن‌ها را به شما معرفی کرد یا خودتان با جستجو در شبکه‌های اجتماعی و همچنین گوگل موفق به یافتن آنها شدید؟ یقیننا بیشترین عامل در شناساندن آنها به شما این بود که خودشان را در صور مختلفی برای شما نمایش داده اند آنقدر نمایش های زیاد شده و تا شما بلاخره با یکی از آنها مجاب به استفاده از یکی از اپلیکیشن ها شده اید.

در کنار ارجاع مشتری، هر بخش و محلی از کارتان را که به پایان می‌رسد با دیگران به اشتراک گذاری کنید. خوشبختانه شبکه‌های اجتماعی زیادی برای این کار وجود دارند ازجمله لینکدینکه صرفا جهت امور کاری و پیشرفت در این عرصه پیش بینی شده است و شما میتوانید مقاله به مرتبط به آن در مجموعه مقالات موبویار مطالعه کنید.

لینکدین چیست و چه کاربردی برای بهبود روند کاری ما دارد؟

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم؟

چطور یک کار دورکاری را شروع کنم؟

چ توسط این برنامه به راحتی میتوانید همه چیز های مورد نیاز از جمله رزومه، نمونه کار، توصیه نامه و خیلی عوامل دیگر را در کنار هم داشته باشید. هرچقدر میزان کارفرمایانی که با آن ها کار کرده اید بیشتر باشد میزان اعتباری که برای آینده کاری خود دو ارائه به کسانی که نیاز به اعتماد سازی دارند جمع میکنید بیشتر خواهد بود.

آموزش نحوه پست گذاری در لینکدین

مسلما برای همه بزودی خسته کننده خواهد شد، اینکه بدون دریافت هزینه و دستمزد فقط پست منتشر کنند به همین جهت فوت کوزه گری را به شما آموزش خواهیم داد. تلاش کنید با استفاده از ابزارهای آنالیزی که در شبکه‌های اجتماعی موجود هستند، بهترین زمان و نوشتار را برای جذب بهتر مشتریان پیدا کنید. کپشن و همچنین هشتگ زدن را بسیار جدی بگیرید میتوانید اصول هشتگ گذاری مفید و موثر را هم در مقالات منتشر شده موبویار مطالعه بفرمائید.

آموزش نحوه هشتگ گذاری موثر در شبکه های اجتماعی

 اگر قصد دارید یک فریلنسر موفق و شناخته شده در زمینه کاری خود باشید باید هر آنچه که در مورد بازاریابی شبکه اجتماعی آموخته اید به کار ببندید. اگر خودتان به هر دلیلی قادر نیستید که به خوبی پست منتشر کنید، به یکی از دوستان فریلنسر بازاریاب اینترنتی این کار را بسپارید.

۴. مهارت ارتباطی

سعی کنید رابطه ای دوستانه با مشتریان خود برقرار کنید. به آن‌ها ایمیل بزنید، صحبت کنید و سعی کنید زمینه ارتباطتان را تنها محدود به ارتباطات کاری نکنید. مطمئن باشید که آن‌ها دوست دارند، همکار دورکارشان دوست خوبی هم برایشان باشد. آخرین پارامتر برای موفقیت در دورکاری در منزل ، مهارت ارتباطی است.

 چند راهکار برای موفقیت قطعی ذر مصاحبه شغلی

چطور یک کار دور کاری را شروع کنم؟

اگر می‌خواهید مهارت های برقراری ارتباطاتتان را هم افزایش دهید ، به موقع پاسخگوی مشتریان باشید و در ارتباط با آن‌ها صداقت پیشه کنید. با ذکاوت کافی در طول انجام پروژه  پیش بروید و همیشه یک ‌قدم از کارفرمای خودتان جلوتر باشید. مسلما هیچ‌چیزی برای کارفرما بدتر از این نیست که پس از یک تماس تلفنی مدت زمان زیادی را منتظر ارسال نمونه کارهای شما بماند. همیشه سعی کنید چندتا از بهترین نمونه کارهایتان را آتماده و مرتب شده در دسترس داشته باشید.

اگر شما احساس میکنید مهارت‌های ارتباطی لازم و خوبی ندارید، نگران نباشید. رفته رفته شما هم مانند من و دیگر فریلنسرها در طی زمان مهارت ارتباط گرفتن را یاد خواهید گرفت و به یک فریلنسر موفق‌تر از همه تبدیل خواهید شد.

خلاصه مقاله چطور یک کار دور کاری را شروع کنم؟

خلاصه مطالبی که در جهت دورکاری در منزل خدمتتا نارائه شد به شرح زیر است:

  • همواره خودتان و مهارتتان را در سطح بالاتری نسبت به سایر همکاران دورکارتان به کارفرمایان معرفی کنید

  • زمانی که پروژه‌ای تمام شد، کارفرما را از یاد نبریدئ و سعی کنید که ارجاعات کافی و یا همان توصیه نامه از او دریافت کنید.

  • حرفه ای باشید و تجربیات  و آموخته هایتان را با دیگران به اشتراک گذاری کنید تا بیشتر خودتان را به کارفرمایان نشان دهید

  • سطح ارتباطات خودتان را افزایش دهید. این در جهت پیدا کردن حس خوب کارفرمایان به شما تاثیرات زیادی خواهد داشت.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری