نویسنده: ملینا شمس

اندروید

تبلت ها و گوشی های هوشمند، فقط یک مانع برای تحصیل دانشجویان و دانش آموزان نیستند. اگر از این وسایل درست استفاده شود، می توانند به بهترین دوست آن ها تبدیل شده و در راستای موفقیتشان نقش چشم گیری را ایفا نمایند. نصب چند اپلیکیشن در کنار انبوهی از بازی های سرگرم کننده، با شروع مدارس و دانشگاه ها قطعا خالی از لطف نخواهد بود. با ما همراه باشید تا در ادامه 6 اپلیکیشن کاربردی برای تحصیل را به شما معرفی کنیم.

6 اپلیکیشن کاربردی برای دانشجویان و دانش آموزان

1- My Study Life ، اپلیکیشنی برای مدیریت زمان

این اپلیکیشن کاربردی برنامه ریزی تحصیلی شما را به خوبی انجام می دهد. اگر بخواهیم بیشتر آن را توضیح دهیم باید بگوییم که My Study Lifeیک بستر جامع برنامه ریزی تحصیلی در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می دهد که شامل امکانات بسیاری است.

بیس یا پایه ی My Study Lifeبر اساس فضای ابری است. شما می توانید از هر جایی که هستید و از طریق هر دستگاهی که به اینترنت متصل هستید، به تمام مطالب موجود در حساب کاربری تان دسترسی داشته باشید. این مطالب می تواند شامل برنامه هفتگی، ساعت کلاس ها و امتحان ها، فهرست کارهای عقب افتاده، برنامه هایی که برای اوقات فراغت ریخته اید و هر چیز مربوط به زندگی تحصیلی تان باشد.

My Study Lifeاین امکان را به شما می دهد تا برای همه ی کارهای خود یادآور بگذارید. همچنین می توانید تمامی مطالب ذخیره شده خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. این ویژگی می تواند خیلی به کمک اساتید و معلم ها بیاید که برنامه های آینده کلاس های خود را به با دانش آموزان و دانشجوهایشان اشتراک گذاری کنند.

اپلیکیشن کاربردی my study life

2- English Listening and Speaking، اپلیکیشنی برای تقویت زبان

هرچن بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان Duolingoو Memriseهستند که با عملکرد فوق العاده خود مجالی برای خودنمایی به اپلیکیشن های دیگر نداده اند. اما می توان با کمی جستجوی بیشتر در اپ استور ها برنامه هایی را یافت که شاید در بعضی جنبه ها توانایی رقابت با این دو اپ را داشته و حتی در برخی موارد بهتر از آن ها عمل کنند.

وقتی در مسیر بازگشت به خانه هستید، یا در هر زمان مرده ی دیگری می توانید به تقویت مهارت های زبان تان بپردازید. اپلیکیشن کاربردی و رایگان English Listening and Speakingیک انتخاب ایده آل برای تقویت مهارت های شنیداری و مکالمه انگلیسی شما باشد و به شما در راه زبان آموزی کمک کند.

محصول Miracle FunBoxمبنای کارش را بر آموزش شنیداری زبان گذاشته است و سعی دارد با استفاده از داستان های کوتاه انگلیسی و تمرکز بر مکالمه، مهارت صحبت کردن شما را ارتقاء بدهد. شما می توانید با نصب این برنامه اصطلاحات و ضرب المثل های انگلیسی را به خوبی فرا بگیرید. همچنین می توانید از با انجام بازی هایی با جمله سازی و قواعد گرامری آشنا شوید و حتی برای Essayهای آزمون IELTSآمادگی لازم را کسب کنید.

English Listening and Speakingآموزش هایش را در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته ارائه می کند. بدین ترتیب شما می توانید تمامی مراحل آموزش را گام به گام طی کرده و از پیشرفت تدریجی تان لذت ببرید. توصیه می کنیم نصب این اپلیکیشن کاربردی را فراموش نکنید.

برنامه ی English Listening and Speaking

3- Coursera، اپلیکیشنی برای تقویت مهارت های فردی

اگر دوست دارید مهارت های جدید یاد بگیرید اما فرصت شرکت در کلاس های آموزشی را ندارید مشکلی نیست زیرا Courseraبا دوره های آموزش مجازی اش می تواند به شما برای رسیدن به بسیاری از اهدافتان کمک کند.

این برنامه بیش از 2000 دوره آموزشی رایگان و پولی را از 140 دانشگاه معتبر دنیا در اختیارتان قرار می دهد. از دوره های برنامه نویسی گرفته تا عکاسی و علوم پردازش داده و به طور کلی هر علمی که بتوان از راه دور آن را تدریس نمود.

هر کدام از این دوره های آنلاین از تعدادی جلسه مشخص تشکیل شده و به روش های گوناگون کار آموزش را انجام می دهند. برای مثال یک دوره عکاسی ممکن است که به طور کامل با ویدیوها قابل بیان باشد، اما برای دوره های برنامه نویسی مجبور باشید که کار را با جزوه خوانی پیش ببرید.

این که دوره را چگونه گذرانده باشید چندان تفاوتی ندارد، آنچه که مورد اهمیت است شرکت در آزمون هاییست که در انتهای دوره برگزار می شود. با گذراندن این آزمون ها، اپلیکیشن مدرکی به شما ارائه می دهد که در بسیاری از کشورهای دنیا معتبر است. مدارک این اپلیکیشن کاربردی مانند سرویس های مشابهی مثل خان آکادمی و لیندا تلقی می شوند و می توانند برگ برنده ای در رزومه افراد جویای کار باشند.

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، دوره های آموزش مجازی Courseraو مدرکی که در نهایت از آن کسب خواهید کرد می تواند برایتان اهمیت زیادی داشته باشد. البته پرداخت حق اشتراک اپلیکیشن از ایران با مشکلاتی همراه است، ولی یقینا چیزی که نرم افزار به شما ارائه می دهد ارزشش را دارد.

برنامه Coursera

4- OneNote، اپلیکیشن یادداشت برداری حرفه ای

داشتن جزوه در شب های امتحان مهم ترین مسئله برای دانش آموزان و دانشجویان است. اما اگر حوصله جزوه نویسی ندارید و ترجیح می دهید برای این قبیل کارها از موبایل و تبلت تان کمک بگیرید، اپلیکیشن وان نوت مایکروسافت انتخاب خیلی خوبی برای شما خواهد بود.

تا به حال هیچ اپ دیگری نتوانسته به اندازه وان نوت، کاغذ را در صفحه های موبایل و تبلت موفق شبیه سازی کند. به لطف پشتیبانی عالی از قلم می توانید به راحتی در وان نوت نقاشی کنید، یادداشت های روزانه خود را بنویسید و عکس بگیرید و در نهایت همه آن ها را با فقط با زدن یک دکمه به اشتراک بگذارید.

اگر بخواهید یک پروژه درسی را به صورت تیمی با همکلاسی هایتان پیش ببرید. باز هم وان نوت به کارتان می آید. این اپ امکانی را فراهم کرده که چند نفر به طور همزمان بتوانند روی یک فایل کار کنند. در این صورت دیگر نیازی ندارید که برای تکالیف درسی حتما یک جا دور هم جمع بشوید، و تمام کارها به راحتی و از راه دور انجام خواهد شد.

one noteبا دیگر محصولات مایکروسافت مثل فضای ابری وان درایو و مجموعه نرم افزارهای آفیس تعامل بسیار خوبی دارد و به سادگی می توان آن را بین پلتفرم های دسکتاپ و موبایل و وب، همگام سازی نمود.

برنامه OneNote

5- photomath ، اپلیکیشنی برای حل مسائل ریاضی

کاری که Photomathانجام می دهد شبیه به نوعی تردستی و جادوست! این برنامه قادر است مسئله های  ریاضی را تنها با گرفتن یک عکس برایتان حل کند؛ البته کار با کمک هوش مصنوعی انجام می گردد.

کار با Photomathبه راحتی آب خوردن است. کافیست یک عکس از مسئله مورد نظرتان بگیرید تا اپلیکیشن پاسخ نهایی را به شما ارائه دهد.

البته باید در نظر داشته باشید که این اپ فقط قادر است اعداد لاتین را تشخیص دهد. پس انتظار حل معادلات یا مسائل ریاضی با اعداد فارسی را نداشته باشید.

این اپ می تواند حتی نمودارهای درجه اول و دوم را هم ترسیم کند و به خوبی از پس حل معادلات جبری و لگاریتمی و انتگرال بر می آید.

جالب این جاست که برخی کاربران این اپ مدعی اند که Photomathچندین بار نجاتشان داده و از مشروطی و افتادن درس ریاضی جلوگیری کرده است. اگر می خواهید ببینید آیا اینچنین هست یا خیر، همین حالا می توانید Photomath  را بدون پرداخت هیچ هزینه ای دانلود و تجربه کنید.

برنامه photomath

6- Fit Brains Trainer، اپلیکیشنی برای تقویت حافظه

اگر احساس می کنید که ذهنتان آمادگی لازم برای مباحث پیچیده ریاضی و فیزیک و شیمی را ندارد، اپلیکیشن Fit Brains Trainerمی تواند برای شما یک راه حل فوق العاده باشد.

این برنامه تلاش می کند با بازی و سرگرمی، به رشد IQو EQشما کمک کند. فقط کافیست روزی یک ساعت را به Fit Brains Trainerاختصاص دهید و تأثیر خارق العاده اش را بر ذهن تان ببینید.

در این اپ بیش از 60 بازی و 500 تمرین مختلف قرار داده شده که می توانند مهارت های ذهنی تان را از ابعاد مختلف افزایش دهند. حل مسئله، تمرکز، سرعت، حافظه، زبان و دید بصری از مهم ترین مهارت هایی هستند که این اپلیکیشن کاربردی برای شما به ارمغال می آورد.

مزیت اصلی Fit Brains Trainerاین است که می توانید روند پیشرفت خود را روی نمودار هایی به طور کامل مشاهده کنید. و این امر باعث می شود که هرگز میل و انگیزه تان برای پیشرفت کردن و باهوش تر شدن از بین نرود.

Fit Brains Trainer

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سمیرا زمانی | 1397/08/22

My Study Life خیلی اپ جالبیه. حتما دانلود کنید به نظرم

sina | 1397/08/22

دنبال اپ های تقویت زبان هستم. لطفا راهنماییم کنید. English Listening and Speaking رو دانلود و نصب کردم خوب بود.

اشتراک گذاری